Buhara Haberleri

Buhara haber, Buhara son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Buhara - 25.01.2021
Suudi Arabistan şirketi, Özbekistan'da 2,5 milyar dolarlık enerji yatırımı yapacak
Özbekistan Dış Ticaret ve Yatırım Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Suudi Arabistan'ın ACWA Power şirketi ülkenin Sirderya bölgesinde 1500 megavat kapasiteye sahip termik santral, Buhara ve Nevai bölgelerinde ise 1000'er megavat kapasiteye sahip iki rüzgar santrali inşaatı için 2,5 milyar dolarlık yatırım yapacak.
Buhara - 22.01.2021
Tarihçi ve yazar Niyazi Birinci vefat etti
1971'de İstanbul'da gazeteciliğe başlayan Birinci, Yeni Asya ve Yeni Nesil gazetelerinde muhabirlik, araştırma-inceleme, röportaj ve fıkra yazarlığı yaptı. Gazete, dergi ve şirket yöneticisi olarak çalıştı. İlk olarak "Sunguroğlu" ve ardından "Buhara Yanıyor" romanlarını kaleme alan Birinci'nin Osmanlı İmparatorluğu'nun çeşitli dönemlerini ele alan 30'u aşkın romanı bulunuyor.
Buhara - 21.01.2021
Son dakika haberi: Aksa Enerji'den Özbekistan'a yeni santral yatırımları
Son dakika haberler... Aksa Enerji Üretim AŞ, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te kuracağı yeni doğal gaz kombine çevrim santralinde toplam kapasiteyi 470 megavata (MW) çıkaran ve Buhara'da da 270 MW kurulu güce sahip yeni bir santral kurulmasını sağlayacak anlaşmayı imzaladı.
Buhara - 21.01.2021
İsrail siyasetinde yeni aktörler, eğilimler ve oluşumlar: Gideon Sa'ar'ın yükselişi
Gideon Sa'ar kimdir? Bu noktada Gideon Sa'ar'ı tanıtmakta fayda var. Sa'ar 1966 yılında Tel-Aviv'de doğdu. 1980'lerin sonu 1990'ların başının İsrail'inin insanı olduğu söylenebilir. Anne tarafı Mizrahi kökenli Buhara Yahudilerinden, baba tarafı ise Arjantin Yahudisi.
Buhara - 05.01.2021
Vakıf Katılım'ın yönetim kurulu ve danışma komitesine yeni atama yapıldı
Prof. Dr. Mürteza Bedir 1992 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun Bedir, yüksek lisansını Londra Üniversitesinde hukuk alanında tamamladı. Manchester Üniversitesinde yürüttüğü doktorasını "Early Development of Hanafi Usul Al-Fiqh Legal Theory" teziyle tamamlayan Bedir'in İslam/Hanefi hukuk teorisi, mukayeseli hukuk, İslam hukuku ve modernleşme, fetva edebiyatı gibi farklı çalışma alanlarının yanı sıra "vakıf hukuku" ile ilgili de çalışmaları bulunuyor. Mürteza Bedir'in "Buhara Hukuk Okulu: 10-13.
Buhara - 31.12.2020
Oyuncu Ali Buhara Mete, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Oyuncu ve müzisyen Ali Buhara Mete, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Buhara - 30.12.2020
Başkentte yılbaşında yabancı turistlere de kapalı olacak meydan ve caddeler belirlendi
Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara başkanlığında olağanüstü toplanan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre, yarın saat 21.
Buhara - 17.12.2020
"Yeni Bir Rönesans'ın Temeli Olarak Özbekistan'ın Kültür Mirası" 4. Uluslararası Kongresi
Katılımcılar, Orta Asya'da Semerkant, Buhara, Hiva ve Türkistan şehirlerinde 1.
Buhara - 04.12.2020
Kırgızistan'da Manas Destanı Günü kutlandı
"Manasçıların buluşması" etkinliğinde, Manas Destanı'nda adı geçen Manas kahramanının oğlu Semetey'in Buhara'dan Talas'a dönüşü tiyatro oyuncuları tarafından canlandırıldı.
Buhara - 11.11.2020
Arapça Kitap ve Kültür Günleri'nde "Maveraünnehir'de Fıkıh İlmi" ele alındı
Ziyodov, Semerkant ve Buhara çevresindeki ilim ekollerini ve hangi alimlerle irtibatta olduklarını aktararak, konuşmasında ayrıca bu konudaki Buhari Enstitüsü'nde yapılan çalışmalara da atıfta bulundu.
Buhara - 28.10.2020
Malatya'da döner bıçaklı sopalı kavga: 7 yaralı
Olay, Battalgazi ilçesine bağlı Yenihamam Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Buhara Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinde argo konuşma nedeniyle tartışan grup, bugün de karşılaşınca olay döner bıçaklı, sopalı kavgaya dönüştü.
Buhara - 05.10.2020
Sakarya'da tıbbi atık bertaraf seferberliği
Tüm ilçelerdeki sağlık kuruluşlarından ve komşu il Düzce'den her ay yaklaşık 140 bin kilogram tıbbı atık, lisanslı araçlarla sterilizasyon tesislerine getiriliyor, basınçlı buhara maruz bırakılarak sterilize ediliyor.
Buhara - 03.10.2020
Cacabey Gençlik Merkezi üyeleri camileri ve itfaiyecileri ziyaret etti
Gençlik Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gençlik Merkezi gençlik liderleri ve gönüllü gençler, yeni hizmete açılan Buhara Camisini ziyaret ederek, cami imamı Sami Ekinci ile görüştü.
Buhara - 03.10.2020
Köy okulunda okuma etkinliği düzenlendi
İbn-i Sina'nın, bin yıl önce Özbekistan'ın Buhara kentinde doğduğunu, bilim yolunda yeni şeyler öğrenmek için farklı coğrafyalara gittiğini ve farklı dilleri öğrendiğini anlatan Böyükata, "18 yaşına geldiğinde ihtiyacı olan pek çok kitabı okumuştu.
Buhara - 03.10.2020
Payitaht Abdülhamid'in yeni sezon yayın tarihi belli oldu
Yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca ve Volkan Kapkın'ın üstlendiği yapımın yeni oyuncuları arasında İsmail Hakkı, Hakan Bilgin, Cansu Fırıncı, Ali Buhara Mete, Mehmet Korhan Fırat, Yılmaz Meydaneri, Alara Turan, Burak Haktanır, Eren Dinler, Halit Karaata, Gökşin Saraç ve Mesud Uz bulunuyor.
Buhara - 26.09.2020
Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi Müdürlüğü açıldı
Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de açılışa katılamayan Ahmet Ziylan'ın binayı baştan sona yaptırdığını anlatarak, "Kendisine teşekkürlerimi ve selamlarımı iletmek istiyorum. Gaziantep 'Küçük Buhara' olarak bilinir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Buhara Haberleri | Buhara Haber - Haberler - Buhara haberleri, son dakika buhara haber ve gelişmeleri burada. Suudi Arabistan şirketi, Özbekistan'da 2,5 milyar dolarlık enerji yatırımı yapacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 14:22:06. #1.14#
title