Beethoven Haberleri

Beethoven haber, Beethoven son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Beethoven - 17.01.2021
Mercedes-Benz Türk 2021'de liderliği hedefliyor
Her koşulda sanata destek Mercedes-Benz Türk, 33 yıldır desteğini aralıksız sürdürdüğü İstanbul Müzik Festivali'nde bu yıl, "Çevrimiçi Gösterimler" kapsamında gerçekleştirilen Wiener Akademie "Beethoven Gala" konserine sponsor olarak salgın döneminde de sanata desteğe devam etti.
Beethoven - 16.01.2021
Son Dakika | CRR'nin çevrim içi konserleri ay sonuna kadar müzikseverlerle buluşacak
CRR'de yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan Devlet Sanatçısı, piyanist İslam Manafov, dünyaca ünlü besteci Beethoven'in 4.
Beethoven - 30.12.2020
Berlin ve Viyana Filarmoni orkestralarının yeni yıl konserleri TRT2'de yayınlanacak
Aynı zamanda Beethoven'a adanan konser, bestecinin 3 No'lu Leonore Uvertürü ile açılacak.
Beethoven - 29.12.2020
Borusan Sanat'ın çevrim içi platformu müzikseverlerle buluşuyor
Mahler, Beethoven ve Mozart'ın yapıtlarından oluşan bir seçkinin Sascha Goetzel yönetiminde seslendirildiği konserin kaydı 3 Ocak Pazar günü saat 11.
Beethoven - 18.12.2020
Beethoven'ın 250. doğum günü Bergama'da da kutlandı
Dünyanın en önemli klasik müzik bestecilerinden Ludwig van Beethoven'ın, 250. doğum günü, ünlü eseri "Ay Işığı Sonatı" ile antik çağın sağlık merkezi Bergama'da da kutlandı.
Beethoven - 17.12.2020
Ünlü besteci Beethoven, adına düzenlenen sempozyumla anıldı
Ünlü besteci Ludwig van Beethoven, Trakya Üniversitesince (TÜ) düzenlenen "250. Doğum Gününde, Türkiye'de Ludwig van Beethoven" sempozyumuyla anıldı.
Beethoven - 15.12.2020
İş Sanat'ın klasik müzik serisinde Semplice Quartet konser verecek
Semplice Quartet, "İyi ki Doğdun Beethoven" başlıklı konseriyle 17 Aralık'ta sanatseverlerle buluşacak.
Beethoven - 13.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1770- Alman besteci Ludwig Von Beethoven doğdu.
Beethoven - 11.12.2020
Melihat Gülses, çevrim içi konserle sanatseverlerle buluşacak
Semplice Quartet, "İyi ki Doğdun Beethoven" başlıklı konseriyle 17 Aralık'ta, Iraz Yıldız 22 Aralık'ta, "Çayeli'nden Öteye Karadeniz Ezgileri" projesiyle Ayşenur Kolivar 26 Aralık'ta, Murat Karahan ile Yeni Yıl Konseri ise 31 Aralık'ta sanatseverlerle buluşacak.
Beethoven - 03.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CSO Konser Salonu Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
"15,4 hektarlık alan üzerinde 5 bloktan oluşmaktadır" Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına layık bir konser alanı ihtiyacının, yıllardır gündemde bir konu olduğunu hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti: "Hemen yanımızdaki bina maalesef talebi karşılamaya yetmiyordu. Göreve geldiğimizde yeni bina ile ilgili yarım yamalak da olsa bazı fizibilite çalışmaları yapılmıştı. Bu çalışmaları yeniden ele alarak eksiklerini giderdik, yüklenici firmadan kaynaklanan sorunları da aşarak projeye hız verdik. Uzun bir dönem sürüncemede kalan bu projeyi bizzat takip ederek hamdolsun tamamlamayı başardık. Bugün Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasını şanına yaraşır bir binaya kavuşturma yanında şehrimizin sembollerinden olacak modern bir mimari eseri de ülkemize kazandırmış oluyoruz." Dünyadaki emsalleriyle yarışacak şekilde inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konser yerleşkesinin yaklaşık 15,4 hektarlık alan üzerinde 5 bloktan oluştuğu bilgisini veren Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı: "İnşaat büyüklüğü 62 bin 547 metrekareyi bulan bu projede 2 bin 23 kişilik konser salonu, 500 kişilik mavi salon, 650 kişilik tarihi salon, sergi alanı, hediyelik eşya mağazası ve 10 bin kişilik açık hava konser alanı mevcuttur. Bunun yanında proje, restoranı, kafeteryası ve 800 araçlık kapalı otoparkı ile her ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanmıştır. Burası sadece mimari açıdan değil, teknik özellikleri itibarıyla da gerçekten özel bir mekandır. Binada yer alan büyük ve küçük konser salonları, dünyaca ünlü akustik uzmanlarınca doğal akustik prensibine uygun şekilde inşa edilmiştir. Tüm imkanlardan devlet opera, bale, müzik grupları yanında özel sanat toplulukları ve kurumları da istifade edebilecektir." "Her dilden ve her telden dünyanın sesi burada toplanacak" Salgın şartlarının hafiflemesi ile CSO Konser Salonu'nun başkentin ortasında sanatseverler için bir sanat ve müzik vahasına dönüşeceğini dile getiren Erdoğan, şöyle konuştu: "Her dilden ve her telden dünyanın sesi burada toplanacak, içimizdeki tüm güzellikler notalara burada yansıyacaktır. Pisagor ve Farabi tertibinden ilhamlarla Mozart ile Bach'ın portelerinden tınılar, Şemsettin ile Meragi'den terennümlerle, Shostakovich ile Chopin'in bestelerinden ritimler burada buluşacaktır. Şehnaz besteler uvertürlere, kar-ı natıklar andantelere burada yol gösterecektir. Bir kemanın içli sesinden yayılan ayrılık, bir bağlamanın en zarif perdesinde yankılanan hasret yine burada gönlümüze düşecektir. Bir Itri Neva Kar'ıyla bir Beethoven konçertosu, bir Yunus ilahisine eşlik eden barış senfonisi olarak buradan dünyaya açılacaktır.
Beethoven - 03.12.2020
İş Sanat'ın online etkinlikleri sürüyor
İş Sanat Okuma Tiyatrosu'nda bazı bölümlerin seslendirileceği "Othello", "Ayı", "Kuru Gürültü" ve "Bir Yaz Gecesi Rüyası" 2, 9, 23 ve 30 Aralık'ta; İş Sanat Masal Tiyatrosu'nun sahneleyeceği "Alaaddin", "Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler", "Çizmeli Kedi" ve "Mutlu Prens" 6, 13, 20 ve 27 Aralık'ta; "Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı'ndan" başlıklı Nazım Hikmet şiir dinletisi 14 Aralık'ta, Yazarının Sesinden serisinde Ebru Cündübeyoğlu "Ferda", Yavuz Ekinci "Bana İsmail Deyin" ve Sinan Tuzcu "Böcek" kitabıyla 7, 21 ve 28 Aralık'ta; Melihat Gülses 12 Aralık'ta, Semplice Quartet: "İyi ki Doğdun Beethoven" 17 Aralık'ta, Iraz Yıldız 22 Aralık'ta, Murat Karahan ile Yeni Yıl Konseri 31 Aralık'ta sanatseverlerle buluşacak.
Beethoven - 02.12.2020
İş Sanat'ın yeni yıl konuğu Murat Karahan olacak
Semplice Quartet, Beethoven'ın 250.
Beethoven - 24.11.2020
Prof. Dr. Mim Kemal Öke, "Avrupa'da İslamofobi ve Türkofobi" başlıklı etkinlikte konuştu Açıklaması
"21. yüzyılın yükselen değeridir Türkiye Cumhuriyeti" Mim Kemal Öke, Türklere ve İslam'a karşı tepkili olan Batılıların tarihsel bir aşağılık kompleksi yaşadığına işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Hep yenilmiş olmanın ezikliği bugün Türkofobi olarak karşımıza çıkıyor. Anadolu'nun Malazgirt'ten İzmir'e kadar Türk yurdu olması onların zihinsel, kültürel ve psikolojik olarak kabul edebilecekleri bir durum değil. Bugün Türkiye'nin 80 milyonu aşkın genç yoğunlukta bir nüfusu var. Avrupa yaşlanmış ve övündüğü değerlerini kaybetmeye başlamış. Avrupalıların kendileri de yozlaştıklarını ve soysuzlaştırını kabul ediyorlar. Bir Beethoven ya da Mozart ortaya koyabiliyorlar mı? Hepsi tarihte kalmış.
Beethoven - 16.11.2020
Son dakika haber! Mersin Devlet Opera ve Balesi "Yerelden Evrensele" eserinin prömiyerini sahneleyecek
Dünyaca ünlü Wolfgang Amadeus Mozart, Ahmet Adnan Saygun, Ludwig Van Beethoven ve Neşet Ertaş'ın eserlerinin "ses" bulacağı etkinlikte, çeşitli türkü ve aryalar seslendirilecek.
Beethoven - 22.10.2020
Antalya Devlet Opera ve Balesinden "Beethoven Akşamı" konseri
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), "Beethoven Akşamı" konserini 24 Ekim'de sanatseverlerin beğenisine sunacak.
Beethoven - 14.10.2020
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Beethoven'ın 250. doğum yılı kutlamalarına hazırlanıyor
İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Ludwig van Beethoven'ın 250. doğum yılı dolayısıyla kutlamalara hazırlanıyor.
Beethoven - 13.10.2020
BBDSO orkestra şefi Naci Özgüç ve keman sanatçısı Özcan Ulucan'ı ağırlayacak
Konserin ilk yarısında Özcan Ulucan, Ludwig Van Beethoven'in "Sol Majör Romans"ını ve Wolfgang Amadeus Mozart'ın 3 numaralı "Keman Konçertosu"nu orkestra eşliğinde yorumlayacak.
Beethoven - 13.10.2020
Borusan Sanat'ın 2020-2021 sezon programı belli oldu
BİFO, Borusan Quartet ve Borusan Müzik Evi Müdürü Aydın Dorsay ise BİFO'nun yeni sezon açılış konserine ilişkin bilgiler vererek, şunları kaydetti: "BİFO yeni sezonu müziğin 3 büyük bestecisinin başyapıtlarından oluşan bir programla açacak. Şef Sascha Goetzel yönetiminde Gustav Mahler, Beethoven ve Mozart'ın eserlerini seslendireceğiz.
Beethoven - 28.09.2020
Bilkent Senfoni Orkestrası ile Gökhan Aybulus müzikseverlerle buluştu
Bilkent Senfoni Orkestrası ve piyanist Gökhan Aybulus, "Beethoven'ın Aydınlık Dünyası" teması etrafında şekillenen "48. İstanbul Müzik Festivali" kapsamında konser verdi.
Beethoven - 25.09.2020
"Kheops Ensemble", 48. İstanbul Müzik Festivali'nde müzikseverlerle bir araya geldi
Muhiddin Dürrüoğlu'nun piyanoda, Marie Hallynck'in viyolonselde, Ronald Van Spaendonck'un ise klarnette yer aldığı konserde, Ludwig van Beethoven ile Johannes Brahms'ın "Klarnet Üçlüleri" eserleri dinleyicilerin beğenisine sunuldu.
Beethoven - 24.09.2020
Wiener Akademie "Beethoven Gala" konseri verdi
Dönem çalgılarıyla, Barok'tan romantik döneme uzanan ve sadece başyapıtları değil, saklı müzik hazinelerini de içeren bir repertuvar seslendiren Wiener Akademie orkestrası, "48. İstanbul Müzik Festivali" kapsamında müzikseverlerle bir araya geldi.
Beethoven - 22.09.2020
İstanbul Müzik Festivali Orkestrası, Cem Mansur yönetiminde sahne aldı
Beethoven'ın Aydınlık Dünyası" temasıyla gerçekleşen festival konserlerinin tümüne festivalin dijital platformu üzerinden bir ay süresince erişmek mümkün olacak.
Beethoven - 22.09.2020
Berlin ve Viyana filarmoni orkestrası üyeleri, İstanbul Müzik Festivali'nde konser verecek
"Beethoven'ın Aydınlık Dünyası" temasıyla gerçekleşen festival konserlerinin tümüne, festivalin dijital platformu üzerinden bir ay süresince erişmek mümkün olacak.
Beethoven - 22.09.2020
"Mozart ve Beethoven'dan sonra mutlaka bir türkü çalardım"
Yeni albümü "Mülhem"i müzikseverlerle buluşturan piyanist ve besteci Güldiyar Tanrıdağlı, Avrupa'da verdiği konserleri her zaman türküyle bitirdiğini söyleyerek, "Bach, Mozart, Beethoven, Brahms, Rachmaninov sonrasında mutlaka bir türkü çalardım.
Beethoven - 21.09.2020
Bülent Evcil ile Merve Kocabeyler, müzik festivalinde sahne aldı
"Beethoven'ın Aydınlık Dünyası" temasıyla gerçekleşen festival konserlerinin tümüne festivalin dijital platformu üzerinden bir ay süresince erişmek mümkün olacak.
Beethoven - 21.09.2020
İstanbul Müzik Festivali Orkestrası, Cem Mansur yönetiminde konser verecek
Beethoven'ın Aydınlık Dünyası" temasıyla gerçekleşen festival konserlerinin tümüne festivalin dijital platformu üzerinden bir ay süresince erişmek mümkün olacak.
Beethoven - 20.09.2020
48. İstanbul Müzik Festivali "Hafta Sonu Klasikleri" konseri
"Beethoven'ın Aydınlık Dünyası" temasıyla Ludwig van Beethoven'ın 250.
Beethoven - 19.09.2020
48. İstanbul Müzik Festivali "Müzik Rotası" konseri
"Beethoven'ın Aydınlık Dünyası" temasıyla Ludwig van Beethoven'ın 250'nci doğum yılını kutlayan 48.
Beethoven - 15.09.2020
48. İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül'de çevrim içi başlıyor
"Beethoven'ın Aydınlık Dünyası" temasıyla gerçekleşecek festivalin 18 Eylül'deki açılış konseri, İKSV YouTube kanalında ve "online.
Beethoven - 11.09.2020
Borusan Sanat, bu yıl çevrim içi konserlerle müzikseverlerle buluşacak
Festivalin bu yılki sürprizleri arasında ayrıca "BİFO Özel" başlığını taşıyan üç konserlik bir seri de yer alıyor. Borusan Quartet'in, Beethoven ve Piazzolla yapıtlarını seslendireceği serinin ilk konserinin kaydı, 1 Ekim'de yayınlanacak.
Beethoven - 10.09.2020
31. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
Eric Rohmer'in 1970 tarihli başyapıtı "Claire's Knee / Claire'in Dizi", Macar sinemacı Zoltan Fabri'nin 1956 yapımı klasiği "Profesör Hannibal", Nina Hoss'un San Sebastian ve Stockholm film festivallerinden ödüllerle dönen performansıyla öne çıkan gerilim dozu yüksek draması "The Audition / Seçmeler", bağımsız İtalyan sinemacı Danilo Caputo'nun isyan ve yeniden doğuş hikayesi anlattığı "Sow the Wind / Rüzgarı Eken", Alman yönetmen Arne Körner'in kara komedisi "Gasmann" ve Polonyalı yönetmen Andrzej Munk'un adını Beethoven'ın 3.
Beethoven - 29.08.2020
Cello Paradiso, Tekfur Sarayı'nda konser verdi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı maske ve mesafe tedbirlerine uygun gerçekleştirilen konserde ayrıca topluluk, aralarında Ludwig van Beethoven, Dmitri Şostakoviç, Heitor Villa-Lobos, Astor Piazzolla, Fazıl Say ve Ennio Morricone'nun bulunduğu ünlü bestekarların bestelerini dinleyicilerin beğenisine sundu.
Beethoven - 24.08.2020
"Bahçede Yaz Festivali" Can Çakmur konseriyle yarın başlayacak
Can Çakmur, konserde, Johann Sebastian Bach, Franz Joseph Haydn ve Ludwig van Beethoven'ın eserlerini yorumlayacak.
Beethoven - 05.08.2020
Dijital ortamda gerçekleşecek "48. İstanbul Müzik Festivali" 18 Eylül'de başlayacak
"Beethoven'ın Aydınlık Dünyası" teması etrafında şekillenen festival, yeni tip koronavirüs (Kovid 19) tedbirleri nedeniyle bu yıl dijital ortamda gerçekleşecek.
Beethoven - 23.07.2020
Fazıl Say, "Alman Klasik Müzik Ödülleri"ne iki dalda aday
Sanatçı Fazıl Say, iki yılda tamamlayarak bu yıl müzikseverlerin beğenisine sunduğu Beethoven'in 32 sonatının tamamını kaydettiği albümüyle, Alman Klasik Müzik Ödülleri'ne "Yılın Enstrümantal Kaydı" dalında aday seçildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Beethoven Haberleri | Beethoven Kimdir - Haberler - Beethoven haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Beethoven kimdir, hayatı ve biyografisi. Mercedes-Benz Türk 2021'de liderliği hedefliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.1.2021 06:07:18. #1.15#
title