BAHATTİN SÜRÜCÜ HABERLERİ

Bahattin Sürücü Haberleri

Bahattin Sürücü haber, Bahattin Sürücü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bahattin Sürücü - 12.9.2020
Kuşadası, caretta caretta yavruları için yuva kontrol noktasına kavuştu
Kuşadası, caretta caretta yavruları için yuva kontrol noktasına kavuştu AYDIN - Türkiye'deki yuvalama alanları dışında kalan Kuşadası sahil siteleri bölgesindeki kumsalda yuva yaparak yumurtalarını bırakan caretta caretta iribaş deniz kaplumbağalarının yuva kontrol noktası açılışı yapıldı. Bilindiği gibi, 5 gün önce Kuşadası Orsen Sitesi kumsalına yuva yapan caretta carettaların 30 yavrusu 59 gün süren uzun beklemeden sonra yumurtadan çıkarak, sağlıklı bir şekilde denizle buluşturulmuştu. Son gün gerçekleştirilen yuva kontrol noktası açılışına, Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürlüğü mühendislerinden İstemihan Kahraman ve doğa koruma personeli ile EKODOSD üyeleri, duyarlı vatandaşlar ve çevreciler katıldı. Açılıştan sonra bir açıklama yapan Kuşadası EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, " Yuva açılışı sonunda C.
Bahattin Sürücü - 20.8.2020
Aydın'da anıt ağaç tescil başvurusu bulunan ağacın yanına yapılan villaya tepki
Ekosistemi Koruma ve Doğaseverler Derneği (EKODOS) Başkanı Bahattin Sürücü, yaklaşık 1500 yıllık olduğu değerlendirilen ve anıt ağaç tescil başvurusunda bulundukları zeytin ağacının yanına villa yapılmasına tepki gösterdi.
Bahattin Sürücü - 22.7.2020
Leylek dostu Avşar Mahallesi'nde yaralı leylek için seferberlik
Leylek dostu Avşar Mahallesi'nde yaralı leylek için seferberlik AYDIN - Aydın'ın Söke ilçesine bağlı leylekleriyle ünlü Avşar Mahallesi'nde yaralı bir leyleği hayata döndürmek için seferberlik ilan edildi. Mahalle sakinleri, muhtarlık ve çevrecilerin girişimleri sonucu yaralı leylek tedavi altına alındı ve Doğa Koruma Milli ParklarAydın Şube Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. Edinilen bilgiye göre, Söke'nin leylek dostu bölgelerinden Avşar Mahallesi muhtarı Erdoğan Bakan, mahalle sakinlerinin gözlem yaptıkları bir yuvada bulunan yavru leyleklerden birinde sorun yaşandığını tespit etti. Muhtar Bakan, hemen leyleklerle ilgili çalışmalarıyla tanınan Kuşadası Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneğihaber verdi. Kuşadası EKODOSD yöneticileri hemen Avşar'a giderek yuvayı kontrol edip, yavrulardan birinin ayağa kalkamadığını tespit etti. Kuşadası EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, " Geçmiş tecrübelerimize dayanarak yavrunun ayağına siyah saman iplerinin dolandığını düşündük.
Bahattin Sürücü - 14.7.2020
İspanyol gezgin Kuşadası'na hayran kaldı
Barcelona'da bilgisayar programcısı olarak çalışan 36 yaşındaki Hector Marti, nesli tehlike altında olan hayvanlara dikkat çekmek için geçen yıl şubat ayında bisikletiyle yolculuğa çıktı. Türkiye'ye gelen İspanyol gezgin bisikletiyle Antalya'nın Kaş ve Fethiye ilçeleri ile Muğla'daki Gökova Sahili'ni dolaştı. Dalyan'ın İztuzu plajındaki Caretta caretta yuvalarını inceleyen Hector Marti, koronavirüs salgınının baş göstermesi üzerine turuna ara verip bir süre Muğla'nın kırsal Kötekli Mahallesi'nde mahsur kaldı. Marti, 1 Haziran'da normalleşme sürecine geçilmesiyle yarım kalan gezisine yeniden başladı. Bodrum Yalıkavak'a gidip Akdeniz foklarını da gözlemleyen Marti'nin sonraki durağı ise Kuşadası oldu. Kuşadası'nda çevreci dernek EKODOSD'u ziyaret eden gezgin, dernek Başkanı Bahattin Sürücü'den kentteki endemik bitki türleri ile nesli tükenmekte olan hayvanlar hakkında bilgiler aldı.
Bahattin Sürücü - 10.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
Van Gölü'nde batan tekneden 6 ceset daha ROV cihazıyla çıkarıldı (3) ÖLÜ SAYISI 19 OLDU Van Gölü'nde, içinde bulunduğu tahmin edilen 60 kaçak göçmenle batan, 2 gün önce yeri tespit edilen teknede, bugün ROV cihazıyla yapılan çalışma sonucu 5 kişinin ardından 1'inin daha cansız bedenine ulaşıldı. Botla kıyıya getirilen cansız beden, cenaze aracılığıyla Adli Tıp morguna götürüldü. Faciada ölenlerin sayısı, 19'a yükseldi.  GÖRÜNTÜLER GEÇİLDİ Behçet DALMAZ-Orhan AŞAN / VAN ======================== Kurşunlu Manastırı'ndaki çökme tehlikesi devam ediyor AYDIN'ın Kuşadası ilçesindeki en önemli tarihi eserlerden biri olan 'Kurşunlu Manastırı' çökme tehlikesi ile karşı karşıya. Bizans Dönemi'ne ait manastırda inceleme yapan Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, "Her an yıkılma tehlikesi bulunan kilisenin içine girilmesi son derece tehlikeli.
Bahattin Sürücü - 2.7.2020
Aydın'da ayağı kopan leylek yavrusu tedavi altına alındı
Bölgeye giden dernek başkanı Bahattin Sürücü, elektrik dağıtım firması ekiplerinin yardımıyla direğin üzerindeki yaralı leyleği aşağı indirdi.
Bahattin Sürücü - 30.6.2020
Kuşadası'nda en büyük erkek yeşil deniz kaplumbağası kıyıya vurdu
AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde, erkek yeşil deniz kaplumbağası kıyıya vurmuş halde bulundu. Kuşadası ve çevresinde 2007'den bu yana tutulan kayıtlara göre kaplumbağa bugüne kadarki en büyük boyuta sahip. EKODOSD Başkanı Bahattin Sürücü, kaplumbağa ölümleriyle ilgili "Güzelçamlı sahillerinde denizden çıkarılan erkek Yeşil Deniz kaplumbağasının incelemesini yaptık.
Bahattin Sürücü - 30.6.2020
Son dakika haberi: Kuşadası'nda 2 yeşil deniz kaplumbağası kıyıya vurdu
Bölgeye gelen dernek başkanı Bahattin Sürücü, kaplumbağanın üzerinde herhangi bir yara izi bulunmadığını belirtti.
Bahattin Sürücü - 11.6.2020
Güvercinada'nın Tülüşah'ı çiçek açtı
Tülüşah'ın korunması ve çoğaltılması için kamu kurumları, bilimsel kuruluşlar ve çevreci derneklerin ortak hareket ettiğini belirten Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) Başkanı Bahattin Sürücü, "Dünyada sadece Kuşadası'nda yetişen ve yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan Tülüşahların çoğaltılması endemik bitki çeşitliği açısından çok önemli.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Bahattin Sürücü Haberleri | Bahattin Sürücü Kimdir - Haberler - Bahattin Sürücü haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bahattin Sürücü kimdir, hayatı ve biyografisi. 18. asırdan kalan dişbudak ağacı Başkan Günel'in talimatıyla kurtarıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 08:52:08. #1.14#
title