Antonio Tajani Haberleri

Antonio Tajani haber, Antonio Tajani son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Antonio Tajani - 20.01.2021
Son dakika haber... İtalya'da Başbakan Conte ve hükümeti, Senato'daki kritik güven oylamasını az farkla kazandı
Merkez sağ partilerden Forza Italia Başkan Yardımcısı Antonio Tajani de iktidarın güven oylamasından bu şekilde çıkmasının "Pirüs Zaferi" olduğunu söyledi.
Antonio Tajani - 25.12.2019
ANALİZ – Avrupa Adalet Divanı'ndan İspanya'ya Katalan darbesi
İspanya Seçim Kurulu o tarihte tutuklu yargılanmakta olan Oriol Junqueras ile haklarında yargılanmak üzere iade talebiyle yakalama emri çıkarılan JPC mensubu kaçak siyasetçilerin isimlerini iç hukukun gereklerini (Madrid'e gelerek anayasaya bağlılıkları üzerine yemin etmek) yerine getirme iradesini göstermedikleri için seçilmiş parlamenterler listesine dahil etmemişti. Madrid'in bu görüşü AP tarafından paylaşılıyordu. Geçen dönem Başkan Antonio Tajani'nin talimatıyla hazırlanan bir rapora göre, bir üye ülkede seçilen parlamenterin AP üyesi sıfatı kazanabilmesi iç hukukun gereklerini yerine getirmesine bağlıydı.
Antonio Tajani - 20.12.2019
AP seçimlerden 7 ay sonra Katalan siyasetçilere mazbatalarını verdi
Puigdemont ve Comin Belçika'da Katalonya'da 2017 yılındaki yasa dışı bağımsızlık referandumu ve ardından Katalonya Özerk Parlamentosu'nun tek taraflı bağımsızlık kararından sonra İspanyol yargısından kaçarak Belçika'ya giden Puigdemont ve Comin, 26 Mayıs'ta yapılan AP seçimlerinde parlamenter seçilmiş ancak haklarında ulusal tutuklama kararı olmasından dolayı mazbatalarını alamamışlardı. Eski AP Başkanı Antonio Tajani, ikilinin AP Binası'na girişini de yasaklamıştı.
Antonio Tajani - 20.12.2019
Avrupa Adalet Divanı'nın tutuklu Katalan siyasetçiyle ilgili kararı İspanya'yı karıştırdı
Eski AP Başkanı Antonio Tajani tarafından ziyaretçi olarak AP binasına girişleri dahi yasaklanan Puigdemont ve Comin ise yeni AP Başkanı David Sassoli'nin bu uygulamayı kaldırmasıyla birlikte Avrupa parlamenteri olarak tanınmaları için girişim başlattı.
Antonio Tajani - 03.07.2019
Avrupa Parlamentosu'nun yeni başkanı İtalyan Sassoli oldu
- Oylama sonuçlarının ilan edilmesi Adaylardan detaylar Yeni başkan Sassoli'nin tebrikleri kabulü Başkanlığını İtalyan Antonio Tajani'nin yürüttüğü Avrupa Parlamentosu'nda (AP), başkanlık koltuğu için 4 aday yarışıyor.
Antonio Tajani - 03.07.2019
AP'nin başkanlığına yine bir İtalyan seçildi
Böylece 63 yaşındaki Dassoli, AP'nin başkanlığını, İtalyan Antonio Tajani'den devralacak.
Antonio Tajani - 03.07.2019
Avrupa Parlamentosu başkanını seçiyor
Avrupa Parlamentosu bugün Antonio Tajani'nin yerine gelecek ismi belirlemek üzere oy kullanıyor.
Antonio Tajani - 03.07.2019
Avrupa Parlamentosu'nda başkan adayları belirlendi
Mevcut durumda başkanlık, İtalyan Antonio Tajani tarafından yürütülüyor.
Antonio Tajani - 02.07.2019
İspanya'dan Katalanlar'ı kızdıracak talep!
Eski Katalonya Özerk Hükümet Başkanı Carles Puigdemont'un fotoğrafını gösteren Carthy, Katalan siyasetçilerin genel kurulda olmamalarının "demokrasiye bir saldırı" olduğunu savunarak görevinden ayrılmak üzere olan AP Başkanı Antonio Tajani'den bu konuyla ilgili açıklama istedi.
Antonio Tajani - 01.07.2019
AB Liderler Zirvesi devam ediyor
Görev süresi son bulacak AP Başkanı Antonio Tajani'nin yerine de yeni başkanın parlamentonun ilk oturumunun ardından 3 Temmuz'da belirlenmesi öngörülüyor.
Antonio Tajani - 30.06.2019
"AP kendi başkanını seçecektir"
Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani, "AP, Avrupa Birliği (AB) Konseyi'nden bağımsız olarak kendi başkanını 3 Temmuz'da seçecektir.
Antonio Tajani - 30.06.2019
AB Liderler Zirvesi başladı
AB Komisyonu Başkanı Juncker'in görev süresi 31 Ekim, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk'ın 30 Kasım, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ve ECB Başkanı Mario Draghi'nin 31 Ekim 2019'da sona eriyor. Görev süresi Temmuz ayı içinde son bulacak AP Başkanı Antonio Tajani'nin yerine de yeni başkanının parlamentonun ilk oturumunda belirlenmesi öngörülüyor.
Antonio Tajani - 29.06.2019
AB liderleri "başkanlarını" seçmek için toplanıyor
Görev süresi Temmuz ayı içinde son bulacak AP Başkanı Antonio Tajani'nin yerine de yeni başkanının parlamentonun ilk oturumunda belirlenmesi öngörülüyor.
Antonio Tajani - 29.05.2019
BM tutuklu Katalanların serbest bırakılmasını istedi
Konuya ilişkin, başta AP Başkanı Antonio Tajani ve bazı üst düzey AP yetkililerinin bürosuna faks çeken Puigdemont'un AP binasından içeriye alınmamalarını "çok ciddi bir ayrımcılık" olarak nitelendirip, açıklama istediği belirtildi.
Antonio Tajani - 28.05.2019
AP'den "Spitzenkandidat" sürecine destek
Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani ve siyasi grupların başkanları, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanının mevcut liste başı adayları arasından seçilmesi gerektiğini belirtti.
Antonio Tajani - 11.04.2019
Avrupa Parlamentosu Başkanı Tajani İngiltere'yi Uyardı
Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani, İngiltere'nin Avrupa Birliğinden çıkmadan önce Avrupa Parlamentosu seçimlerine katılmasının Parlamentoyu gülünç duruma düşüreceğini söyleyerek, "Bu bir oyun değil" dedi.
Antonio Tajani - 25.03.2019
İtalya'da Sağın Yükselişi
Forza İtalya partisinin üyesi olan Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani, 26 Mayıs'ta yapılacak AP seçimlerinden sonra Lig partisinin M5S ile olan bağlarını koparması temennisinde bulundu.
Antonio Tajani - 20.03.2019
AB Liderleri Brexit Gündemiyle Toplanacak
Ana gündem Brexit Zirve, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani'nin konuşmasının ardından perşembe günü öğleden sonra Brexit oturumuyla başlayacak.
Antonio Tajani - 15.03.2019
Yüzme Bilmeyen Kalmasın' Projesi Avrupa'ya Örnek Oldu
Yüzme Federasyonu Başkanı Erkan Yalçın, LEN'in en önemli projelerinden olan 'Yüzmeyi Öğren, Boğulmayı Önle' programının, 20 Mart Çarşamba günü Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani'nin katılımı ile Avrupa Birliği'nin Brüksel'deki merkezinde özel bir sunum ile duyurulacağını söyledi.
Antonio Tajani - 15.03.2019
Yeni Zelanda'daki İki Camiye Terör Saldırısına AB'den Kınama
Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani de "Yeni Zelanda'daki terör saldırılarından gelen görüntüler karşısında insanın nutku tutuluyor.
Antonio Tajani - 14.03.2019
AP Başkanı Tajani'ye "Mussolini Övgüsü" Dolayısıyla Eleştiri
Avrupa Parlamentosunun (AP) İtalyan Başkanı Antonio Tajani, "Mussolini olumlu şeyler yaptı.
Antonio Tajani - 19.02.2019
Katalan Liderlerden AP'ye Tepki
Katalan liderler, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani'nin parlamentoda yapmayı planladıkları konferansı iptal etmesine tepki gösterdi.
Antonio Tajani - 18.02.2019
Guaido Destekçisi Avrupalı Parlamenterler Venezuela'ya Alınmadı
Tajani, Maduro için 'diktatör' yorumu yaptı İspanya ve Fransa, milletvekillerinin Venezuela'dan sınırdışı edilmeleri nedeniyle Nicolas Maduro rejimini kınadı. Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani, bu durumun Maduro'nun bir diktatör olduğunun kanıtı olduğunu ileri sürdü.
Antonio Tajani - 15.02.2019
AP Katalan Liderin Konferansını İptal Etti
Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani, eski Katalonya Özerk Yönetim Başkanı Carles Puigdemont'un pazartesi günü parlamentoda yapmayı planladığı konferansı iptal etti.
Antonio Tajani - 07.02.2019
Anlaşmasız Brexit Yıkım Olur"
Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Antonio Tajani, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) anlaşmasız ayrılmasının "yıkıcı" sonuçlar doğurabileceğini bildirdi.
Antonio Tajani - 07.02.2019
May'in Yeniden Müzakere Umutları Tükeniyor
Brüksel'deki görüşmeleri süren May, Avrupa Konseyi Başkanı Donald Tusk, Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani ve Avrupa Parlamentosu Brexit Müzakerecisi Guy Verhofstadt ile de bir araya gelecek.
Antonio Tajani - 07.02.2019
Theresa May, Brüksel'de
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani ve Avrupa Parlamentosu Brexit Müzakerecisi Guy Verhofstadt de görüşecek olan May, ortak basın toplantısı düzenleyecek.
Antonio Tajani - 07.02.2019
Theresa May, Brüksel'de Müzakere Arayışında
İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit müzakerelerini yeniden başlatmak için Brüksel'e gidiyor. May, Brüksel'de Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk ve Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile görüşecek. Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani ve Avrupa Parlamentosu Brexit Müzakerecisi Guy Verhofstadt de görüşecek olan May, ortak basın toplantısı düzenleyecek.
Antonio Tajani - 31.01.2019
Guaido'ya Göre Venezuela'da İç Savaş Riski Yok
Guaido, AP'nin tanıma kararının ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, karar sonrası AP Başkanı Antonio Tajani ile yaptıkları görüşmede, Venezuela'nın AB'deki varlıklarının korunması ve insani yardım konularını ele aldıklarını aktardı.
Antonio Tajani - 31.01.2019
Guaido'yu Tanıyan AP'nin Başkanı Tajani "Seninleyiz" Mesajı Yayınladı
  Gelişmeyi Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani de sosyal medya hesabından "Avrupa Parlamentosu @jguaido'yu Venezuela'nın geçici devlet başkanı olarak tanıdı" mesajı ile paylaştı.
Antonio Tajani - 31.01.2019
Dha Dış - Guaido'yu Tanıyan AP'nin Başkanı Tajani "Seninleyiz" Mesajı Yayınladı
Gelişmeyi Avrupa Parlamentosu Başkanı Antonio Tajani de sosyal medya hesabından "Avrupa Parlamentosu @jguaido'yu Venezuela'nın geçici devlet başkanı olarak tanıdı" mesajı ile paylaştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Antonio Tajani Haberleri | Antonio Tajani Kimdir - Haberler - Antonio Tajani haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Antonio Tajani kimdir, hayatı ve biyografisi. Çelik üreticileri kamudan sektörün daha fazla korunmasını istiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.9.2021 05:17:36. #1.16#

title