WASHİNGTON BÜYÜKELÇİLİĞİ HABERLERİ

Washington Büyükelçiliği Haberleri

Washington Büyükelçiliği haber, Washington Büyükelçiliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Washington Büyükelçiliği - 30.8.2020
Büyük Zafer'in 98. yıl dönümü
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nde tören gerçekleştirildi.
Washington Büyükelçiliği - 15.8.2020
Washington'da yaşayan Türklerden Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikasına destek
Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği önünde organize edilen etkinliğe katılanlar, Türkiye lehine sloganlar atarak Doğu Akdeniz ve Kıbrıs konusunda seslerini yükseltti.
Washington Büyükelçiliği - 21.7.2020
FETÖ'nün kapatılan Aksiyon dergisinin eski yöneticisinin oğlu ABD'de silah kaçakçılığından...
Baba Mustafa Kemal Sungur ayrıca, Washington Büyükelçiliği bünyesinde bir dönem basın müşavirliği görevinde bulunmuş, 2014 yılında, FETÖ yapılanması ilişkisi gerekçesi ile görevden el çektirilmişti.
Washington Büyükelçiliği - 20.7.2020
ABD'de Azerbaycanlılar, Ermenilerin protestosunu bastırdı
Washington'da yaşayan Ermeniler, Azerbaycan Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenledi. Kısa sürede aynı yerde toplanan çok sayıda Azerbaycanlı da karşı gösteri düzenledi. Azerbaycan Türkleri, 'Yaşasın Azerbaycan, yaşasın milletimiz, yaşasın devletimiz, yaşasın birliğimiz' ve 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganları ile Ermenileri bastırdı.Çok sayıda Azerbaycanlı, geçen hafta pazar gününden bu yana, Ermenilerin, sınırdaki Azerbaycan askerlerinin mevzilerine düzenlediği saldırıları ve yaşanan can kayıplarını protesto etmek amacıyla Ermenistan'ın Washington Büyükelçiliği önünde gösteri düzenliyor.
Washington Büyükelçiliği - 20.7.2020
Azerbaycan'ın Washington Büyükelçiliği önünde Ermenistan protestosu
ABD'de yaşayan Azerbaycanlılar, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına tepki göstermek için Azerbaycan'ın Washington Büyükelçiliği önünde bir araya geldi.
Washington Büyükelçiliği - 17.7.2020
Azerbaycanlılardan Ermenistan'ın Washington Büyükeçiliği önünde protesto
ABD'de yaşayan Azerbaycanlılar, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına tepki göstermek için Ermenistan'ın Washington Büyükelçiliği önünde protesto gerçekleştirdi.
Washington Büyükelçiliği - 17.7.2020
ABD'deki Azerbaycanlılar Ermenistan'ın Washington Büyükelçiliği önünde protesto eylemi düzenledi
ABD'de yaşayan Azerbaycanlılar, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına karşı Ermenistan'ın Washington Büyükelçiliği önünde protesto eylemi gerçekleştirdi.
Washington Büyükelçiliği - 16.7.2020
15 Temmuz 2020 Haberleri
15 Temmuz 2020 Manşet Haberleri.
Washington Büyükelçiliği - 15.7.2020
Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nde "15 Temmuz" etkinliği
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nde, yabancı ülke temsilcilerinin de yer aldığı tören düzenlendi.
Washington Büyükelçiliği - 29.6.2020
Türkiye'den ABD'de Atatürk heykeline yapılan saldırıya tepki
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği konutu önündeki Atatürk heykeline yapılan saldırıya tepki göstererek, bu eylemin failleri hakkında soruşturma başlatılması için gerekli girişimlerin yapıldığını söyledi.
Washington Büyükelçiliği - 20.6.2020
Son dakika... ABD?nin en büyük camisinde 3 ay sonra ilk cuma namazı kılındı
ABD'de koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında uygulanan kısıtlamalar nedeniyle başkent Washington DC'ye yarım saatlik mesafede bulunan Maryland eyaletindeki Amerika Diyanet Merkezi, yaklaşık 3 ay sonra ilk cuma namazına ev sahipliği yaptı. Uzun bir aradan sonra ilk defa cuma namazı kılan Müslümanların, uyarılar gereğince saf tutarken sosyal mesafeye dikkat etti. Namaz için kendi seccadelerini getiren vatandaşlar, cami çıkışında da eski uygulamaların aksine tokalaşma ve kucaklaşmaktan kaçındı. Sosyal mesafe kurallarına uyularak caminin avlusunda kılınırken herkes maske taktı. Kişiler içeriye alınırken ateş ölçümleri gerçekleşti.  NAMAZA GELMEDEN ÖNCE FORM DOLDURULUYOR Amerika Diyanet Merkezi'nin avlusunda kılınan Cuma namazına gelenler önceden internet sitesinden form dolduracak kayıt oldu. Yapılan duyuru çerçevesinde 14 yaşından küçük, 70 yaşından büyükler ile son 30 gün içinde koronavirüs testi pozitif çıkanlar camiye gelmedi. Eyalette, koronavirüs vakalarında yaşanan azalma göz önünde bulundurularak normalleşmeye gidilmişti.  'ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN BUGÜN İTİBARİYLE CAMİMİZİ YENİDEN İBADETE AÇTIK?  Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği Sosyal ve Din Hizmetleri Müşaviri Prof.
Washington Büyükelçiliği - 20.6.2020
ABD'nin en büyük camisinde 3 ay sonra ilk cuma namazı kılındı
ABD'de koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında uygulanan kısıtlamalar nedeniyle başkent Washington DC'ye yarım saatlik mesafede bulunan Maryland eyaletindeki Amerika Diyanet Merkezi, yaklaşık 3 ay sonra ilk cuma namazına ev sahipliği yaptı. Uzun bir aradan sonra ilk defa cuma namazı kılan Müslümanların, uyarılar gereğince saf tutarken sosyal mesafeye dikkat etti. Namaz için kendi seccadelerini getiren vatandaşlar, cami çıkışında da eski uygulamaların aksine tokalaşma ve kucaklaşmaktan kaçındı. Sosyal mesafe kurallarına uyularak caminin avlusunda kılınırken herkes maske taktı. Kişiler içeriye alınırken ateş ölçümleri gerçekleşti.  NAMAZA GELMEDEN ÖNCE FORM DOLDURULUYOR Amerika Diyanet Merkezi'nin avlusunda kılınan Cuma namazına gelenler önceden internet sitesinden form dolduracak kayıt oldu. Yapılan duyuru çerçevesinde 14 yaşından küçük, 70 yaşından büyükler ile son 30 gün içinde koronavirüs testi pozitif çıkanlar camiye gelmedi. Eyalette, koronavirüs vakalarında yaşanan azalma göz önünde bulundurularak normalleşmeye gidilmişti.   'ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN BUGÜN İTİBARİYLE CAMİMİZİ YENİDEN İBADETE AÇTIK'  Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği Sosyal ve Din Hizmetleri Müşaviri Prof.
Washington Büyükelçiliği - 27.5.2020
Brezilya, seyahat yasağına rağmen ABD'nin Kovid-19'la mücadeledeki desteğinden memnun
Brezilya'nın Washington Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Nestor Forster, AP'ye verdiği özel mülakatta, ABD Başkanı Donald Trump'ın seyahat yasağı kararını alırken kendileriyle istişare etmesini ve kararı ardından Brezilya'ya yapılacak yardımların duyurulmasını takdirle karşıladıklarını belirtti.
Washington Büyükelçiliği - 19.5.2020
ABD'de sosyal mesafeli ve maskeli 19 Mayıs kutlaması
Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı koronavirüsten dolayı soysal mesafe göz edilerek ve maske takılarak kutlandı.
Washington Büyükelçiliği - 14.5.2020
ABD, Çin'e bağlı bilgisayar korsanlarını korona virüs araştırmalarını çalmakla suçladı
ABD, Çin bağlantılı bilgisayar korsanlarının korona virüs araştırmalarına yasa dışı bir şekilde ulaştığını iddia etti. Federal Soruşturma Bürosu ve İç Güvenlik Bakanlığı, ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), Çin bağlantılı siber aktörlerin yasa dışı bir şekilde bazı verileri elde etmeye çalışmasını izlediğini söyledi. FBI'a göre Çin'e bağlı bilgisayar korsanları, Covid-19 kapsamında çalışması yapılan aşılar, tedaviler ve testlerle ilgili verilere ulaşmaya çalıştı. Açıklamada, korsanların kimliklerine ilişkin ayrıntı verilmedi. Çin'in Washington Büyükelçiliği ise haberi yalanladı.
Washington Büyükelçiliği - 17.4.2020
ABD'de bulunan Türkler tahliye edilecek
Türkiye Washington Büyükelçiliği, ABD'deki Türk vatandaşlarının tahliye edileceğini açıkladı.
Washington Büyükelçiliği - 17.4.2020
ABD'deki Türk vatandaşları için THY 3 şehirden özel sefer yapacak
Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, geçici süreyle ABD'de bulunan kısa süreli vize sahipleri, öğrenciler, turistler, işçi ve iş görüşmesine gelen vatandaşların Türkiye'ye dönmesi amacıyla 23 Nisan'da New York ve Washington DC'den, 24 Nisan'da da Los Angeles'tan THY seferi yapılacak.
Washington Büyükelçiliği - 31.3.2020
Amerika Diyanet Merkezinden "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına destek
DCA Başkanı Bilal Kuşpınar da kampanya ve Kovid-19 salgınına ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün söz konusu kampanyayı duyurmasının ardından Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği yetkilileri ile konuşarak ABD nezdinde de bir kampanya başlatma kararı aldıklarını aktaran Kuşpınar, "Haziran sonuna kadar gelecek zekatları, açtığımız özel hesap üzerinden Türkiye'ye aktarmayı amaçlıyoruz.
Washington Büyükelçiliği - 12.3.2020
Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinde "İdlib" fotoğraf sergisi
Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği uhdesinde, Anadolu Ajansı (AA) foto muhabirlerinin İdlib'de çektiği fotoğraflardan oluşan sergi açıldı.
Washington Büyükelçiliği - 26.2.2020
Hocalı katliamının kurbanları ABD Kongresinde anıldı
Hocalı katliamının 28. yıl dönümünde, katliamın kurbanları, Azerbaycan'ın Washington Büyükelçiliği tarafından ABD Kongresinde birçok kongre üyesinin de katılımıyla düzenlediği etkinlikte anıldı.
Washington Büyükelçiliği - 15.1.2020
ABD'li ilkokul öğrencilerine Türkiye tanıtıldı
Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği ve Yunus Emre Enstitüsü (YEE) Washington Ofisi tarafından düzenlenen ortak bir etkinlikte, ABD'li ilkokul öğrencilerine Türkiye ve Türkçe tanıtıldı.
Washington Büyükelçiliği - 10.11.2019
Büyük Önder Atatürk, ABD'de anıldı
Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği ve ABD'deki diğer Başkonsolosluklarda da anma törenleri düzenlendi.
Washington Büyükelçiliği - 6.10.2019
Haftanın tarihine bakış
2017- ABD, Türkiye'deki tüm ABD diplomatik misyonlarında göçmen olmayan vize hizmetlerini askıya aldı. Bunun üzerine Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği de ABD'deki tüm misyonlarında ABD vatandaşlarına yönelik vize işlemlerini askıya aldı.
Washington Büyükelçiliği - 3.10.2019
"Türkiye, cinayeti ve faillerini ortaya çıkarmak için her şeyi yaptı"
Suudi Arabistan'ın Washington Büyükelçiliği önünde düzenlenen Cemal Kaşıkçı'yı anma töreninde konuşan Amerikalı Müslüman kanaat önderi Usame Ebu İrşad, Türkiye'nin, cinayeti ve faillerini ortaya çıkarmak için her şeyi yaptığını belirterek, "Yayınladığı kayıtlarlarla bin Selman'ın cinayetin...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Washington Büyükelçiliği Haberleri | Washington Büyükelçiliği Haber - Haberler - Washington Büyükelçiliği haberleri, son dakika washington büyükelçiliği haber ve gelişmeleri burada. Büyük Zafer'in 98. yıl dönümü - WASHINGTON.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 08:03:42. #1.15#
title