Uzak Doğu Haberleri

Uzak Doğu haber, Uzak Doğu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uzak Doğu - 28.10.2020
Devlet desteğiyle kurulan tesisten Avrupa'ya zeytinyağı ihracatı
Erken hasat zeytinlerden soğuk sıkım tekniğiyle elde ettikleri zeytinyağını yüksek ihraç değeriyle sattıklarını belirten Sazak, "1 litre zeytinyağını 10 kilogram, bazen 15 kilogram zeytinden alıyoruz ama kaliteli zeytinyağı alıyoruz. Böyle olunca da fiyat yükseliyor. Biz de bu ürünleri yaklaşık litresi 15 avroya ihraç ediyoruz. Hedefimiz, Avrupa'nın yanına Uzak Doğu ve ABD'yi eklemek.
Uzak Doğu - 26.10.2020
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank Denizli'de konuştu Açıklaması
"Öyle bir liderimiz var ki" Azerbaycan'ın 30 yıldır işgal altında olan topraklarını kurtarmaya çalıştığını hatırlatan Varank, şöyle devam etti: "Burası öyle bir dünya ki topraklarınızı işgal etmişlere karşı 30 yıldır haksız, hukuksuz sizin topraklarınızı işgal edenlere karşı mücadele verdiğinizde bile dünya sizin karşınızda durabiliyor. Kendi değerlerine rağmen size karşı taraf olabiliyorlar. Birleşmiş Milletler ve AGİT kararlarına göre Azerbaycan toprakları Ermenistan tarafından işgal edilmiş durumda ama Azerbaycan bu toprakları 30 yıldır alamayınca mecburen bir askeri harekatla bu toprakları kurtarmaya çalıştığında görüyorsunuz. Amerika'sından Avrupa'sına, Uzak Doğu'sundan Rusya'sına kadar herkes Ermenistan haklıymış gibi bir tavır takınıyor.
Uzak Doğu - 26.10.2020
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Denizli'de iş dünyasıyla buluştu
Global markaların Uzak Doğu'dan uzaklaşmaya başladığını anlatan Varank, bölgesel merkez olma konusunda Uzak Doğu'nun ciddi bir alternatif olduğunu, bu fırsatın iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
Uzak Doğu - 25.10.2020
Bakan Pekcan: Afrika, Amerika, Avrupa, Rusya ve Uzak Doğu'da lojistik merkezleri kuracağız
TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türk ürünlerinin dış pazarlara en hızlı ve uygun maliyetlerle ulaştırılmasını amaçlayan yurt dışı lojistik merkezlerini Afrika, Amerika, Avrupa, Rusya ve Uzak Doğu'daki stratejik bölgelerde kurmayı planlıyoruz.
Uzak Doğu - 23.10.2020
Ziya Gökalp, Zeytinburnu'nda düzenlenen panelle anıldı
Gökalp'in "Türkleşmek İslamlaşmak Muasırlaşmak" kitabından bölümler aktaran Bulut, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her şeyden önce Ziya Gökalp kültür ile medeniyeti birbirleriyle organik ilişki içerisinde olan bir ikili gibi görüyor, tanımlamalarında bu var. Türk medeniyet tarihinde de diğer metinlerinde de bu var. Kültür yereldir, uygarlık evrenseldir. Kültür yerelden başlar millidir, gelişir, niceliksel bir büyüklüğe gelir. O kültürün medeniyet haline gelmiş olmasıdır." Halka mal olmanın Gökalp'in kuramında son derece önemli olduğunu vurgulayan Bulut, "Türk medeniyet tarihine baktığınız zaman başında Türk kültürünün üç farklı medeniyet evresinden geçtiğinden söz ediyor. Uzak Doğu medeniyeti içerisinde Türk kültürü, İslam medeniyeti içerisinde Türk kültürü, tanzimat sonrasındaki Batılılaşma döneminde Batı medeniyeti içerisinde Türk kültürü.
Uzak Doğu - 22.10.2020
Yalova'daki Tersaneler Bölgesi'nde kruvaziyer gemi üretimi başladı
Tesislerdeki üretime ilişkin Uzun, şu bilgiyi verdi: "Dünyanın en büyük balıkçı gemileri bölgemizde inşa ediliyor. Yine özel gemiler, feribotlar, elektrik tahrikli gemiler olmak üzere çok spesifik gemiler üretiliyor. Türkiye'de, Uzak Doğu'daki gibi büyük tonajlı gemiler yapılmıyor ama çok özel tip gemiler inşa ediliyor.
Uzak Doğu - 21.10.2020
Turkish Cargo, dış hatta 6 noktayı uçuş ağına kattı
Böylece, Avrupa kıtasında 31, Orta Doğu'da 22 ve Uzak Doğu'da 16 direkt kargo uçağı destinasyonlarına ulaşıldı.
Uzak Doğu - 19.10.2020
Kuzey Kore'de gözaltı sisteminde insanlık dışı muamele iddiaları
İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Uzak Doğu ülkesi Kuzey Kore'de adli soruşturma ve gözaltı sürecinde yaygın ve sistematik insan hakları ihlallerinin yaşandığı uyarısında bulundu.
Uzak Doğu - 19.10.2020
Son dakika haber | Rize çay ihracatından 9 ayda 6,4 milyon dolar kazandı
Çayın, bölgenin önemli tarımsal ürünlerinin başında geldiğini dile getiren Gürdoğan, "Türk çayı artık Avrupa, Orta Doğu, Amerika ve Uzak Doğu pazarlarında beğeni ile tüketilen bir ürün haline geldi ve bundan dolayı da marka değerimizin artırılması için ürün çeşitliliği ile katma değerli ürün ihracatına daha da ağırlık vermemiz gerekiyor.
Uzak Doğu - 10.10.2020
Son dakika ekonomi: Türk kozmetik sektörü Çin pazarında büyüyecek
İhracat vizyonu olarak, çevre ülkelerden oluşan ana pazarların yanı sıra Uzak Doğu, Çin, Latin Amerika ülkelerini de hedef alarak çeşitlendirmeye çalışıyor ve bunu önemsiyoruz.
Uzak Doğu - 8.10.2020
Cemal Kamacı Spor Kompleksi yenilenmiş haliyle hizmete açıldı
Sportif alanları genişletilen ve kullanıcı kapasitesi artırılan komplekste; olimpik ve yarı olimpik yüzme havuzları, uzak doğu sporları salonu, kadın ve erkek fitness salonları, stüdyo salon, halı saha, iki tenis kortu ile soyunma odaları yer alıyor.
Uzak Doğu - 6.10.2020
TEV, 75 gencin daha hayallerini gerçeğe dönüştürüyor
Avrupa ülkeleri, ABD ve Uzak Doğu'nun önemli eğitim kurumlarıyla gerçekleştirdikleri görüşmelerden memnuniyet verici sonuçlar aldıklarını belirten Yırcalı, şu değerlendirmelerde bulundu: "Hep birlikte bursiyer seçimleri için titiz bir çalışma yürüttük.
Uzak Doğu - 2.10.2020
Son dakika haberleri! Muhammed Bin Selman İsrail'le normalleşmenin alt yapısını mı hazırlıyor?
Suudluların sadece yüzde 9'u anlaşmayı destekliyor Suud toplumu da böyle bir normalleşmeye karşı çıkıyor. Washington Uzak Doğu Politikaları Enstitüsü yaptığı bir ankette Suud toplumunun büyük çoğunluğunun normalleşme anlaşmasını desteklemediğine işaret ediyor.
Uzak Doğu - 24.9.2020
Türkiye'den 8 ayda 9,1 milyon dolarlık deniz salyangozu ihracatı yapıldı
Deniz salyangozu ihracatının daha da artmasını beklediklerini belirten Kalyoncu, şöyle devam etti: "Ülkemiz, deniz salyangozunu işleyip değere dönüştürmüş ve ihracatta söz sahibi olmuştur. Bu nedenle ihracattan beklentimiz yüksek. Ayrıca deniz salyangozunun düzenli avlanmasıyla deniz ekolojik dengesinin sağlanmasına da büyük katkı yapılmaktadır. Bu da son derece önem arz etmektedir." Kalyoncu, Türkiye'de işlenip değere dönüştürülen deniz salyangozunun Uzak Doğu ülkelerinde en beğenilen ve tercih edilen ürün haline geldiğine dikkati çekerek, ilerleyen günlerde ülke sayısının ve ihracat potansiyelinin artacağına inandıklarını sözlerine ekledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Uzak Doğu Haberleri | Uzak Doğu Haber - Haberler - Uzak Doğu haberleri, son dakika uzak doğu haber ve gelişmeleri burada. Devlet desteğiyle kurulan tesisten Avrupa'ya zeytinyağı ihracatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 15:45:47. #1.14#
title