Uzak Doğu Haberleri

Uzak Doğu haber, Uzak Doğu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uzak Doğu 8.7.2020
Sultandağı'nda üretilen Napolyon kirazı kalitesiyle büyük ilgi görüyor
Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde hasadına başlanan Napolyon kirazı, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinden büyük ilgi görüyor.
Uzak Doğu 7.7.2020
Van'da özofagus kanserinin sık görülme nedenleri araştırılıyor
Doç. Dr. Sakin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yemek borusu kanserinin dünyada daha çok İran ve Uzak Doğu ülkelerinde görüldüğünü söyledi.
Uzak Doğu 6.7.2020
Yaş kayısı ihracatında artış beklentisi
"Fabrikaya gelen kayısılar gerekli işlemden geçtikten sonra direkt markette tüketicinin alıp, tüketebileceği hale dönüştürülüyor. Soğuk hava depolarına alınan kayısılar, termoking araçlarla gideceği alanlara intikal ettiriliyor. Bu yıl yaş kayısıda ciddi bir kalite söz konusu. Bu kalitenin avantajlarını kullanmaya çalışıyoruz. Kaliteden dolayı ihracatta ciddi bir talep söz konusu. (Kovid-19 süreci) İnsanların kısmen normal hayata geçiyor olması yaş kayısıda ciddi bir talep artışına neden oldu. Yaş kayısı ihracatında bu yıl, geçen yıla göre yüzde 50 artış bekliyoruz. Bu yıl en az 20 bin ton rakamını yakalamayı düşünüyoruz. Kayısı hasadı yaklaşık 2 ay devam edecek, ürünü dalından toplayıp, fabrikalarda işledikten sonda Avrupa ve Uzak Doğu pazarlarına göndermeyi planlıyoruz.
Uzak Doğu 4.7.2020
Zeytin ve zeytinyağı ihracatı haziranda 19 milyon doları aştı
Japonya'ya yapılan ihracatın artmaya devam edeceğini anlatan Er, diğer Uzak Doğu ülkelerinde de benzer artışları yakalamak için çalıştıklarını bildirdi.
Uzak Doğu 3.7.2020
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı 40 ülkede kurban kesecek
Afrika, Asya, Balkanlar, Kafkasya, Orta Doğu ve Uzak Doğu gibi farklı coğrafyalarda 40 ülkede, ihtiyacın fazla olduğu bölgelerde kesilecek kurbanların etlerini yüz binlerce ihtiyaç sahibine dağıtmayı hedefleyen vakıf, İstanbul'da da Üsküdar ve Küçük Çamlıca'daki merkezlerindeki modern ve hijyenik kesimhanelerinde kurban kesim hizmeti sunacak.
Uzak Doğu 2.7.2020
OTSO Başkanı Servet Şahin'den fındık ihracatı açıklaması Açıklaması
Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, "Batıya olduğu kadar doğu ve Uzak Doğu'daki ülkelere, örneğin Hindistan, Çin, Japonya ve Türk cumhuriyetlerine dönmek zorundayız.
Uzak Doğu 2.7.2020
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AA Editör Masası'na konuk oldu: (3)
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle küresel anlamda arzda sıkıntı yaşandığını ve batının da bu süreçten etkilenmesiyle talepte daralma görüldüğünü belirten Pekcan, talep daralmasıyla Uzak Doğu menşeli ürünlerde yeni pazar arayışları ve fiyat düşüşleri görüldüğünü söyledi.
Uzak Doğu 2.7.2020
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AA Editör Masası'na konuk oldu: (2)
Uzak Doğu toparlanma sürecindeyken batı ülkelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ağırlaştığı bir döneme girildiğine dikkati çeken Pekcan, şu ifadeleri kullandı: "Ocak-şubat aylarında küresel tedarik zincirlerinde sıkıntı yaşanmıştı ama onlar tam tedaviye başladıkları süreçte bu tarafta talep daralması oldu.
Uzak Doğu 1.7.2020
Göbeklitepe UNESCO ile 2 yılda ününe ün kattı
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde ikinci yılını geride bırakan tarihi ören yerini, bu unvanı sayesinde, Avrupa'dan Uzak Doğu'ya, Amerika'dan Afrika'ya kadar dünyanın birçok ülkesinden binlerce kişi ziyaret ediyor.
Uzak Doğu 30.6.2020
Salyangoz Batı Karadenizli balıkçıların gelir kaynağı oldu
Akçakoca Limanı'na getirilen salyangozlar Japonya, Çin ve Kore gibi Uzak Doğu ülkelerine gönderiliyor.
Uzak Doğu 30.6.2020
Güneydoğu Asya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artıyor
Japonya'da 121 yeni vaka, ölüm yok Uzak Doğu ülkesi Japonya'da ise son 24 saatte Kovid-19 kaynaklı vaka sayısı 121 artışla 19 bin 464'e yükselirken, virüs kaynaklı ölüm görülmedi.
Uzak Doğu 30.6.2020
Vauk Dağı Tüneli?nin yüzde 20?si tamamlandı
'BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ BİR KAZANIM? Çalışmaları yerinde inceleyen AK Parti Bayburt Milletvekili Fetani Battal da, "Karadeniz'i, Doğu'ya ve Uzak Doğu'ya bağlayacak çok stratejik altyapı çalışmaları yapılıyor.
Uzak Doğu 29.6.2020
Son dakika haberleri... Milli elektrikli trenin fabrika testleri başlatıldı
"Sayın Cumhurbaşkanımız savunma sanayinde hazır alım modeline 'dur' demeseydi, bugün kendi İHA'larımızı, SİHA'larımızı kullanamaz, milli güvenliğimizi başka ülkelere emanet etmeye devam ederdik." diyen Varank, şunları kaydetti: "Dünyaya bu alanda örnek gösteriliyorsak, bunun ardında planlama, sıkı takip, güçlü irade ve kararlılık yatıyor. Aynı başarıyı raylı sistemler konusunda da gösterebiliriz. Kamu alımları ve yatırımlarının oluşturacağı kaldıraçla bu alanda yerlileşmeyi hızla başarabiliriz. Yatırımların planlanması ve yerli ürünlerle hayata geçmesi için Sanayi İşbirliği Projelerini en iyi şeklide uygulayabiliriz. Biz Bakanlık olarak bu noktada hiçbir kamu kurumunun sahip olmadığı teknik birikime sahibiz. Raylı sistemler alanındaki kabiliyetlerin atıl kalmaması ve sürdürülebilirliğin sağlanması gerekiyor. Ancak bu şekilde yüksek hızlı tren sistem ve alt sistemlerini kendi imkanlarımızla üretebiliriz. Bu manada; sektöre dokunan kamu ihalelerinin SİP uygulamasına tabi olarak gerçekleştirilmesini oldukça önemsiyoruz. Şunu çok açık ifade etmek istiyorum; topyekün kalkınma için yerliliği ve milliliği olmazsa olmaz bir ilke olarak kabul etmek, yerli firmalara sahip çıkmak gerekiyor. Raylı sistemlerde ülkemizde gelişmiş kabiliyetler var. Firmalarımız yabancı ülkelerde ihaleler kazanıyor, üretimlerini ihraç ediyorlar. Avrupa'da, Uzak Doğu'da, Durmazlar, Bozankaya gibi firmalarımızın araçları kullanılıyor.
Uzak Doğu 28.6.2020
Güneydoğu Asya ülkelerinde Kovid-19 vakaları artıyor
Uzak Doğu ülkesi Japonya'da ise 88 yeni vaka tespit edildi.
Uzak Doğu 28.6.2020
Giresun'da üretilen meyve aromalı maden suları Uzak Doğu'da da sevildi
Giresun'da meyve aromalı maden suyu üreten firmanın ürünleri, Çin ve Malezya'nın da aralarında bulunduğu yaklaşık 40 ülkede tüketicilerin beğenisine sunuluyor.
Uzak Doğu 24.6.2020
GRAFİKLİ- Pandemi sürecinde hava kargoyla 1,8 milyon dolarlık meyve ihracatı gerçekleştirildi
Sezon başında hava kargoda kilogram başına nakliye ücretlerinin Uzak Doğu'ya 2,7 dolar, yakın pazarlara ise 1,5 ila 1,2 dolar civarında olduğunu anımsatan Balık, ücretlerin şu anda Uzak Doğu'da 1,7 dolara, yakın pazarlarda ise 1 dolara kadar gerilediğini söyledi.
Uzak Doğu 23.6.2020
BTK'nin önemli merkezlerinden Kars Lojistik Merkezi ilk iş trenini ağırladı
"BTK, demir ipek yolunu kesintisiz hale getirdi" Arslan, Kars'taki lojistik merkezinde gümrükleme işlemlerinin de yapılacağını ifade ederek, "Türkiye'den Gürcistan üzerinden Orta Asya'ya gidebilecek bütün yüklerin gümrükleme işlemleri burada yapılacak. Orada yüklerinde Türkiye girişiyle ilgili gümrükleme işleminin yine burada yapılması çok değerli. Bakü-Tiflis-Kars demir yolu demir İpek Yolu'nu kesintisiz hale getirdi, Türkiye'nin yüklerinin Uzak Doğu'ya, Orta Asya'ya gitmesini, oradaki yüklerin de buraya gelmesini sağladı.
Şu an buradasınız: Uzak Doğu Haberleri | Uzak Doğu Haber - Haberler - Uzak Doğu haberleri, son dakika uzak doğu haber ve gelişmeleri burada. Sultandağı'nda üretilen Napolyon kirazı kalitesiyle büyük ilgi görüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.7.2020 19:03:48. #1.15#
title