Süleymaniye Haberleri

Süleymaniye haber, Süleymaniye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Süleymaniye 8.4.2020
Irak'ta KYB de başbakanlık için Kazimi'ye desteğini açıkladı
Irak'ta Süleymaniye merkezli Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), hükümeti kurması için Şii grupların üzerinde anlaşıp aday göstermek istediği Ulusal İstihbarat Dairesi Başkanı Mustafa el-Kazimi'yi desteklediğini bildirdi.
Süleymaniye 8.4.2020
Irak'ta DEAŞ saldırısı: 2 ölü
Irak'ın Süleymaniye vilayetinde terör örgütü DEAŞ'ın silahlı saldırısı sonucu 2 Peşmerge öldü.
Süleymaniye 7.4.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-4
Görüntü Dökümü: ------------------ -Hırsızların kaza anı güvenlik kamerası görüntüsü -Hırsızların yaya olarak kaçış anı güvenlik kamerası görüntüsü -Polislerin kovalamacası güvenlik kamerası görüntüsü -Kazanın yaşandığı yerin gündüz genel ve detay görüntüsü ================== 8- TERÖR KAMPLARINI KORONAVİRÜS VURDU  Hilal ÖZTÜRK/İSTANBUL, - TERÖR örgütü PKK içinde koronavirüs vakalarının yaşandığı tespitleri yapıldı. DHA'nın güvenlik kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Irak'ın kuzeyinde ve Irak-İran sınır hattına yakın bölgede faaliyet gösteren yaklaşık 60-70 PKK'lı teröristin koronavirüs şüphesiyle Süleymaniye'de bulunan hastanede karantina altına alınarak, tedavi edilmeye çalışıldığı öğrenildi.
Süleymaniye 7.4.2020
TERÖR KAMPLARINI KORONAVİRÜS VURDU
TERÖR örgütü PKK içinde koronavirüs vakalarının yaşandığı tespitleri yapıldı. DHA'nın güvenlik kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Irak'ın kuzeyinde ve Irak-İran sınır hattına yakın bölgede faaliyet gösteren yaklaşık 60-70 PKK'lı teröristin koronavirüs şüphesiyle Süleymaniye'de bulunan hastanede karantina altına alınarak, tedavi edilmeye çalışıldığı öğrenildi.
Süleymaniye 7.4.2020
Terör kamplarını koronavirüs vurdu
TERÖR örgütü PKK içinde koronavirüs vakalarının yaşandığı tespitleri yapıldı. DHA'nın güvenlik kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Irak'ın kuzeyinde ve Irak-İran sınır hattına yakın bölgede faaliyet gösteren yaklaşık 60-70 PKK'lı teröristin koronavirüs şüphesiyle Süleymaniye'de bulunan hastanede karantina altına alınarak, tedavi edilmeye çalışıldığı öğrenildi.
Süleymaniye 6.4.2020
IKBY'de kısmi sokağa çıkma yasağı 10 Nisan'a kadar sürecek
İçişleri Bakanı Rebivar Ahmed, Erbil'de düzenlediği basın toplantısında, Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Halepçe valilileriyle yaptığı görüşme sonrası günlük 18 saatlik sokağa çıkma yasağının 10 Nisan'a kadar uygulanması kararı alındığını ifade etti.
Süleymaniye 27.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 20
'BU ZOR GÜNLERDE EVLERDE KALMAMIZ GEREKİYOR' Ayvalık Belediyesi'nin kısıtlı imkan ve personel sayısıyla hizmet vermeye çalıştığını vurgulayan Başkan Ergin şöyle konuştu: "Belediyemizin yanı sıra ilçemizin sağlık alanındaki kapasitesi de belli. Değerli halkımızdan özellikle şunu istiyorum. Lütfen, bu bir tatil değildir. Virüsten korunabilmek adına bir evde kalma uygulamasıdır. Herkes bulunduğu ve kayıtlı olduğu ikametgahında kalsın. Eğer bu olağanüstü durumu bir tatil olarak algılarsanız; ikamet ettiğiniz İstanbul, Ankara veya bir başka şehirden Ayvalık'a, 'Benim burada evim var' diyerek geldiğinizde şunu da iyi düşünün; Ayvalık Belediyesi'nin bütçesi belli.  Mart ve Nisan aylarında Ayvalık Belediyesi'nin personel sayısı belli. Ayvalık'ın sağlık hizmetleri ve devlet hastanesinin kapasitesi ile personel sayısı belli. Bu yüzden de lütfen bulunduğunuz kentlerde kalın. Yaşadığımız bu kritik süreci bir tatil olarak algılayıp, başta Ayvalık olmak üzere tatil kasabalarına gelmeyin. Bizler, şu kritik süreci atlattıktan sonra yine iyi ve sağlıklı günlerde yine Ayvalık'ta buluşacağız. Bu duygularla, bu zor günleri evlerimizde kalarak atlatmamız gerekiyor.ö GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ Ayvalık'tan genel ve detay görüntüler Mesut Ergin röp Haber-Kamera: Hüsnü EVREN/AYVALIK (Balıkesir), ========================= Sakarya'da hasta yakınlarını bilgilendirmek için servis kuruldu SAKARYA Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hasta yakınlarının gereksiz yere hastaneye gelmemesi için 'Hasta Bilgilendirme Servisi' kurdu. 'Haberi bizden al, yeter ki evde kal' sloganıyla kurulan servis, hasta yakınlarına bilgi veriyor.  Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, hasta yakınlarının gereksiz yere hastaneye gelmemesi için Hasta Bilgilendirme Servisi kuruldu. 'Haberi bizden al, yeter ki evde kal' sloganıyla kurulan servis sayesinde hastanede tedavi gören hastaların durumlarıyla ilgili hasta yakınları telefonla bilgilendirilmeye başlandı.  Hasta Bilgilendirme Servisinde görevli personel tarafından hastaların yakınları aranarak durumlarıyla ilgili bilgi verilirken, herhangi bir durumda hastayla ilgili bir ihtiyaç olduğunda bilgilendirme yapılacağı belirtilerek, bunun dışında hastaneye gelmelerine gerek olmadığı belirtiliyor.   Hastaların sağlık durumları hakkında detaylı bilgileri paylaşan personel, koronavirüs nedeniyle hastanelerde gereksiz kalabalıkların oluşmaması için hasta yakınlarına 'Evde kalın' çağrısı yapıyor. Bilgilendirme sistemi hasta yakınları tarafından da memnuniyetle karşılanırken sistem sayesinde yoğunluğun yüzde 40 oranında azalması planlanıyor.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ  Hasta bilgilendirme hattı konuşma  Detay  HABER: Güven HASBAŞ/SAKARYA,   ========================= Köprüden atlayan genç yaralandı KARABÜK'te, Filyos Çayı'nın üzerindeki köprüden aşağı atlayan Yasin A. (18) yaralandı.   Olay öğleden sonra Hürriyet Mahallesi Süleymaniye Caddesi üzerinde bulunan köprüde meydana geldi.
Süleymaniye 26.3.2020
Irak'ta sokağa çıkma yasağı 11 Nisan'a uzatıldı
Irak Meclis'ine bağlı Kriz Masası korona virüsün yayılmasını durumunda ülkede olağanüstü hal ilan edilmesinin talep edileceğini söyledi. Ülkenin kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) 14 Mart'tan bu yana ilan edilen ve 1 Nisan'da bitmesi gereken sokağa çıkma yasağının da uzatılması bekleniyor. IKBY Sağlık Bakanı Saman Berzenci gerektiği takdirde sokağa çıkma yasağının uzatılacağını söylerken Süleymaniye kenti İl Sağlık Müdürü Sabah Hevrami ise söz konusu yasağın 15 Nisan'a kadar uzatılmasını istedi.
Süleymaniye 25.3.2020
Arap ülkelerinde yeni tip koronavirüs vakaları arttı
Irak Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Sağlık Bakanlığı ve Kerbela ile Ed-Divaniyye'deki Sağlık Müdürlüklerinden yapılan yazılı açıklamalarda, Süleymaniye'de 6, Kerbela'da 4 ve Divaniyye'de 1 yeni vaka görülmesiyle ülkedeki toplam sayının 327'ye yükseldiği kaydedildi.
Süleymaniye 24.3.2020
Irak'ta yeni tip koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 27'ye yükseldi
Irak Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, 2'si Kerbela, 1'i Musul, 1'i Süleymaniye'de olmak üzere 4 kişinin daha virüs nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi.
Süleymaniye 22.3.2020
IKBY'de sokağa çıkma yasağı Nisan'a kadar uzatıldı
Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını birçok ülkede hayatı durma noktasına getirdi. IKBY İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 1 Nisan'a kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağının genişletilerek Erbil, Süleymaniye, Duhok ve Halepçe illerinin de dahil edildiğini belirterek, sokağa çıkma yasağının sadece araçları değil yayaları da kapsadığını duyurdu.
Süleymaniye 18.3.2020
IKBY'de Kovid-19 önlemleri kapsamında sokağa çıkma yasağı 5 gün uzatıldı
Bölgede Kovid-19'la mücadele kapsamında ayrıca, Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Halepçe'deki cami ve kiliselerde cuma hutbeleri dahil her türlü toplu ibadet yeni bir duyuruya kadar durdurulmuştu.
Süleymaniye 18.3.2020
IKBY'de sokağa çıkma yasağı uzatılması talep edildi
IKBY Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, virüs vakalarının yaşandığı Süleymaniye ile Erbil kentlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağının virüsün yayılmasını önlemekte büyük bir etki gösterdiğini söyledi.
Süleymaniye 16.3.2020
Kerkük'te koronavirüs nedeniyle camiler ibadete kapatıldı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) de Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Halepçe vilayetlerindeki cami ve kiliselerde cuma hutbeleri dahil her türlü toplu ibadetin yeni bir duyuruya kadar durdurulduğunu bildirmişti.
Süleymaniye 15.3.2020
Erbil ile Süleymaniye'de sokağa çıkma yasağı 3 gün daha uzatıldı
Korona virüsü (Kovid-19) vakalarının arttığı Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Erbil ile Süleymaniye kentlerinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı 3 gün daha uzatıldı.
Süleymaniye 15.3.2020
Irak'ta 8 vilayet daha koronavirüs nedeniyle sınır kapılarını kapattı
Kerbela, Erbil ve Süleymaniye vilayetleri de geçen hafta sınırlarını kapatma kararı almıştı.
Süleymaniye: - Erbil, 'Hayalet şehre' döndüSüleymaniye 14.3.2020
Süleymaniye: Erbil, 'Hayalet şehre' döndüSüleymaniye 14.3.2020
Süleymaniye: Erbil, 'Hayalet şehre' döndüSüleymaniye 14.3.2020
Süleymaniye 13.3.2020
IKBY'de koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi
IKBY yönetimi Kovid-19'la mücadele kapsamında Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Halepçe'deki cami ve kiliselerde cuma hutbeleri dahil her türlü toplu ibadetin yeni bir duyuruya kadar durdurulduğunu bildirmişti.
Süleymaniye 13.3.2020
Erbil ve Süleymaniye'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Erbil ile Süleymaniye'de korona virüsü nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Süleymaniye 13.3.2020
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Erbil ve Süleymaniye'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Erbil ve Süleymaniye'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Süleymaniye 13.3.2020
IKBY'nin Süleymaniye Havalimanı'nda korona virüsü alarmı
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne bağlı Süleymaniye kentinde bulunan Süleymaniye Havalimanı'nda korona virüsü taşıyan yolcu paniğe neden oldu.
Süleymaniye 12.3.2020
Irak'ta koronavirüs nedeniyle camilerde cuma namazları kılınmayacak
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) de Erbil, Duhok, Süleymaniye ve Halepçe'deki cami ve kiliselerde cuma hutbeleri dahil her türlü toplu ibadetin yeni bir duyuruya kadar durdurulduğunu bildirmişti.
Süleymaniye 12.3.2020
IKBY'de taziye merasimine katılan 10 kişi korona virüs şüphesiyle karantinada
Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin (IKBY) Süleymaniye kentinde taziye merasimine katılan 10 kişinin, korona virüsü şüphesiyle karantinaya alındığı bildirildi.
Şu an buradasınız: Süleymaniye Haberleri | Süleymaniye Haber - Haberler - Süleymaniye haberleri, son dakika süleymaniye haber ve gelişmeleri burada. Irak'ta KYB de başbakanlık için Kazimi'ye desteğini açıkladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.4.2020 14:42:00. #1.14#
title