Haberler

Koray Aydın'dan Meral Akşener'e çağrı: Yüzümüzü yere eğdiren gelişmeler hakkında bir an önce açıklama yapılsın

Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan-Meral Akşener görüşmesi sonrası, "Akşener'i, görüşmenin konusunu ve içeriğini açık ve net bir şekilde İYİ Partililere ve milletimize açıklamaya davet ediyorum." çağrısında bulunan İYİ Parti Milletvekili Koray Aydın'dan ikinci bir çağrı geldi. Bu kez hem İYİ Parti'ye hem de Akşener'e seslenen Aydın, "Meral Akşener'in, İYİ Partililerin bir haftadır yüzünü yere eğdiren gelişmeler hakkında bir an önce açıklama yapmaya davet edilmesi şarttır, elzemdir." ifadelerini kullandı.

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde görüşmesi ve ardından dikkat çeken görüşmenin içeriğine dair hiçbir açıklama yapılmaması İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın'ın tepkisini çekti. Aydın, Akşener ve İYİ Parti'ye ikinci kez çağrı yaparak açıklama yapılmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 Haziran'da eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i kabul etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabul, basına kapalı gerçekleştirildi.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, daha önce uzun bir açıklama yaparak Akşener'e görüşmenin içeriğini açıklama çağrısı yapmıştı. Akşener ise geçtiğimiz günlerde bir açıklama yayımlamış ancak söz konusu açıklamada yine Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin içeriğine dair ipucu vermemişti.

Koray Aydın'dan Meral Akşener'e çağrı: Yüzümüzü yere eğdiren gelişmeler hakkında bir an önce açıklama yapılsınİYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın

KORAY AYDIN'DAN İYİ PARTİ VE MERAL AKŞENER'E ÇAĞRI

Geçen günlerde yaptığı çağrısı sonuçsuz kalan Koray Aydın, bu kez 2 sayfalık bir açıklama yayımlayarak eski İYİ Parti lideri Akşener ve İYİ Parti yönetimine seslendi.

"AKŞENER, İYİ PARTİLİLERİN YÜZÜNÜ YERE EĞDİREN GELİŞMELER HAKKINDA AÇIKLAMA YAPMALI"

İYİ Partili Aydın, "Mevcut parti yönetimimiz tarafından İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı ve Kurucular Kurulu Üyesi Sayın Meral Akşener'in, İYİ Partililerin bir haftadır yüzünü yere eğdiren gelişmeler hakkında bir an önce açıklama yapmaya davet edilmesi şarttır, elzemdir." ifadelerini kullandı.

Koray Aydın'ın açıklamasında yer alan ifadeler:

"Sayın Meral Akşener'in 'İYİ Parti Eski Genel Başkanı' sıfatıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı Saray'da ziyaretinin üzerinden 8 gün, Sayın Akşener ve Sayın Erdoğan'a 'görüşmenin konusu ve içeriğini açıklaması' çağrımızın üzerinden ise bir hafta geçti. İYİ Parti yönetiminin görüşme ile ilgili zamanında tepki vermemesi üzerine, görüşmeden yaklaşık 26 saat sonra, bütün iyi niyet ve samimiyetimle, İYİ Parti'nin Kurucular Kurulu Üyesi ve seçilmiş bir Milletvekili olarak İYİ Parti'nin kurumsal kimliğini koruyacak bir açıklama yaptım. Bu açıklama ile İYİ Parti'ye gönül veren milyonların duygularına tercüman olmak istedim ve memnuniyetle ifade etmek isterim ki sayısız olumlu geri dönüş, yorum ve destek mesajı aldım.

Koray Aydın'dan Meral Akşener'e çağrı: Yüzümüzü yere eğdiren gelişmeler hakkında bir an önce açıklama yapılsın

"TEPKİM VE UYARIM KİŞİSEL DEĞİL, İLKESELDİR"

Sayın Meral Akşener gibi İYİ Parti ile üyelik bağı devam eden başka biri de aynı usul ve zamanlama ile Saray'a gitmiş olsaydı, aynı açıklamayı yine yapardım. Dolayısıyla benim görüşmeye yönelik eleştirim, tepkim ve uyarım kişisel değil, ilkeseldir. Görüşmede nelerin konuşulduğu; Sayın Akşener'e yıllardır şartsız destek veren İYİ Parti ailesi, Partimizin mevcut yönetimi, Türk milleti ve kamuoyu tarafından bilinmemektedir. Bu durumu normal karşılamamız ve görmezden gelmemiz mümkün değildir. Çünkü İYİ Parti'yi bugün bu zor duruma sokan tam da bu 'cevapsız sorular' silsilesidir.

Sayın Akşener'in, Saray'da yapılan görüşmenin yargıya intikal eden bir dosya ile ilgili olduğuna dair iddiaları ve Ankara'da büro açtığına ilişkin haberleri yalanlayan açıklamasının, görüşmenin konusu ve içeriği ile ilgili tek kelime etmemesinin; İYİ Partilileri, milletimizi ve kamuoyunu tatmin etmesi mümkün değildir. Öte yandan bu görüşme ile ilgili Sayın Akşener'in çevresinden yapılan sorumsuz ve skandal açıklamalar da kanayan yaraya kelimenin tam anlamıyla tuz, biber ekti.

"AKŞENER'İN ÇEVRESİ TARAFINDAN SERGİLENEN ÜSLUP İYİ PARTİ'YE BÜYÜK ZARAR VERDİ"

Ciddiyetten uzak ve çelişkili açıklamalarda; 'Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklifi olursa değerlendirilir', 'Akşener ihraç edilirse İYİ Parti kalmaz', 'Meral Hanım'ın İYİ Parti'ye bilgi verme zorunluluğu yok', 'İYİ Parti Meral Akşener'den korkuyor' gibi cümleler kuruldu. Bütün siyasi tecrübemle açık ve net bir şekilde ifade ediyorum ki; bu görüşüme ve sonrasında Sayın Akşener'in çevresi tarafından sergilenen bu üslup ve sarf edilen cümleler, İYİ Parti'ye büyük zarar verdi.

Koray Aydın'dan Meral Akşener'e çağrı: Yüzümüzü yere eğdiren gelişmeler hakkında bir an önce açıklama yapılsın

Milyonların emek verdiği, destek verdiği ve oy verdiği İYİ Parti'nin aldığı yaralar, ne yazık ki sadece bu görüşmeyle sınırlı değildir. Son olağan kurultay öncesindeki ilçe ve il kongreleri ile başlayan ve genel seçimler öncesindeki türlü haksızlıklara ve hukuksuzluklara sahne olan temayül yoklaması ile devam eden süreçlerde alınan yanlış kararlarla İYİ Parti çok ciddi yaralar aldı.

"YAPILAN HAKLI İTİRAZLAR GÖRMEZDEN GELİNDİ"

Ardından genel seçimlerde son derece hatalı stratejiler uygulandı. Son yerel seçimlerde sergilenen tavır ve politikalar, İYİ Parti'deki güven kaybını daha da hızlandırdı. Yerel seçimlerde alınan 'hür ve müstakil' kararına hayır diyen, Ankara ve İstanbul ile sınırlı olsa bile iş birliğinden yana olan Milletvekillerimiz, Genel İdare Kurulu üyelerimiz, kurucularımız, il ve ilçe başkanlarımız ötekileştirildi, yapılan haklı itirazlar görmezden gelindi.

Nihayetinde son yerel seçimlerde iktidarın değirmenine su taşıyan söylem, eylem ve politikalar; adeta Ankara ve İstanbul Belediye Başkanlarına karşı hakaret üzerine kurulu seçim kampanyasında kullanılan dil ve üslup, milletimiz tarafından kesinlikle reddedildi ve İYİ Parti tarihinin en büyük seçim hezimetini yaşadı. Kurulduğu günden itibaren seçmen nezdinde en samimi ve güvenilir muhalefet partisi olarak teveccüh gören İYİ Parti, bu hatalı politikalarla ne yazık ki bu özelliğini hızla yitirdi. Kelimenin tam anlamıyla milletimizin güvendiği dağlara kar yağdı. İYİ Parti yeniden derlenme ve toparlanmanın çarelerini ararken, Kurucu Genel Başkan Sayın Akşener'in Parti'den habersiz yaptığı Saray ziyareti ciddi kaygı, endişe ve kırılmaları da beraberinde getirdi.

Koray Aydın'dan Meral Akşener'e çağrı: Yüzümüzü yere eğdiren gelişmeler hakkında bir an önce açıklama yapılsın

"SİS BULUTU HALEN DAĞILMADI"

Görüşmenin nedeni, konusu ve içeriği ile ilgili sis bulutu halen dağılmış değildir. Parti'nin kurumsal kimliğinin korunması için atılacak adımların, gereğince, yeterince, zamanında ve kararlılıkla atılmaması sadece beni değil bütün İYİ Parti ailesini derin bir hayal kırıklığına uğrattı. İYİ Parti'yi kurmak için fedakârlık üzerine fedakârlık yapan dava arkadaşlarımız kesin çözüm beklemektedirler. Basına kapalı bir toplantıda bir milletvekilinin fikir beyan etmesinin ihraç sebebi sayıldığı ortamda Saray'da gerçekleşen kapalı toplantının içeriği hakkında hiçbir açıklama yapılmamış olması samimi vicdanları yaralamaktadır.

Mevcut parti yönetimimiz tarafından İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı ve Kurucular Kurulu Üyesi Sayın Meral Akşener'in, İYİ Partililerin bir haftadır yüzünü yere eğdiren gelişmeler hakkında bir an önce açıklama yapmaya davet edilmesi şarttır, elzemdir. Daha önceki açıklamamda ifade ettiğim gibi: 'Ezilenlerin, hakkı gasp edilenlerin, açlığa ve sefalete mahkûm edilenlerin hakkını ve hukukunu savunmak için AK Parti iktidarına karşı asil bir başkaldırı hareketi olan İYİ Parti'nin mensuplarının gözünde ve gönlünde, iktidarla verilecek uzlaşma ve yumuşama fotoğrafları asla kabul görmeyecektir.' Bu uyarılarımı günlerdir istişare ettiğim yüzlerce dava arkadaşımızın ortak kanaatleri olarak İYİ Partililerin, kamuoyunun ve aziz Türk milletinin tertemiz vicdanına sunuyorum."

Haberler.com / Abdullah Aydemir - Politika

Meral Akşener Meral Akşener Milletvekili Koray Aydın Koray Aydın İYİ Parti İYİ Parti Aydın Politika Güncel Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500

Yorumlar (8)

Ejder Kara:

Koray Aydın sen hiçbir zaman ülkücü olamadın.

15
7
yanıtYanıtla
Sezgin Sezgin:

İyi Parti'nin eski muhalif kimliği ile yerlerden ayağa yeniden kalkması için tek şansı Koray Aydındı...Bu şanşı kullanamadılar...İyi partililer seçimini Parti'nin sahada ermesinden yana kullandılar

yanıt5
yanıt6
ramazan ulutürk:

Cumhurbaşkanı ile görüşmesi kadar doğal ne olabilir?

3
4
yanıtYanıtla
ismail bey :

Sıfatı nedir meralyanın.. Atanamayan başbakan...

yanıt0
yanıt0
Güven önemlş:

iyi parti mi kaldı eski başkan da bir uğraş bulacak belli ki

1
0
yanıtYanıtla
ismail bey :

1999 depreminden sonra yüzün yere eğmediysen, başka hiç bir şey seni utandırıpta, başını öne indiremez...

0
0
yanıtYanıtla
şahabettin Ayyıldız:

Bu memlekette başta siyasiler olmak üzere herkes kendi menfaatini düşünüyor neyi açıklayacak, bizde inanacağiz

0
0
yanıtYanıtla
şahabettin Ayyıldız:

Bu memlekette başta siyasiler olmak üzere herkes kendini düşünüyor neyi açıklayacak biz de inanacağız

0
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title