POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI HABERLERİ

Polis Akademisi Başkanlığı Haberleri

Polis Akademisi Başkanlığı haber, Polis Akademisi Başkanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Polis Akademisi Başkanlığı - 08.12.2020
8 bin polis adayı alımı için başvurular başladı
Polis Akademisi Başkanlığı, 8 bin polis adayı alımı için başvuruların başladığını bildirdi.
Polis Akademisi Başkanlığı - 30.11.2020
Son dakika haber | Polis eğitim merkezlerine alınacak 8 bin öğrenci için ön başvurular 8 Aralık'ta başlıyor
EGM'den yapılan yazılı açıklamada, Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde eğitim veren POMEM'in, önlisans ve lisans mezunu adayların başvurularını önümüzdeki günlerde kabul edeceği bildirildi.
Polis Akademisi Başkanlığı - 24.09.2020
İçişleri Bakanı Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı (3)
Eski İstanbul Jandarma Komutanı Hüseyin Kurtoğlu'nun FETÖ mağduru olduğunu ve Kurtoğlu'nun şu an Van Asayiş Bölge Komutanı olduğunu hatırlatan Soylu, mağduriyetin nasıl kaynaklandığını şöyle anlattı: "Kurtoğlu'nun paşa yapılmaması için çentik atıyorlar. Bu da yargıya gidip, 'Bana haksızlık yaptınız' diyor. Ancak Yargıtay 'Hayır, sana haksızlık yapılmadı' diyor. Daha sonra Hakimler ve Savcılar Kuruluna (HSK) şikayet ediyor. Anayasa 148 çok açık. Diyor ki 'Yargıtay'da görev suçu nedeniyle eğer bir süreç söz konusu olursa buna AYM bakar.' Sonuç olarak diyor ki tarihi bir sorumluluk olarak bu görevi aldığını söylüyor. 'Sonuç olarak Anayasa'nın 148. maddesince, kararda sözünü ettiğimiz gerekçelerle görevini kötüye kullandığı iddiasıyla yargılanmaları istenen Yargıtay eski üyelerinin Yüce Divan'da yargılamaktan kaçınıldığı kanaatine varılmıştır.' Bunu kim söylüyor? Anayasa'nın hükmü olmayan görevi yerine getireceksin, hükmü olan görevi yerine getireceksin. Peki böylece neyi kapattılar? 4 FETÖ'cü üyeyle ilgili veya bu FETÖ'cülerin de dümenine girmiş üyelerle ilgili en az iki yıldan daha fazla ceza almalarını engellediler." "AYM Başkanı'nın aldığı komiser yardımcılarının yüzde 41'ini FETÖ'den ihraç ettim" AYM Başkanı'nın eskiden Polis Akademisi Başkanlığı görevinde bulunduğunu dile getiren Soylu, "AYM Başkanı'nın aldığı komiser yardımcılarının yüzde 41'ini ben uzaklaştırdım, ihraç ettim FETÖ'den.
Polis Akademisi Başkanlığı - 10.08.2020
İçişleri Bakanı Soylu, Koruma Eğitim Akademisi Açılış Töreni'nde konuştu: (2)
Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki eğitim faaliyetleri İçişleri Bakanlığı olarak geçen yıl eğitim konusunda atağa geçtiklerine de değinen Bakan Soylu, Polis Akademisi Başkanlığı bünyesinde 2019 sonuna kadar toplam 3 bin 179 konu başlığında 2 milyon 939 bin 463 kursiyere eğitim verildiğini söyledi.
Polis Akademisi Başkanlığı - 17.06.2020
Son dakika haber! Seydişehir'de mahalle bekçilerine "geliştirme eğitimi" verildi
Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 81 il ve ilçelerinde bekçilerine yönelik hazırlanan "geliştirme eğitim"leri Seydişehir'de de İlçe Emniyet Müdür Vekili Kasım Özdemir tarafından verildi.
Polis Akademisi Başkanlığı - 13.06.2020
EGM'den 'çarşı ve mahalle bekçileri' açıklaması
EGM'den yapılan yazılı açıklamada, Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanun teklifinin, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştığı belirtilerek, "Söz konusu kanunla çarşı ve mahalle bekçilerimizin görev, yetki ve sorumlulukları ile ilgili olarak yapılan yeni düzenlemeler doğrultusunda sahada görev yapan tüm çarşı ve mahalle bekçilerimize yönelik olarak; insan hakları, davranış ilkeleri ve etkili iletişim, durdurma, kimlik sorma, kontrol, yakalama ve muhafaza altına alma yetkisi, zor kullanma yetkisi, silah kullanma yetkisi, suça el koyma yetkisi, disiplin mevzuatı konularında, görevlerini ifa ettikleri illerinde, branşlarında uzman amirler tarafından 15-17 Haziran 2020 tarihleri arasında 3 tam gün sürecek eğitim verilecektir" denildi.Ayrıca, Emniyet Teşkilatı'na yeni atanan 8 bin 242 çarşı ve mahalle bekçisinin de 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 3 aylık eğitime alınacağı kaydedilen açıklamada, bekçilerin bu 3 aylık eğitim ardından da atandıkları illerde 2 aylık uygulamalı eğitime tabii tutulacağı kaydedildi.
Polis Akademisi Başkanlığı - 19.05.2020
Altındağ ve Polis Akademisinden bandolu 19 Mayıs kutlaması
Altındağ ve Polis Akademisinden bandolu 19 Mayıs kutlaması Polis Akademisi Başkanlığı Bando ve Armoni Muzikası, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Ankara'da konser verdi.
Polis Akademisi Başkanlığı - 03.05.2020
Polis okullarında mayıs sonuna kadar eğitim öğretim yapılmayacak
Polis Akademisi Başkanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) ile tüm polis meslek yüksek okulları (PMYO) ve polis meslek eğitim merkezlerinde (POMEM) bu ayın sonuna kadar eğitim öğretimin yapılmayacağını bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Polis Akademisi Başkanlığı Haberleri | Polis Akademisi Başkanlığı Haber - Haberler - Polis Akademisi Başkanlığı haberleri, son dakika polis akademisi başkanlığı haber ve gelişmeleri burada. 27. Dönem POMEM sınav yerleri açıklandı! POMEM ön sağlık duyurusu ve POMEM başvuru yap.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 17:13:00. #1.14#
title