Neva Haberleri

Neva haber, Neva son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Neva - 07.06.2021
Elazığ'da "Bir Gelecek" projesi kapsamında 2 Montessori sınıfı oluşturuldu
Yavuz Selim İlkokulu bünyesinde Fatma Neva ve Zeynep Sera Çiftçi adına oluşturulan sınıflar, alternatif eğitim modeli Montessori uygulamasına yönelik araç, gereç ve materyallerle donatıldı.
Neva - 24.05.2021
3. Bilim İnsanı Seçme Proje Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu
Sağlıklı hücrelere zarar vermeden meme kanseri tedavisi Yarışmada ikinciliği ise "Diş Pulsasından Elde Edilen Mezenkimal Kök Hücrelerin Meme Kanserine Karşı Etkilerinin Araştırılması" ile İzmir Fen Lisesi'den Neva Akburak ve Sude Ezeroğlu elde etti.
Neva - 21.04.2021
Vefatının 750. Yıl Dönümünde Hacı Bektaş-ı Veli'yi An(la)mak
TEKKELER GÜZEL SANATLAR MERKEZİ OLMUŞTUR 1925 yılında tekke ve zaviyelerin kapatılmasıyla bu eserler tahrip olmuş ya da özel koleksiyonlara intikal etmiştir. Günümüzde müzelerde örnekleri mevcuttur. Bektaşîlik ekolü sadece düşünce alanı ile sınırlı kalmamış, san'at alanında da derin izleri vardır. Neşvü neva bulduğu her yerde ve her dönemde Edebiyattan Felsefeye, Mûsikîden Hüsn-i Hat San'atına kadar İslâm sanatlarının bazı dalı Bektaşî Tekkesi mensupları vasıtasıyla icra edilmiş, tekkeler güzel sanatlar merkezine dönüşmüştür.
Neva - 15.04.2021
Sanatçı Tuğrulhan Şen, ramazana özel yaptığı "Vuslat" adlı eserini müzikseverlerin beğenisine sundu
"Vuslat" ismini seçerken önce ramazana, sonra bayrama, en sonda Allah'a duyulan özlemi anlatmayı hedeflediğini anlatan Şen, şöyle devam etti: "Eserin beste ve güfte çalışmalarını yaptığımız süreçte istişare ettiğimiz dostlarımızdan Vuslat için aldığımız geri dönüşler, bizde yayınlamaya, bu duamızı, bu hedefimizi insanlarla paylaşmaya sevk etti. Güzel bir klip ve aranje ile eseri bir yolculuğa çıkarmak istedik. Stüdyo çalışmalarına kıymetli aranjör dostum Volkan Yiğit ile başlamış olduk. Programcısı olduğum Erkam Radyomuzun stüdyolarında kayıtlarımızı aldık. Klibimizi Faruk Tokluoğlu kardeşimiz çekti ve her şey hazır olunca Genç TV YouTube kanalı single çalışmamızı ve klibimizi yayınladı. Elhamdülillah dinleyicinin olumlu tepkileri de bizi mutlu etti." Şen, ilk albümünden bir eseri büyük kızı Şevval Neva, bu çalışmasını da küçük kızı Hafsa Hüma'ya ithaf ettiğini belirterek, "İnsan sanatı biraz da kubbede hoş sada bırakmak için yapıyor.
Neva - 19.03.2021
MEB'in düzenlediği Çanakkale Şiirleri Seslendirme Yarışması'nın sonuçları belli oldu
7-11 yaş grubu için düzenlenen ilk kategoride, birinci Kırgızistan'dan Türkü Su Karaoğlan, ikinciler Almanya'dan İmranur Ayşe Kurdes ve Özbekistan'dan Elif Seda Çankaya, üçüncüler Azerbaycan'dan Nail Gulubeyli ve Kosova'dan Neva Kaçamak oldu.
Neva - 09.03.2021
"Bir Gelecek" projesi kapsamın Elazığ'da 2 Montessori ana sınıfı açılacak
Birevim, "Bir Gelecek" projesi kapsamında Elazığ'ın Palu ilçesinde Yavuz Selim İlkokulu bünyesinde Fatma Neva Çiftçi adına 2 Montessori ana sınıfı oluşturuldu.
Neva - 05.03.2021
Afyonkarahisar'da devrilen otomobildeki 1'i bebek 5 kişi yaralandı
Kazada, sürücü ile Hayriye Oturaklı (60), Neva Ayşe Oturaklı (14), Eda Kayıkçı (21) ve iki aylık bebek Göktuğ Kayıkçı yaralandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Neva Haberleri | Neva Kimdir - Haberler - Neva haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Neva kimdir, hayatı ve biyografisi. Fuzûlî şiirleri - En güzel kısa 15 Fuzûlî şiiri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 08:33:11. #1.16#

title