MURAT KARAYILAN HABERLERİ

Murat Karayılan haber, Murat Karayılan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Murat Karayılan

Murat Karayılan

Doğum Yeri Şanlıurfa / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1954 - ...

Murat Karayılan Kimdir ?

Murat Karayılan (d. 1954, Birecik), PKK kurucularından KCK Yürütme Konseyi üyesi. Yaşamı Murat Karayılan 1954 yılında Urfa'nın Birecik ilçesinde dünyaya geldi. Yüksekokul'da makine bölümünü bitirdi. 1979'da PKK'ya katıldı. "Cemal" kod adını kullandı. Başlangıçta eylemlerini Şanlıurfa'da yürüttü, sonra Suriye'ye kaçtı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Murat Karayılan - 21.02.2021
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı (3)
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Gara'daki saldırıyı, yapanların yanına bırakmayacağını vurgulayarak, "Benim bir ahdım vardı onu gerçekleştiremedim. Eren'i öldürenleri Eren'in mezarının başındaki ağaca asmak ahdımdır. Ama 'olmaz' dedik geçtik, yakaladık bitirdik. İnönü Stadyumu'nu, oradaki evlatlarımızı katledenlerin peşinde gezdik, onları bitirdik. Bundan 15-20 yıl önce şehit olan evlatlarımızın en büyük onurumuz ailelerine açıp 'Katilleri bizim tarafımızdan cehennemi boyladı.' demektir. Sayın Cumhurbaşkanımızın yönettiği Türkiye'de imkansız yoktur. Murat Karayılan'la ve diğerleriyle ilgili verdiğimiz sözü yerine getireceğiz.
Murat Karayılan - 17.02.2021
Güvenlik güçlerine teslim olan terörist, PKK'ya katılımın büyük oranda azaldığı bilgisini verdi Açıklaması
PKK elebaşılarından Murat Karayılan'ın 2019 yılında kaçmaya çalışan örgüt üyelerinin "infaz" edilmesi talimatını verdiğine dikkati çeken H.
Murat Karayılan - 16.02.2021
Bakan Soylu, Pençe Kartal-2 Harekatı ile ilgili TBMM Genel Kurulunu bilgilendirdi: (2)
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terör örgütü PKK'nın Gara'daki katliamına ilişkin, "İçim kan ağlıyor. Allah şahittir, o Murat Karayılan'ı bin parçaya bölmezsek.
Murat Karayılan - 16.02.2021
Bakanlar Akar ve Soylu, Meclis'te Gara operasyonunu anlattı
'6 BİN 21 SİVİL KATLİAM GERÇEKLEŞTİRDİ' Bakan Soylu, terör örgütünden merhamet ve vicdan bekleyenlerin vicdansız olduğunu vurgulayarak, "Terör örgütünün ilk katliamı mı? Şimdi vereceğim rakam Türkiye Cumhuriyeti'nde ilk kez söylenen rakamdır. 1984'ten bugüne kadar terör örgütü 6 bin 21 sivil katliam gerçekleştirdi. O insan hakları denilen canı çıkasıca dernek bir tanesi için bunları söyledi mi? Bu çocuklar kaçırıldıklarında Pervin Buldan dedi ki 'biraz misafir edecekler, sonra bırakacaklar'. 1987 16 şehit, 10 çocuk, 2 kadın. Bunlara acımayan, benim polisime, askerime, kahraman jandarmama, sivil vatandaşıma acır mı?" diye konuştu.  'MURAT KARAYILAN'I BİN PARÇAYA BÖLMEZSEK RAHAT ETMEYİZ' Bakan Soylu, 13 şehidin naaşına Malatya'da otopsi yapıldığını anımsatarak şöyle konuştu: "Bombalama yalanlarının her yerde bir daha haince yaftalanacağını düşündüğümüz için aileleri bu evlatlarımızın yanına getirip, 'hepsi vücut bütünlüklerini görecek' dedik. Vücut bütünlüklerinin fotoğraflarının hepsi burada. İçimiz kan ağlıyor; ama bu fotoğraflara baktığınız zaman Allah şahittir o Murat Karayılan'ı bin parçaya bölmezsek rahat etmeyiz.
Murat Karayılan - 14.02.2021
Haftanın tarihine bakış
İddianamede, terör örgütü PKK elebaşları Zübeyir Aydar, Cemil Bayık, Murat Karayılan, Fehman Hüseyin ve Remzi Kartal ile PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin elebaşı Salih Müslim'in de aralarında bulunduğu 68 kişi hakkında 30'ar kez "ağırlaştırılmış müebbet hapis" cezası talep edildi.
Murat Karayılan - 13.02.2021
PKK'dan kaçan terörist, terör örgütünün hain saldırılarını anlattı
Terör örgütü PKK'nın bomba yüklü araçla 13 Mart 2016'da Ankara'daki Güvenpark otobüs duraklarında düzenlediği saldırıya ilişkin bilgiler veren A.D, ifadesinde şunları anlattı: "Güvenpark saldırısını Seher Çağla Demir isimli kadın örgüt mensubu yapmıştı. Seher saldırı için Türkiye'ye gelmeden önce kod ismi 'Rodi' olan kişi, Ankara'ya keşif yapma ve örgüt mensubu ayarlama işleri için gönderildi. Gerekli keşif çalışmasını yaptıktan sonra patlayıcıları Ankara'da bir yere gömmüş. Patlayıcıyı gömdüğü yerlerin krokisini çizdi, fotoğrafını çekti. Bu örgüt mensubu Seher'i alarak Şanlıurfa üzerinden Ankara'ya geçti. Patlayıcıları topraktan çıkarttıktan sonra Seher eylemi yaptı." Diyarbakır'da PKK'lı teröristlerce 11 Nisan 2017'de İl Emniyet Müdürlüğü ek binasına bitişik apartmanın bodrum katından 30 metre kazılan tünele tuzaklanan, RDX, amonyum nitrat, TNT ve mazot ile hazırlanan yaklaşık 1 ton patlayıcıyla düzenlenen saldırının talimatını terör örgütü elebaşı Murat Karayılan'ın verdiğini aktaran A.
Murat Karayılan - 09.02.2021
Son dakika haberleri: AK Parti Grup Başkanvekili Turan, Kılıçdaroğlu'nun TBMM Grup Toplantısı'ndaki sözlerini eleştirdi Açıklaması
Turan, "Tek adam iddiasında bulunan Kılıçdaroğlu'nun siyasi hayatına baktığımızda, 11 yılda 10 seçim kaybetmiş. Yetmemiş hep yüzde 25 olan oy oranını yüzde 26 yapmamış, yetmemiş kendi milletvekilleri, kendi cumhurbaşkanı adayı partisini bırakmış, başka partilere gitmiş. Buna rağmen Genel Başkanımıza laf atması, büyük bir haksızlık diye düşünüyorum. Eğer tek adam arıyorsak, 11 yılda 10 seçim kaybetmesine rağmen koltuğunu bırakmayan kişidir. Kılıçdaroğlu'nu insafa davet ediyoruz. Dün istifa eden Muharrem İnce'nin, 'Biz tek adamlıktan bıktık.' demesini, geçen hafta istifa eden üç milletvekilinin, 'Tüm parti tek adam emrine girdi.' demesini hatırlatmak istiyoruz. Biz Kılıçdaroğlu'nun yalanlarına, yanlışlarına, iftiralarına alışmıştık ama şimdi Kılıçdaroğlu, tek adamlığın filmini çekmeye başlamış oldu." "Mahir Bey, bir espri ile beraber çiftçimizle olan sohbetini anlatıyor" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın, bir televizyon kanalındaki konuşmasında, "Murat Karayılan'ın PKK terör örgütünü lanetlemesi halinde TRT ekranlarına çıkabileceğini" ifade ettiğinin aktarılmasının ardından, "Karayılan, TRT ekranlarına böyle bir koşulda da olsa çıkabilir mi?" sorusu üzerine Turan, "TRT gibi devletin kanalı olan önemli yayın kuruluşunda teröre iltisakı olan, terörle bağı olan hiç kimsenin yer almasını doğru bulmayız.
Murat Karayılan - 02.02.2021
PKK'nın sözde elebaşlarından Duran Kalkan'ın medya işlerini yürüten teröristin 15 yıla kadar hapsi istendi
YPG/PKK'nın sözde özel kuvvetler birimine 2019'da seçildiğini vurgulayan H.D, şunları kaydetti: "2019 yılında 'yoğunlaşma eğitimi' için örgüt kampında yaklaşık 3 ay kadar tek başına kaldım. Daha sonra örgüt üyelerine verilen kişi bazlı suikast, bombalama, silahlı saldırı gibi eğitimler aldım. İ.K'yi de örgüt kamplarından tanıyorum. İ.K, terör örgütü PKK/KCK içerisinde 'Gernas' kod adını kullanıyordu. Kendisini 2017 yılında 'Hınere' adı verilen örgüt kamplarında gördüm. O dönem PKK'nın basın birimine gelmişti. 'Abbas' kod adlı Duran Kalkan'ın yanına 'basıncı' olarak verilmişti. Bu dönemde ayrıca Duran Kalkan'ın muhabere kodu olan 'Şervan' muhaberesini yapmıştır." Teröristin, Türkiye'de "uyuyan hücre" şeklinde faaliyet göstermesi amaçlanmış İddianamede, İ.K'nin 2016-2017'de, terör örgütünün kamplarında özel eğitimler verildikten sonra gizlilik çerçevesinde Türkiye'ye gönderildiği belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı: "Sanığın, PKK'nın basın biriminde bulunarak örgütün sözde üst düzey yöneticilerinden Duran Kalkan'ın telsiz ve medya işlerini yürütmesi, PKK kamplarında aldığı özel eğitimler sonrası Türkiye'ye gönderilmeden önce gizlilik kuralları gereği kanser hastası olduğuna diğer örgüt mensuplarının inandırılmaya çalışılması, bu haliyle Türkiye'de uyuyan hücre şeklinde faaliyet göstermesinin amaçlanması, dijital verilerinin içeriğinde PKK/KCK'nın sözde üst düzey yöneticilerinden olan ve Terörden Arananlar Listesi'nde 'kırmızı kategori'de bulunan Murat Karayılan, Cemil Bayık, Mustafa Karasu, Sabri Ok, Duran Kalkan, Rıza Altun, Ali Haydar Kaytan ve Fehman Hüseyin ve örgüt elebaşı Abdullah Öcalan'ın görüntülerinin bulunması, örgüt kamplarında eğitim alarak kırsal alanda uzun süre etkin konumda faaliyette bulunması dikkate alınarak 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan cezalandırılması talep olunur.
Murat Karayılan - 15.01.2021
Eski DBP ilçe başkanı ve 2 kişi, Yunanistan'a kaçarken yakalandı
İçişleri Bakanlığından alınan bilgiye göre; geçmişte PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütü elebaşı 'Cemal' kod adlı Murat Karayılan'ın, DEAŞ ile iş birliği yapılması yönünde örgüt mensuplarına vermiş olduğu talimat, Edirne'de yapılan operasyonla gün yüzüne çıktı.
Murat Karayılan - 15.01.2021
PKK ile DEAŞ'ın kirli iş birliği ortaya çıktı
Yetkililer, söz konusu operasyon ile geçmişte terör örgütü PKK elebaşlarından "Cemal" kod adlı Murat Karayılan'ın "DEAŞ ile iş birliği yapılması" yönünde örgüt mensuplarına verdiği talimatın Edirne'de yapılan operasyonla gün yüzüne çıktığını vurguladı.
Murat Karayılan - 08.01.2021
"Kobani olayları" davası sanıkları 26 Nisan 2021'de hakim karşısına çıkacak
HDP Genel Merkezi'nden iddianamede bahsedilen MKYK toplantısı ile ilgili karar defterinin ve ilgili tutanakların gönderilmesini ve toplantının nerede yapıldığının bildirilmesinin istenmesini kararlaştıran mahkeme, haklarında yakalama kararı bulunan şu sanıklar hakkında ise yokluğunda tutuklama kararı çıkarılmasına hükmetti: "Abdulselam Demirkıran, Ali Haytar Kaytan, Arife Köse, Ayfer Kordu, Aynur Aşan, Ayşe Tonguç, Azime Yılmaz, Bayram Yılmaz, Bergüzar Dumlu, Cemil Bayık, Ceylan Bağrıyanık, Cihan Ekin, Demir Çelik, Duran Kalkan, Elif Yıldırım, Emine Tekas, Emine Temel, Emrullah Cin, Engin Karaaslan, Enver Güngör, Ercan Arslan, Ertuğrul Kürkçü, Fatma Şenpınar, Fehman Hüseyin, Ferhat Aksu, Filis Arslan, Filiz Duman, Gönül Tepe, Güleser Törün, Gülten Alataş, Gülüşan Eksen, Gülüzar Tural, Güzel İmecik, Hacire Ateş, Hatice Altınışık, Hülya Oran, İsmail Özden, Kamuran Yüksek, Layika Gültekin, Leyla Söğüt Aydeniz, Mahmut Dora, Mazhar Öztürk, Mazlum Tekdağ, Mehmet Hatip Dicle, Mehmet Taş, Mehmet Tören, Menafi Bayazit, Mızgın Arı, Murat Karayılan, Mustafa Karasu, Muzaffer Ayata, Nazlı Taşpınar, Neşe Baltaş, Nihal Ay, Nuriye Kesbir, Remzi Kartal, Rıza Altun, Ruken Karagöz, Sabiha Onar, Sabri Ok, Salih Akdoğan, Salih Müslüm Muhammed, Salman Kurtulan, Sara Aktaş, Selma Irmak, Şenay Oruç, Ünal Ahmet Çelen, Yahya Figan, Yasemin Becerekli, Yurdusev Özsökmenler, Yusuf Koyuncu, Yüksel Baran, Zeynep Karaman, Zeynep Ölbeci, Zübeyir Aydar.
Murat Karayılan - 07.01.2021
Kobani olaylarına ilişkin iddianameden: "İç savaş yaratılmasının amaçlandığı anlaşılmıştır"
-iddianamede 108 sanık yer alıyor Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçlarını Soruşturma Bürosunca hazırlanan iddianamede, Abdulselam Demirkıran, Ahmet Türk, Ali Ürküt, Ali Haydar Kaytan, Alp Altınörs, Altan Tan, Arife Köse, Ayfer Kordu, Ayhan Bilgen, Ayla Akat Ata, Aynur Aşan, Aysel Tuğluk, Ayşe Tonğuç, Ayşe Yağcı, Azime Yılmaz, Bayram Yılmaz, Berfin Özgü Köse, Bergüzar Dumlu, Bircan Yorulmaz, Bülent Barmaksız, Can Memiş, Cemil Bayık, Ceylan Bağrıyanık, Cihan Ekin, Cihan Erdal, Demir Çelik, Dilek Yağlı, Duran Kalkan, Elif Yıldırım, Emine Ayna, Emine Tekas, Emine Temel, Emine Beyza Üstün, Emrullah Cin, Engin Karaaslan, Enver Güngör, Ercan Arslan, Ertuğrul Kürkcü, Fatma Şenpınar, Fehman Hüseyin, Ferhat Aksu, Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Filis Arslan, Filiz Duman, Gönül Tepe, Güleser Törün, Gülfer Akkaya, Gülser Yıldırım, Gültan Kışanak, Gülten Alataş, Gülüşan Eksen, Gülüzar Tural, Günay Kubı·lay, Güzel İmecı·k, Hacı·re Ateş, Hatı·ce Altınışık, Hülya Oran, İbrahı·m Bı·nı·cı·, İsmaı·l Özden, İsmaı·l Şengül, Kamuran Yüksek, Layı·ka Gültekı·n, Leyla Söğüt Aydenı·z, Mahmut Dora, Mazhar Öztürk, Mazlum Tekdağ, Mehmet Taş, Mehmet Tören, Mehmet Hatı·p Dı·cle, Menafı· Bayazı·t, Meryem Adıbellı·, Mesut Bağcık, Mızgın Arı, Murat Karayılan, Mustafa Karasu, Muzaffer Ayata, Nazlı Taşpınar, Nazmı· Gür, Neşe Baltaş, Nezı·r Çakan, Nı·hal Ay, Nurı·ye Kesbı·r, Pervı·n Oduncu, Remzı· Kartal, Rıza Altun, Ruken Karagöz, Sabı·ha Onar, Sabrı· Ok, Salı·h Akdoğan, Salı·h Müslüm Muhammed, Salman Kurtulan, Sara Aktaş, Sebahat Tuncel, Selahattı·n Demı·rtaş, Selma Irmak, Sırrı Süreyya Önder, Sı·bel Akdenı·z, Şenay Oruç, Ünal Ahmet Çelen, Yahya Fı·gan, Yasemı·n Becereklı·, Yurdusev Özsökmenler, Yusuf Koyuncu, Yüksel Baran, Zeki Çelik, Zeynep Karaman, Zeynep Ölbeci ve Zübeyir Aydar sanık olarak yer aldı.
Murat Karayılan - 07.01.2021
"Kobani iddianamesi" kabul edildi
İddianamede eski HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ Şenoğlu ile Ayhan Bilgen, Sırrı Süreyya Önder, Ayla Akat Ata, Gültan Kışanak, Sebahat Tuncel, Emine Ayna, Ertuğrul Kürkçü, Mehmet Hatip Dicle ve terör örgütü PKK'nın firari elebaşıları Murat Karayılan, Cemil Bayık, Sabri Ok, Salih Müslüm ve Zübeyir Aydar da sanıklar arasında yer aldı.
Murat Karayılan - 07.01.2021
Kobani iddianamesi kabul edildi: 108 sanık yargılanacak
OLAYLARI ORGANİZE EDİP, YAYMA SUÇLAMASI İddianamede, 37 maktul ve 2 bin 676 mağdur yer aldı. İddianamede, aralarında Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Ayhan Bilgen, Sırrı Süreyya Önder, Ayla Akat Ata, Gültan Kışanak, Sebahat Tuncel, Emine Ayna ile firari Murat Karayılan, Cemil Bayık, Sabri Ok, Salih Müslüm, Zübeyir Aydar, Ertuğrul Kürkçü, Mehmet Hatip Dicle'nin de bulunduğu 108 sanık yer aldı.
Murat Karayılan - 22.12.2020
Son dakika haberi: Terör örgütü PKK/PYD/YPG çocuklara zorla silah veriyor
Örgütün yaşadığı bu durumun elebaşı Murat Karayılan'ın ifadesine de yansıdığını kaydeden kaynaklar, Karayılan'ın, Haftanin'den Tunceli'ye kadar büyük bir kıskacın içine alındıklarını ve hem sayısal olarak hem de nitelik olarak ağır kayıplar verdiklerini kabul ettiğini söylediği ifadeleri anımsattı.
Murat Karayılan - 12.12.2020
TBMM Genel Kurulunda Sağlık, Çevre ve Şehircilik ile İçişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
"Peki neden şehit oldular?" diye soran Soylu, operasyona ilişkin İHA görselini göstererek şunları kaydetti: "Şurası Osman Şiban'ın evi. Allah'tan insansız hava aracı var. Bütün operasyon insansız hava aracıyla kayıt altında. Bütün kayıtları da bende. İsteyene veririm ve gösteririm. Osman Şiban'ın evine 21.00 sularında 2-3 kişi geliyor ve insansız hava aracıyla takip ediliyor. Osman Şiban'ın evine 3 terörist giriyor. Bunlardan biri Apo'nun, Murat Karayılan'ın, Murat Kalkan'ın en yakın arkadaşı, kırmızı listedeki Vahdettin Karay.
Murat Karayılan - 05.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
PKK elebaşlarının postacısı Diyarbakır'da yakalandıTERÖR örgütü PKK'nın elebaşlarından Cemil Bayık ve Murat Karayılan'ın postacısı olduğu belirtilen terörist R.G., Diyarbakır'ın Lice ilçesinde yakalandı.
Murat Karayılan - 01.12.2020
İlk adım atıldı... Terör örgütüne tasfiye Kuzey Irak'tan başlıyor
TÜRK Silahlı Kuvvetleri'nin başarılı hava ve kara harekatlarıyla köşeye sıkışan, terör kamplarını terk eden ve bölge hakimiyetini kaybeden terör örgütü PKK'nın, Kuzey Irak'tan tasfiyesi için ilk ciddi adım atıldı. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKYB) ve Irak Hükümeti arasında yapılan anlaşma ile terör örgütü PKK'nın Sincar'ı boşaltması için harekete geçme kararı alındığı öğrenildi. Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı'nın Sincar bölgesine konuşlandığı ancak  terör örgütünün bölgeyi boşaltmadığı belirtildi.  ÖRGÜT IKBY'Yİ DÜŞMAN İLAN ETTİ IKBY'nin Sincar başta olmak üzere terör örgütünün bulunduğu bölgelerden çekilmesi için yaptığı baskı nedeniyle,  peşmerge ile teröristler arasında zaman zaman silahlı çatışmalar da yaşanıyordu. Terör örgütü elebaşları yayın organlarından yaptıkları açıklamalarla IKYB'yi tehdit ediyordu. IKBY'ye savaş açacakları imasında da bulunan terörist elebaşlarından Murat Karayılan ve Bese Hozat gibi isimler, IKYB ve KDP'nin, PKK'yı ortadan kaldırmak istediğini savunarak, peşmergeyi düşman kabul edeceklerini açıklamıştı.
Murat Karayılan - 27.11.2020
İsrail gazetesine konuşan PKK elebaşı Karayılan: "AK Parti, Batı ve laiklik karşıtı"
Terör örgütü PKK elebaşı Murat Karayılan, İsrail'in aşırı sağcı gazetesi Jerusalem Post'a konuştu.
Murat Karayılan - 23.11.2020
Hamza Dağ: "Doğu Akdeniz'de yaptığımız hamlelerle, Dağlık Karabağ'a da yapmış olduğumuz işlerle milletimizin desteği partimize artmış vaziyette"
Selahattin Demirtaş ile ilgili tartışmalara da değinen Hamza Dağ, "Bugüne kadar 'Adalet mülkün temelidir' sözünü her yerde hem telaffuz ettik hem de gereğini yerine getirdik. Şimdi sırf adalet ve hukuk sözcüğü üzerinden birilerinin tahliye edilmesiyle alakalı ortaya konulan düşünce, sadece adalet için gerekli olan bir durum mudur? Adalet bunu mu gerektirir? Adalet deyince aklınıza bir sanığın, bir şüphelinin tahliyesi mi geliyor. Mağdurlar hiç aklınıza gelmiyor mu? Selahattin Demirtaş ile ilgili onlarca dava var. Onlarca davanın içinde bir tanesi her birimizin bildiği bir konu. Selahattin Demirtaş'ın terörist başı 'Abdullah Öcalan'ın heykelini dikeceğiz' sözü, bundan dolayı yargılanması zaten devam ediyor. Ama şu tarihimizde, şu yaşadığımız süreçlerde bir 6-8 Ekim olayları var. 6-8 Ekim olaylarında kimlerin hangi rolleri aldığını bugün çok daha iyi biliyoruz. 5 Ekim tarihinde PKK terörist başlarından Murat Karayılan'ın sokak çağrısından hemen sonra hem HDP Genel Merkezinin hem de Selahattin Demirtaş'ın yapmış olduğu çağrıyla binlerce insan sokağa çıktı.
Murat Karayılan - 21.11.2020
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dağ, partisinin Kütahya İl Kongresi'ne katıldı
Yaşanan tartışmaları bir hukukçu olarak hayretle karşıladığını aktaran Dağ, şunları kaydetti: "Bir siyasi partinin eş genel başkanı yargılanıyor ve yargılama süreci devam ediyor. Yargılama konularına baktığımızda, onlarca dava var. Onlarca davayı bir kenara bıraksak da 6-8 Ekim olaylarını her birimiz canlı canlı, şahidi olarak yaşadık. O süreçte yaşananlara şöyle bir baktığımızda, 5 Ekim'de PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan'ın yaptığı çağrının aynısını HDP Genel Merkezi ve o dönemdeki HDP Eş Genel Başkanı söylüyor.
Murat Karayılan - 21.11.2020
Son dakika: DHA YURT BÜLTENİ - 12
HDP'Lİ DEMİRTAŞ'IN TUTUKLULUĞU Erdoğan'ın konuşmasının ardından Kütahya'ya gelerek kongreye katılan Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Son dönemde HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluğuna ilişkin bir çok söylem olduğunu belirterek, gelişmeleri 'hayretle' izlediğini söyledi. HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yargılanmasına devam edildiğini ifade eden Hamza Dağ, "Son dönemde yaşanan hadiselerle ilgili gerçekten hayretler içerisinde olduğumu ifade etmek istiyorum. Bir siyasi partinin eş genel başkanı yargılanıyor ve yargılama süreci devam ediyor. Yargılama konularına baktığımızda onlarca dava var. Onlarca davayı bir kenara bıraksak da onların diğerleriyle ilgili yargılama devam ediyor, onları şöyle bir kenarda bıraksak da, 6-8 Ekim olaylarını her birimiz canlı canlı şahidi olarak yaşadık, gördük. O süreçte yaşananlara şöyle bir baktığımızda, 5 Ekim tarihinde PKK'nın ele başlarından Murat Karayılan'ın yapmış olduğu çağrının aynısını, HDP Genel Merkezi ve o dönemdeki HDP Eş Genel Başkanı aynısını birebir söylüyor ve bu çağrı üzerine binlerce insan sokaklara çıkıp, şehit Yasin Börü başta olmak üzere 31 sivil, 2 emniyet görevlisinin şehit olmasına sebebiyet veriyorlar.
Murat Karayılan - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
"www.terorarananlar.pol.tr" adresinde "Aranan Terörist" başlığıyla yayımlanan listede teröristlerin isimleri, kırmızı, mavi, yeşil, turuncu ve gri kategorilere ayrıldı. Fetullah Gülen, Cemil Bayık, Murat Karayılan, İlhami Balı ve Duran Kalkan kırmızı kategoride bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Murat Karayılan Haberleri | Murat Karayılan Kimdir - Haberler - Murat Karayılan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Murat Karayılan kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri: Şırnak'ta, Gara şehitleri için 'teröre lanet' yürüyüşü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.2.2021 19:13:18. #1.16#
title