Marmara Adası Haberleri

Marmara Adası haber, Marmara Adası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Marmara Adası - 19.07.2015
Avşa Adası'nda Anız Yangını
Balıkesir'in Marmara (Marmara Adası) ilçesine bağlı Avşa Adası'nda anız yangını söndürüldü.
Marmara Adası - 07.12.2014
Üç Milyon Lira Harcandı, 60 Milyon Lira Kar Sağlandı
Uğur, Balıkesir'in zeytin ağacı varlığı ve zeytinyağı üretimi bakımından önde gelen illerden olduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu: "İlimiz genelinde 10 milyonun üzerinde zeytin ağacı var. 825 bin dekar alanda zeytinlik bulunuyor. Zeytin sineği, mücadele edilmezse topraktan çıkıyor, ürüne yapışıyor, zeytin dökülüyor ya da büyük zarar görüyor. Bunlardan üretilen zeytinyağı da yüksek asitli oluyor ve değeri düşüyor. Büyükşehir Belediyesi bütçesinden ayırdığımız 3 milyon lirayla uçak kiraladık, ilaç aldık. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüyle ortak hareket ederek zeytin sineğinin nerede çıktığını tespit edip ilaçlama yaptık. Marmara Bölgesi'nde Marmara Adası, Erdek ve Bandırma, Ege Bölgesi'nde ise Edremit, Havran, Ayvalık, Gömeç ve Burhaniye'deki 825 bin dekar alanı ilaçladık.
Marmara Adası - 30.12.2012
Tekirdağ'da Lodos Etkili Oluyor
Tekirdağ'da lodos hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Tekirdağ'da 2 gündür devam eden lodos fırtınası hayatı olumsuz etkiliyor. Saatteki hızı 50 kilometreye ulaşan lodos nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana geldi. Tekirdağ-Karabiga-Avşa ve Marmara Adası feribot seferlerini yapılamadı.
Marmara Adası - 15.12.2012
Balıkesir Geleceğini Planlıyor
VALİ TURHAN: "ÇEVRE PLANI, İMARIN ANAYASASI" Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, yapılan planlamanın tabiri caizse 'imarın anayasası' olduğunu söyledi. Vali Turhan, Balıkesir'in artık küçük bir şehir olmayacağını belirterek gelecek yıllarla ilgili görüşlerini paylaştı. Vali Ahmet Turhan, "Bu plan imarın anayasası. Nasıl bir şehirde yaşayacağız bu onu belirliyor. Balıkesir isteseniz de sakin ve küçük bir şehir olmayacak. Bir dönemeçteyiz bu dönemeci doğru geçip yaşanabilir şehir olmasının devamı sağlama öncelikle sağlıklı bir çevre düzen planı ile sağlanır. Buradaki kişilerin fikirlerine dikkat etmezseniz, şehirlerimizi çok ulvi fikirlerle kaybediyoruz. Yapanlar bu şehri mahvedeyim diye yapmıyor. Çarpık kentleşme, havanın, suyun, toprağın kirlendiği şehirler oluşuyor. Bugün yaşanamayacak şehirler var arkadaşlar. Bunun bu hale gelmesi iyi niyetli,plansız, paylaşmadan, sormadan yapılan çalışmalarla kaybediliyor. Balıkesir niye önemli, bu planların sadece yerel bazda değil, hatta uluslar arası bazda düşünmek gerekiyor. Balıkesir'in bir ucu Marmara Adası'nda bir ucu Ege'de 14 bin 400 kilometrekareye yakın bir şehir.
Marmara Adası - 09.12.2012
Lodos Tekirdağ'da Hayatı Olumsuz Etkiledi
Tekirdağ'da lodos hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Tekirdağ'da devam eden lodos fırtınası hayatı olumsuz etkiliyor. Saatteki hızı 50 kilometreye ulaşan lodos nedeniyle deniz ulaşımında aksamalar meydana geldi. Tekirdağ-Karabiga-Avşa ve Marmara Adası feribot seferlerini yapılamadı.
Marmara Adası - 02.12.2012
Marmara Adası Tekrar Sel Baskını Yaşadı
Balıkesir'in Marmara Adasında geçtiğimiz ay yaşanan sel felaketi sonrasında yaralarını sarmaya çalışan ada sakinleri bir sel baskını daha yaşadı.
Marmara Adası - 02.12.2012
Marmara Adası'nı Sağanak Yağmur Vurdu
Balıkesir'in Marmara İlçesi'nde etkili olan sağanak yağmur, su baskınlarına neden oldu.
Marmara Adası - 29.11.2012
Avşa Adası'ndaki Sel Mağdurlarına Yardım
Marmara ilçesi (Marmara Adası) ile çevresinde yaklaşık 6 saat süren kuvvetli yağışın ardından oluşan selin, büyük çaplı zarara yol açtığı yerleşim birimlerinden biri de Avşa Adası oldu.
Marmara Adası - 01.11.2012
Marmara Adası Yaralarını Sarıyor
Balıkesir'in ada ilçesi Marmara (Marmara adası) ile bağlı belde ve köylerinde geçen haftaki kuvvetli yağışın yaraları sarılıyor...
Marmara Adası - 25.10.2012
Marmara Adası Selin Vurduğu Marmara ve Avşa Adaları Yaralarını Sarıyor Selin Vurduğu Marmara ve...
Balıkesir'in Marmara ilçesinde etkili olan sağanak yağış ve sel nedeniyle meydana gelen hasarın giderilmesi çalışmalarına başlandı.
Marmara Adası - 22.08.2012
CHP Marmara Adası İlçe Başkanı Semra Aksu Açıklaması
Balıkesir'in Marmara adasının Belediye Başkanı Ali Aksu partisi CHP'den istifa ederken, CHP İlçe Başkanı Semra Kıran ise istifa dilekçesinin kendilerine ulaşmadığını söyledi.
Marmara Adası - 18.08.2012
Marmara Adası Belediye Başkanı Aksu'nun İstifa Ettiği İddiası
Balıkesir'e bağlı Marmara ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Ali Aksu'nun partisinden istifa ettiği iddia edildi.
Marmara Adası - 11.08.2011
3000 Yıldır Mermer Üretilen Ada: "Marmara Adası"
Ergin Akgün - Yavuz Karaduman - Balıkesir'e bağlı Marmara Adası'nda yaklaşık 3000 yıl önce başlayan mermer üretimi günümüzde de sürüyor.
title