Makine Mühendisliği Haberleri

Makine Mühendisliği haber, Makine Mühendisliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Makine Mühendisliği - 28.05.2021
"Güneş Enerji Destekli Kuluçka Makinası İmalatı" projesine TÜBİTAK desteği
Trakya Üniversitesi (TÜ) Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü 4. sınıf öğrencileri Caner Solar ve Berk Hozer'in "Nesnelerin İnterneti Platformu (IoT) Kullanılarak Güneş Enerji Destekli Kuluçka Makinası İmalatı" projesi TÜBİTAK-BİDEB desteği almaya hak kazandı.
Makine Mühendisliği - 18.05.2021
İTÜ tarafından Prof. Dr. Mehmet Toner'e fahri doktora unvanı verildi
Prof. Dr. Mehmet Toner'in öz geçmişi Prof. Dr. Mehmet Toner, 1983 yılında İTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmasının ardından 1985'te MIT'de yüksek lisans ve 1989'da ise tıbbi mühendislik alanında doktorasını tamamladı.
Makine Mühendisliği - 07.05.2021
Kastamonu'da çeltik üreticileri ramazanda da zorlu mesailerini sürdürüyor
Ailesine yardım eden Afyon Kocatepe Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Mücahit Göktepe de Kovid-19 nedeniyle uzaktan eğitim yapıldığına işaret ederek, "Ben de köyümde babama yardım ediyorum.
Makine Mühendisliği - 05.05.2021
Sabancı Holding'de üst düzey atama
Köstem, 1991 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
Makine Mühendisliği - 15.04.2021
Schneider Electric'te üst düzey atama
Dede, İstanbul Erkek Lisesi'ndeki eğitiminin ardından 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu.
Makine Mühendisliği - 14.04.2021
TSKB'nin 9. Sürdürülebilirlik Atölyesi çevrim içi gerçekleştirildi
Sürdürülebilirlik konusunda farkındalığı artırmak amacıyla gerçekleştirilen atölyeye, işletme, ekonomi, çevre mühendisliği, endüstri mühendisliği, kimya mühendisliği, makine mühendisliği, metalürji ve malzeme mühendisliği, şehir ve bölge planlama gibi farklı bölümlerden 48 öğrenci katıldı.
Makine Mühendisliği - 12.04.2021
Fırat Üniversitesi öğrencilerinin TÜBİTAK yarışları için tasarladığı elektrikli araç tanıtıldı
FÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Proje danışmanı Prof.
Makine Mühendisliği - 09.04.2021
KalDer'in yeni yönetim kurulu başkanı Yılmaz Bayraktar oldu
Kovid-19 salgını ile teknolojik alt yapısını daha önce güçlendiren ve çalışma şeklini yenileyen KalDer, online dünyaya kendini hızlıca uyumlandırdı. KalDer gelecek çalışmalarında da dönüşüm ve dijital gelişmeleri yakından takip ederek, yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin destekçisi, uygulayıcısı olacak. Bugün geldiğimiz noktada dönüşümün kaçınılmaz olduğunu, dijitalleşme ve teknolojik yatırımların önemini daha etkili bir biçimde hissediyoruz." "Sürdürülebilir değer yaratmayı amaçlıyoruz" Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı'nın EFQM Modeli'nin, bir yönetim aracı olarak 1992 yılından bugüne KalDer üyeleri tarafından benimsendiğini aktaran Bayraktar, şu ifadeleri kullandı: "Modelin; yaşadığımız salgın günlerinde stratejik planlama, kriz yönetimi, kurumsallaşma, dijitalleşme ve performans ve dönüşümün yönetilmesi gibi konularda kurumlar için önemli bir rehber olacağına inandığımızdan dolayı daha fazla kurumun EFQM Modeli'ni benimsemesi ve uygulaması için çalışacağız. Tüm sektörlerde, bölgelerde, ülkemizde ve küreselde; değişimi yaymayı, bilgiyi paylaşmayı, yaşam kalitesi yüksek sürdürülebilir bir gelecek sağlamayı ve sürdürülebilir değer yaratmayı amaçlıyoruz. KalDer olarak Türkiye'deki şube ve temsilciliklerimizle ülkemize hizmet sunmaya devam edeceğiz." 1954 yılında Ardahan'da doğan Yılmaz Bayraktar, evli ve bir çocuk babası. "Devlet Parasız Yatılı" sınavını kazanarak başladığı Diyarbakır Maarif Koleji eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Bayraktar,1976-1978 yılları arasında İngiltere'de University of Wales Makine Mühendisliği Bölümü'nde "Endüstri İçin Dizayn ve İş İdaresi" başlıklı yüksek lisans programını tamamladı.
Makine Mühendisliği - 01.04.2021
Bartın Üniversitesi öğrencileri "İşyeri Eğitim Modeli" ile yeni tecrübeler ediniyor
Bu kapsamda Bartın Üniversitesi Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nden Makine Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümleri ile Bartın Meslek Yüksekokulundan Mobilya ve Dekorasyon, Grafik Tasarımı ve Gemi İnşaatı programlarındaki öğrenciler önemli kurum ve kuruluşlarda eğitimlere başladı.
Makine Mühendisliği - 31.03.2021
Son dakika haber: Konya Teknik Üniversitesi'nden teknoloji transfer ofislerine destek
Üniversite-kamu-özel sektör iş birliğini geliştirmeye odaklanan, bu kapsamda üniversitelerde yürütülen Ar-Ge çalışmalarının kamu ve özel sektörün ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmesini sağlamayı amaçlayan bu merkezlerde Konya Teknik Üniversitesi öğretim elemanları tarafından önemli projeler yürütüldüğü ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "2020 yılı içerisinde KTÜN öğretim elemanlarının danışmanlık yaptığı 23 proje InnoPark TTO üzerinden gerçekleştirilirken, 31 proje ise Konya Selçuk TTO üzerinden yürütüldü ve yürütülmeye de devam ediyor. KTÜN aynı zamanda Innopark Konya Teknoloji Geliştirme Bölgesinin ortağı konumunda olup, Innopark'ın üst düzey yönetiminde KTÜN tarafından görevlendirilen akademisyenler görev yapıyor. KTÜN Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Makine Mühendisliği - 24.03.2021
TÜ öğretim elemanları Şanlıurfa'daki köy okulu öğrencilerine maske ve kırtasiye yardımda bulundu
Okul yöneticisi ve öğretmenleri ile irtibat kurarak 190 öğrencinin ihtiyaçlarını tespit eden öğretim elemanları, TÜ Makine Mühendisliği Bölümü, Mersin Turizm Mezunları Derneği ve İstanbul Alibeyköy Lisesi mezunlarının destekleriyle kısa sürede temin ettikleri malzemeleri öğrencilere gönderdi.
Makine Mühendisliği - 23.03.2021
Son dakika haberi... Konya Teknik Üniversitesi "Patent Bilgilendirme Etkinlikleri" başladı
"Patent Bilgilendirme" etkinliklerinin ilkinin Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim elemanlarına yönelik olarak gerçekleştiği ifade edilen açıklamada, KTÜN Rektör Danışmanı, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.
Makine Mühendisliği - 19.03.2021
Harran Üniversitesi virüsün toplu taşıma araçlarındaki yayılımını simülasyona aktardı
HarranCFD Koordinatörü HRÜ Makine Mühendisliği bölümünde görevli Dr.
Makine Mühendisliği - 16.03.2021
Almanya'daki kariyerini bırakıp köyüne dönen makine mühendisi keçi yetiştiricisi oldu
Almanya'da makine mühendisliği bölümünden mezun olan Güner, burada çeşitli şirketlerde teknikerlik ve yöneticilik yaptı.
Makine Mühendisliği - 15.03.2021
Son dakika haberi: Kazakistan ilk uluslararası anlaşmasını 30 yıl önce bugün Türkiye ile imzaladı
İki günlük ziyaret çerçevesinde, Özal ile Nazarbayev, kardeş ülkeler arasında ticaret, ekonomi, bilim, teknoloji, kültür alanlarında iş birliği konularını görüştü. Liderler özellikle, Kazakistan'da piyasa ekonomisine geçiş sürecinde Türk deneyiminin kullanılması ve makine mühendisliği, hafif sanayi ve madencilikte ortak tesislerin kurulmasının perspektiflerini ele aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Makine Mühendisliği Haberleri | Makine Mühendisliği Haber - Haberler - Makine Mühendisliği haberleri, son dakika makine mühendisliği haber ve gelişmeleri burada. Satranç Şampiyonasından Bir Şampiyonluk Bir İkincilik ile Döndük.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.6.2021 09:03:30. #1.14#

title