Keban Barajı Haberleri

Keban Barajı haber, Keban Barajı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Keban Barajı - 24.05.2021
Elazığ tarihi ve doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini bekliyor
Keban Barajı'nın inşa edilmesinin ardından oluşan Çırçır Şelalesi, görenlerin ilgi odağı oluyor.
Keban Barajı - 11.04.2021
Elazığ'da atıl durumdaki kerpiç evde 200 yıllık olduğu tahmin edilen tahıl ambarları dikkati çekiyor
20. yüzyıldan itibaren gelişen sanayi ve teknoloji ile buzdolabı ve soğuk hava deposu kullanımının yaygınlaşması sonucu geleneksel gıda saklama yöntemlerinden vazgeçildiğini dile getiren Aytaç, şunları kaydetti: "Kullanımdan düştükten sonrada maalesef bunlar koruma altına alınmamıştır. Oysa ki bu tahıl ambarları geleneksel halk kültürümüz açısından çok önemli. Zira bir yıl boyunca gıdayı bozulmadan saklamak ve haşerelerden korumak açısından binlerce yıl kullanılmıştır. Keban Barajı kurtarma kazıları öncesinde Altınova'daki etnografya araştırmalarında bunlar belgelendi, yayınlandı.
Keban Barajı - 02.10.2016
En "Hoş" Üzümün Hasadı Başladı
Keban Barajı'nın kenarında bulunan, toprak ve iklim yapısı üzüm yetiştiriciliğine uygun olan merkeze bağlı köyde, başta Ağın, Şilfoni, Öküzgözü, Köhnü ve kırmızı olmak üzere birçok tür yetiştiriliyor.
Keban Barajı - 22.08.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1974- Keban Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde elektrik üretilmeye başlandı.
Keban Barajı - 06.08.2016
Feribotların Anahtarına El Konulunca Darbecilerin Planı Boşa Çıktı
Kaymak'ın söz konusu askeri araçların Pertek ilçesi ve Elazığ'a taşınmasında kullanılmaması için Pertek ve Çemişgezek ilçelerinden Elazığ'a, Keban Barajı Gölü üzerinde yük ve yolcu taşıyan feribotların anahtarlarına ilçe emniyet amirlikleri aracılığıyla el koydurduğu belirtildi.
Keban Barajı - 21.07.2016
Fetö'nün Darbe Girişimine Tepkiler
Kalabalığa, İlçe Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belediye Başkanı Fethiye Atlı, Cumhuriyet Savcısı Ömer Demirgöz, İlçe Emniyet Müdürü Metin Balta, İlçe Müftüsü Abdulhamid Pehlivan, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Kaya, Keban Barajı ve Hidroelektrik Santrali İşletme Müdürü Soner Aslan, Özel İdare Müdürü Sadi Oruç ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de destek verdi.
Keban Barajı - 13.07.2016
Elazığ'da Boğulan İkinci Kişinin Cesedine de Ulaşıldı
Olay, bugün saat 13.00 sıralarında merkeze bağlı Yurtbaşı beldesi Akmezra köyü mevkiinde Keban Barajı Gölü'nde meydana gelmişti.
Keban Barajı - 06.06.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1966- Keban Barajı'nın temeli atıldı.
Keban Barajı - 13.05.2016
9. Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali
Misafirler, ilçede bulunan Keban Barajı ile tarihi ve turistik yerlerini gezdi.
Keban Barajı - 24.04.2016
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması
İstanbul'a boğaz köprüsü yapıldığında bazı kesimlerin bunu istemediğini fakat bugün üzerinden herkesin geçtiğini anlatan Soylu, sözlerini şöyle tamamladı: "Bu ülkede ikinci boğaz köprüsünü de rahmetli Özal söylerken istemediler. Bu ülkede Keban Barajını da istemediler.
Keban Barajı - 24.04.2016
Bakan Soylu: "Yeni Bir Anayasaya Adım Atıyoruz"
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Muğla'da Köyceğiz Belediyesi'nin yeni hizmet binasının açılışına katıldı. Açılışta yaptığı konuşmada anayasa ve başkanlık konusunu değerlendiren Bakan Soylıu, "Yeni bir anayasaya doğru adım atıyoruz. Hep birlikte adım atıyoruz. Bunu inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bilmenizi istiyorum, artık Türkiye yeni anayasasında başkanlık sistemi ile beraber, ama milletimizin kabulü ile milletimizin ortaya koyacağı bir gayret ile yepyeni bir yolculuğa çıkacaktır. Bu ülkede birinci boğaz köprüsünü de istemediler, ama bugün ezerinden herkes geçiyor. Bugün bu ülkede ikinci boğaz köprüsünü de rahmetli Özal söylerken istemediler. Bu ülkede Keban Barajını da istemediler.
Keban Barajı - 21.04.2016
Yaralı Bulunan Puhu ile Leylek Tedavi Edildi
Puhu 2 ay, leylek ise 15 gün süren tedavilerin ardından iyileşti. Puhu ile leylek, Şube Müdürlüğü personelince güney Keban Barajı mevki ve Mastar Dağı eteklerinde yaşam alanlarına uygun yerde doğaya salındı.
Keban Barajı - 12.03.2016
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu
"Memleketin zenginleşmesi için elimizden gelen gayreti aziz milletimizle gerçekleştireceğiz" Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri bulunduğunu ve bunların teker teker gerçekleştireceğini dile getiren Soylu, şunları kaydetti: "Bakın, 'Birinci köprü olmaz' diyorlardı, bu millet yaptı. 'İkinci köprü olmaz' diyorlardı, bu millet yaptı. 'Keban Barajı'nı yapamazsınız, elektriği toprağa mı vereceksiniz' diyorlardı.
Keban Barajı - 12.03.2016
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması
"Memleketin zenginleşmesi için elimizden gelen gayreti aziz milletimizle gerçekleştireceğiz" Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri bulunduğunu ve bunların teker teker gerçekleştireceğini dile getiren Soylu, şunları kaydetti: "Bakın, 'Birinci köprü olmaz' diyorlardı, bu millet yaptı. 'İkinci köprü olmaz' diyorlardı, bu millet yaptı. 'Keban Barajı'nı yapamazsınız, elektriği toprağa mı vereceksiniz' diyorlardı.
Keban Barajı - 06.03.2016
Bitkilerin Endemik Özelliği Biyokaçakçılıkla Yok Oluyor"
"Türkiye, biyolojik zenginlikte kesişim noktası" Prof. Dr. İncekara, bunun nedeninin ise vatandaşlarda biyokaçakçılık hakkında fazla farkındalık oluşmadığı olduğunu gösterdi. Dünyada, 34 biyolojik çeşitlilik alanı bulunduğunu belirten İncekara, şöyle konuştu: "Türkiye, bunlardan üçünün tam kesişme noktasında bulunuyor. O yüzden Türkiye'de muazzam bir çeşitlilik var, biyozenginlik var. Öyle olunca kaçakçılık da hemen buradan başlıyor. Bir ürün nerede yetişiyorsa, onun ticareti de kaçakçılığı da hemen oradan başlar. Dünyada, yasaklı maddelerden sonra en büyük kaçakçılık bütçesini biyolojik kaçakçılık oluşturuyor." Kaçakçılar genellikle Avrupa ülkelerinden İncekara, Doğu Anadolu'nun, endemik biyolojik zenginliği açısından Türkiye'de 7 bölge arasında ikinci sırada yer aldığını dile getirdi. Kaçakçılığı yapılan bitki ve hayvanların özellikle endemik olduğuna vurgu yapan İncekara, şöyle devam etti: "Türkiye'den bitki ve hayvan kaçıran ülkelerin başında Avrupa ülkeleri geliyor. 2007-2011 tarihleri arasındaki istatistiklere baktığımızda, ülkemize 12 Avrupa ülkesinden kaçakçılar gelmiş. Bir Ortadoğu ve bir de Uzakdoğu ülkesinden kaçakçı yakalanmış. Geçtiğimiz yıllarda buna Amerika Birleşik Devletleri'nden gelmiş bir kaçakçı da eklendi. Amerika'dan birisi gelip bir atmacanın kanını alıp ülkesine niçin götürmek ister? Böyle bir durumda biz iyi niyetli düşünebilir miyiz? Haydi buyurun alın götürün diyebilir miyiz? Burada iyi niyet aramıyoruz. Bazıları biraz daha saf bir şekilde bu kaçakçılığı yapıyor. Bilimsel araştırmalarda çalışan bilim insanları, ülkemize geliyor ve böcekleri toplayıp götürüyorlar. Bilerek ya da bilmeyerek kaçakçılık yapmış oluyorlar çünkü bunlar bizim ülkemizin zenginlikleri, yasal izni olmadan bunu yapması mümkün değil." İncekara, biyolojik zenginliğin madenden daha değerli olduğunu savundu. Madenlerin bir noktada bittiğini ve yerini başka bir madenin alabildiğini aktaran İncekara, "Ama biyolojik zenginlikler gittiğinde, geri gelmeyen zenginliklerdir. Sadece Keban Barajı'nın yapımı nedeniyle su altında kalan iki bitki türünü biz kaybettik.
Keban Barajı - 01.03.2016
Kar Uzmanları Palandöken'de Buluştu
Yaptıkları meteorolojik ölçüm ve kar rasatını modelleyerek barajlara özellikle mart ayıyla gelebilecek su akımlarını hesaplayabilmeyi amaçladıklarını dile getiren Şorman, şunları kaydetti: "Keban Barajı'nın aktif hacminin yüzde 60'ı, kar erimeleri ve yağmurdan geliyor.
Keban Barajı - 19.02.2016
Muş'ta Karla Mücadele Çalışması
Karasu Nehri'ne dökülen karın, Fırat Nehri ve Keban Barajına hayat verdiğini sözlerine ekleyen Asya, suya döktükleri karların Keban Barajı'nın dolmasına büyük katkı sağladığını ifade etti.
Keban Barajı - 18.02.2016
Van Erdemliler Harekatı Üyeleri Başkanlık İçin Sahaya İniyor
"TÜRKİYE EN İYİ HİZMETİ HEP GÜÇLÜ LİDERLER DÖNEMLERİNDE ALDI" Ortadoğu'da ağabeylik görevi yapacak olan Türkiye'nin mutlaka başkanlık sistemi ile yönetilmesi gerektiğinin altını çizen Altın, cumhuriyet döneminden sonra başarılı hizmetlerin güçlü liderler dönemlerine denk geldiğini kaydetti. Örnek olarak da Adnan Menderes, Turgut Özal ve Recep Tayyip Erdoğan hükümetlerini örnek gösteren Altın, "Aslında Türkiye güçlü liderler döneminde fiili bir başkanlık sistemi yaşadı zaten. Adnan Menderes figürü kendi partisinin ve hükümetinin önündedir. Türkiye 1950-60 yılları arasında birçok alanda devrim niteliğinde adımlar attı. Demirel'in belli bir dönemi var, 1965-73 arası dönem. O dönemde Boğaziçi Köprüsü ve Keban Barajı başta olmak üzere birçok projenin altına imza atıldı.
Keban Barajı - 16.02.2016
Beyaz Eşyalarda Enerji Etiketi Doğrulama Sözleşmesi" İmzalandı
Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Demir, Beyaz Eşyalarda Enerji Etiketi Doğrulama Sözleşmesi'nin Türkiye'ye yüksek standartta ürün girmesine vesile olacağını bildirdi. TSE ile Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) arasında beyaz eşyada enerji ürün etiketinin piyasa gözetimine katkı yapmak amacıyla "Beyaz Eşyalarda Enerji Etiketi Doğrulama Sözleşmesi" imzalandı. İmza töreninde konuşan TSE Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Demir, tüm gümrüklerde gözetim işinin yapıldığını belirterek, "Bizim, gümrüklerde bu işi yapan personel arkadaşlarımızın, gözetim evraklarında bakması gereken çok önemli noktalar var. Biri approved dediğimiz kaşeli ürünler, diğeri de reviewed dediğimiz kaşeli ürünler. Ülkemize giren ürünlerde de approved kaşesi olmalı" diye konuştu. Demir, laboratuvarları kurmanın değil, onları yaşatmanın önemli olduğunu vurgulayarak, "Bir test cihazının hükmü 5 yıl sürmüyor. Çünkü yeni bir regülasyon, Ar-Ge geliyor. Bizim cihazları ekonomik olarak kullanmamız lazım. STK'larla bu tür iş birliğine sıcak bakıyoruz" dedi. Bu iş birliğinin Türkiye'ye yüksek standartta ürün girmesine vesile olacağını ifade eden Demir, iş birliğinin Türkiye'ye hayırlı ve STK'lara da örnek olmasını diledi. "TSE olarak gümrükte sahte belge düzenlememiz mümkün değil" TSE ile ilgili yurt dışından sahte evrak düzenleyerek gıda ve etin yurt içine alındığına yönelik bazı iddialara ilişkin soruyu Demir, şöyle yanıtladı: "Meyveli ağaç taşlanır. Et sektörü ile ilgili ithalatta ilgili Tarım Bakanlığı. Bütün ürün ve üretimle ilgili Ekonomi Bakanlığı 'şunlara şunlara bakılacak' diyorsa biz bakıyoruz. Biz ürünün, yurt dışına gidip belgelendirip sonra Türkiye'ye gelip belgesini veren bir kurum değiliz. Sistem dijitalleşmek zorunda. Dijitale geçtikçe insanların zafiyetlerini, serbest hareket etme kabiliyetini minimize edersiniz. Bununla ilgili geçmişte bir şey oldu veya olmadı nihayetinde bakıldığında soruşturmalarda problem görülmemektedir. Ben aldığım ürünü laboratuvara gönderdiğimde bununla ilgili sahte belge düzenlenmesi mümkün değil. Çünkü işin içinde laboratuvar var, elektronik ortamda verilen analiz sonucu var. Sistemin içerisinde tek kişiden çıkan belge yok. TSE olarak gümrükte sahte belge düzenlememiz mümkün değil." "İş birliği adil ticaretle uyuşmayan ürünler ortaya çıkacak" TÜRKBESD Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Güler de Türkiye'deki beyaz eşya sektörünün büyüklük itibarıyla dünyada ikinci olduğunu belirtti. Türkiye'nin ekonomik olarak en büyük probleminin cari açık olduğunu, bunun da enerji tüketiminden kaynaklandığını ve bu durumun yüzde 25'inin hanelerde gerçekleştiğini ifade eden Güler, " Söz konusu yüzde 25'lik tüketimin yarısı hanelerdeki beyaz eşyalardan oluşuyor. Yaptığımız bir hesaplamaya göre, ülkemizdeki buzdolaplarını A++ ürünlerle değiştirdiğimizde Türkiye 2 Keban Barajı'nın yıllık üretimi kadar tasarruf etmiş oluyor" diye konuştu.
Keban Barajı - 16.01.2016
Vestel'den 4 Milyar Tl Enerji Tasarrufu Sağlayacak Öneri
Yılda 2 Keban Barajı'nın ürettiği kadar elektrik tasarrufu Enerji Tasarrufu Haftası'nda (11-17 Ocak) Vestel'in enerji verimliliğine yönelik çalışmalarını paylaşan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, enerji ve su kaynaklarını verimli şekilde kullanmayı en önemli sorumluluklarından biri olarak gördüklerini belirterek, "Hem geliştirdiğimiz ürünlerde hem de üretim süreçlerimizde enerji ve su tasarrufuna büyük önem veriyoruz.
Keban Barajı - 12.01.2016
Enerji Müzesi'nde Öğrencilere Tasarrufun Yolları Anlatıldı
Bursa eski Milletvekili Mustafa Öztürk, enerji verimliliğinin, yaşam standartlarında eksilme olmadan enerjinin azaltılması olarak tanımladı. Türkiye'nin bir senede 60 milyar dolar enerji ithal ettiğini, senelik toplam ihracatının ise 145 milyar dolar olduğunu belirten Öztürk, ülkenin bütçe açığının ise 25-30 milyar dolar civarında olduğunu anlattı. Enerji verimliliğine duyarlı olduğumuzda ülkemizin dışa bağımlılıktan kurtulacağını, bütçe açığının kalmayacağını dile getiren Öztürk, "Bütçe açık vermediği zaman ülkemizde daha fazla yatırım olur. Ar-Ge çalışmalarına daha fazla pay ayrılır. Buluş yapan Türkiye, dünyayla daha fazla rekabet edebilir. Enerji artık dünya için vazgeçilmez bir unsurdur. Enerji verimliliği konusunda toplumun her kesiminde işlemeliyiz. Doğalgazı tamamen dışardan tedarik ediyoruz. Son dönemde Rusya ile yaşanan olayların ardından gazı kesip kesmeyeceği tartışıldı. Enerji ithalatını ve bağımlılığını azaltmak için ülke olarak alternatif enerji kaynaklarına yönelmeliyiz. Araçlarda, binalarda, aydınlatma ve makinelerde enerji tasarrufunu sağlamalıyız. Dört alanda enerji tasarrufu sağlanması halinde 12 adet Keban Barajı enerjisini kurtarmış oluyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Keban Barajı Haberleri | Keban Barajı Haber - Haberler - Keban Barajı haberleri, son dakika keban barajı haber ve gelişmeleri burada. Son dakika! Özel çocuklar Keban Baraj Gölü'nde kano eğitimi aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 05:16:30. #1.16#

title