Haber : Dha İstanbul Bülteni - 2 - Haberler

Haberi Paylaş

Dha İstanbul Bülteni - 2

Dha İstanbul Bülteni - 2

1- 3 KİŞİYE MEZAR OLAN OTELİN KİLİTLİ YANGIN MERDİVENLERİ...Haber: Özgür ALTUNCU / Kamera: Yaşar KAÇMAZ - İstanbul DHAFatih'te 3 kişiye mezar olan oteldeki yangını boyutları gündüz çekilen görüntülerle ortaya çıktı.

1- 3 KİŞİYE MEZAR OLAN OTELİN KİLİTLİ YANGIN MERDİVENLERİ...

Haber : Özgür ALTUNCU / Kamera: Yaşar KAÇMAZ - İstanbul DHA

Fatih'te 3 kişiye mezar olan oteldeki yangını boyutları gündüz çekilen görüntülerle ortaya çıktı.

Fatih Kumkapı'da bulunan 6 katlı bir otelde yangın çıktı. Üst katlarda mahsur kalan müşteriler itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Otelden 35 kişi tahliye edildi. Yangının söndürülmesinin ardından katlarda yapılan aramada 3 kişinin cesedine ulaşıldı.

YANGIN MERDİVENLERİNDE KİLİT

3 kişiye mezar olan oteldeki facianın boyutu gündüz çekilen görüntülerle ortaya çıktı. Yangının başladığı belirtilen lobinin harabeye döndüğü görüldü. Otelin yangın merdivenlerindeki asma kilitler de dikkat çekti.  Merdivenlerin olay sırasında da kilitli olduğu öne sürüldü.

Ayrıca yangın merdiveninin çıkış kapıları yandaki iş yerlerine açılıyor. ve bu iş yerleri mesai saati dışında kapalıydı.

CANLARINDAN SONRA MALLARINI DA KURTARDILAR

Bu arada oteldeki savcılık incelemesi tamamlandı. Yangından canlarını kurtaran müşterilerden bazıları bugün geri gelerek eşyalarını aldı. Çoğu yabancı uyruklu otel müşterileri bavullarını alıp, otelden ayrıldı.

Görüntü Dökümü:

--------------

Otelin kilitli yangın merdiveninden genel ve detay görüntüler

Otelden bavullarını alan müşterilerden genel ve detaylar

Otelden çıkanlarla röportaj

Yangın çıkan lobinin görüntüleri

DHA FEED

=========================

2- FELAKET KAMYONLARI...

O kamyonlardan biri bu kez Sarıyer'de ortaya çıktı. Uyarı işareti, kasis gibi hız engelleyici hiç bir önlemin alınmadığı Kilyos caddesi yokuşunda kontrolden çıkan hafriyat kamyonu, bir sitenin duvarına çarptıktan sonra durabildi.

Yokuş boyunca her metre hızını arttıran, önüne çıkacak her canlı ve araç için bir "facia" ya dönüşen kamyonun sürücüsünün, direksiyonu çevirip kamyonu duvara yönlendirmesi ve çarpmadan saniyeler önce kapıyı açıp kendiğini aşağı atarak canını kurtarması güvenlik kamerasına yansıdı.

Çocuk parkından, öğrenci servisine.. İşte hafriyat kamyonlarının İstanbul'da yarattığı "dehşet haritası"

Murat DELİKLİTAŞ - Ozan URAL, İstanbulDHA

Sarıyer'de yokuş aşağı indiği sırada sürücüsünün hakimiyetini kaybettiği  hafriyat kamyonu, bir siteyi çevreleyen duvara çarptıktan sonra durabildi. Sürücünün, kamyonun çarpmasına saniyeler kala, önce kamyonu duvara yönlendirmesi, can havliyle kamyonun kapısını açması, kendini dışarı atması ve sonrasında yaşanan çarpma anı çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı. Bu sırada kamyonun önüne bir araç ya da yayanın çıkmaması facianın önüne geçti.  Hafriyat yüklü kamyon, olay yeri incelemesi yapılmaksızın olay yerinden kaldırıldı. Sonradan yapılan teknik incelemede, kamyonun fren sisteminin arızalı olduğunun belirlendiği öğrenildi.

KİLYOS CADDESİ

Olay, dün saat 19.00 sıralarında, Zekeriyaköy Kilyos Caddesi üzerinde meydana geldi.  Kasım Coşkun adlı sürücü, Bahçeköy yönünden Zekeriyaköy yönüne doğru yokuş aşağı seyrettiği sırada kamyonunun kontrolünü kaybetti. Kontrolden çıkan kamyonun hızı,  yokuş boyunca her metre daha da arttı. Sürekli hızlanan  kamyon artık karşısına çıkacak her canlı ve araç için bir "facia" ya dönüştü.

KAMYON DEHŞETİNİN GÜVENLİK KAMERASINA YANSIYAN GÖRÜNTÜLERİ

Bundan sonra yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı. Kontrolsüz bir şekilde yokuşun sonuna gelen ve eski bir model olduğu anlaşılan kamyon görülüyor. Kamyonun yönünün, çarpmadan saniyeler önce sürücünün son bir müdahalesiyle değiştirildiği, daha sonra sürücünün kapıyı açarak kendini aşağıya attığı ve çarpma anı görülüyor.  Duvardan kopan parçalar, kamyonun hızının ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor. Kamyon yaklaşık 20  metre daha ilerledikten sonra duruyor. Bunlar olurken kamyonun önüne bir canlı ya da aracın çıkmamasının büyük bir şans olduğu görülüyor.

"ANİDEN BİR SES DUYDUK. DIŞARI ÇIKTIĞIMIZDA.."

Site çalışanlarından Salih Yıldırım, kaza sırasında güvenlik kulübesinde oturduklarını söyleyerek "Aniden bir ses duyduk. Dışarı çıktığımızda hafriyat kamyonunun sitemizin istinat duvarına çarptığını gördük. Şoföre yardım ettikten sonra olayın nasıl olduğunu konuştuk. Frenleri boşaldığı için, daha büyük bir kazaya sebebiyet vermemek için boş yol sanıp sitemize girdiğini öğrendik" dedi.

BÖLGENİN "FACİA KAVŞAĞI"

Olayın yaşadığı kavşak, bölgede yaşayanlar için "Facia Kavşağı" olarak adlandırılıyor. Bunun nedeni, bu noktada yaşanan sıradışı hafriyat kamyonu hareketliliğine rağmen, olası kazaların önüne geçmek için hiçbir tedbirin alınmaması. Olayın yaşandığı Kilyos caddesi  hafriyat kamyonlarının da kullandığı bir yokuş. Ancak cadde tam anlamıyla kendi kaderine terkedilmiş halde. Yayaların kullanabileceği kaldırımın bile olmadığı caddenin girişindeki levha hariç, hız önleyici kasis olmadığı gibi, sürücüleri uyaracak başka trafik levhası ve işaretlemenin de olmadığı görülüyor. Sarıyer Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi arasında sorumluluk tartışmasının yaşandığı belirtilen yokuş, bölgede yaşayanlar için bir tehlike kaynağı.   Hafriyat kamyonlarının büyük tehlike yarattığına dikkat çeken çevre sakinleri, caddeye hız tümseği konulması için başvuru yapmalarına rağmen olumlu bir cevap alamadıklarını belirtiyor. Yol üzerinde bir anaokulu yapıldığını ifade eden çevre sakinleri, inşaatın bitmesiyle birlikte hız tümseği ihtiyacının daha önemli olacağının altını çizdi.

ÇOCUK PARKI.. ÖĞRENCİ SERVİSİ.. HAFRİYAT KAMYONLARININ YARATTIĞI "DEHŞET HARİTASI"

İstanbul'da hafriyat kamyonu kazalarının ardı arkası kesilmiyor. Son bir ayda  hafriyat kamyonları kentin birçok yerinde dehşet saçtı. Beykoz Reşadiye köy yolu üzerinde moloz yüklü bir kamyon, öğrenci servisi ile bir minibüse çarptı. Feci kazada minibüs sürücüsü öldü,  6'sı öğrenci 8 kişi de yaralandı. Kaza sonrası devrilen hafriyat kamyonunun sürücüsü kaçtı. Eyüp'te, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği hafriyat kamyonu yoldan çıkarak bir iş yerine girdi. Kazada 1 kişi yaralandı. Park halindeki bir araç ile iş yerinde maddi hasar meydana geldi. O anlar da güvenlik kamerasına yansıdı. Alibeyköy'de de hafriyat kamyonu önce bir araca çarptı ardından çocuk parkına dalarak metrelerce sürüklendi. Kentte yıl içinde de hafriyat kamyonları, bir çok ölümlü ve yaralanmalı kazayla gündeme geldi.

Görüntü dökümü:

------------------------

(KAZA ANININ GÜVENLİK KAMERA GÖRÜNTÜSÜ)

-Kamyon şoför ünün çarpmadan önce atlaması

-Kamyonun duvara çarpması

(AKTÜEL)

-Kaza yeri

-Kamyonun kaldırılması

-Sitenin hasar gören duvarı

-Röportaj

-Siteye giden yol

-Keskin virajlı yol

-Kamyonların ve araçların geçmesi

ARŞİV

-Beykoz'taki kazanın görüntüleri

-Güvenlik kamerasından Eyüp'teki kaza

-Eyüp'teki kazanın aktüel görüntüleri

14.06.2017 - 11.54 Haber Kodu : 170614066

====================================

3- TEM'DE MEYVE YÜKLÜ KAMYONETİN DEVRİLME ANI KAMERADA

Haber-Kamera: İdris TİFTİKCİ / İstanbul DHA

TEM Otoyolu'nda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği meyve yüklü kamyonet bariyerleri aşıp devrildi. Kazada sürücü araç içinde sıkışıtı. Kaza anı ise bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Kaza, sabah saatlerinde Bağcılar TEM Otoyolu Edirne istikametinde meydan geldi. Yakup Aydın idaresindeki  meyve yüklü kamyonet sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu kontrolden çıktı. Araç bariyerleri aşıp devrildi. Kaza sonrası sürücü Aydın araç içinde sıkıştı. Çevredekiler tarafından araçtan çıkarılan Yakup Aydın ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kaza nedeniyle Edirne istikametine trafik yoğunluğu yaşandı.  Kaza anı da bir iş yerinin güvenlik kameralarına yanısıdı.

Görüntü Dökümü:

-----------------------

GÜVENLİK KAMERASI

///////////////////////////////

-Kaza anı

Aktüel Görüntü

////////////////////////

-Yan yatan kamyonet

-Trafik yoğunluğu

-Ambulanstaki yaralı

-Polis ekiplerinden detay

-Genel ve detaylar

14.06.2017 - 10.23 Haber Kodu : 170614041

====================

4- 8 İLDE FETÖ/PDY'NİN AVUKAT YAPILANMASINA OPERASYON: 75 GÖZALTI

Haber-Kamera: Çağatay KENARLI  - Erhan TEKTEN İstanbul DHA

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 8 ilde FETÖ/PDY avukat yapılanmasına yönelik operasyon düzenledi.

Yapılan operasyonda hakkında gözaltı kararı verilen 189 avukatın yakalanması için ev ve ofislerine ekipler baskın düzenlendi. Operasyon kapsamında 75 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheliler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

Görüntü Dökümü:

-----

-Şüphelilerin sağlık kontrolüne getirilmesi

-Genel ve detaylar

14.06.2017 - 07.18 Haber Kodu : 170614020

================================

5- FATİH TEZCAN'A 15 YILA KADAR HAPİS İSTENDİ

Haber: Serpil KIRKESER / İstanbul DHA

Hakkında açılan davada kendisine yakalama kararı çıkaran hakimi, terör örgütü FETÖ üyesi olmakla suçlayan ve periscope yayınında "Skandal hakim A.Ö., hani Bakırköy Adliyesi  FETÖ'den kurtarılmıştı" dediği belirtilen Gazeteci-Yazar Fatih Tezcan hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli Fatih Tezcan'ın 6 yıldan 15 yıla kadar hapsini talep etti.

İDDİANAMEDE OLAY ANLATILDI

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre olay şöyle oldu: Fatih Tezcan yargılanmakta olduğu davada savunmasının alınamaması üzerine mahkemece hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Yakalama kararının ardından 12 Nisan'da mahkeme kalemine giden Tezcan, personelin huzurunda mahkeme hakimi müşteki A.Ö.'yü kastederek, "Hakiminizin son duruşması, aldıracağım onu, 16 Nisan öncesi öyle bir şeye nasıl kalkışmış" şeklinde tehdit sözlerini söyledi. Mahkemede savunması alınan Tezcan,  mahkeme hakimini yasadışı silahlı FETÖ terör örgütü üyesi  gibi göstererek, "Bu yakalama kararının bizatihi kendi yazısının içerisinde geçen kripto yapı ile bağlantılı olduğunu düşündüğünü..." ifade etti. Savunmasının ardından  duruşma salonunda çıkan Tezcan, sosyal medya hesabı üzerinden hem canlı yayın yaptı hem de bir takım paylaşımlarda bulundu. Tezcan  "Skandal hakim A.Ö. hani Bakırköy Adliyesi FETÖ'den kurtarılmıştı" şeklindeki söylemlerde bulunduğu, sosyal medya hesabı üzerinden de "Mahkemede skandal hakim A.Ö.'ye bana nasıl davetiyesiz yakalama çıkarırsınız? FETÖ'den bu kadar korkmayın dedim çıt çıkaramadı Bakırköy 20. Asliye Hakimi: A.Ö. : Sicil...." şeklinde paylaşımlarda bulundu. Canlı yayın ve paylaşımların ardından savcılık tarafından resen soruşturma başlatıldı.

HAKİM, FATİH TEZCAN'DAN ŞİKAYETÇİ

Müşteki hakim A.Ö.'nün kişisel bilgilerini izni olmadan yaydığı ve müşteki hakim A.Ö.'nün de şikayetçi olduğu anlatılan iddianamede, Tezcan'ın "İftira","Kişisel verileri hukuka aykırı olarak yaymak","Sesli ve yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret" ve "Basit tehdit" suçlarından toplam 6 yıldan 15 yıla kadar hapsi istendi. Fatih Tezcan önümüzdeki günlerde Bakırköy 19. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

========================

6- HALİÇ'TEN CESET ÇIKTI

Haber- Kamera: Hasan YILDIRIM - Hakan KAYA İSTANBUL DHA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSTAÇ ekipleri Haliç'te deniz yüzeyinde temizlik yaparken saat 08.00 sıralarında denizde hareketsiz bir kişinin  olduğunu fark etti. Durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen Deniz Polisi cesedi İSTAÇ ekiplerinin yardımıyla temizlik teknesine çıkardı. Ceset, tekne ile Balat İskelesi'ne çıkarıldı. Balat sahilinde  hazır bekleyen sağlık ekiplerinin yaptığı incelemede cesedin 20 yaşlarında bir erkeğe ait olduğunu ve yaklaşık bir haftadır denizde bulunduğunu belirledi.

Üzerinden kimlik çıkmayan ceset, incelemelerin ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Yenibosnada bulunan Adli Tıp Kurumu'na kaldırılacak.

Görüntü Dökümü:

----------

-İSTAÇ teknesinin cesedi sahile götürmesi

-Deniz polisinin cesedi kıyıya çıkarması

-Sağlık ekiplerinin müdahalesi

-Balat İskelesi'nden görüntü

-Genel ve detaylar

14.06.2017 - 09.28 Haber Kodu : 170614026_

========================

7- TAKSİM'DE JANDARMANIN 178'İNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMASI

Haber- Kamera: Mustafa ÖZDABAK -Hasan YILDIRIM  İSTANBUL DHA

Jandarma Genel Komutanlığı'nın 178'inci kuruluş yıldönümü Taksim'de,  Cumhuriyet Anıtı'nda düzenlenen törenle kutlandı.

Törene, İstanbul İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Kurtoğlu ve İstanbul İl Jandarma Komutanlık personeli katıldı. İstanbul İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Kurtoğlu, Cumhuriyet Anıtı'na çelenk koydu. Daha sonra ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve bu topraklar uğruna hayatını feda eden aziz şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşı okundu.

Jandarma teşkilatının kuruluş yıldönümü nedeniyle, Taksim Cumhuriyet Anıtı'nın çevresinde   "Jandarma 178 yıldır, güçlü, güvenilir ve hazır" yazısı yer aldı.

Görüntü Dökümü:

----------

-Cumhuriyet Anıtı önünde bekleyen Jandarma

-Anıta çelenk bırakılması

-Saygı duruşu

-İstiklal Marşı'nın okunması

-Fotoğraf çekilmesi

-Duvardaki jandarma pankartı

-Güvenlik önlemleri

-Polis helikopterinin tur atması

-Genel ve detaylar

14.06.2017 - 11.15Haber Kodu : 170614049_

==============================

Demirören Haber Ajansı / Güncel

Fatih Tezcan Sarıyer Aktüel Eyüp Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title