Grip Aşısı Haberleri

Grip Aşısı haber, Grip Aşısı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Grip Aşısı - 25.02.2021
ABD'de Kovid-19 salgını sırasında grip vakalarında büyük düşüş görüldü
Öte yandan olası bir "ikiz salgın" senaryosunu önlemek üzere bu yıl daha fazla grip aşısının yapılması da vakaların azalmasında önemli bir etken oldu.
Grip Aşısı - 18.02.2021
Covid aşısı: ABD ordusunda on binlerce asker aşı olmak istemiyor
ABD ordusu, on binlerce askerin Covid-19 aşısı olmayı reddettiğini açıkladı. Amerikan CBS Televizyonu'nun haberine göre bazı birliklerde aşı yaptıranların oranı üçte bire kadar düştü. Genelkurmay Operasyonlar Dairesi Başkan Yardımcısı Tümgeneral Jeff Taliaferro dün Kongre'ye, "İlk veriler, askerlerin üçte ikisinin aşıyı kabul ettiğini gösteriyor" dedi. Kaiser Ailesi Vakfı'nın yakın bir zaman önce yayımlanan araştırması, ABD halkının yaklaşık 50'sinin aşıyı yaptırmayı kabul ettiğine işaret ediyor. Ancak Amerikalı askeri yetkililer, giderek daha fazla sayıda askerin, aşı yaptırmamasının kaygı verici olduğunu söylüyor. Askeri yetkililer, bunun iki nedenle endişe verici olduğunu belirtiyor. Bunlardan ilki çok sayıda askerin maske takmanın ve sosyal mesafe kurallarına uymanın zor olduğu ortamlarda görev yapması. İkinci neden ise ABD'deki bazı aşı merkezlerinde aşıların halka askerler tarafından yapılması. Askeri yetkililer, halka örnek olmasını istedikleri askerlerin kendilerinin aşı yaptırmamasının orduyu zor duruma sokacağını söylüyor. Bazı subaylar, askerlerin, aşıyla insanlara çip takılıp izleneceği gibi komplo teorilerinden etkilenerek aşı yaptırmak istemediklerini vurguluyor. 'Ordu bize seçenek sundu, ben de reddettim' ABD Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın sağlık hizmetleri sorumlusu Tuğgeneral Edward Bailey, bazı birliklerde aşı yaptıranların oranının yüzde 30 olduğunu bazı birliklerde de bu oranın yüzde 50 ile 70 oranında değiştiğini belirtti. Bailey, askerlerin neden aşı yaptırmak istemediklerine dair birçok gerekçe duyduğunu ifade ederek "En komik bahanelerden biri bir askerin 'Bana ne yapmam gerektiğini her zaman ordu söylüyor. Bana bu kez seçenek sundular, ben de hayır dedim' demesiydi' diye konuştu. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), şimdiye kadar kaç askerin aşı yaptırmayı reddettiğini bilmediğini söylüyordu. Pentagon'un dün Kongre'yle bazı bilgileri paylaştığı belirtiliyor. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi sadece acil kullanıma izin verdiği için aşı yaptırma zorunluluğu yok. Ancak Savunma Bakanlığı yetkilileri bunun yakında zorunlu olmasını umduklarını söylüyor. 2'nci Filo Komutanı Koramiral Andrew Lewis, "Bu aşamada aşıyı zorunlu yapamayız. Ama yakın zamanda grip aşısında yaptığımız gibi bunda da zorunluluk getirebiliriz" dedi.
Grip Aşısı - 01.02.2021
Koronavirüs mutasyonu: Güney Afrika, Brezilya ve İngiltere varyantları aşıları nasıl etkileyecek?
Koronavirüsün İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya'da ortaya çıkan mutasyona uğramış türleri, Covid-19 aşısı bekleyenleri endişelendirdi. Her varyantta görülen farklı mutasyonların, aşıların etkinlik oranını nasıl değiştireceği bilim insanları tarafından inceleniyor. Aşı üreticilerinden Moderna'nın yürüttüğü çalışmanın ilk sonuçları, şirketin aşılarının virüsün İngiltere varyantına karşı etkili olduğunu gösteriyor. Bazı uzmanlar ise aşıların grip aşısı gibi her yıl güncellenmesi gerekebileceği uyarısında bulunuyor.
Grip Aşısı - 21.01.2021
Son dakika haber: Türk Böbrek Vakfı, böbrek hastalarının Kovid-19 aşısı olabileceğini duyurdu
Böbrek hastalarının diyaliz merkezlerinde yıllardır grip ve zatürre aşısı yaptırdığını ifade eden Görçin, "Aşı konusunda seçimi hastalarımıza bırakıyoruz ancak yaptırmamaları için hiçbir gerekçe yoktur. Sağlık Bakanlığının hastanelere dağıtımını yaptığı, halk arasında Çin aşısı olarak bilinen Kovid-19 aşısı, inaktif yöntemle üretilmiş bir aşıdır. Yani üretim prensibi grip aşısı ile aynıdır.
Grip Aşısı - 14.01.2021
Kovid-19 geçirenlere "kardiyolojik kontrol" uyarısı
Hastanın virüs yükü, bağışıklık yanıtı ve eşlik eden hastalıklar gibi faktörlerin kalbin Kovid-19 hastalığından etkilenme oranını belirlediğini aktaran Ulus, şöyle devam etti: "Kalbin etkilenme ihtimali, çeşitli sağlık problemi olan kişilerde daha yüksek ancak Kovid-19 öncesi tamamen sağlıklı olan bireylerde de kalp hasarı görülebiliyor. Kovid-19, damarlarda zayıflamaya ve zayıflayan damarlardan kanın sızmasına neden oluyor. Yüksek tansiyon, diyabet, yüksek kolesterol, obezite gibi rahatsızlıkları olan kişilerin Kovid-19 hastalığına yakalanmaları sonucu daha ciddi problemler ortaya çıkabiliyor. İyileşen hastalar, göğüste ağrı, nefes alma güçlüğü gibi kalp ve damar sağlığı ile ilgili bir sıkıntı yaşadıklarında, zaman geçirmeden sağlık kuruluşu ya da doktora başvurmalı. Kovid-19 hastalığı nedeniyle hastaneye yatırılan hastaların üçte birinde, kalp dokusunda hasar ve kalp krizi riski oluşabiliyor. Bu nedenle, iyileşme sonrası kardiyolojik kontrol büyük önem taşıyor." - "Kronik kalp ve damar rahatsızlığı olanlar aşı yaptırsın" Ulus, kış aylarında vücut bağışıklığının düşmesi sonucu enfeksiyonlara yakalanma olasılığının arttığına işaret ederek, özellikle kalp yetmezliği, kalp krizi öyküsü olan yaşlı hastaların her yıl grip aşısı, 5 yılda bir de zatürre aşısı olmasını önerdi.
Grip Aşısı - 12.01.2021
Bilim Kurulu Üyesi Kara: Koronavirüs ile grip aşısı arasında en az 14 gün olsun
Bilim Kurulu Üyesi Kara: Koronavirüs ile grip aşısı arasında en az 14 gün olsunSAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr.
Grip Aşısı - 31.12.2020
e-Nabız'da sırası gelen, grip aşısını eczaneden ücretsiz alabilecek
Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, "Geçmiş yıllarda, isteyen herkes grip aşısı olabiliyordu, ancak şu an e-Nabız sisteminden onay alan hastalar, aile hekimlerine gidip elektronik reçetelerini alarak, eczanelerden aşılarını temin edebilecekler.
Grip Aşısı - 23.12.2020
İtalya düzensiz göçmenler dahil herkesi aşılayacak
Aşının koruyuculuğunun birkaç ay sürdüğü bilgisine sahip olduklarını dile getiren Ricciardi, grip aşısının da her yıl tekrarlandığını ve grip mevsimi olarak anılan dönemde koruma sağladığını, sonrasında tekrar edildiğini hatırlattı.
Grip Aşısı - 17.12.2020
British American Tobacco'nun Kovid-19 aday aşısında insan deneyleri aşamasına geçiliyor
"Krizin çözümüne aşı çalışmalarımızla katkı sunmayı umuyoruz" Öte yandan Kovid-19 aşısı çalışmalarının yanı sıra tütün bitkisini kullanarak dört değerlikli (dört suşlu) grip aşısı (KBP-V001; NCT04439695) üzerinde de çalışan BAT iştiraki KBP, mevsimsel grip aşısının klinik çalışmalarında kısa bir süre önce Faz-1 klinik çalışmalarını tamamladı.
Grip Aşısı - 17.12.2020
Aşı gönüllüsü Prof. Dr. Demirer: "Kendi antikoruma baktırdım, oldukça yüksek çıktı"
"AŞILAMA OLDUKÇA ORANLAR VE BİLDİRİLEN VAKALARIN AZALDIĞINI GÖRECEĞİZ BİZ DE" Grip aşısında olduğu gibi Covid-19 aşılarında da tekrar bu enfeksiyon ve virüsün alınabileceğini ancak vücudun virüsü tanıdığı için daha güçlü yanıt verebileceğini belirten Demirer, "Ne olacak? Belki hafif geçireceksiniz, belki bulaş oranınız, bulaştırıcılığınız düşecek.
Grip Aşısı - 16.12.2020
Kovid-19 pandemisinde yeni umut: Aşılar
Aşıların bilinmezliği Şimdiye kadar geliştirilen aşıların tamamı ikişer doz olarak uygulanıyor. Böylece antikor miktarları daha uzun süre istenen seviyelerde tutulabiliyor. Tüm bu aşıların koruyuculuklarını ne kadar zaman sürdürebilecekleri ise bilinmiyor. Aşılar ilk uygulandığından günümüze kadar geçen süre içinde, uygulama yapılan kişileri koruyor gibi görünüyor. Bilim insanlarının tahminleri de çok çeşitli. Kimilerine göre grip aşısı gibi 6-8 ay koruma sağlıyor ve bu nedenle her yıl dönemsel olarak yapılan bir aşı halini alabilir.
Grip Aşısı - 15.12.2020
'Günde 1,5 milyon kişiye aşı yapılması planlanıyor'
'KÖTÜ NİYETLİ İNSANLAR OLABİLİR' Prof. Dr. İlhan, vatandaşlardan aşı olmak için de kuyruk oluşturmamalarını isteyerek, " E-nabız sisteminden nasıl grip aşısında kendilerine sıra geldiğinde girip oldularsa, bunun gibi belli sıra dahilinde gerek sağlık kuruluşlarımızda, hastanelerimizde ve diğer yerlerde aşılamanın olabileceğini söylememiz gerekiyor.
Grip Aşısı - 15.12.2020
'Günde 1,5 milyon kişiye aşı yapılması planlanıyor'
'KÖTÜ NİYETLİ İNSANLAR OLABİLİR' Prof. Dr. İlhan, vatandaşlardan aşı olmak için de kuyruk oluşturmamalarını isteyerek, " E-nabız sisteminden nasıl grip aşısında kendilerine sıra geldiğinde girip oldularsa, bunun gibi belli sıra dahilinde gerek sağlık kuruluşlarımızda, hastanelerimizde ve diğer yerlerde aşılamanın olabileceğini söylememiz gerekiyor.
Grip Aşısı - 15.12.2020
'Günde 1,5 milyon kişiye aşı yapılması planlanıyor'
'KÖTÜ NİYETLİ İNSANLAR OLABİLİR' Prof. Dr. İlhan, vatandaşlardan aşı olmak için de kuyruk oluşturmamalarını isteyerek, " E-nabız sisteminden nasıl grip aşısında kendilerine sıra geldiğinde girip oldularsa, bunun gibi belli sıra dahilinde gerek sağlık kuruluşlarımızda, hastanelerimizde ve diğer yerlerde aşılamanın olabileceğini söylememiz gerekiyor.
Grip Aşısı - 13.12.2020
Sağlık Bakanı Koca, 1 milyon 36 bin doz grip aşısı yapıldığını açıkladı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu ana kadar 600 bini sağlık çalışanı, 1 milyon 36 bin doz grip aşısı yapıldığını bildirdi.
Grip Aşısı - 13.12.2020
TBMM Genel Kurulunda Sağlık, Çevre ve Şehircilik ile İçişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
Esgin, küresel salgın karşısında bütün insanlığın yaşadığı zor durumun, gündelik siyasete malzeme yapılmaması gerektiğini ifade ederek, "Kovid-19'la en ön saflarda mücadele eden sağlık ordumuz politik çıkar hesaplarının sermayesi yapılmamalı. Hiçbir parti temsilcisi, yerel yönetici veya meslek örgütü kendisini devletin resmi organı yerine koymamalı, halkımızda infial oluşturacak açıklamalardan uzak durmalı. Grip aşısıyla ilgili yapılan talihsiz polemikleri lütfen hiç kimse Kovid-19 aşısıyla ilgili yapmasın.
Grip Aşısı - 12.12.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit, grip aşısı oldu.
Grip Aşısı - 10.12.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM - TEKRAR
Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve İl Pandemi Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kemal Çelen, aşı tartışmasının gündemde olduğu bugünlerde insanların kafalarını karıştıran birçok konu olduğuna dikkat çekti. Aşıyı yaptıranların bağışıklığı gelişse bile taşıyıcı olup, virüsü bulaştırıp bulaştırmayacağı sorusunun en çok merak edilen konular arasında olduğunu ifade eden Prof. Dr. Çelen, kişinin aşıyla korunması halinde taşıyıcılık vasfının ortadan kalkacağını söyledi. Virüslerin hücre içi zorunlu mikroorganizmalar olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Çelen, "Aşılamayı yaptıktan sonra bağışıklık gelişse bile o kişinin taşıyıcılığı olmaz. Bu çok mümkün değil. Çünkü virüsler hücre içi zorunlu mikroorganizmalardır. Eğer aşıyla korunuyorsa virüs hücre içine giremeyeceği için çoğalamayacaktır, çoğalamadığı için de taşıyıcılık vasfı olmayacaktır. Bu konuda son derece rahat olmamız gerekiyor. Tabi ki mevcut kurallar eşliğinde yine sosyal mesafe ve maske kullanımına dikkat etmemiz lazım. Fakat aşılandıktan sonra bağışıklık geliştiyse hiçbir sıkıntı olmayacaktır" diye konuştu.  'YA SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞI YA DA AŞILANMA' Pandeminin iki şekilde bitebileceğine dikkat çeken Prof. Dr. Çelen, dünya nüfusunun ya yüzde 60'ının hastalığı geçirip sürü bağışıklığını kazanması gerektiğini ya da yüzde 60 oranında aşılamanın yapılması gerektiğini söyledi. Bu oranda aşılamanın yapılmasıyla zincirin kırılacağını ifade eden Çelen, Endonezya'da, Çin aşısının yüzde 97 oranında etkin olduğu ve yan etkisinin çok çok düşük olduğunun açıklandığını ifade ederek, şunları söyledi: "Aşılar gündemimizde ve aşıların gündemimizle olmasıyla birlikte pandeminin sonuna gelmiş oluruz diyebiliriz. Aşılamayla etkin bağışıklığa ulaşırsınız ve yüzde 60 oranında aşılamayı yaparsanız bu da son derece etkin olur ve zinciri kırar. Bu anlamda aşılama bizim için son derece önem arz ediyor. Bu aşılama kapsamında da etkinlik ve güvenirlik verileri çok önemli. Endonezya önceki gün açıkladı. Çin aşısı olarak adlandırılan Sinovac aşısının yüzde 97 oranında etkin olduğu ve yan etkisinin çok çok düşük olduğunu açıkladı. Zaten bizler de kendi verilerimizden biliyoruz. Bu anlamda aşılamayla birlikte pandemi gündemimizden artık düşecek." 'DOMUZ GRİBİ SALGINI DA AŞIYLA ORTADAN KALKTI' Aşı karşıtlığının çok ön planda olduğu bu günlerde bilimsel verilere bakılması gerektiğini aktaran Prof. Dr. Çelen, yakın zamanda ortaya çıkan domuz gribi salgınının da aşılamayla birlikte ortadan kalktığını anımsattı. Çelen, "10 yıl önce domuz gribi salgını vardı ve Meksika'da başlayıp tüm Avrupa'yı ve Amerika'yı etkileyen bir salgındı. Enfektivite hızı Covid-19 kadar yüksek değildi ve ölüm oranı da yüksek değildi ama orada özellikle grip aşısının içerisine domuz gribinin koruyucu aşısı da eklenince tüm dünyada aşılanma başlandı ve bununla birlikte birçok kişi de bağışık hale geldi.
Grip Aşısı - 10.12.2020
ERKEK ARKADAŞINI YARALAYAN ESKİ EŞİNİN KAÇIRDIĞI DİLAN, KORKU DOLU ANLARI ANLATTI
İZMİR'in Çiğli ilçesinde Savaş D., eski eşi Dilan İ.'yi 4 gün önce beraberindeki Cuma B.'yi pompalı tüfekle vurarak yaraladıktan sonra kaçırdı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Grip Aşısı Haberleri | Grip Aşısı Haber - Haberler - Grip Aşısı haberleri, son dakika grip aşısı haber ve gelişmeleri burada. Korona aşısının mucidi Uğur Şahin, normalleşme için tarih verdi: Mayıs sonu haziran başında normal yaşama dönülebilir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 07:01:43. #1.15#
title