Greenpeace Haberleri

Greenpeace haber, Greenpeace son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Greenpeace 9.4.2020
TUV Rheinland, kimyasal yönetimindeki pozisyonunu güçlendirdiğini duyurdu
Şirket tarafından, ZDHC'nin 'Sıfır Yol Haritası' girişiminin üç odak alanının tamamında ve Greenpeace'nin DETOX kampanyası olan Girdiler, Süreçler ve Çıktılar kapsamında sonraki seviye TOXPROOF Test ve Belgelendirme programı ile özgün, tek merkezden çözüm sunulduğu aktarıldı.
Greenpeace 26.3.2020
Planlanan kömürlü termik santral sayısı 4 yıldır azalıyor
Küresel Enerji İzleme Merkezi, Greenpeace, Sierre Club, Avrupa İklim Eylem Ağı ile Enerji ve Temiz Hava Araştırma Merkezi tarafından hazırlanan Yükseliş ve Çöküş 2020: Küresel Kömürlü Termik Santral Takibi raporuna göre, dünyada geçen yıl inşaatına başlanan kömür santralleri bir önceki yıla göre yüzde 5 azaldı.
Greenpeace 12.2.2020
BP'den 2050 yılına kadar sera gazı emisyonunu sıfıra indirme hedefi
Konuya ilişkin olarak çevreci sivil toplum hareketi Greenpeace'den yapılan açıklamada ise, "Bu iddialı karar değil.
Greenpeace 3.2.2020
Almanya Başbakanı Merkel'den gıda endüstrisi temsilcilerine çağrı Açıklaması
Bu arada, Başbakan Merkel'in temsilciler ile görüşmesi sırasında Greenpeace üyesi bir grup da süpermarketlerin et fiyatlarına ilişkin politikalarını Başbakanlık binası önünde protesto etti.
Greenpeace 14.12.2019
Hollanda'da iklim protestocuları havaalanını işgal etti
Greenpeace ve "Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı)" adlı grubun organizasyonunda çok sayıda kişi, havalimanının alışveriş merkezindeki bir bölümde işgal eylemi yaptı.
Greenpeace 12.12.2019
AB Liderler Zirvesi'ne iklim değişimi damga vuracak
- Zirve öncesi protestolar Liderler Zirvesi öncesinde çevre örgütü Greenpeace üyesi bir grup protesto gerçekleştirdi.
Greenpeace 12.12.2019
AB Liderler Zirvesi binasında "yangınlı" çevre protestosu
Belçika'nın başkenti Brüksel'de bugün gerçekleştirilecek AB Liderler Zirvesi öncesi çevre örgütü Greenpeace üyesi bir grup protesto gerçekleştirdi.
Greenpeace 29.11.2019
İklim Değişikliği Zirvesi'nden beklentiler düşük
Greenpeace eylem yaptı Uluslararası çevre örgütü Greenpeace de COP25 öncesinde iklim değişikliği krizine dikkati çekmek için Madrid'de eylem yaptı.
Greenpeace 5.11.2019
Amazon ormanlarının tahrip edilmesi Brüksel'de protesto edildi
Çevre örgütü Greenpeace'in organize ettiği protesto kapsamında bir grup, Brüksel'de Avrupa Birliği (AB) kurumları önündeki Schuman Meydanı'nda toplandı.
Greenpeace 31.10.2019
İklim krizi nedeniyle Alman hükümetini mahkemeye veren çiftçilerin duruşması başladı
Organik tarımla ilgilenen aileler ve çevreci örgüt Greenpeace, federal hükümetin, sera gazı emisyonlarını 2020'ye kadar azaltma hedefine ulaşmak için yeterli önlemleri almayarak, yaşam, sağlık ve mülkiyet hakları ile mesleki özgürlükleri kapsayan anayasa maddelerini ihlal ettiğini savunuyor.
Greenpeace 10.10.2019
AA terör örgütü yandaşlarının yalanlarını ortaya çıkarıyor
-Harekatı, manipüle etmek için Greenpeace pankartını değiştirdiler Sosyal medyada bir manipülatörün, ABD Başkanı Donald Trump'a ait bir bina üzerine asılmış gibi değiştirilen video görüntüsünü "(Trump) Kürt halkına ihanet etti ve Kürtleri öldürdü.
Greenpeace 10.10.2019
Barış Pınarı Harekatı'nı manipüle etmek için Greenpeace pankartını değiştirdiler
Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacı taşıyan Barış Pınarı Harekatı aleyhine sosyal medyada yürütülen manipülasyon girişimlerinde, bazı kullanıcıların Greenpeace pankartını kullanma çabasını başka bir sosyal...
Greenpeace: Konak'ta Patival coşkusuGreenpeace 29.9.2019
Greenpeace 28.9.2019
Ünlü İsimlerin Ağırlandığı Kapadokya Üniversitesi Seminerleri Başladı
Greenpeace Eski Akdeniz Sorumlusu, Good4Trust.org Kurucu & Kışkırtıcısı Dr. Uygar Özesmi, Kapadokya Üniversitesi öğrencilerine konferans ve seminer verdi.
Greenpeace 24.9.2019
Patival Konak, onların öyküsünü anlatacak
Festivali, İzmir'in kalbinde gerçekleşecek bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüğünü vurgulayan Batur, "Türkiye'nin alanında en büyük doğa, çocuk, yaşam ve evcil hayvan festivalini Konak'ta gerçekleştiriyor olacağız. Bu noktada, festival çatısı altında oluşturduğumuz güç birliğinin de oldukça görkemli olduğunu vurgulamak isterim. Greenpeace, Ege Orman Vakfı, TEMA, İZÇEV, AKUT gibi çevre kuruluşları, Anadolu Otizm Derneği, Çağdaş Yaşam Derneği, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı, HAYTAP'tan Foça Hayat'a, Çeşme'deki ÇESAL'den Hayvanlara Yardım Derneği'ne Menemen Can Dostları'ndan Seferihisar'daki SEHAYDER'e kadar uzanan ve adını sayamadığımız birçok sivil toplum kuruluşu bizi destekleyecek.
Greenpeace 24.9.2019
Kemalpaşa'da depolanan ithal atıklar için 866 bin lira ceza
Avrupa'dan geri dönüşüm için geçen Ocak ayında getirilip, İzmir'in Kemalpaşa ilçesine bağlı kırsal Akalan Mahallesi'nde depolanan tonlarca plastik, kağıt gibi atıklar tepki çekti. Atıkların bulunduğu bahçede geçen 6 Eylül'de inceleme yapan Greenpeace üyeleri, 'çevre koşullarına uygun olmayan şekilde depolandığı' gerekçesiyle sorumlular hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Greenpeace 15.9.2019
Haftanın tarihine bakış
1985- Fransız hükümeti, 10 Temmuz 1985'te batan Greenpeace'e ait "Rainbow Warrior" gemisini, Fransız gizli servisi ajanlarının batırdığını kabul etti.
Şu an buradasınız: Greenpeace Haberleri | Greenpeace Haber - Haberler - Greenpeace haberleri, son dakika greenpeace haber ve gelişmeleri burada. Brüksel'de çevre örgütlerinden hologramlı eylem.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 12:26:55. #1.15#
title