Ekonomi Türkiye Haberleri

Ekonomi Türkiye haber, Ekonomi Türkiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ekonomi Türkiye - Bugün
26 Kasım 2021 Haberleri
26 Kasım 2021 Manşet Haberleri.
Ekonomi Türkiye - Dün
25 Kasım 2021 Haberleri
25 Kasım 2021 Manşet Haberleri.
Ekonomi Türkiye - 25.11.2021
24 Kasım 2021 Haberleri
24 Kasım 2021 Manşet Haberleri.
Ekonomi Türkiye - 24.11.2021
23 Kasım 2021 Haberleri
23 Kasım 2021 Manşet Haberleri.
Ekonomi Türkiye - 21.11.2021
20 Kasım 2021 Haberleri
20 Kasım 2021 Manşet Haberleri.
Ekonomi Türkiye - 20.11.2021
19 Kasım 2021 Haberleri
19 Kasım 2021 Manşet Haberleri.
Ekonomi Türkiye - 19.11.2021
18 Kasım 2021 Haberleri
18 Kasım 2021 Manşet Haberleri.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Çiçek: ''Kurumlar Arasında Çatışmayı Doğru Bulmam''
Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, ''Cumhuriyetin kurumları arasında bir çatışma kavramını ben doğru bulmam. Çatışma hoş bir şey değil'' dedi.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Babacan: "2005'te Uluslararası Yatırım Miktarı 9,7 Milyar Dolar"
Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, 2003 yılında Doğrudan Yatırımlar Yasası'nın çıkarılmasından sonra Türkiye'nin hızlı bir biçimde yatırım çekmeye başladığını belirterek, ''Cumhuriyet tarihinde ilk kez 2005 yılında Türkiye'ye gelen uluslararası doğrudan yatırım miktarı 9,7 milyar dolar oldu'' dedi.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Ankara: Bakanlar Kurulu Açıklaması
Adalet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Türkiye'nin bir çeteler ülkesi olamayacağını, hiç kimsenin de kamu düzenini bozma noktasında imtiyazı bulunamayacağını belirtti. Emniyet ile Genelkurmay arasında bir yetki çatışmasının söz konusu olmadığını belirten Çiçek, her kurumun yetki ve sorumluluklarının belli olduğunu belirtti.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Bükreş: Karadeniz Ortaklık Ve Diyalog Forumu
Romanya'nın başkenti Bükreş'te, Karadeniz çevresindeki 9 ülkeden devlet başkanı ve bakan düzeyinde katılımla, 'Karadeniz Diyalog ve Ortaklık Forumu' gerçekleştirildi. Forumda Türkiye'yi Devlet Bakanı Beşir Atalay temsil etti.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Eskişehir: Tüsiad Başkanı Sabancı'dan Eğitim Eleştirisi
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, "Eğitim göstergelerimiz dramatik düzeyde, gelişme hedeflerimizle çelişiyor. Nitelik açısından rekabet ettiğimiz ülke grubunun sonlarındayız" dedi.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Afyonkarahisar: Afyonkarahisar'da "bologna Süreci Türkiye Uygulaması" Toplantısı
Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz Dündar, Avrupa'nın yalnızca Euro, bankalar ve ekonomi ile sınırlı olmadığını belirterek, "Hükümetler, üniversiteler ve öğrencilerin, uzun dönemli bir vizyon sağlayacak olan bilgi Avrupası düşüncesine inanmaları, hedeflenen başarı için çok gereklidir" dedi.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
İzmir: Kosgeb Ve İzto'dan Stratejik Yol Haritası Hazırlama Eğitimi
Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve İzmir İş Geliştirme Merkezi işbirliği ile İzmir Ticaret Odası üyelerine Stratejik Yol Haritası Hazırlama Eğitimi verildi.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Ankara: Ak Parti'li Fırat'tan Gündeme İlişkin Önemli Açıklamalar
AK Parti'nin Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, son yaşanan gelişmelerin Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne (AB) üyelik sürecinde elde ettiği kazanımları geriye götürmeye yönelik olduğunu söyledi. Fırat, "Türkiye özgürleştikçe, demokratikleştikçe, bugüne kadar varlıklarını sürdürmüş olan ve kendilerini tanrının bu ülkeyi yönetmek için özel güçlerle donatmış olduğunu zanneden kesim, Türkiye'nin bugüne kadarki kazanımlarını geriye götürebilmenin çabası içinde olmuşlardır" dedi. Türkiye'nin AB heyecanının bittiği yönündeki eleştirilere de cevap veren Fırat, heyecanın hiçbir zaman sönmediğini ancak AB'ye giriş süreci içerisinde müktesebat içerisinde yer almayan bazı konuların Türkiye'ye zorla kabul ettirilmeye çalışıldığını belirtti. Türkiye'nin bunlara karşı direniş gösterdiğini ve bunun halk tarafından desteklendiğini vurgulayan Fırat, bu direnişe devam edeceklerini kaydetti.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Elazığ: Etso, 2006 Yılı Birinci Dönem Faaliyet Raporunu Açıkladı
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Suat Öztürk, ETSO'nun 2006 yılı birinci dönem faaliyet raporunu açıklayarak, Elazığ'da 3. Organize Sanayi Bölgesi'nin önümüzdeki günlerde kurulacağının müjdesini verdi.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Konya: Konya'da "temel Ab Bilgileri" Semineri
Konya'da, Avrupa Komisyonu Delegasyonu İletişim Destek Projesi kapsamında "Temel AB Bilgileri" konulu bir seminer düzenlendi.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Ankara: Şener, Aso Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı...(2)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, enflasyonda yaşanan artışa bağlı hedeflere ilişkin olarak, "Matematiksel olarak henüz hedefin içerisindeyiz" dedi.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Hyp Genel Başkanı Prof. Dr. Öztürk: - ''Hukuktan Bahsediyorsak, Bu Meclis Cumhurbaşkanını Bal Gibi Seçer''
Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Genel Başkanı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk, ''Hukuktan bahsediyorsak, bu meclis cumhurbaşkanını bal gibi seçer'' dedi.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Ankara: Yurtdışı Müteahhitlik Sektörü, Turizmin Yerini Almaya Hazırlanıyor
Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, bu sene yaklaşık 12 milyar dolarlık yurtdışı müteahhitlik geliri beklendiğini açıkladı.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
İstanbul: Morgan Stanley'in Faiz Değerlendirmesi
Uluslararası yatırım bankası Morgan Stanley, global ekonomide risk azaltma yönünde ortaya çıkan hareketin, gelişmekte olan piyasalarda satış hareketlerine neden olduğunu ve bundan Türkiye'nin de payını aldığını belirtti.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Ankara: Şener, Aso Yönetim Kurulu Toplantısına Katıldı...(1)
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, ekonomide yaşanan dalgalanmaların en önemli sebebinin uluslararası piyasalardaki hammadde ve petrol fiyatlarındaki artış olduğunu belirterek, "Ancak Türk ekonomisi istikrar ve güven ortamındadır. Bunun etkileri vardır. Bu etkiler ekonomik göstergeleri etkilemektedir. Ancak bunun kontrol edilebilir nitelikte olduğu kanaatindeyim" dedi.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Londra: İngiliz Basınında Bugün
İngiliz basınında bugün, Hadisa'da siviller arasında katliam yapmakla suçlanan Amerikan askerlerinin "kontrolden çıkmış" halde olduğu iddiaları, yıl sonu sınavlarını vermeye giden gençleri taşıyan minibüslerin Bakuba yakınlarında durdurulup 21 Şii ve Kürt'ün kurşuna dizilmesi, Kanada'daki göçmenlik tartışmasının yoğunlaşabileceği, kalp naklinde uygulanan yeni bir yöntemin uygulanması başlıkları öne çıktı.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
Şener: "Enflasyonda Hala Hedefin İçerisindeyiz"
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, enflasyonda yaşanan artışa bağlı hedeflerde bir değişikliğin söz konusu olup olmadığı sorusu üzerine, "henüz matematiksel olarak hedefin içerisindeyiz" dedi.
Ekonomi Türkiye - 05.06.2006
'' Her 5 Ssk'lıdan 4'ü Açlık Sınırının Altında''
Türkiye İşçi Emeklileri Derneği'ne (TİED) göre, SSK'dan aylık alan yaklaşık 4 milyon kişiden yüzde 81.96'sının aylığı, 569 YTL 30 YKr tutarındaki ''açlık sınırının'' altında bulunuyor.
Ekonomi Türkiye - 04.06.2006
Bartın: Sp Genel Başkan Yardımcısı Ayhan'dan Basın Toplantısı
Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Cevat Ayhan, Bartın İl Teşkilatı'na yaptığı ziyaret sonrasında bir basın toplantısı düzenledi.
Ekonomi Türkiye - 04.06.2006
Ordu: Bakan Güler'in Ordu Temasları
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, hükümetin ülkeyi hızla bir yatırım alanına dönüştürdüğünü belirterek, "Türkiye şu anda fren yapsa dahi duramayacak şekilde, frenleri tutmayan bir araba durumundadır" dedi.
Ekonomi Türkiye - 04.06.2006
Mardin: Başbakan Erdoğan Mardin'de
Şırnak'taki temaslarını tamamlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mardin'e gelerek, AK Parti 2. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Bölge ekonomisinin Ilısu Barajı ile hayat bulacağını söyleyen Erdoğan, 6-7 bin kişiye iş sağlayacak olan proje ile ilgili dedikodulara inanmama uyarısında bulundu.
Ekonomi Türkiye - 03.06.2006
Lefkoşa: Ap Yüksek Temas Grubu'nun Kktc Temasları
Avrupa Parlamentosu (AP) Yüksek Seviyede Temas Grubu üyeleri, Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencilerinin sorularını yanıtladı.
Ekonomi Türkiye - 03.06.2006
Kırıkkale: Dsp Lideri Sezer, Dsp Kırıkkale İl Danışma Kurulu Toplantısına Katıldı
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, AK Parti'nin Cumhurbaşkanlığı'nı Cumhuriyet'in son kalesi olarak gördüğünü belirterek, "Atatürk'ün koltuğuna Atatürk'e layık olmayanların oturmasını engelleriz" diye konuştu.
Ekonomi Türkiye - 03.06.2006
Adıyaman: Sp Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Adıyaman'da
Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Cevat Ayhan, çiftçilerin borç batağında olduğunu öne sürerek, devletin çiftçiyi mutlaka desteklemesi gerektiğini belirtti.
Ekonomi Türkiye - 03.06.2006
Isparta: Başbakan Erdoğan Isparta'da...(2)
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eğer bir ülkede siyasi istikrar, huzur ve güven ortamı, siyasi güven ortamı yoksa kimsenin o ülkeye yatırım yapmak istemeyeceğini belirterek, "İşte bunlar Türkiye'de olduğu için geliyorlar. Ekonomik programdan taviz yok. Bu yolda karalıyız. Manzara tersine döndü. Türkiye zincirlerini kırdı" dedi.
Ekonomi Türkiye - 03.06.2006
Kütahya: Bakan Gül, Kütahya'da...(2)
Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, kendilerine çağdaşlık dersi vermeye kalkanların, yaptıkları icraatlara bakarak asıl kendilerinden ders almaları gerektiğini söyledi.
Ekonomi Türkiye - 03.06.2006
İzmir: Ege Girişim Bankası Kuruluyor
İzmir Ticaret Odası ile Yunan-Türk Ticaret Odası'nın öncülüğünü yaptığı ve iki ülke iş adamlarının ortaklığıyla kurulacak olan "Ege Girişim Bankası", kurulmadan uluslararası yatırımcıların ilgisini çekti.
Ekonomi Türkiye - 03.06.2006
Hak-iş Konfederasyonu Genel Başkanı Uslu: - ''Tüsiad, Hükümete Nasıl Diz Çökerteceğinin Ve Perde Arkasındaki Taleplerinin Gerçekleşmesi Derdinde.''
Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Salim Uslu, ''TÜSİAD, Hükümete nasıl diz çökerteceğinin ve perde arkasındaki taleplerinin gerçekleşmesi derdinde'' dedi.
Ekonomi Türkiye - 03.06.2006
Amıhaı: ''Pkk'ya Hissinizle, İsrail'in Hamas'a Hissi Aynı''
İsrail'in İstanbul Başkonsolosu Mordehai Amihai, ''Sizlerin PKK'ya hisleri ne ise İsrail'in de Hamas'a hisleri aynı şekilde'' dedi.
Ekonomi Türkiye - 03.06.2006
Ankara: Ato'dan "ilaçta İsraf" Raporu
Ankara Ticaret Odası'nın (ATO), Sağlık Bakanlığı, Tıp Kurumu Derneği ve Türkiye Eczacılar Birliği'nin verilerinden yararlanarak hazırladığı rapora göre, eczanelerde bulunan ilaçların ortalama yüzde 7'si kullanma süresi dolduğu için çöpe atılıyor. Evlerde ise ecza dolaplarındaki ilaçların yüzde 60'ı, kutusu dahi açılmadan son kullanım tarihi geçtiği için çöpe gidiyor.
Ekonomi Türkiye - 03.06.2006
Global Liderlik Forumu... - İsrail'in İstanbul Başkonsolosu Amıhaı: - ''Sizlerin Pkk'ya Hisleri Ne İse İsrail'in De Hamas'a Hisleri Aynı Şekilde''
İsrail'in İstanbul Başkonsolosu Mordehai Amihai, ''Sizlerin PKK'ya hisleri ne ise İsrail'in de Hamas'a hisleri aynı şekilde'' dedi.
Ekonomi Türkiye - 03.06.2006
Coşkun: ''Tüsiad'ın Söyledikleri Bir Çıkış Değil''
Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, TÜSİAD'ın genel, siyasi ve ekonomik istikrara ilişkin açıklamalarını, ''bir çıkış'' olarak değerlendirmediğini söyledi.
Ekonomi Türkiye - 02.06.2006
Adıyaman: Chp Gaziantep Milletvekili Yılmazkaya'nın Basın Toplantısı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Ahmet Yılmazkaya, Türkiye'de yaşayan herkesin perişan bir durumda olduğunu belirterek, açıklanan 9. kalkınma programının da bir işe yaramayacağını iddia etti.
Ekonomi Türkiye - 02.06.2006
Zonguldak: Başbakan Erdoğan Zonguldak'ta...(2)
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'ne bağlı Gökçeler Beldesi'nde, Hattat Holding A.Ş.'nin Ereğli-Kandilli Kömür İşletme ve Zenginleştirme Tesisleri'nin açılış törenine katıldı. Erdoğan, açılışta yaptığı konuşmada, hükümetin izlediği yönetim politikasının oluşturduğu güven ve istikrar ortamına değindi.
Ekonomi Türkiye - 02.06.2006
Şanlıurfa: Btp Genel Başkanı Haydar Baş Şanlıurfa'da
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Şanlıurfa teşkilatınca düzenlenen programda BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş, partililerle buluşup onların sorunlarını dinledi. Türkiye'nin yaşanılan problemlere ve bunların sebeplerine değinen Baş, konuşmasından önce ilaç içip ardından baklava yiyerek kürsüye çıktı.
Ekonomi Türkiye - 02.06.2006
Londra: İngiliz Basınında Bugün
İngiliz basınında bugün, Birleşmiş Milletler (BM)Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesi ve Almanya'nın, İran'a nükleer programı konusunda sunulacak paket konusunda anlaşmaları ve İran'ın Amerika'dan gelen; 'görüşmeye hazırız' teklifine ne yanıt vereceği başlıkları öne çıktı.
Ekonomi Türkiye - 02.06.2006
Erdoğan: ''Güven Ve İstikrar Ülke İçin Çok Anlamlı''
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Güven ve istikrarın ülke için ne anlama geldiğini paradan para kazananlar tabii ki bilemezler'' dedi.
Ekonomi Türkiye - 02.06.2006
Ankara: Bakan Babacan'dan Kredi Kartı Faizi Açıklaması
Devlet Bakanı Ali Babacan, "Diğer ülke uygulamalarına bakıldığında, kredi kartı işlemlerinde uygulanan faiz oranlarının tüketici kredilerine uygulanan faiz oranlarına göre daha yüksek belirlendiğini, ancak bu farkın ülkemizdeki kadar büyük olmadığı görülmektedir" dedi.
Ekonomi Türkiye - 02.06.2006
Paris: Şirket Haberleri
Doğan Grubu ile Fransız TF1, televizyondan alışveriş ve doğrudan pazarlama konularında eşit ortaklıkla bir şirket kurmak konusunda anlaşma imzaladı.
Ekonomi Türkiye - 02.06.2006
Rumelisiad Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Varlık:'hedefimiz, Rumeli Ve Balkan Ülkeleri İle Ekonomik Ve Kültürel İşbirliğini Geliştirmek''
Rumeli Yönetici İşadamları ve Sanayiciler Derneği'nin (RUMELİSİAD) kurucu yönetim kurulu başkanı Vehbi Varlık, Rumeli ve Balkan ülkeleri ile Türkiye arasında bir köprü oluşturarak, ekonomik ve kültürel işbirliğini geliştirmeyi hedeflediklerini bildirdi.
Ekonomi Türkiye - 02.06.2006
Mustafa Koç'tan Laiklik Uyarısı
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yüksek İstişare Konseyi (YİK) Başkanı Mustafa Koç, siyasi gündemin çok dikkatle oluşturulması gerektiğini belirterek, ''Özellikle yersiz ve zamansız bir biçimde ortaya çıkan dini referanslı tartışmalara, laiklik ekseninden sapma izlenimi uyandırabilecek girişimlere, bu gündemde asla yer olmamalıdır'' dedi.
Ekonomi Türkiye - 02.06.2006
Tüsiad'dan Hükümete Sert Eleştiri
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, ''Yapılan her eleştiri, hükümete karşı düzenlenmiş bir komplo olarak görüldü. Laiklik ekseninde cepheleşmelere yol açacağı ayan beyan belli olan konularla Türkiye'nin gündemi dolduruldu'' dedi.
Ekonomi Türkiye - 02.06.2006
Sabancı:" Dalgalanma Erken Seçimi Gündemden Çıkarmıştır"
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Sabancı, ''Bize göre ekonomide son günlerde yaşadığımız bu dalgalanma, erken seçimi de kesin olarak gündemden çıkarmıştır, çıkarmış olmalıdır'' dedi.
123
title