BAHRİYE ÜÇOK HABERLERİ

Bahriye Üçok Haberleri

Bahriye Üçok haber, Bahriye Üçok son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bahriye Üçok - 8.11.2020
Haftanın tarihine bakış
2006- Yargıtay 9'uncu Ceza Dairesi, Gazeteci yazar Uğur Mumcu, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Prof. Dr. Muammer Aksoy ve Doç. Dr. Bahriye Üçok'un öldürülmesi olaylarının aralarında bulunduğu "Umut Davası"nda, sanık Ferhan Özmen'in, "Anayasal düzeni cebren değiştirmeye teşebbüs etme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin kararı onadı.
Bahriye Üçok - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
Kışlalı suikastına ilişkin ilk yargılama Devlet Güvenlik Mahkemesinde (DGM) yapıldı. Ahmet Taner Kışlalı, Uğur Mumcu, Muammer Aksoy ve Bahriye Üçok'un öldürülmesi eylemlerinin de arasında bulunduğu çok sayıda olayı kapsayan dava, "Umut Operasyonu" olarak tarihe geçti.
Bahriye Üçok - 4.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1990- Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) Parti Meclisi üyesi Doç. Dr. Bahriye Üçok, kargoyla gönderilen bombalı paketin patlaması sonucu 71 yaşında hayatını kaybetti.
Bahriye Üçok - 10.9.2020
Son dakika haberi! Kocaeli'de otomobilin çarptığı yaya öldü
Değirmendere Yüzbaşılar Mahallesi Bahriye Üçok Caddesi'nde ilerleyen Deniz A.
Bahriye Üçok - 17.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2000- Doç. Dr. Bahriye Üçok'un katledilmesinde kullanılan pakette tespit edilen parmak izinin, Umut Operasyonu kapsamında yakalanan Ferhan Özmen'e ait olduğu belirlendi.
Bahriye Üçok - 20.2.2020
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde yangın
Yangın, akşam saatlerinde Yenimahalle ilçesinde çıktı. Bahriye Üçok Caddesi üzerinde bulunan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin 4'üncü katındaki bir odada, ilk belirlemelere göre elektrik aksamında meydana gelen arızadan dolayı yangın çıktı.
Bahriye Üçok - 20.2.2020
Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde yangın
ANKARA Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin 4'üncü katında çıkan yangın, itfaiye ekiplerince kısa sürede söndürüldü. Yangın nedeniyle binada hasar oluştu.  Yangın, akşam saatlerinde Yenimahalle ilçesi Bahriye Üçok Caddesi'ndeki Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin 4'üncü katında çıktı.
Bahriye Üçok - 24.1.2020
Menemen Uğur Mumcu'yu unutmadı
Başkan Aksoy: "Cumhuriyet şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" 1990'lı yılların başında Muammer Aksoy'la başlayan Bahriye Üçok, Çetin Emeç, Turan Dursun ve Uğur Mumcu ile devam eden aydın cinayetleri sürecinin önemli bir planın parçası olduğuna değinerek konuşmasına başlayan Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bu cinayetlerin asıl hedefinin Türkiye Cumhuriyeti'nin temel değerleri olduğuna dikkat çekti.
Bahriye Üçok - 24.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-17
'Bu zulme çanak tutanlar ve seyredenler kına yakın' sloganıyla düzenlenen tiyatro gösterisinde, öldürülen kadınların hikayesi anlatıldı. Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak ve kadına şiddeti protesto etmek amacıyla Yenişehir Belediyesi kadın çalışanları, Yenişehir Kent Konseyi üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri 'Kına Yakın' isimli tiyatro oyununu seyirciyle buluşturdu.  Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde 'Bu zulme çanak tutanlar ve seyredenler Kına Yakın' sloganıyla sahnelenen tiyatro oyunu yoğun ilgi gördü. Oyuncuların ilk kez sahneye çıktığı oyunda Konca Kuriş, Pippa Bacca, Münevver Karabulut, Emine Bulut, Özgecan Aslan, Ceren Özdemir ve Bahriye Üçok gibi katledilen kadınların hikayeleri anlatıldı.
Bahriye Üçok - 16.10.2019
İzmir'de su kesintisi
Karabağlar'da da aynı saatlerde su kesintisine gidileceği belirtilirken, kesintiden etkilenecek mahalleler şöyle: "Devrim, Günaltay, Kibar, Yurtoğlu, Cennetçeşme, Uzundere, Yüzbaşı Şerafettin, Özgür, Gazi, Ali Fuat Erden, Umut, Barış, Sevgi, Bahriye Üçok, Salih Omurtak, Yaşar Kemal, Limontepe ve Ali Fuat Cebesoy.
Bahriye Üçok - 6.10.2019
Kılıçdaroğlu'ndan Bahriye Üçok paylaşımı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıma mücadelesini, her türlü tehdit ve baskıya rağmen canı pahasına kararlılıkla sürdüren Bahriye Üçok'u saygı ve minnetle andığını" ifade etti.
Bahriye Üçok - 29.9.2019
Haftanın tarihine bakış
1990- Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) Parti Meclisi üyesi Doç. Dr. Bahriye Üçok, kargoyla gönderilen bombalı paketin patlaması sonucu 71 yaşında hayatını kaybetti.
Bahriye Üçok - 16.9.2019
İzmir'de su kesintisi
Karabağlar'da su kesintisinden etkilenecek mahalleler şöyle: "Peker, İhsan Alyanak, Abdi İpekçi, Devrim, Yunus Emre, Günaltay, Kibar, Yurtoğlu, Cennetçeşme, Uzundere, Yüzbaşı Şerafettin, Özgür, Gazi, Ali Fuat Erdem, Umut, Barış, Sevgi, Bahriye Üçok, Salih Omurtak, Tahsin Yazıcı, Kazım Karabekir, Gülyaka, Refet Bele, Yaşar Kemal, Limontepe mahalleleri ile Ali Fuat Cebesoy Mahallesi'nin 9509, 9197/2, 9197/3, 9197/4, 9197/5, 9197/6, 9170/1 sokakları ve Erdal Yaklav Caddesi.
Bahriye Üçok - 15.8.2019
İzmir'de su kesintisi
Su kesintisi programı Günlere ve bölgelere göre kesinti programı, su veriliş saatleri ise şöyle: 20 Ağustos Salı günü saat 09.00 ile 21.08.2019 Çarşamba günü saat 13.00 arasında 28 saat süreyle su verilemeyecek bölgeler: Çiğli ilçesinin Egekent, İzkent, Çağdaş, Evka-5, Esentepe, Atatürk, Evka-2, Evka-6, Aydınlıkevler, Maltepe, A.Taner Kışlalı Mahalleleri, Bayraklı ilçesinin 75. Yıl, Cengizhan, Alpaslan, Fuat Edip Baksi, Muhittin Erener, R. Şevket İnce, Çiçek, Çay, Org. Nafiz Gürman, Gümüşpala, Emek, Yamanlar, Turan, Onur, Doğançay, Postacılar, Körfez Mahalleleri, Karşıyaka ilçesinin Örnekköy, Zübeyde Hanım, Latife Hanım, Mustafa Kemal, Cumhuriyet, İnönü Mahalleleri ve Bornova ilçesinin Tuna, Gaziosmanpaşa, Barbaros, Koşukavak, Zafer, Serintepe, Merkez, Meriç, Yeşilova, Karacaoğlan, Işıklar, Egemenlik, Yunus Emre, Ümit, Kemalpaşa, Birlik, Gürpınar, Mevlana, Yıldırım Beyazıt, Çınar, Rafetpaşa, Kazım Dirik mahalleleri. (Bu bölgeye 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü saat 13.00 ile 21.00 arasında 8 saat süreyle su verilecek.) 21.08.2019 Çarşamba günü saat 03.00 ile 22.08.2019 Perşembe günü saat 07.00 arası 28 saat su verilemeyecek bölgeler: Karşıyaka ilçesinin Şemikler, Mavişehir, Yalı, Atakent, Fikri Altay, Demirköprü, Soğukkuyu, İmbatlı, Dedebaşı, Goncalar, Nergiz, Bahriye Üçok, Bostanlı, Aksoy, Donanmacı, Bahariye, Bahçelievler, Tuna, Alaybey, Tersane mahalleleri ve Çiğli ilçesinin Güzeltepe, Şirintepe, Yakakent, Köyiçi mahalleleri.
Bahriye Üçok - 6.8.2019
Otoparkın merdivenlerinden düşüp öldü
Olay, gece saatlerinde, Bahriye Üçok Bulvarı'ndaki yer altı otoparkında meydana geldi.
Bahriye Üçok - 6.8.2019
İzmir'de yüksekten düşen kişi öldü
İddiaya göre, Yılmaz Koçak (29) henüz bilinmeyen bir nedenle Doç. Dr. Bahriye Üçok Bulvarında bulunan yeraltı otoparkının bulunduğu alandan aşağıya düştü.
Bahriye Üçok - 13.4.2019
Boş Kafe Yangında Kullanılamaz Hale Geldi
Alınan bilgiye göre, Yenimahalle ilçesinde Mevlana Bulvarı ile Bahriye Üçok Caddesi kesişiminde kullanılmayan kafede henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
Bahriye Üçok - 22.3.2019
Fındıklı Yaşam Evi Maltepe'de Açıldı
"BU HİZMETİ YERİNDE YERİNE GETİRDİK Fındıklı Bahriye Üçok Yaşam Evi açılışını gerçekleştireceği müjdesini veren Ali Kılıç" Bu merkez Fındıklı'da da yaşayan kadın kardeşlerimin talebiydi.
Bahriye Üçok - 3.3.2019
İyi Parti'li Dervişoğlu: İş Birliği Olmasa Yenilmişlik Hissiyatı Olacaktı
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, CHP ile birçok kentte seçim iş birliğine gittiklerini belirterek, "Eğer bu iş birliği olmasaydı belki de birçok il ve ilçede toplumun bütün kesimleri, yenilmişlik hissiyatı ile karşı karşıya olacaklardı" dedi.  İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Dervişoğlu, partisinin ve CHP'nin 31 Mart yerel seçimi için iş birliği yapmadığı ilçelerden Karşıyaka'da, İYİ Parti'den belediye başkanı adayı gösterilen Mehmet Yıldırım'ın Bahriye Üçok Bulvarı'ndaki seçim ofisi açılışına katıldı.
Bahriye Üçok - 28.2.2019
Bozbey'den Aktaş'a Cevap: Talihsiz Açıklamalar Bizi Üzdü
NİLÜFER Belediye Başkanı ve CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey, kendisini kültürevlerine ve caddelere Uğur Mumcu, Nazım Hikmet, Türkan Saylan ve Bahriye Üçok gibi aydınların isimlerini vermekle eleştiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bahriye Üçok Haberleri | Bahriye Üçok Kimdir - Haberler - Bahriye Üçok haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Bahriye Üçok kimdir, hayatı ve biyografisi. Başakşehir Belediyesi İzmir'de çalışmalara katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 16:43:41. #1.14#
title