Allahuekber Dağları Haberleri

Allahuekber Dağları haber, Allahuekber Dağları son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Allahuekber Dağları - 29.08.2021
Mehmetçikten yaralı ak balıkçıl kuşuna şefkat eli
Yaralı ak balıkçıl, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şube Müdürlüğüne bağlı Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parklar Şefliği ekiplerine teslim edildi.
Allahuekber Dağları - 10.08.2021
Kars'ta jandarmanın yaralı bulduğu kuş tedaviye alındı
İlçe kırsalında yaralı halde kerkenez kuşu bulan Akçakale Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı Şefliğine bilgi verdi.
Allahuekber Dağları - 25.03.2021
Şehit ve gazi çocukları "şehitler diyarı"nda milli sporcu olmaya hazırlanıyor
İlçedeki 40 çocuğu kayakla tanıştırdıklarını aktaran Zengince, "Soğuğa destanın yazıldığı bu topraklarda, şehitler diyarı Sarıkamış'ta atalarımızın vatan, millet müdafaası için 3 bin rakımlı Allahuekber Dağları'nı aşarak yazlık elbiseleriyle şehit olduğu bu coğrafyada, ilköğretim çağındaki şehit ve gazi yakını çocuklarımız ile başarılı öğrencilerimize kayak eğitimi vermeye başladık.
Allahuekber Dağları - 22.12.2020
TBMM Başkanı Şentop, Sarıkamış şehitlerini andı
Şentop sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: "Sarıkamış Harekatı'nın 106. yıl dönümünde, Allahuekber Dağları'nda gözünü kırpmadan vatanı için Peygamberin aguşuna koşan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
Allahuekber Dağları - 22.12.2020
Sarıkamış Harekatı'nın 106. Yılı
Çanakkale Zaferi'ne de değinen Altay, şunları kaydetti: "Çanakkale'de zafer kazanarak isimlerini tarihe altın harflerle yazdıran kahramanlarımız gibi Allahuekber Dağları'nda donarak canını vatan savunmasına feda eden Sarıkamış yiğitlerimize minnet borçluyuz.
Allahuekber Dağları - 22.12.2020
Vali Dağlı'dan Sarıkamış Harekatı'nın 106. yıl dönümü mesajı
Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen ve şükranla andıklarını belirten Dağlı, "Tarihimizde ve toplumsal hafızamızda derin izler bırakan Sarıkamış Harekatı, Mehmetçiğin vatan topraklarını düşman işgalinden kurtarabilmek amacıyla Allahuekber Dağları'nda şehadete ulaştığı büyük bir fedakarlık örneğidir.
Allahuekber Dağları - 21.12.2020
Sarıkamış Harekatı'nın 106. yılı
Geçmişini bilmeyenin, geleceğini göremeyeceğini ifade eden Çopuroğlu, şunları kaydetti: "Bu milletin geçmişiyse kahramanlık, yiğitlik kadar gözyaşı, acı doludur. Bugün tarihe baktığımızda milletimizin, her destanının arkasında muhakkak yürek dağlayan yüzlerce acıklı hikaye vardır. Sarıkamış Harekatı, dondurucu soğukta ve tipiye rağmen kol kola giren ve dönmeyi asla düşünmeyen Mehmetçiğin acı destanıdır. Şehadet şerbetini bir asır önce Sarıkamış'ta içen bu 90 bin yiğit Türk askeri, düşmanın bile hayranlığını kazanmıştır. Bu çetin mücadelede hiçbir engel tanımayan Mehmetçik dondurucu soğuğa rağmen iman dolu göğsünü siper etmiştir. Sarıkamış Harekatı, tarihinde nice destanlar, mücadeleler, fedakarlıklar saklayan Türk milletinin yüreğine hüzünle birlikte kazınmıştır. Bayrağımızı bayrak, toprağımızı vatan eden ve Allahuekber Dağları'nın kara kışına vatan için koşan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Allahuekber Dağları Haberleri | Allahuekber Dağları Haber - Haberler - Allahuekber Dağları haberleri, son dakika allahuekber dağları haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi! Sarıkamış Şehitleri Manisa'da anıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 30.11.2021 13:02:19. #1.15#

title