Tata Haberleri

Tata haber, Tata son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tata - 06.04.2021
Japonya'dan Hindistan finans kuruluşuna iklim değişikliğine karşı "yeşil kredi" desteği
Japonya, Hindistan'da iklim değişikliğine karşı "çevre dostu" projeler geliştiren işletmeleri desteklemesi amacıyla finans kuruluşu Tata Cleantech'e 90 milyon dolara kadar "yeşil kredi" desteği sağlayacak.
Tata - 12.01.2021
Son dakika gündem: Fas'tan ABD'ye savunma sanayisinde ortak projeler geliştirilmesi çağrısı
Fas resmi ajansı MAP'ın haberine göre, Bakan Ludi, Fas'a ziyarette bulunan ABD Savunma Bakanlığı Savunma Politikaları Müsteşarı Anthony Tata ile bir araya geldi.
Tata - 20.11.2020
Pentagon'un yeni müsteşar vekili Anhony Tata Kovid-19'a yakalandı
ABD Savunma Bakanlığı Savunma Politikaları Müsteşarlığına henüz vekaleten atanan Anthony Tata yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandı.
Tata - 11.11.2020
Pentagon'da "istifa depremi"
Pentagon'dan yapılan yazılı açıklamada, Esper'in görevden alınması ile birlikte Güvenlik Politikaları Müsteşarı James Anderson'ın istifasını sunduğu ve yerine Anthony Tata'nın getirildiği duyuruldu.
Tata - 17.08.2020
JLR, Tata Steel ile hükümetin kurtarma görüşmeleri sona erdi
Jaguar Land Rover (JLR), Tata Steel ve Birleşik Krallık hükümeti arasında pandeminin etkisini hafifletmek için önerilen bir kurtarma planı ile ilgili görüşmeler başarısızlıkla sona erdi.
Tata - 29.07.2020
Mumbai'de gecekondu sakinlerinin yarıdan fazlasının Kovid-19 antikor testi pozitif çıktı
BBC'nin haberine göre, düşünce kuruluşu Niti Aayog ve Tata Temel Araştırma Enstitüsü tarafından yürütlen çalışmaya, Mumbai'nin Chembur, Matunga ve Dahisar bölgesinden yaklaşık 7 bin kişi katıldı.
Tata - 04.06.2020
Hindistan'da hamile filin patlayıcı yerleştirilen ananas nedeniyle ölümü tepkiye yol açtı
"Tata Sons" şirketinin Başkanı iş insanı Ratan Naval Tata, sosyal medya hesabından, duyduğu üzüntüyü dile getirdi.
Tata - 29.04.2020
Kara delik çiftinin karmaşık dansının zamanlamasının hassas tahmini yapıldı
2010 yılında bu parlamaları 1 ila 3 hafta içinde öngörebilen model, Aralık 2015'te kendisini doğrularken, Tata Temel Araştırma Enstitüsünden bir grup bilim insanı, 2018'de geliştirdikleri sofistike model ile bunu 4 saat içinde öngörebildiklerini duyurdu.
Tata - 15.01.2020
Magnus Carlsen satranç tarihine geçti
Hollanda'nın Wijk aan Zee kasabasında düzenlenen Tata Steel Turnuvası'nın 4.
Tata - 16.12.2019
Hindistan'da protestolar sürüyor
Mumbai'de Hindistan Teknoloji Enstitüsü (IIT), Tata Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Mumbai Üniversitesi öğrencileri, Delhi'deki polis şiddetine karşı Jamia Millia Islamia Üniversitesi öğrencileriyle dayanışma içerisinde olduklarını ve bu sebeple dersleri boykot ettiklerini duyurdu.
Tata - 28.11.2019
Tata Steel, İngilitere'de bin kişiyi işten çıkarıyor
Hintli çelik üreticisi Tata Steel, İngiltere'deki operasyonlarında bin kişinin işine son verileceğini açıkladı.
Tata - 19.11.2019
Tata Steel Avrupa'da 3 bin kişiyi işten çıkaracak
Hintli çelik üreticisi Tata Steel, Avrupa'daki operasyonlarında 3 bin kişinin işine son verileceğini duyurdu.
Tata - 25.09.2019
Turkcell, telekom sektörünün uluslararası temsilcilerini bir araya getirdi
Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, dünyanın ilk dijital operatörü olarak global arenanın önde gelen telekom operatörlerini Türkiye'de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, şunları kaydetti: "Tüm dünyada kullanılan dijital ürün ve servislerimizle sektörde fark yaratarak diğer uluslararası operatörlerin dikkatini çektik. Bu buluşma vesilesiyle de bir yandan ülkemizde dünya devlerini ağırlama fırsatı bulurken, diğer yandan dijital alandaki tecrübelerimizi ve başarımızın sırını kendileriyle paylaştık. Deutsche Telekom'dan Orange'a, Verizon'dan China Telecom'a, hepsi kendi ülkesinde dev olan şirketlerin yöneticileriyle fikir alışverişinde bulunduk. Türkiye'nin en büyük veri merkezi işletmecisi olarak, yeni nesil veri merkezi yatırımlarının öneminden bahsettik. Uluslararası arenada GTT, TATA, Century Link gibi alanında dev şirketlere sunduğumuz veri merkezi hizmetimizi diğer operatörlere anlattık.
Tata - 19.09.2019
10. Boğaziçi Zirvesi'ne rekor katılım bekleniyor
Bu sene İstanbul'da 10'uncu kez düzenlenecek Boğaziçi Zirvesi'ne 81 ülkeden rekor bir katılım bekleniyor. Uluslararası İşbirliği Platformu (UİP) açıklamasına göre, platform tarafından düzenlenen ve Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 26-28 Kasım tarihlerinde yapılacak olan 10'uncu Boğaziçi Zirvesi, bu sene rekor bir katılıma ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Açıklamada görüşlerine yer verilen UİP Kurucusu Cengiz Özgencil, geçen yıl üç gün süren zirvede 81 ülkeden 2 binin üzerinde katılımcıyı ağırladıklarını, bu sene ise 90'ı aşkın ülkeden 3 binin üzerinde katılımcıya ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi. Ocak ayından bu yana 20'den fazla ülkede temaslar gerçekleştirdiklerini belirten Özgencil, "Normalde eylül ayında resmi konfirmasyonlar çok az olurken, bu sene ilk defa daha bu ay itibariyle 30 ülkeyi geçtik. Yaptığımız temaslarda yurt dışında Türkiye'ye olan ilginin yeniden canlandığını net bir şekilde gördük. İş insanları Türkiye'deki yatırım fırsatlarını merak ediyor ve bilgi almak istiyor. Bunun yanında artık yabancılar Boğaziçi Zirvesi'nde çalışanların ve yöneticilerin samimiyetine inandılar." ifadelerini kullandı. "ABD ilk kez bu kadar ilgili" ABD'de yaptıkları temaslarla ilgili de bilgi veren Özgencil, şunları kaydetti: "Florida Üniversitesi'ne bağlı Turizm ve Otelcilik Bölümü, Türkiye'deki yatırım olanaklarını anlamak ve karşılıklı olarak neler yapılabileceğini görmek için bizi bir panel düzenlemek için davet etti. Yaptığımız panel sonrasında 57 iş insanı ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirip Türkiye'deki yatırım olanaklarını anlattık. Türkiye'yi bilmedikleri için bize imkanları sordular. Biz de Türkiye'nin genç ve çalışkan nüfusu ile kendi ekonomisini her zaman canlı tutabilen bir ülke olduğunu ve şu anda dünyada yatırım yapılabilecek en iyi ülkelerden biri olduğunu söyledik. Florida bir turizm bölgesi olduğu için katılımcıların özellikle Türkiye'deki turizm sektörü ile yakından ilgilendiğini gördük." Özgencil ayrıca Boğaziçi Zirvesi'nde de Florida Üniversitesi ile birlikte turizm ve sağlık turizmi konularında bir panel düzenleyeceklerini, bunun yanında panelden bağımsız olarak bu yıl ABD'den Boğaziçi Zirvesi'ne yönelik olarak ilk kez bu kadar yoğun bir ilginin olduğunu bildirdi. "Daha üst düzeyde bir katılım olacak" Bu sene Avrupa ülkelerinden aralarında eski cumhurbaşkanların ve mevcut başbakan ve bakanların olacağı daha üst düzeyde bir katılım yaşanacağını ifade eden Özgencil, Hindistan'ın da ilk kez zirveye aralarında TATA ve NTPC Limited gibi önemli şirketlerin yetkililerinin de olduğu 20 kişilik bir heyetle yer alacağını aktardı.
Tata - 09.07.2019
Jandarmanın İstanbul'daki darbe faaliyetlerine ilişkin dava
Bir süre sonra Sercan'ın korumalarıyla birlikte komutanlıktan çıkış yaptığını belirten Tata, "Ben nizamiyede nöbet tutarken, yeni atanmış olan Berkay veya Berkant adlı bir üsteğmen geldi.
Tata - 03.07.2019
Ford Otosan ve Arçelik'ten küresel başarı
Dünya Ekonomik Forumu (WEF) tarafından Endüstri 4.0 çalışmalarında iyi örnekleri tespit ederek yaygınlaştırmayı hedefleyen "Global Lighthouse Network" seçmelerinde Koç Topluluğu şirketleri fark yarattı.
Tata - 22.06.2019
Boğaziçi Zirvesi'ne Hindistan'dan heyet sürprizi
Hindistan'ın TOBB'u heyet olarak geliyor Özgencil, Nepal'den sonra Hindistan'a geçtiklerini ve burada da büyük bir ilgi gördüklerini anlatarak, şunları kaydetti: "Hindistan'ın TOBB'u olan Confedariton of Indian Industry'nin başkanı ve yönetimi ile bir araya geldik. Türkiye ekonomisine yönelik olarak duydukları heyecanı ve ilgiyi bize ifade ettiler. Hindistan ilk kez zirveye bir heyet olarak katılacak. 20 kişilik bir işadamı grubunun zirveye gelmesini bekliyoruz. Hintliler özellikle enerji sektörü ve tren yolları ile ilgileniyor. Bunun yanında inşaat sektöründe Türkiye'nin gücünü ve tecrübesini kullanarak üçüncü ülkelerde ortak işler yapılabileceğini ve geldiklerinde bu konularla ilgili arayışlarının da olacağını dile getirdiler." Hindistan'da Tata ve NTPC Limited gibi dev şirketlerin yetkililerinin yanı sıra Ticaret ve Sanayi Bakanı ile de bir araya geldiklerini ifade eden Özgencil, Hindistanlıların Türkiye'deki tarım sektörü ile de yakından ilgilendiklerini belirtti.
Tata - 11.06.2019
AB'den Tata-ThyssenKrupp birleşmesine ret
Avrupa Birliği (AB), çelik sektöründe Hindistan merkezli Tata Steel ve Alman ThyssenKrupp firmalarının birleşmesine onay vermedi.
Tata - 10.05.2019
Avrupa Borsaları Haftanın Son İşlem Gününü İngiltere Hariç Yükselişle Kapattı
Çin'de yatırımı olan Avrupa otomotiv şirketlerin hisselerinde düşüşler bugün de devam ederken, Almanya'nın demir/çelikte önemli şirketlerinden ThyssenKrupp'ın hisseleri, Hintli çelik tekeli Tata ile birleşme planlarını durduklarını ve şirketin asansör iş bölümünü kısmi olarak halka arz edeceğine yönelik plan yaptığına dair haberlerin ardından yüzde 28 değer kazanarak kapattı.
Tata - 06.05.2019
Avrupa Borsaları Günü Düşüşle Tamamladı
Şirket haberleri olarak da, Alman endüstri devlerinden ThyssenKrupp, çelik işini Hindistan şirketi Tata ile birleştirme konusunda Avrupa'da rekabet kurumlarından onay olmayı beklediğini açıkladı.
Tata - 22.03.2019
Arçelik "Singer Bangladesh"İ 75 Milyon Dolara Satın Alıyor
Arçelik'in Bangladeş'te yaptığı satın alma, İpek Yolu üzerindeki yatırımlarının önemli bir halkasını oluşturuyor. 2016 yılında Dawlance'ı alarak Pakistan pazarına giren Arçelik, 2017 yılında Hindistan'ın en büyük grubu Tata bünyesindeki Voltas ile ortaklık anlaşması imzaladı.
Tata - 22.03.2019
Arçelik, Singer Bangladesh'i Satın Alıyor
Arçelik'ten yapılan açıklamaya göre, Arçelik'in Bangladeş'te yaptığı satın alma, İpek Yolu üzerindeki yatırımlarının önemli bir halkasını oluşturuyor. 2016 yılında Dawlance'ı alarak Pakistan pazarına giren Arçelik, 2017 yılında Hindistan'ın en büyük grubu Tata bünyesindeki Voltas ile ortaklık anlaşması imzaladı.
Tata - 20.03.2019
Rekabet Kurulu Kararları
Baylas Otomotiv AŞ'nin Citroen marka araçların satışına ve bu araçlara sağlanan hizmetlere ilişkin bazı varlıklarının Groupe PSA Otomotiv Pazarlama AŞ tarafından devralınması işlemini onaylayan Kurul, Thyssenkrupp AG'nin ve Tata Steel Limited'in Avrupa'daki yassı karbon çeliği faaliyetlerini birleştirerek bir ortak girişim kurmalarına izin verdi.
Tata - 21.12.2018
Trump'tan Suriye Açıklaması: "Çekilmemiz Doğru Bir Hamle"
ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı üzerinden, ABD ordusundan emekli General Anthony Tata'nın Trump'ın Suriye'den çekilme kararını öven bir yazısından alıntı yaparak, Suriye'den çekilme kararının doğru olduğuna inandığını bir kez daha yeniledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tata Haberleri | Tata Haber - Haberler - Tata haberleri, son dakika tata haber ve gelişmeleri burada. Japonya'dan Hindistan finans kuruluşuna iklim değişikliğine karşı yeşil kredi desteği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 16:21:20. #1.15#
title