Tandır Ekmeği Haberleri

Tandır Ekmeği haber, Tandır Ekmeği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tandır Ekmeği - 21.11.2020
Rengarenk tezgahlarıyla asırlık Melike Hatun Çarşısı'na sonbahar uğramıyor
Konya'yı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin tarihi pazarı görmeden geçmediğini belirten Kurucu, şunları kaydetti: "İnsanlar her istediğini bulabilir bu pazardan. Kadınlar Pazarı, Konya'nın gıda borsası, nabzıdır. Burada vatandaş araştırır, sonra alışveriş yapar. Köylü gelir, alışverişini yapar, sebzesini alır ve gider. Peynir konusunda tek merkezdir diyebilirim. Tarihi çok eskidir. Görselliği çok güzel bir yerdir. Konya'nın yerli ürünlerinin bulunduğu bu atmosferi fotoğraflayan insanlar geliyor. Rengarenk bir pazar olmasının yanında çok otantiktir burası. Deri tulumu, tandır ekmeği, aktar, balık ne ararsan burada bulabilirsin.
Tandır Ekmeği - 8.11.2020
Kösrelik köyü tandır damına kavuşuyor
Kösrelik köyündeki tandır damı yapımında sona yaklaşıldığının müjdesini veren Altınok, "Köylülerimizin el emeği göz nuruyla ürettiği tandır ekmeği sofralarımızın vazgeçilmezi olacak.
Tandır Ekmeği - 5.11.2020
Son dakika haberleri... Geleneksel yöntemlerle sıkılan doğal zeytinyağı pazar sıkıntısı yaşamıyor
Geleneğe göre ilk çıkan zeytinyağı tandır ekmeğiyle tüketilerek yağın kalitesi ve damak tadı test ediliyor.
Tandır Ekmeği - 31.10.2020
Tandır ekmeğinin lezzetini Van'dan Kocaeli'ye taşıdı
Memleketi Van'dan 14 yaşında Kocaeli'ye gelen Nevzat Akçay, Gölcük ilçesinde açtığı iş yerinde pişirdiği tandır ekmeğinin lezzetini müşterilerine sunuyor.
Tandır Ekmeği - 11.9.2020
Son dakika ekonomi: Keçiören Belediye Başkanı Altınok: "Geleneksel gıdalarımızın üretimini teşvik ediyoruz"
Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, organik gıda ihtiyacının karşılanması ve köylerde üretimin artırılması için Keçiören'e bağlı Kösrelik köyünde kerpiçten tandır damı yapımının başladığını belirtti. Keçiören Belediyesi açıklamasında görüşlerine yer verilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Köylerimizdeki ekonomik kalkınmaya katkı sunmak ve geleneksel gıdalarımızın üretimini teşvik etmek için kerpiçten tandır damı yapacağımızın sözünü vermiştik. Damın temelini attık ve kerpiçlerimizi kesmeye başladık. Tandır damı kısa süre içerisinde Kösrelik köyü sakinlerimizin hizmetine açılacak." ifadelerini kullandı "Köylülerimize gelir kapısı sağlayacak" Tandır damında üretilecek olan ekmeklerin köylülere gelir kapısı sağlayacağını, vatandaşa ise sağlıklı ekmek tüketme imkanı sunacağını aktaran Altınok, şunları kaydetti: "Sofralarımızın vazgeçilmezi olan tandır ekmeğinin köylülerimize iş kapısı olması için üretimi teşvik ediyoruz.
Tandır Ekmeği - 21.7.2020
Son dakika haberleri: Kavurucu sıcakta tandır ekmeği mesaisi
Son dakika haberleri... Kavurucu sıcakta tandır ekmeği mesaisi Muşlu kadınlar bunaltıcı sıcakta ekmek yaparak aile ekonomilerine katkı sağlıyorlar 500 ile 600 arasında ekmek üreten kadınlar, her gün 5 litre su tüketerek serinlemeye çalışıyor Muş'ta hava sıcaklığının normalin üzerinde seyretmesine rağmen tandırda...
Tandır Ekmeği - 9.7.2020
Şırnak'ta eski hükümlü İŞKUR projesiyle iş veren oldu
İŞKUR'un "Engelli ve Eski Hükümlü Kendi İşini Kurma Projesi" kapsamında hibe desteğinden faydalan M.B, tandır ekmeği üretimine başladı.
Tandır Ekmeği - 21.5.2020
Tandır ekmeğinin lezzetini Van'dan Tekirdağ'a taşıdı
Van'ın Erciş ilçesinden bir süre önce Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesine gelen Cebrail Kızıltan, burada açtığı iş yerinde pişirdiği tandır ekmeğinin lezzetini Trakyalılara sunuyor.
Tandır Ekmeği - 6.4.2020
Ürettikleri tandır ekmeğiyle ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdüler
Şırnak'ın Silopi ilçesinde kadınlar, ürettikleri tandır ekmeğiyle 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü.
Tandır Ekmeği - 6.4.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Seval Taşkın röportaj Azize Kip röportaj Genel ve Detay görüntü Haber: Kadir ÖZEN- Kamera: Tekin GÜRBULAK / İZMİR, ===================== 65 yaş üstü ve kimsesizlere ücretsiz ekmek   ŞIRNAK'ın Silopi ilçesinde kadınların çalıştığı, tandır ekmeği üretilen fırında 65 yaş üstü kişiler ile kimsesizlere ücretsiz ekmek veriliyor.
Tandır Ekmeği - 2.4.2020
Tandır ekmeği Ağrılı kadınların geçim kaynağı oldu
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki vatandaşların yoğun tercih ettiği tandır ekmeği, Ağrılı kadınların geçim kaynağı oldu.
Tandır Ekmeği - 19.2.2020
Eski hükümlü Şırnaklı kadınlara İŞKUR desteğiyle istihdam sağladı
Şırnak'ın Silopi ilçesinde bir eski hükümlü, İŞKUR desteğiyle tandır ekmeği üretim tesisi kurdu, çoğu kadın 15 kişiye istihdam sağladı.
Tandır Ekmeği - 1.2.2020
Doğu Türkistanlılar, depremzedeler için yöresel ekmeklerini pişirdi
Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği, Elazığ'daki depremzedeler için yöresel tandır ekmeği yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tandır Ekmeği Haberleri | Tandır Ekmeği Haber - Haberler - Tandır Ekmeği haberleri, son dakika tandır ekmeği haber ve gelişmeleri burada. Fırın ekmeğine alternatif.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 13:15:01. #1.15#
title