SİLİKON VADİSİ HABERLERİ

Silikon Vadisi Haberleri

Silikon Vadisi haber, Silikon Vadisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Silikon Vadisi 24.6.2020
Ulaştırma ve Altyapıda Dijital Gelecek Zirvesi
Hepsiburada Üst Yöneticisi (CEO) Murat Emirdağ, dijital dönüşüm ve inovasyonu coğrafyayla birlikte ele almak gerektiğini belirterek, "Silikon Vadisi'yle Kapalıçarşı'yı birleştirmek gerektiğini düşünüyorum.
Silikon Vadisi 15.6.2020
HKÜ, "Silikon Vadisi Ekosistemi" web semineri düzenledi
Hasan Kalyoncu Üniversitesince (HKÜ) telekonferans yoluyla "Silikon Vadisi Ekosistemi" web semineri düzenlendi.
Silikon Vadisi 11.6.2020
BTM girişimcisi BrandFace, MENA'dan yatırım aldı
Son yatırım alan girişim BTM'nin ilk Winglobal mezunlarından olan ve Silikon Vadisi'ne giderek projesini daha da ileri taşıyan BrandFace oldu.
Silikon Vadisi 20.5.2020
Afrika'da Kovid-19 salgını ve Nijerya örneği
Kovid-19 ile bilim, teknoloji ve tıp alanında mücadele Mesela Silikon Vadisi başta olmak üzere bilim, teknoloji ve inovasyon alanında gösterdiği başarılarla gündeme gelen Ruanda, Kovid-19'la mücadele için ithallerine göre çok daha az maliyetle ventilatörler üretti.
Silikon Vadisi 13.5.2020
Twitter, personeline sürekli evden çalışma olanağı tanıyor
Twitter, "Silikon Vadisi'nde tüm çalışanlarına evden çalışma zorunluluğu getiren ilk şirket" olmuştu.
Silikon Vadisi 7.5.2020
ING İnovasyon Merkezi'yle Silikon Vadisi'ne açılacak startup belli oldu
ING Türkiye'nin startup ekosistemini güçlendirmek amacıyla düzenlediği hızlandırma programının kazananı Monday Hero ekibi oldu.
Silikon Vadisi 22.4.2020
Edirne'den kısa kısa
Trakya Üniversitesi İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda yaptığı açıklamada, Silikon Vadisi'ne uzanan projeleriyle okullarının İpsala için tarihi nitelikte bir çalışmaya daha imza attığını belirtti.
Silikon Vadisi 30.3.2020
Henkel, geleceğe dönük stratejik çerçevesini açıkladı
Henkel'in yeni "Dijital İş Modeli" iki ana temel üzerine inşa edilmiştir: Birincisi, verimliliği değer zinciri boyunca iş süreçlerini ve Bilgi Teknolojileri sistemlerini sürekli optimize ederek yöneten bir araç olan "İş Teknolojisi." İkinci temel ise, piyasa odaklı bir geliştirme ve inovasyon birimi olan "Henkel Dijital." Henkel bu çatı altında Berlin, Silikon Vadisi ve Asya'da dijital inovasyon merkezleri oluşturmayı hedefliyor.
Silikon Vadisi 12.3.2020
Twitter, koronavirüs nedeniyle tüm personeline evden çalışma zorunluluğu getirdi
Apple, Amazon, Microsoft ve Google gibi internet ve teknoloji şirketleri, Kovid-19 salgını nedeniyle dünya genelindeki ofislerinde personele evden çalışmaları tavsiyesinde bulunmuştu ancak Twitter, Silikon Vadisi devleri arasında tüm çalışanlarına evden çalışma zorunluluğu getiren ilk şirket oldu.
Silikon Vadisi 6.3.2020
Körfez Ülkeleri Network'ü açılış etkinliği
Dubai merkezli Körfez Network'ü ile Washington, Brüksel, Londra, Berlin, Paris, Pekin, Şangay, Silikon Vadisi gibi dünyanın önde gelen iş merkezlerinde güçlü üye ve iletişim ağları mevcut olan TÜSİAD'ın çok önemli bir iş merkezi olan Körfez Bölgesi'ndeki mevcudiyeti ile etkinliğini arttırması ve bölge iş dünyasına Türkiye'yi ve yatırım ortamını tanıtması hedefleniyor.
Silikon Vadisi 20.2.2020
Dr. Bahadır Kaleağası Argüden Yönetişim Akademisi Yönetim kurulu'nda!
Bu yaklaşımla, Şubat başında TÜSİAD Genel Sekreterliğinden ayrılan Dr. Bahadır Kaleağası da Akademi'nin Yönetim Kurulu'na katıldı. TÜSİAD Avrupa Birliği Temsilciliği'ni kuran ve Avrupa özel sektörünün temsil kuruluşu BUSINESSEUROPE nezdinde TÜSİAD ve TİSK daimi delegeliği görevini üstlenmiş olan Dr. Kaleağası, 2007 yılından itibaren TÜSİAD'ın Uluslararası Koordinatörü olarak Brüksel, Berlin, Londra, Paris, Washington DC ve Pekin temsilcilikleri, Silikon Vadisi/San Francisco, Şangay/Çin, Dubai/Körfez iş ağları gibi uluslararası etkinliklerini kurmuş ve yönetmişti.
Silikon Vadisi 10.2.2020
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Girişimcilik o kadar önemli hale geldiki her ülke girişimci ithal...
Girişimci ülkelerin başarılı olduğunu ve ilerlediğini anlatan Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu: "Girişimcilik o kadar önemli hale geldiki her ülke girişimci ithal ediyor. Bunun en güzel örneklerinden birisi Amerika Birleşik Devletleri'dir. Dünyanın en zengin ülkesi ama girişimciliğin merkezlerinden birisi. Silikon Vadisi'ndeki girişimcilerin yüzde 51'i ABD dışında doğmuş.
Silikon Vadisi 7.2.2020
Techxtıle start-up challenge, girişimcilik ekosistemini sağlamlaştırıyor
"TechXtile Start-Up Challenge uzun soluklu ve yaşayan bir süreç" Etkinlikte konuşan UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin: "TechXtile Start-Up Challenge'a katılan tüm girişimcilerimize mentörlük desteği vererek fikirlerini geliştirmelerine katkı sağladığımız bu etkinlik uzun soluklu ve yaşayan bir süreç. Bu çalışmamızın sonuçlarının diğer sektörlere de örnek olacağını düşünüyorum. Global start-up ekosistemine baktığımızda ilk 5 sırada Silikon Vadisi, New York City, Londra, Pekin ve Boston'u görüyoruz.
Silikon Vadisi 27.1.2020
ING İnovasyon Merkezi, start-up'lar için hızlandırma programı başlattı
Program ayrıca birincilik alan takımdan bir kişiye büyük ödül olarak Draper Üniversitesi'nin 5 haftalık Hero Training Programı ile Silikon Vadisi'ne açılma fırsatı sunacak.
Silikon Vadisi 23.1.2020
Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi'nin resmi açılışı yapıldı
Fikirlerini ekonomik değere dönüştürmeyi başarmış çalışkan girişimcilerimiz var. Hatta onların başarı hikayeleri, dış basında da sıklıkla kendine yer buluyor. Bunun yakın örneği getir.com. Getir.com, Silikon Vadisi'nden 40 milyon dolarlık yatırım aldı.
Silikon Vadisi 23.1.2020
Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi'nin resmi açılışı yapıldı
13 girişim, katılanlara ve yatırımcılara projelerini anlattı. Winglobal'de dereceye giren 5 startup ABD'deki Silikon Vadisi'ne gitme şansını elde edecek.
Silikon Vadisi 17.1.2020
Yabancı yatırımcının gözü Türk girişimlerinde
Türkiye'nin teknoloji girişimi Getir'in Silikon Vadisi'nin önemli yatırımcısı Sir Michael Moritz liderliğindeki bir grup yatırımcıdan 38 milyon dolarlık yatırım almasının ardından, yabancı yatırımcıların Türk girişimlerine (startup) ilgisinin daha da artması bekleniyor.
Şu an buradasınız: Silikon Vadisi Haberleri | Silikon Vadisi Haber - Haberler - Silikon Vadisi haberleri, son dakika silikon vadisi haber ve gelişmeleri burada. ABD'de ırkçı tacizinde bulunan teknoloji şirketi CEO'su restorandan kovuldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.7.2020 14:06:15. #1.15#
title