Sarımsaklı Haberleri

Sarımsaklı haber, Sarımsaklı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sarımsaklı - 07.07.2021
Engelsiz plaj, mavi bayrağı ile sezona "merhaba" dedi
SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ Göreve geldiği iki yıllık süre içinde belediyeye ait plajlarda "Mavi Bayrak" sayısını birden beşe çıkarmanın haklı gururunu yaşadıklarını vurgulayan Ergin, Ayvalık adına çok mutlu olduklarını, hem şanslı hem de sorumluluklarının bulunduğunu söyledi. Mavi bayrağın sürdürülebilir olması ve uzun vadede devam edebilmesi için sadece yerel yönetimlere değil, Ayvalık'ta yaşayan herkese büyük görevler düştüğüne değinen Belediye Başkanı Mesut Ergin, şöyle konuştu: KAZANMAK ZOR, KAYBETMEK KOLAY "Bize emanet edilen mavi bayraklara sahip çıkmak ve korumak en önemli görevimiz. Çünkü mavi bayrak almak, kriterleri yerine getirmek o kadar kolay değil ama kaybetmek çok kolay, bunun bilincindeyiz. Mavi bayrak geçerliliği bir yıl olan güzel bir ödül, güzel bir jest. Yani diyorlar ki, mavi bayrağı hak ettin. Ama rahat davranır, kriterleri yerine getirmezsen, bir yıl sonra mavi bayrak elinden uçar gider. Ona göre davran, ona göre mavi bayrağına sahip çık. Biz de işletme ve iştiraklerimizin denetiminde, işletmesinde olan mavi bayraklı plajlarımıza gözümüz gibi bakıyoruz, koruyoruz, kontrol ediyoruz, denetliyoruz, ölçümleri ihmal etmiyoruz. Konuklarımıza sadece müşteri gözüyle bakmıyoruz. Onları uğurlarken görüşlerini alıyoruz, beğenilerini alıyoruz. Mavi bayraklı güvenilir ortamdan ne kadar memnun olup, olmadıklarını soruyoruz. Mavi Bayrak, plajlar için başta temiz deniz suyu, sonrasında ise plajı kullananlar için güvenilir bir ortam demektir. Bunun için gözümüz plajlarımızın üstünde ve sürekli kontrol edilir." ALTYAPI SORUNLARININ SIKI TAKİPÇİSİYİZ Belediyeler olarak iç denizde alınmış olan mavi bayrakların uzun vadede devam edebilmesi için iç denize olan kaçak akıntıların ve altyapı sorununun çözümünün de çok önemli olduğunu kaydeden Ergin, şöyle devam etti: "Bunların da çok sıkı takipçisiyiz. Aynı zamanda mavi bayraklar, deniz, hava ve hatta çevre bilincinin oluşturulması açısından çok önemli. İnsanları bilinçlendirmek, yerel yönetimlere düştüğü kadar eğitimin aileden geldiğini unutmayalım. Burada bizlere olduğu kadar, anne ve babalara, ailelere, okullara, sivil toplum örgütlerine de çok iş düşüyor. Çevre bilinci oluşturmak, bu bilinci yaşama geçirmek için, ilgili her kişi ve kurumlarla işbirliğinden yanayız. Biz Ayvalıklılar olarak denizin mavisini, mavi bayrağı çok seviyoruz. Bundan sonraki hedefimiz Ayvalık, Altınova, Cunda, Sarımsaklı'daki tüm plajlarımızda mavi bayrağı dalgalandırmak.
Sarımsaklı - 17.05.2021
Kuzey Ege ve Güney Marmara'da turizmciler kademeli normalleşme dönemine umutlu başlıyor
"İnsanlarımızın tatil yapma ve seyahat etme istekleri had safhaya ulaşmış durumda" Ayvalık'ın dünyaca ünlü Sarımsaklı Plajları bölgesindeki bir otelin yönetim kurulu başkanı Bekir Berk, bölgenin özellikle temmuz ve ağustos aylarında çok hareketli olacağını vurguladı.
Sarımsaklı - 10.04.2021
Muğla, İstanbul ve Balıkesir'deki 7 bölge "kesin korunacak hassas alan" ilan edildi
Balıkesir'in Marmara ilçesi Marmara Adası Saraylar Mevki 3 numaralı ve Marmara Adası/Marmara Adası Mevki 13 numaralı ile Ayvalık ilçesi Sarımsaklı Mevki 62 numaralı Doğal Sit Alanının Koruma Statüleri de yeniden değerlendirilerek "kesin korunacak hassas alan" olarak tescil ve ilan edildi.
Sarımsaklı - 31.03.2021
İçişleri Bakanı Soylu, "İl Göç İdaresi Müdürleri ile Yıllık Değerlendirme Toplantısı"nda konuştu: (2)
Daha sonra Sarımsaklı Mahallesi'ndeki polis kontrol noktasına giderek görevli personelle sohbet eden Soylu, buradaki narkotik köpeğini sevdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sarımsaklı Haberleri | Sarımsaklı Haber - Haberler - Sarımsaklı haberleri, son dakika sarımsaklı haber ve gelişmeleri burada. Ayvalık'ta Açık Su Yüzme Şampiyonası heyecanı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 15:05:46. #1.14#

title