Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası asgari ücret mesajı

Güncelleme:

Kabine Toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni yılda yapılacak asgari ücret zammına ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Yılbaşında ekonomik dengeyi sarsmayacak, çalışanlarımızın kayıplarını giderecek bir asgari ücret belirleyeceğiz." ifadelerini kullandı.

3 saat süren Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Milyonlarca çalışanın beklediği asgari ücret zammına ilişkin de konuşan Erdoğan, "Yılbaşında ekonomik dengeyi sarsmayacak, çalışanlarımızın kayıplarını giderecek bir asgari ücret belirleyeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı saat 15.45'te toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

ASGARİ ÜCRET MESAJI

Erdoğan, asgari ücrete ilişkin olarak "Yılbaşında ekonomik dengeyi sarsmayacak, çalışanlarımızın kayıplarını giderecek bir asgari ücret belirleyeceğiz. İşçilerimizin onayını alacak, işverenlerimizi de yormayacak ve istihdama zarar vermeyecek bir asgari ücret seviyesi hedefi ile süreç yönetilecek." dedi.

"Büyük ve güçlü Türkiye'nin inşayı yolunda durmadan mücadele etmeyi sürdüreceğiz." diyen Erdoğan, "Yeter ki, 85 milyon olarak birliğimize sıkı sahip çıkalım. Aramıza fitne sokulmasına izin vermeyelim. Gerisi sadece sabır ve vakit işidir. İnşallah 2028'i siyasi, ekonomik, beşeri ve askeri bakımdan dünyanın sayılı güçlerinin arasında olarak karşılayacağız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası asgari ücret mesajı

"ENFLASYONU YAVAŞ YAVAŞ KONTROL ALTINA ALIYORUZ"

Enflasyonla mücadeleye ilişkin net mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Üstümüze serpilmeye çalışılan karanlık havayı darmadağın ediyoruz. Hep birlikte daha iyiye doğru gideceğiz. Enflasyonu yavaş yavaş kontrol altına alıyoruz. Ahlaki boyutu olmayan fiyatlanma davranışları yerini rasyonel fiyatlandırmalara bırakmaya başladı. Büyüme tarafındaki olumlu tablo rekorlarla sürüyor. 3. çeyrekte yüzde 5,9 büyüyerek OECD içinde en iyi performans sergileyen ülke olduk. Ekonomimiz yüzde 4,6'lık büyüme kaydetti. Hedeften en küçük bir sapma yoktur." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

"Dış politikada gerçekten yoğun bir gündemi geride bıraktık. Kardeşim Tebbun'la görüşmemizde Gazze'ye ve Filistin davasına güçlü desteğimizi teyit ettik. Yaklaşık 5 yıldır tam anlamıyla bir fetret devri yaşayan muhalefetin yönetimindeki belediyeleri, gerçek belediyecilikle buluşturacağız.

"TÜRKİYE'NİN GÜNEYİNDE TERÖR YAPILANMASINA KESİNLİKLE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Terörü kaynağında yok etme stratejimizi başarıyla uyguluyoruz. Havadan ve karadan gerçekleştirdiğimiz nokta operasyonlarla teröristlerin üzerindeki baskıyı artırıyoruz. Terör belasından Türkiye'yi tamamen kurtarmakta kararlıyız. Türkiye'nin güneyinde, Suriye ve Irak'ın kuzeyinde bir terör yapılanmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Tel Rıfat başta olmak üzere teröristlerin kümelendiği sınırımıza yakın alanları da eninde sonunda güvenli hale getireceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası asgari ücret mesajı

"KİMİN KİMİNLE İŞ TUTTUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUZ"

Kimin ne yaptığını kimin kiminle iş tuttuğunu çok iyi biliyoruz. Bir gece ansızın gelerek bu senaryoları kesip atmaktan çekinmeyiz. Kendi akıllarınca bize, aslında ülkemize ve milletimize kuyu kazanları da kendi kibirleriyle, kirli hesaplarıyla baş başa bırakıyoruz.

Ülke olarak her platformda iklim krizini dile getiriyoruz. Bir başka hakikat iklim değişikliğiyle mücadelenin yeni sömürü düzenine yol açmamasıdır. Dünyayı en çok kirleten ülkelerin iklim değişikliğiyle mücadelede daha fazla yük alması kaçınılmazdır. Biz bu meselede elimizi taşın altına koyuyoruz. Sera gazı emisyonunda tarihi sorumluluğumuz insanlığın ortak geleceğine katkıda bulunmak adına önemli adımlar atıyoruz.

Net Sıfır Emisyon hedefine 2053 yılında ulaşmayı öngörüyoruz. Dubai'de tüm bu konuları ifade ettik. Zirvede Gazze'deki dramı gündeme taşıdık.

Yarın Yunanistan'a gidiyoruz. Ardından Macaristan'a gideceğiz. Bölge ülkeleriyle iş birliğimizi güçlendireceğiz. Ülkemizin ikili ilişkilerinde diplomatik alanda kat ettiği her mesafe bizi Türkiye Yüzyılı'na bir adım daha yaklaştırmaktadır.

Hiçbir geçici sıkıntının, karanlık projenin bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz. İnsanımız hakikati görüyor. Vizyonumuza omuz veren her bir vatandaşımıza şükranımızı sunuyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası asgari ücret mesajı

"NETANYAHU NEREYE KAÇAR BİLEMİYORUM"

Türkiye, dünyanın neresinde bir masum varsa, onun yanında olmayı ilke edilmiş bir millettir. Bu bizim medeniyetimizden, tarihimizden, kültürümüzden, ecdadımızdan tevarüs ettiğimiz bir haslettir. Bizim safımız yalnızca bükülmez kolu ile hakkın yanı olabilir. Gazze'de öldürülen binlerce masumun yanında olmak için derin felsefi gerekçeleri aramaya da gerek yoktur. Gazze halkının yaşadıklarına karşı çıkmak için sadece insan olmak yeterlidir. Netanyahu nereye kaçar bilemiyorum. İşlediği savaş suçlarının, yakın gelecekteki yargılanmalarında ayrı bir yeri olacaktır. Er ya da geç insanlık mahkemesinde yargılanacaklardır.

Netanyahu yönetimine bu cüreti veren, suçların üstünü örten ülkeler de aynı akıbeti paylaşacaklardır. Amerika ve Avrupa ülkeleri, İsrail'e destek vermemiş olsa, bu yönetim böyle acımasız hareket edemezdi. Bunların geçmişi vahşetle doludur. Batının kendi refahından başka hiçbir şeyi umursamadığını net bir şekilde kanıtlanmıştır.

"İSRAİL, ZULMÜ NE KADAR TIRMANDIRIRSA, SONUCU DA O KADAR AĞIR OLACAK"

Gazze'deki vahşete ortak olan batı, yine sadece mayasındaki barbarlık dürtüsüyle hareket etmektedir. İsrail'e en küçük bir söz söyletmeyip Gazze'ye destek olanların üzerine giden ülkeler, insan olma özelliklerini kaybetmişler. Özellikle BMGK gibi kurumlar da sergiledikleri acizlikle, insanlığın ortak çatısı olma özelliklerinden uzaklaşmıştır. Guterres'in samimi desteği de engellenmiştir. Batının eteği altına saklanan İsrail, zulmü ne kadar tırmandırırsa, sonucu da o kadar ağır olacaktır.

"İSRAİL GERÇEK BİR ORDUYLA KARŞI KARŞIYA GELDİĞİNDE PARAMPARÇA OLACAK"

Silahsız ve çaresiz insanları, modern savaş araçlarıyla öldürmek, sadece korkaklara mahsus bir zavallılıktır. İsrail'in gerçek bir orduyla karşı karşıya geldiğinde paramparça olacağı muhakkaktır. Buna gerek kalmadan İsrail'in aklını başına almasını talep ediyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kabine Toplantısı sonrası asgari ücret mesajı

KENTSEL DÖNÜŞÜM HAMLELERİ

Marmara Bölgesinde yaşanan 5,1 büyüklüğündeki hafif sarsıntı bizlere deprem ülkesi olduğumuz gerçeğini bir kez daha hatırlattı. Topraklarımızın yüzde 66'sı, deprem açısından riskli. Son 1 asırda 6 ve üzeri büyüklükte 231 deprem meydana geldi. 130 binden fazla canımızı toprağa verdik. 6 Şubat'ta 50 binden fazla insanımız hayatını kaybetti. Bu coğrafyada yaşamak demek deprem gerçeğiyle yüzleşmek ve ona göre hareket etmek demektir. Tek çözüm, depreme dayanıklı binalar yapmaktır. Yani, kentsel dönüşüm adımı. Maalesef ülkemiz uzunca bir süre bu toprakların hakkını vermek yerine hakkına giren bir anlayışla yönetildiği için deprem felaketi göz ardı edilmiştir.

31 milyon konut ve 5 milyon ticari alandan oluşan bölümler var. Bunların 6 milyonu deprem riski altındadır. Üstelik yarısı da acilen dönüşmesi gerekiyor. Tek çare kentsel dönüşümdür. Kentsel dönüşüm konusu Türkiye için bir beka meselesidir. Hepsinden üstün, siyaset üstü bir konudur."

Haberler.com Haber Merkezi / Emre İliksiz - Politika

Recep Tayyip Erdoğan Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Erzurum adayı kim? 2024 İYİ Parti Erzurum Belediye Başkan adayı Canan Uçar kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı Veda Bingö kimdir? İYİ Parti Elazığ adayı kim? 2024 İYİ Parti Elazığ Belediye Başkan adayı kimdir? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Şubat Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Saadet Partisi Çorum belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çorum adayı Faruk Cıdık kimdir? Saadet Partisi Çankırı belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çankırı adayı Mustafa Ünver kimdir? Saadet Partisi Çanakkale belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Çanakkale adayı Şaban Sarı kimdir? Saadet Partisi Bursa belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bursa adayı İkram Akkaya kimdir? Saadet Partisi Bolu belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bolu adayı İsa Sayın kimdir? Saadet Partisi Bitlis belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bitlis adayı Emrah Yurci kimdir? 24 Şubat 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Saadet Partisi Bingöl belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bingöl adayı Mehmet Eser kimdir? Saadet Partisi Bilecik belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Bilecik adayı Ethem Ersöz kimdir? Saadet Partisi Aydın belediye başkan adayı kim oldu? 2024 Saadet Partisi Aydın adayı Fatih Karahan kimdir? HSK atama kararnamesi 24 Şubat Cumartesi yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU!
500

Yorumlar (13)

mehmet POLAT:

Sayın cumhurbaşkanım asgari ücrete zam gelmeden her şeye %30 zam uyguladılar bundan haberiniz varmi

288
17
yanıtYanıtla
ahmey bulut:

Bide zam yapilinca dusun aralik sonu yine gelir ocak basi ve ocak sonu yine gelir yapilacak zam bizim elimize gecmeden ericek zaten

yanıt98
yanıt6
Murat Vatansever:

Mevzu 2028 e uzandı şimdiden. Vizyon gerçekten çok geniş. Hep gelecekler günler güzel. Hiç yaşadığımız günlerin hesabını veren yok. Ve olmayacak ta! Hepimize geçilmiş olsun. En güzel günümüz yine bugünümüz olacak!

196
15
yanıtYanıtla
ilyas Gülden:

Ona zarar buna zarar politikasıyla başlayan bir konuşma hayırlı olsun 15500 TL

130
12
yanıtYanıtla
Hasan Aksoy:

Düşünsenize en düşük memur maaşı bile az görülürken onun yarisi maaş alan asgari ücretli ne yapsin taş mi kemirsin. Şimdi bir mal çıkıp okusaydin dicek biliyorum :) okudum kpss puanım 89 ama dayım olmadığı için atanamadım asgari ücrete hapis edildim benim gibi binlercesi var şimdi biz yaşamayalım mi ?

107
13
yanıtYanıtla
Metin Yalcin:

Okumuşsun iyi etmişsin genç adam, ancak Devletin herkese iş vermek zorunda olmadığını bilmen gerekir genç adam, benim çocuğumda okudu 1 sezon bekledi böyle beklemek ile hayat geçmez dedi gitti çırağın bile yapmadığı işi yapmakla başladı, bugün baba Devletin iş vermesini iyi ki beklememişim diye bana söylüyor ..

yanıt17
yanıt70
Kartal Q7:

Metin Yalçın adam ne yorum yapmış sen ne cevap vermişsin eeee yani asgari ücrete mahkum mu olsun bu halk ne demek istiyorsun ??

yanıt14
yanıt2
FATİH ARSLAN:

20 yıldır hedef 2023 tü şimdi 2028 oldu. Zamanın da anlamadığın işe karismasaydin şimdi enflasyon dolar çok farklı olurdu. Ne oldu naslar faiz yüzde 48 . Bunun sorumlusu kim. Dünya faiz arttırır iken bizimkisi naslari rüyasında gördü. Nas dedi sonuç yüksek faiz ve sıfır sorumluluk. Ne güzel dünya.

106
13
yanıtYanıtla
osman tanik:

Yükseldi de ne oldu? Düşürelim derken yanlış mı söylüyordu, kovdum işcileri yatırdım tüm parayı bankaya şimdi ayda 5 milyon ohhh... yatırım istihdam yok artık

yanıt10
yanıt43
orhan yaldız:

Asgari ücret 8500 TL iken en düşük memur maaşi 13000 TL idi. Yeni yılda en düşük memur maaşi 34000 TL olucaksa asgari ücretin 16000 TL lerde kalması gülünç olur.Bütceyi sarsan seçim nedeniyle memura verilen seyyanen zam oldu. Ek MTV gibi vergilerle kapatmaya çalıştılar olmadı. Emeklilerde bu yüzden 7500 TL de kaldı.

95
24
yanıtYanıtla
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title