Haberler

CHP'li Ağbaba ile AK Partili Gökçek arasında "Roma gezisi" gerilimi: Karşımda trol çocuğu var

Güncelleme:

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ile AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Roma gezisi tartışması yaşandı. O anlarda TBMM'de tansiyon bir hayli yükseldi.

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba ve AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Roma gezisi tartışması yaşandı. Ağbaba, AK Partililerin tasarruf adı altında uçakla seyahat ettiklerini söyledi. Gökçek ise "İmamoğlu, Roma'ya uçakla gitti" dedi. Bunun üzerine Ağbaba, "Bak, karşımda bir trol çocuğu var, bir trol çocuğuyla muhatap olmuyorum ben" sözleriyle Gökçek'e cevap verdi.

MECLİSTE EKONOMİ TARTIŞMASI

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba fahiş fiyatlar ve stokçuluğa ilişkin cezaları içeren kanun teklifinin 6. maddesinde söz alarak fahiş fiyatlara ilişkin iktidara yüklendi. Ağbaba, "Fiyat artışlarının sebebi ne? Kime sorarsan sor enflasyon... Enflasyonun sebebi, tek adam yönetimi. Ülkeyi yöneten hükümet hiç uzağa gitmeyin. Neydi teori, faiz sebep enflasyon netice diyen kişi. Eğer birine ceza verecekseniz, eğer birini kapatacaksınız sarayı kapatın. O büyük ekonomisti bir susturun her şey değişir." ifadelerini kullandı.

"BAKAN MALATYA'YA ÖZEL UÇAKLA GİTMİŞ"

CHP'li Ağbaba, "Geçtiğimiz yıllarda 2018 seçim kampanyasını hatırlayın, sebze fiyatları arttı, suçlu kim? o hıyar var ya, suçlu o. Arkadaşlar başka bir düşman daha vardı, ülkenin bekasına kasteden kimdi, kuru soğan. Ne yaptınız soğan depolarını bastınız. Artık yeter, şatafattan ve israftan vazgeçin, bu milletin aklıyla dalga geçmeyin. Şimdi, bakanlar çıkmış, bakanlar illerde minibüsle geziyorlar. Geçen Malatya'ya gitmiş bakanın birisi, Malatya'ya nasıl gitmiş? Özel uçakla, özel uçakla" sözleri üzerine AK Parti Ankara Miletvekili Osman Gökçek, Ağbaba'nın sözlerine sataşmasıyla iki milletvekili arasında gerginlik yaşandı.

Ağbaba ve Gökçek arasında geçen diyalog.

Osman Gökçek: İmamoğlu da uçakla gitti.

Veli Ağbaba: Sen sus. Bak, karşımda bir trollün oğlu var.

Osman Gökçek: İmamoğlu Roma'ya uçakla gitti.

Veli Ağbaba: Bak, karşımda bir troll çocuğu var, bir troll çocuğuyla muhatap olmuyorum ben.

Osman Gökçek : İmamoğlu da Roma'ya gitti.

Veli Ağbaba: Bak, trollük yapma, trollük yapma yavrum, trollük yapma.

Osman Gökçek: İçtiğiniz şarapların parasını İstanbul'a nasıl ödettiğinizi anlat.

Veli Ağbaba: Ergen trolü, trollük yapma.

Veli Ağbaba: İsraf sizin ahlakınız olmuş. Tedbir ne, fakir fukara... Yolsuzluğu hırsızlığı şatafatı bırakın, bu ülke bir günde düzelir.

Osman Gökçek: Uçağın parasını İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden ödediniz.

Osman Gökçek, Ekrem İmamoğlu'nun gazetecilerle birlikte yaptığı Roma gezisine ilişkin, "Tabii, bir Roma gezisi oldu. Sayın Ekrem İmamoğlu gazetecileri götürdü; bu götürdüğü uçağın parasını İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden ödediniz. Daha sonra 'Orada gazetecilere yemek verdik' dediniz, şaraplar açtınız, şarabın parasını İstanbullulara ödettiniz; şimdi, geldiniz, bize tasarruftan bahsediyorsunuz" dedi.

"ÖZEL UÇAKLA GİDİLMEDİ, BİLETLER EKONOMİ ALINDI"

Gökçek'in sözlerine ilişkin konuşan CHP Grup Başkanvekili Murat Emir ise Türk Hava Yolları'nın Charter seferiyle gidildiğini ifade ederek "Şimdi böyle sanki cevap verecekmiş gibi gelip oraya buraya saldırınca haklı olamıyorsunuz. Biz sabaha kadar anlatırız, sorunumuz yok. Bakın, Ekrem İmamoğlu Roma'ya gitti. Roma'ya giderken öyle sizin gibi tek tek yandaş gazetecileri seçmedi. 37 gazeteci seçti. Onların hiçbirisinin yandaşlık aidiyeti yok hiçbir yere ve çok daha önemlisi özel uçakla gidilmedi, Türk Hava Yollarının Charter seferiyle gidildi, bütün biletler ekonomi alındı.

"KOMİTENİ VERDİĞİ YEMEĞİ YEDİLER MASRAF YOK"

Peki, niye gidildi oraya? Bakın, orada Avrupa oyunlarının EOC'yle anlaşması imzalandı. Bunlardan övünün, övünün, mutlu olun. Bu, 2036'da Olimpiyat Oyunlarının İstanbul'da yapılması için bir hamle oldu, bunlar çok kıymetli. İstanbul'u bir dünya başkenti yapmaya çalışıyor, İstanbul'u kültürün, sporun başkenti yapmaya çalışıyor. Benden korkuyorsunuz değil mi haksızlığınız ortaya çıkacak diye. Bir gece kaldılar, bir akşam yemeği yediler. Nerede yediler biliyor musunuz? Olimpiyat Komitesi yemek verdi, onu yediler, haberiniz var mı? Yani orada bir masraf yok, orada çok önemli tarihî bir hizmet var; tarihi herkes duysun diye, tüm dünya görsün diye, tüm dünyanın gözü önünde Avrupa oyunları İstanbul'da oynansın diye yapıldı bu. Bu bir başarıdır, bununla övünün becerebiliyorsanız." sözlerini kullandı.

"KAMUDAN EN AZ REKLAMI ALARAK BU HALE GETİRDİM"

Ağbaba, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, "Beyaz TV'yi hangi parayla" aldığını sordu. Osman Gökçek ise, "Bütün ticari sicil gazetelerine bakabilirsiniz, Beyaz TV benim değil, bunu anlamakta zorlanıyorsunuz. Ben kamudan en az reklamı alarak bugün Beyaz TV'yi bu hale getirdim. Bir kere, bundan dolayı, profesyonel yaşantımda bir anlamda bir başarı elde ettim" cevabını verdi.

Kaynak: ANKA / Politika

Ekrem İmamoğlu Milletvekili Osman Gökçek Veli Ağbaba Tansiyon İstanbul AK Parti Malatya Ankara Roma Gündem 3.Sayfa Politika Haberler

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

Eşi ve 3 yaşındaki oğlunu silahla vurarak öldüren polis aynı tabancayla intihar etti

Eşi ve 3 yaşındaki oğlunu silahla vurarak öldüren polis aynı tabancayla intihar etti

Kızıldeniz'de tansiyon yüksek! Husiler, biri ABD'ye ait 3 gemiyi füzelerle yerle bir etti

Kızıldeniz'de tansiyon yüksek! Husiler, biri ABD'ye ait 3 gemiyi füzelerle yerle bir etti

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden 'Neden' sorusuna 'Sadece Allah rızası için' yanıtı

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden "Neden" sorusuna "Sadece Allah rızası için" yanıtı

500

Yorumlar (12)

Seko:

Şu bebeği ciddiyr alıyorlar ya pes.....ben olsam cevap bile vermem

292
176
yanıtYanıtla
Özcan Özcan:

parselcinin oğlu da parselcidir.

223
102
yanıtYanıtla
Salim:

ADAMSIN VELİ BABAAAAAAAA...

156
117
yanıtYanıtla
Alkandros Alkimedos:

babasına çekmiş yavru da

178
79
yanıtYanıtla
albatros :

babanı da sevmezdim süt oğlan...

158
75
yanıtYanıtla
Mehmet Kan:

Melek melek bir tek kanatları eksik mal varlığında göstermediği villaları satsın kanatlarida taktırır yakında.

129
47
yanıtYanıtla
Can:

Beyaz tv yi çok iyi bilen biri olarak . Beyaz tv Osman gökçek in değildir diyen eski ankara belediye başkanı Melih Gökçek i hayretle karşılıyorum .

79
19
yanıtYanıtla
Korhan KILIÇ:

Tam trol gerçekten.instagram sayfası hep feyk takipçi...:)))

60
28
yanıtYanıtla
HALİS ER:

Osman haklı

yanıt43
yanıt39
Fikret Özyakup:

Tencere dibin kara seninki benimkinden kara. Al birini vur ötekine

33
5
yanıtYanıtla
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title