Haberler

  Yeni Opel Insignia Eylül'de

  Opel model yelpazesi, 65. Frankfurt Motor Show'da (12-22 Eylül 2013) dünya prömiyeri yapılacak yeni Opel Insignia ile bir üst seviyeye çıkıyor.

  ? Çığır açan yeni nesil dokunmatik bilgi-eğlence sistemi

  ? Yalnızca 3.7 lt / 100 km tüketim ve 99 gr / km CO2 salımına sahip 140 HP.'lik Turbo dizel

  ? 170 HP ve 250 HP.'lik yeni Turbo benzinli doğrudan püskürtmeli motor

  ? Yeni karoser ve iç tasarım daha fazla ayrıcalık sunuyor

  ? Eylül ayında Türkiye Pazarında

  Yılın Aracı ünvanına ve birçok ödüle sahip Yeni Insignia çok daha çekici iç ve dış tasarımıyla göz alıyor. 99 g Turbo dizel ve yeni nesil Turbo benzinli motor gibi yeni güçlü ve ultra verimli doğrudan püskürtmeli motorlar,geniş motor portföyü daha da genişletiyor. Bir dizi şasi iyileştirmesi, daha yüksek konfor getiriyor. ve tümüyle yeni nesil bir bilgi-eğlence sistemi. Bu sistem pek çok akıllı telefon işlevini araca entegre ediyor ve orta konsoldaki dokunmatik ekran vasıtasıyla sezgisel ve basit bir şekilde kullanılabiliyor.

  Opel Genel Müdürü Özcan Keklik, bu orta sınıf modelin evrimini şöyle açıklıyor: "Başarılı Insignia bugüne dek 500.000 adet'in üzerinde Opel sürücüsünün kalbini kazandı. Kaliteli ve şık bir kokpit, bilgi-eğlence sistemleri, örnek güç aktarma organları ve tasarım ile yeni Insignia çok daha fazla heyecan uyandıracak. Amiral gemimiz artık daha sofistike ve dikkat çekici; ama tüm bu zarafetin ortasında bile işin özünden uzaklaşmıyor: sürücüler ve yolculara en yeni teknolojilerle konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimini cazip bir fiyatla sunmak."

  Tamami ile yenilenen ön ve arka yüz;

  Ön Yüz;

  ? Yeni far tasarımı

  ? Yeni LED Gündüz far formu - gelişmiş LED teknolojisi

  ? Daha geniş ve alçaltılmış krom ön ızgara

  ? Yeni ön tampon tasarımı ve mercek formlu yuvarlak yeni sis farları

  Arka Yüz;

  ? Yeni LED arka farlar

  ? Bagaj kapağında arka farları bölen ve boylu boyunca uzanan belirgin krom çıta

  Yeni arka tampon tasarımı

  Tamami ile yenilenen iç mekan ve yepyeni teknolojik özellikler;

  ? Yeni direksiyon tasarımı

  ? Yeni gösterge paneli ve orta konsol tasarımı

  ? Yenilenen klima kontrol düğmeleri

  ? Orta konsol'da 2 alternatif: 4" Renkli ve 8" Dokunmatik Renkli Ekran

  ? Gösterge Panelinde 2 alternatif: 4" & 8" Renkli Ekranlar

  ? Touch Pad: Mevcut Insignia'da sunulan Turn-Push düğmesi yerine, dokunmatik kontrollü yüzey (üst sağ resim)

  ? Keyless Go Sistemi: Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi

  ? Ve daha birçok heyecan verici özellik...

  Yeni SIDI Motor Serisi;

  ? Uzun zamandır heyecan ile beklediğimiz Yeni SIDI benzinli motor teknolojisi Yeni Insignia'da: 1.6lt 170hp Turbo AT6

  ? Daha yüksek performans, daha düşük yakıt tüketimi (1.6lt 170hp Turbo AT6 ortalama yakıt tüketimi 6.6lt / 100km)

  Yeni Gövde Tipi:

  Sedan ve Sports Tourer gövde tiplerine ek olarak yükseltilmiş şasiye ve 4x4 teknolojisi

  Şık: Yeni nesil bilgi-eğlence sistemine sahip düzenli kokpit

  Kokpitin iyileştirilmesinde üç kritere yoğunlaşıldı: açık, basit ve böylece sezgisel kullanım, bilgi-eğlence sistemlerinin özelleştirilebilmesi ve elbette, sürücüyü yoldaki trafikten mümkün olduğunca az ayıran özellikler sayesinde daha da artırılan sürücü ve yolcu konforu ve güvenliği.

  Orta konsol tümüyle yeni bir incelik ve zarafet hissi veriyor ve bir dizi en yeni teknolojiler ve işlevleri barındırıyor. Piyano siyahı ve krom kaplamalı kumanda paneli önemli ölçüde sadeleştirildi. Artık yalnızca birkaç düğme bulunuyor; böylece bilgi-eğlence sisteminin ve örn. klimanın kullanımı hızlı ve sezgisel hale geliyor.

  Insignia'daki yeni nesil bilgi-eğlence sistemi 8 inçlik bir dokunmatik ekrandan kumanda edilebiliyor. Başlangıç ekranından sürücü tüm işlevlere erişebilirken, düğmeler, dokunmatik ekran veya ses kumandaları vasıtasıyla radyo istasyonları, şarkı isimleri, akıllı telefon bağlantısı veya 3D navigasyon haritası gibi alt menülere erişebiliyor. ve bilgi-eğlence sistemi kişiselleştirilebiliyor; 60'a kadar kişisel favori (örn. çalma listeleri, telefon kişileri, navigasyon adresleri) hafızaya kaydedilebiliyor.

  Orta konsola ergonomik biçimde entegre edilen dokunmatik ekran ve bilgi-eğlence sistemine hızlı ve sezgisel biçimde erişmek için tümüyle yeni bir yol sunuyor. Aydınlatmalı, dokunmaya duyarlı yüzeyi parmak hareketlerine anında hissedilir tepki veriyor ve yeni nesil bilgi-eğlence sistemini kullanmayı, sürücünün trafikteki dikkatini dağıtmaksızın çocuk oyuncağı haline getiriyor. Tek tek harfler bile (örneğin, veritabanında bir şarkı veya navigasyon sisteminde bir şehir ararken) dokunmatik ekrana parmak ucuyla girilebiliyor.

  Bunlara ek olarak, Insignia sürücüsü en yeni nesil bilgi-eğlence sistemine, yeni tasarımlı, düzenli direksiyon simidi kumandalarının yanı sıra sesli komutlarla da kumanda edebiliyor. Gelişmiş ses tanıma işlevi, direksiyon simidi üzerindeki bir düğmeye basılarak etkileştirilebiliyor ve aynı anda birden fazla komutu işleyebiliyor. Geniş kullanım seçenekleri yelpazesi, yeni nesil bilgi-eğlence sistemindeki iyileştirmelerin sonucudur.

  8 inçlik yüksek çözünürlüklü renkli ekrana sahip yeni tasarımlı gösterge paneli insan ve makine arasındaki bağlantıyı pekiştiriyor. Hız, devir ve yakıt seviyesi gibi klasik göstergelere ek olarak, navigasyon, akıllı telefon kullanımı ve ses sistemi seçenekleri hakkında ek bilgiler doğrudan sürücünün görüş alanında olup ayarlanabiliyor.

  Üst: Yeni nesil 99 gram Turbo dizel ve SIDI Turbo benzinli motor

  Yeni Opel Insignia aynı zamanda güç aktarım organları ve şasi anlamında da iddialı. Bu orta sınıf model sürüş konforu, kontrol ve yol tutuş alanlarında zaten pek çok ödül almış olsa da bu yeni versiyon çıtayı daha da yükseltiyor. Opel mühendisleri, amortisörler, dengeleyiciler ve direksiyon da dahil olmak üzere şaside bir dizi iyileştirmeler yaparak daha düşük gürültü ve titreşimin yanında daha da yüksek konfora ulaştılar.

  Daha da genişletilen motor portföyü, hiç bir taviz vermeksizin performans ve konfora yönelik olarak geliştirildi. Yeni Opel Insignia güçleri 110 bg ile 325 bg arasında değişen benzinli, dizel ve LPG (Likit Petrol Gazı) olmak üzere üç alternatif arasında tercih yapma imkanı sunuyor.

  Yeni Insignia 2.0 CDTI tam bir ekonomi ve yakıt tasarrufu şampiyonu. Yeni 2.0 litrelik turbo dizel motoru sayesinde 120 bg ve 140 bg'lik versiyonlar, EG Nr. 715/2007'ye göre yalnızca 99 gr/km CO2 (Sports Tourer: 104 gr/km CO2) salım yapıyorlar. Altı vitesli düz şanzımanlı ve Start/Stop sistemli dört ve beş kapılı modeller bu araç sınıfındaki en iyi değer olan, karma tüketimde 100 km'de yalnızca 3.7 litre (Sports Tourer: 3.9 lt/100 km) yakıt tüketiyorlar ve bu özellikleri bu aracı A+ verimlilik sınıfına taşıyor. Her iki model de ayrıca üstün bir torka sahip; bir otomatik overboost işlevi sayesinde 120 bg'lik Turbo dizel 320 Nm ve 140 bg'lik model 370 Nm tork sunabiliyor.

  Yelpazenin en iyisi olan dizel motor, 195 bg'lik 2.0 BiTurbo CDTI. Sıralı, iki kademeli turbo şarja sahip bu yüksek performanslı dizel 400 Nm'lik etkileyici bir torka ulaşıyor ve doğrudan tepkilerinin yanı sıra geniş bir devir aralığında sunduğu örnek olacak nitelikteki itiş gücüyle diğerlerinden ayrılıyor.

  En öne çıkan benzinli motorlar, iki turbo doğrudan püskürtmeli motordur: 250 bg güç ve 400 Nm maksimum torka sahip 2.0 SIDI Turbo ve 170 bg güç ve 260 Nm ve hatta overboost ile 280 Nm maksimum torka sahip en yeni nesil motor yelpazesinden 1.6 SIDI Turbo (SIDI = Kıvılcım Ateşlemeli Doğrudan Püskürtme). Her ikisi de yüksek yakıt ekonomisiyle üstün güç gelişimi ve kusursuz çalışma akıcılığına sahip. Bunlar altı vitesli düz şanzıman ve Start/Stop işleviyle veya yeni, düşük sürtünmeli altı vitesli otomatik şanzımanla donatılabiliyor. Önden çekişe ek olarak 2.0 litre SIDI Turbo ayrıca dört tekerlekten çekişle de sunuluyor.

  Alternatif ve son derece ekonomik bir güç aktarım seçeneği ise, 140 bg güç ve 200 Nm maksimum torka sahip Opel Insignia 1.4 LPG. Tıpkı benzinli versiyon gibi bu da gelecekteki Euro 6 salım standartlarının katı ilkelerine uygun. MVEG karma çevrimde 7.6 lt/100 km'lik (Sports Tourer: 7.9 lt/100 km) yakıt tüketimi ve 124 gr/km'lik (Sports Tourer: 129 gr/km CO2) düşük CO2 salımıyla Insignia LPG modeli, A verimlilik sınıfında rakipsiz.

  Kendine özgü bir tarz: Üstün zarafetli ödüllü Opel tasarım dili

  Yeni Insignia, orta sınıf segmentinde pek çok ödül kazanmış olan "heykelsi tasarım Alman mükemmeliyetçiliğiyle buluştu' şeklindeki Opel tasarım felsefesini geliştiriyor. Tasarım teması, geniş duruşu görsel olarak vurgulayacak şekilde gözden kaçması imkansız biçimde alçak ve geniş ön görünümle üst sınıf bir izlenimini ve dinamiklerini yansıtıyor. Son derece parlak krom ızgara öncesinden daha geniş ve daha alçak. Opel logosunu taşıyan marka çubuğu daha eğimli ve gözü yeniden tasarlanan farlara bağlayan kanatçıklar içeriyor. Trim versiyonuna bağlı olarak bunlar güvenlik aydınlatması sistemi AFL+ içeren bi-xenon farlarla sunuluyorlar. Tüm farlarda, içlerindeki teknolojiyi vurgulayan, krom kaplamaların bulunduğu son derece parlak siyah renk hakim. Üst seviye farlarda enerji tasarruflu LED'lerin kullanıldığı kanat şekilli gündüz farları bulunuyor. Alt ön yüz insertleri, üst ızgara boyutunu vurgulamak üzere ince ve geniş görünecek şekilde tasarlandı. Sis lambaları ise geniş siyah insertler ve krom kaplamalarla tamamlandı. Ön tasarımın genişliğini ve Opel Insignia'nın üst sınıf tasarımını vurgulamak üzere bunlar tekerlek yuvasına yaklaştıkça inceden kalına doğru genişliyorlar.

  Yeni Insignia sedan ve hatchback'in yandan görünümü, benzersiz bagaj kapakları ve entegre rüzgarlık tasarımıyla açıkça belirginleştirildi. Beş kapılı modelin C direğindeki kat çizgisi rüzgarlığın arka kenarına doğru giderek kayboluyor ve klasik bir coupé silüeti kazandırıyor. Dört kapılı modelde ise kat çizgisi rüzgarlığın kenarı boyunda devam ederek bu zarif sedanın uzunluğuna vurgu yapıyor.

  Bu ayrıca, yeni Insignia'nın daha geniş ve daha alçak orantılı arka tasarımında da kendini gösteriyor. Son derece parlak krom marka çubuğu bagaj kapağı üzerinde alçak bir konumda ve marka logosunu taşıyor. Bu çubuk arka lambalara uzanarak ince bir görüntü sağlıyor. İki parçalı arka lambaların işlevleri hem sedan hem de hatchback modellerde LED kullanılarak gerçekleştiriliyor. Keskin bir "kanat' şeklindeki lamba tasarımı tüm karoserler için karakteristik bir nitelik taşıyor.

  Yeni Opel Insignia aynı zamanda bir dizi teknoloji, güvenlik ve konfor özellikleri de sunuyor. Adaptif hız sabitlemeden kör nokta uyarısına kadar uzanan teknoloji harikası radar ve kamera bazlı destek sistemleri yelpazesi, ön çarpışma uyarısı ve ikinci nesil park yardımı, AGR onaylı üst sınıf koltuklar ve anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi "Open & Start', bunlardan yalnızca birkaçı.

  Kaynak: OtomobilGazetesi.com / Otomobil

  Frankfurt Insignia Eylül Opel Otomobil Haberler

  Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

  Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

  Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

  Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

  TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

  TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

  Bakmadan Geçme

  25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title