Mavi Vatan Haberleri

Mavi Vatan haber, Mavi Vatan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mavi Vatan - Dün
AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (2)
"Yunanistan Ege'yi Yunan Gölü yapmak üzere bir takım projelerin peşinde koşuyor" Türkiye'nin kendi "Mavi Vatan"ında Türkiye Cumhuriyeti'nin haklarını ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kendi bölgesindeki haklarını koruduğunu dile getiren Çelik, şunları kaydetti: "Maksimalist bir şekilde 'Sevilla Haritası' diye kimsenin hukuki kabul etmediği bir haritayla neredeyse Ege'yi Yunan Gölü yapmak üzere kendi kendine birtakım projelerin peşinde koşuyor Yunanistan.
Mavi Vatan - Dün
Mavi Vatan: Türkiye için hangi riskleri içeriyor? Eleştiriler neler?
Bir süre "Komşularla Sıfır Sorun" prensibini benimseyen Türkiye, özellikle son 4 yılda deniz yetki alanlarında aktif ve askeri güce dayalı Mavi Vatan doktrinini benimsedi.
Mavi Vatan - 20.9.2020
AK Parti'li Turan, partisinin Bayramiç İlçe Kongresinde konuştu Açıklaması
"Atatürk demem diyene ses çıkartmayan, terörist Sakine Cansız'ı anan, sözde Ermeni soykırımı var diyenlerin yer aldığı bir parti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi değildir." diyen Turan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Sen Atatürk düşmanısın diyorlar. Nerede konuştuk böyle bir şey? Nerede gördünüz öyle bir şey. 'Bana öyle dediler' diyor. Şimdiye kadar bizden, Sayın Erdoğan'dan Atatürk'ün emanet ettiği bu ülkeye bir tek yanlış gördünüz mü? Mavi Vatan mı bilirdik? Amerika'nın karşısında, Avrupa'nın karşısında dik durmayı mı bilirdik? Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu meydanlarda, Çanakkale'de savaşırken bu ülkede 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olsun' diye savaşmadı mı? Atatürk'ten sonraki yıllarda fabrikaları kapatan, içe kapanan, 'Yurtta sulh cihanda sulh'u bize yanlış anlatarak hiçbir yere baktırmayan, 30 milyar ihracatı olan ülke bu ülke değil miydi? Ama hep beraber çalışarak ayağa kalkıp tüm ülkeyi milletimizle ihya ettik.
Mavi Vatan - 20.9.2020
AK Parti Serdivan İlçe Kongresi yapıldı
Cumhur İttifakı'nın temelinin o gün atıldığını, bugün gelinen noktada çok bereketli hale geldiğini vurgulayan Yavuz, "Bu bereket kendini Karadeniz'de, Akdeniz'de, Ege'de, Anadolu'da gösteriyor. DEAŞ'a karşı, PKK'ya karşı, dış güçlere karşı gösteriyor çok şükür. Bağımsız ve dik duran bir devlet haline nasıl dönüştüğümüzün en büyük izahı ve kanıtı, bugün Akdeniz'de yaşanan olaylardır. 'Mavi vatan' dedik, kırmızı çizgimizi çizdik ve dik duruşu sonuna kadar sürdüreceğiz.
Mavi Vatan - 19.9.2020
MHP Grup Başkanvekili Akçay'dan "Doğu Akdeniz" açıklaması Açıklaması
"Türkiye 101 yıl önceye göre 101 kat daha güçlü" Doğu Akdeniz konusuna da değinen Akçay, şunları kaydetti: "Mavi vatan diyoruz.
Mavi Vatan - 19.9.2020
İçişleri Bakanı Soylu, gazi ve gazi yakınlarıyla bir araya geldi Açıklaması
Medeniyetin aklının ihtiyacın ne olduğunu gördüğünü, bugün Zeytin Dalı'ndan Fırat Kalkanı'na, Barış Pınarı'na kadar Türkiye'nin bu coğrafyaya barış ve huzur getirebilmek adına terörü tasfiye etmek için gerekli harekatların düzenlendiğini ifade eden Soylu, "Bunu hayal edemezdik. Doğu Akdeniz'de, Mavi Vatan'da bu coğrafyanın hakkını ve hukukunu koruyacağımızı, 'durun bir dakika' diyebileceğimizi hayal edemezdik.
Mavi Vatan - 17.9.2020
Son dakika haberi: Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni
Doğan, Fırat Kalkanı, Zeytindalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı Harekatıyla kara sınırlarını korumak için Akdeniz'de de mavi vatan sınırlarını korumak için gece gündüz nöbetteki askerlerin de bugün aynı şuurla görev yaptığını belirtti.
Mavi Vatan - 16.9.2020
Mardin'de 'Nilly' ile aramada 420 kilo eroin ele geçirildi
Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü binasında sergilenen eroin paketlerinde polis ekiplerince 'Mavi Vatan' yazıldı.
Mavi Vatan - 16.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü binasında sergilenen eroin paketlerinde polis ekiplerince 'Mavi Vatan' yazıldı.
Mavi Vatan - 16.9.2020
Mardin'de 'Nilly' ile aramada 420 kilo eroin ele geçirildi
Öte yandan İl Emniyet Müdürlüğü binasında sergilenen eroin paketlerinde polis ekiplerince 'Mavi Vatan' yazıldı.
Mavi Vatan - 16.9.2020
Ankara-Niğde Otoyolu ile Edirne'den Şanlıurfa'ya 1200 kilometre kesintisiz ulaşım
Ülkenin dört bir yanını kara yolu ve demir yolu ağıyla geliştirdiklerine işaret eden Karaismailoğlu, şöyle konuşu: "Demir yolu, önümüzdeki günlerde çok daha önemli olacak. Özellikle sanayilerin, OSB'lerin gelişmesi, bunların demir yoluna bağlantıları konusunda önemli çalışmalarımız var. İnşallah bölge lojistik anlamda çok önemli bir hale gelecek. Bölgenin Anadolu'nun kalbinde olması, her tarafa uzaklığı demir yolu ve kara yoluyla bütün bağlantıları sağladıktan sonra üretimde müthiş gelişmeler olacak. Bir taraftan yatırımlar devam ederken bir taraftan da Cumhurbaşkanının liderliğinde dünyada söz sahibi bir ülke konumuna geldik. İnşallah Mavi Vatan'ımızda söz sahibi olurken uzay vatanda da söz sahibi olduk, olmaya da devam edeceğiz.
Mavi Vatan - 15.9.2020
Kılıçdaroğlu'dan Davutoğlu'na ziyaret (1)
Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmelere ilişkin soru üzerine Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin dış politikada yalnızlaştığını ileri sürdü. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Mısır'da, Suriye'de ve İsrail'de büyükelçimiz niçin yok? Bir dönem kendi bölgesinin istikrarını savunan ve bu bölgede istikrarın temel aktörü olarak görülen Türkiye, artık böyle görülmüyor. Oruç Reis gemisi neden çekildi? Bakım varmış. Bu ülkenin Dışişleri Bakanı, '90 gün orada görev yapacak.' demedi mi? Dedi. 90 gün dolmadan çekildi mi geri? Çekildi. Kimin talebi üzerine çekildi? Bu ülkede Dışişleri Bakanı kim? Asıl sorulması gereken soru o. Kim Dışişleri Bakanı? İbrahim Kalın mı, Mevlüt Çavuşoğlu mu, Hulusi Akar mı? Dışişleri Bakanlığının, Türkiye'nin dış politikasının belirlenmesinde tümüyle devre dışı bırakıldığını bilmiyor muyuz? Biliyoruz. Herkes konuşuyor, sadece konuşmayan Dışişleri Bakanlığı. Neden? Türkiye, bütün bu olaylar olurken en haklı davasında yalnız kaldı." ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun Güney Kıbrıs Rum Kesimi ile görüştüğünü, KKTC'ye gitmediğini anımsatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Anlaşma imzaladılar, o anlaşma 1960 anlaşmalarına açıkça aykırı. Türkiye'nin garantörlüğü var. CHP olarak o gün MYK'yi acil topladık ve açıklama yaptık. Dışişleri Bakanlığı biraz böyle mahcup, o da kalktı ertesi gün bir açıklama yaptı. Nasıl bir dış politikadır ki Türkiye, bölgesinde yalnızlaşıyor? Nasıl bir dış politikadır ki değerli yalnızlık haline geliyor? Nasıl bir dış politikadır ki en haklı davamızda yani Mavi Vatan'da yalnız kalıyoruz? Filistin bile yanınıza değil.
Mavi Vatan - 15.9.2020
Atatürk'ün Trabzon'a gelişinin 96. yıl dönümü kutlandı
Trabzon'un dün olduğu gibi bugün de Atatürk'ün yanında ve onun ilkeleri ve inkılapları doğrultusunda birleşmeyi kendine görev bildiğini ifade eden Ataman, şunları kaydetti: "Bu ülkenin ve bu milletin Atatürkçülükten anladığı şey, bu memleketi her gün daha ileriye götürmektedir. İHA'ları, SİHA'ları yapmaktır. Yavuz Sondaj Gemisi ile araştırma yapmaktır. Mavi Vatan'a, Türkiye'ye, Anadolu'ya sahip çıkmaktır.
Mavi Vatan - 15.9.2020
İYİ Partili Özdağ'dan Yunanistan tepkisi Açıklaması
İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, "Nasıl Muğla, Aydın, Denizli, İstanbul'u tartışmıyorsak bu vatan parçalarını, Mavi Vatan'ın da herhangi bir parçasını Yunan zorbalarıyla konuşmak durumunda değiliz." dedi.
Mavi Vatan - 14.9.2020
Erzurumlu bisiklet tutkunları Ege ve Akdeniz'deki gelişmelere tepkilerini "lastik" çevirerek...
Havuzbaşı Kent Meydanı'nda bir araya gelen Erzurum Motosiklet ve Bisiklet Severleri Kulübü temsilcileri, bisikletlerinde "Ha vatan ha mavi vatan", "Yine şımardın Yorgo" ve "Karadeniz, Marmara, Ege, Akdeniz her yerde devletimizle beraberiz" yazılı pankartlar açtı.
Mavi Vatan - 14.9.2020
Bisiklet ve Motor tutkunlarından, Yunanistan ve Fransa'ya tepki
Havuzbaşı Kent Meydanı'nda toplanan Erzurum Motosiklet ve Bisiklet Severler Kulübü üyeleri 'Şımardın yine Yorgo', 'İnceldiği yerden kopsun, bu sefer ilk hedefimiz Atina olsun', 'Ha vatan ha mavi vatan' yazılı dövizlerle Yunanistan ve Fransa'ya tepki gösterdi.
Mavi Vatan - 13.9.2020
Sarıgöl MHP'de Ahmet Buldanlı güven tazeledi
"Fransa nere, senin Doğu Akdeniz'de ne işin var?" Kongreye katılan MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay gündeme ilişkin açıklamalarda da bulundu. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a Doğu Akdeniz politikası sebebiyle tepki gösteren Akçay, "Fransa'nın Doğu Akdeniz'de ne işi var? 101 yıl önce İstiklal'de birlik İstikbal'de dirlik için bir kavga yapılmıştı. Bunun için Alaşehir Kongresi 101 yıl önce toplanmıştı. 101 yıl önce toplanan kongrenin ruhu, amacı ne ise bugünkü kongremizin de maksadı ve ruhu aynıdır. Bugün Fransa'nın Doğu Akdeniz'de ne işi vardır? Karadeniz, Marmara, adalar Ege Denizi ve Akdeniz'de bizim toplam 460 bin kilometrekarelik bir yetki alanımız vardır. Biz buna 'Mavi Vatan' diyoruz.
Mavi Vatan - 13.9.2020
MSB: Vatandaşlarımızın gönderdiği 1 ton üzüm, teslim edildi
Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Vatandaşlarımızdan Mavi Vatan'ın koruyucularına manevi destek.
Mavi Vatan - 13.9.2020
MHP Grup Başkanvekili Akçay: "101 yıl önceye göre 101 kat daha güçlüyüz"
Macron'un talihsiz ve haddini aşan açıklamasını şiddetle reddettiklerini belirten Erkan Akçay, şunları kaydetti: "Bugün Fransa'nın Doğu Akdeniz'de ne işi vardır. Karadeniz, Marmara, Adalar Denizi ve Akdeniz'de bizim toplam 460 bin kilometrekarelik bir yetki alanımız var. Biz buna 'Mavi Vatan' diyoruz.
Mavi Vatan - 12.9.2020
Prof. Dr. Esmer: "Mavi Vatanı savunmak vatani görev"
İskenderun Teknik Üniversitesi Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Esmer, Mavi Vatanı savunmanın vatani görev olduğunu söyledi.
Mavi Vatan - 12.9.2020
Son dakika... Türkiye Milletvekilleri Birliğinden Macron'a tepki
Başak, 83 milyon vatandaşın tek yürek, tek ses olarak kendini bilmezlere hak ettikleri karşılığı vereceğini vurgulayarak, "Ne kadar haksızlık ve hukuksuzluk yaparlarsa yapsınlar Türkiye'nin bileğini kimse bükemez. Mavi vatan mücadelemize yılmadan devam edeceğiz ve mazlumlara yardım eli uzatmaktan hiçbir sömürgeci güç bizi alıkoyamayacaktır" dedi.
Mavi Vatan - 11.9.2020
Son dakika haber! İYİ Partili Aytun Çıray'dan Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tepki Açıklaması
Yunanistan'ın fiili durum yarattığına işaret eden Çıray, şöyle devam etti: "Mavi Vatan ilan edilen sularda Rusya füze denemesi yapabiliyorsa o zaman siz ya vatanınız üzerinde egemen değilsiniz veya hamaset siyaseti yapacağım derken kutsal kavramları aşındırıyorsunuz demektir.
Mavi Vatan - 10.9.2020
Başkan Yılmaz: Hak ve çıkarlarımızı savunacağız
BALIKESİR Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Meclis Toplantısı'nı, Ayvalık Belediyesi ev sahipliğinde Mavi Vatan'da teknede gerçekleştirdi.
Mavi Vatan - 10.9.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 21
'ÜLKEMİZİN HAKLARINI SAVUNACAĞIZ' Oktay, konuşmasından devamdan süren tatbikata değinerek şunları söyledi:  "Bizler Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Mavi Vatan'da olmayan devam edeceğiz.
Mavi Vatan - 10.9.2020
Son Dakika | KKTC Başbakanı Tatar: "25 Eylül'den sonra tekrar akacak olan suyun hayırlara vesile olmasını...
Doğu Akdeniz ve Mavi Vatan'da Kıbrıs Türk halkının Türkiye ile hareket etmesinin anlamlı olduğunu kaydeden Tatar, Karadeniz'den sonra Doğu Akdeniz'de de zaman içerisinde gaz ve petrol gibi zenginliklerin bulunmasıyla buradaki hak ve çıkarların korunmasının önemli olduğuna vurgu yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mavi Vatan Haberleri | Mavi Vatan Haber - Haberler - Mavi Vatan haberleri, son dakika mavi vatan haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Sözcüsü Çelik, MKYK toplantısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.9.2020 22:03:56. #1.14#
title