Mavi Vatan Haberleri

Mavi Vatan haber, Mavi Vatan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mavi Vatan - Dün
Bakan Akar: Mısır'ın Türk kıta sahanlığına saygı göstermesi çok önemli bir gelişme
Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Ege Denizi açıklarındaki TCG Oruçreis'ten Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü faaliyetlerini takip etti.
Mavi Vatan - Dün
Bakan Akar: Mısır'ın Türk kıta sahanlığına saygı göstermesi çok önemli bir gelişme
MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mısır'ın Doğu Akdeniz'de hidrokarbon arama ihalesini Türkiye'nin daha önce ilan ettiği sınırlara saygılı olarak yapmasını olumlu nitelendirerek, "Bu çok önemli bir gelişme bunun devam etmesini bekliyoruz. Mısır ile bizim tarihsel, kültürel birçok ortak değerimiz var. Bunların aktive olmasıyla önümüzdeki günlerde farklı gelişmeler olabilir diye değerlendiriyoruz" dedi.      Bakan Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Ege Denizi açıklarındaki TCG Oruçreis'ten Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü faaliyetlerini takip etti.
Mavi Vatan - Dün
Son dakika haberleri! Bakan Akar, beraberinde TSK Komuta Kademesi ile Mavi Vatan Tatbikatı'nı takip etti
Son dakika haberi... Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mısır'ın Doğu Akdeniz'de hidrokarbon arama ihalesini Türkiye'nin daha önce ilan ettiği ve BM'ye bildirdiği sınırlara saygılı olarak yapmasını olumlu olarak nitelendirerek, "Bu çok önemli bir gelişme bunun devam etmesini bekliyoruz.
Mavi Vatan - Dün
Milli Savunma Bakanı Akar, Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nda konuştu Açıklaması
TCG Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Mısır'ın Doğu Akdeniz'de hidrokarbon arama ihalesini Türkiye'nin daha önce ilan ettiği ve BM'ye bildirdiği sınırlara saygılı yapmasını olumlu olarak nitelendirdi.
Mavi Vatan - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı: (2)
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin, insansız hava araçlarında dünyanın en iyi 3-4 ülkesinden biri olduğunu belirterek, "Savunma ihracatımız 248 milyon dolardan 3 milyar dolar seviyesine geldi.
Mavi Vatan - Dün
Son dakika haber! ERDOĞAN: MİLLETİMİZİN VE KIBRIS TÜRKLERİ'NİN DOĞU AKDENİZ'DEKİ HAKLARI GASBEDİLMEYE ÇALIŞILMIŞTIR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatına canlı bağlantı ile katıldı.
Mavi Vatan - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Mavi Vatan Taktik Tatbikatı) Kahraman ordumuzun bilgi, yetenek ve becerilerini görme, değerlendirme, varsa eksikliklerini...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Mavi Vatan Taktik Tatbikatı) Kahraman ordumuzun bilgi, yetenek ve becerilerini görme, değerlendirme, varsa eksikliklerini giderme imkanına kavuşuyoruz.
Mavi Vatan - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı) Bu yıl çok daha güçlü, çok daha kapsamlı, çok daha organize bir şekilde yaptığımız...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı) Bu yıl çok daha güçlü, çok daha kapsamlı, çok daha organize bir şekilde yaptığımız tatbikatla yerli ve milli silah sistemlerimizi test ediyoruz.
Mavi Vatan - Dün
'Mavi Vatan 2021 Tatbikatının Seçkin Gözlemci Günü' faaliyetleri başladı
'Mavi Vatan 2021 Tatbikatının Seçkin Gözlemci Günü' faaliyetleri başladıEGE Denizi açıklarında, 'Mavi Vatan 2021 Tatbikatının Seçkin Gözlemci Günü' faaliyetleri başladı.
Mavi Vatan - Dün
GÜNDEM / 6 Mart 2021
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nden Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katılacak.
Mavi Vatan - 03.03.2021
MHP'li Erdem: "Dijitale hakim olan, toplumsal dile de hakim olma imkanını elde etmektedir"
"Mavi vatan" nasıl gündeme girdiyse dijital hayatın yoğunlaşması ile "dijital vatan" kavramının da insanların hayatına girmesi gerektiğini ifade eden Erdem, bu sınırsız iletişim dünyasının güvenliğinin sağlanmasının önemine değindi.
Mavi Vatan - 26.02.2021
Bakan Akar: S-400 milli bir meseledir
'KARDEŞ ÜLKELERLE İŞBİRLİĞİNDEYİZ' Kardeş ülkeler işbirliği içinde olduklarını belirten Bakan Akar, "Kıbrıs dahil mavi vatanımızdaki hak, alaka ve menfaatlerimizi korumakta azimliyiz kararlıyız.
Mavi Vatan - 26.02.2021
Mavi vatan nöbetinde geçen yıl 12 bin 655 hayat kurtarıldı
Sahil Güvenlik Komutanlığınca geçen yıl mavi vatanda gerçekleştirilen 935 arama kurtarma faaliyetinde düzensiz göçmenlerin de olduğu 12 bin 655 kişi kurtarıldı.
Mavi Vatan - 26.02.2021
Son dakika! Milli Savunma Bakanı Akar, Şehit ve Gazi Ailelerinin Çocuklarına Tablet Dağıtım Töreni'nde konuştu: (2)
Ege'de bilimsel araştırma yapan TCG Çeşme gemisine Yunan F-16'ları tarafından yapılan tacizi hatırlatan Akar, şunları söyledi: "Buna ilişkin gerekli cevaplar verildi. Bu tutumun iyi komşuluk ilişkilerine uygun olmadığını bir kere daha ifade ediyoruz. Ayrıca Yunanistan, Türkiye ile problemlerini Türkiye-AB veya Türkiye-ABD problemi haline getirmeye çabalıyor. Bu durum ne hukuki ne de ahlaki. Israrla ifade ediyoruz ki bizim kimsenin hakkında, hukukunda, toprağında, suyunda gözümüz yok ancak kendi haklarımızdan da asla vazgeçmeyiz. Kıbrıs dahil mavi vatanımızdaki hak, alaka ve menfaatlerimizi korumakta azimliyiz, kararlıyız ve buna muktediriz.
Mavi Vatan - 25.02.2021
AK Parti'li Subaşı: "Türkiye karşıtı kim varsa CHP'nin yanında"
"Türkiye karşıtı kim varsa CHP'nin yanında" olduğunu söyleyen Subaşı, şunları kaydetti: "Bu dil Türkiye'nin dili değil. Mavi Vatan kavramından habersiz, 'Libya'da ne işimiz var?' derken kullanılan dil, kimin dili? Baskına uğrayan Türk gemisinde Yunan tezini savunmak neyin nesidir? Bu CHP, hangi CHP? Acaba, kendi iç sorunlarını çözme kapasite ve cesareti olmadığı için gerçekleri örtmek adına mı AK Parti'ye, sayın Cumhurbaşkanımıza, saygıdeğer aile bireylerine karşı saldırgan ve iftira dili kullanılmaktadır? 2002'den bugüne girdiği tüm seçimleri kaybeden bir CHP bu başarısızlığı, bu çöküşü gizlemek adına mı bu söylemi tercih etmektedir? Eli kanlı hain terör örgütüne 'kahrolsun PKK' diyememesi, milli konularda ilgisiz kalması göstermiştir ki CHP'de mızrak çuvala sığmaz oldu.
Mavi Vatan - 23.02.2021
Son dakika haberi: Bakan Akar, Yunan jetlerinin tacizine gerekli karşılığın verildiğini açıkladı Açıklaması
Akar, Meclis'e gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Yunan jetlerinin kuzey Ege'nin uluslararası sularında hidrografik alandaki bilimsel ve teknik araştırmalar yapan TCG Çeşme'ye yönelik tacizi sorulan Akar, şunları söyledi: "Maalesef Yunan komşularımızın sık sık yaptığı taciz hareketlerinden biri. Dün meydana geldi. Bizim de kendimize göre kurallarımız var, kurallar çerçevesinde gerekli karşılık verildi. Orada yaptığımız çalışma tamamıyla hidrografik bir çalışma, depremle alakalı bilimsel, teknik bir çalışma. Daha önce Yunan komşularımızın kendilerinin de yaptığı bir çalışma. Kendi alanımızda kendimizle alakalı bilimsel, teknik çalışmamızı yaparken bu şekilde bir tacizin uygun olmadığını, iyi komşuluk ilişkilerine yakışmadığını hep birlikte görüyoruz. Biz her zaman söylediğimiz gibi diyalogdan yanayız, iyi komşuluk ilişkilerinden yanayız, uluslararası hukuka uyulmasından yanayız fakat maalesef zaman zaman bu tür hareketler oluyor. Bu konuda bizim tavrımız, kararımız, yapacağımız işler belli. Bundan kimsenin şüphesi, endişesi olmasın." -Pençe Kartal-2 Harekatı Gara'daki terör hedeflerine yönelik harekata ilişkin eleştiriler hatırlatılarak değerlendirmesi sorulması üzerine Akar, şöyle konuştu: "Öncelikle herkesin görmesi gereken bir hadise, PKK'nın alçak yüzünün görüldüğüdür. PKK, büyük bir gaddarlıkla, alçaklıkla masum 13 kardeşimizi, evladımızı şehit etti. Bunun görülmesi lazım. PKK'nın bu hain yüzü görülmeden olayları başka yere taşımak, götürmek tartışmayı çok yanlış yerlere götürür. Silahlı Kuvvetlerimizin personeli, verilen görevleri başarılı şekilde yerine getirdiler. Burada asıl görülmesi gereken husus, işin özü, PKK'nın alçak yüzü. PKK'nın kaçacak yeri kalmadığını, büyük bir panik içinde olduğunu, özellikle PKK'nın sözde başlarının bunu çok iyi anladığını, iki gece aynı yerde yatmadıklarını hepimiz biliyoruz. Bu mücadele devam edecek. En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar bizler, Türk Silahlı Kuvvetleri azimle, kararlılıkla bu mücadelemizi sürdüreceğiz ve inşallah asil milletimizi bu terör belasından kurtaracağız." Mavi Vatan tatbikatı Bir gazetecinin, Mavi Vatan Tatbikatı'na ilişkin sorusu üzerine Akar, tatbikatın Deniz Kuvvetleri Komutanlığının planlı bir faaliyeti olduğunu vurguladı.
Mavi Vatan - 22.02.2021
Milli SİHA Bayraktar TB2, 300 bin uçuş saatini tamamladı
Terör örgütüne yönelik Pençe ve Kıran gibi birçok operasyonda görev yapan Bayraktar TB2 SİHA'lar, Kırmızı Liste'de aranan terör örgütünün sözde yöneticilerine yapılan operasyonlarda da önemli bir rol üstlendi. Milli SİHA'lar Mavi Vatan'ın korunmasında da görev alıyor.
Mavi Vatan - 09.02.2021
AK Parti'li Canbey: CHP bu şekilde devam ederse ana muhalefet partisi olarak kalamayacak
CHP'DEKİ İSTİFALAR Canbey, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel'in CHP'den istifa ettiğini hatırlatarak, şöyle konuştu: "Kasetle, kumpasla genel başkan değiştiren, bir yandan demokrasi ve özgürlük naraları atarken diğer yandan seçilmiş Cumhurbaşkanı'na 'sözde' diyerek millet iradesini hiçe sayan, girdiği her seçimi kaybettiği halde koltuğunu bırakmayan tek adam tarafından yönetildiği halde bizzat milletimiz tarafından seçilen Sayın Cumhurbaşkanımıza 'tek adam' deme seviyesizliğini gösteren, terör örgütü uzantılarının desteklediği HDP ile kol kola yürüdüğü halde devletin şerefli vali ve kaymakamlarına 'militan' diyen, 'bana oy vermeyen çiftçinin iki elim yakasındadır', 'bana oy vermeyen öğretmen öğretmen değildir' diyerek toplumu verdiği oya göre kutuplaştıran, Türkiye'nin kırmızı çizgileri olan Mavi Vatan, Kuzey Kıbrıs, Libya, Karabağ gibi milletimizin menfaatine duruş sergilemeleri beklenen konularda gayri milli bir tutum sergileyen CHP, bu şekilde devam ederse bırakın iktidar yüzü görmeyi ana muhalefet partisi olarak önümüzdeki dönemde kalamayacaktır.
Mavi Vatan - 08.02.2021
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan gündemi değerlendirdi Açıklaması
Ana muhalefetin oy, vekil kaybettiğine dikkati çeken Turan, "Bugün Muharrem İnce'nin açıklamalarını gördüm. 'ABD'den demokrasi dilenenlerle yolumu ayırıyorum' diyor. 'FETÖ'cüleri, Soros'çuları destekleyenlerle yolumu ayırıyorum' diyor. 'Mustafa Kemal deyip, Atatürk diyemeyenlerle yolumu ayırıyorum' diyor. 'Atatürk'e kefere diyenlerle yolumu ayırıyorum' diyor. 'Mavi Vatan'ı kavrayamayanlarla yolumu ayırıyorum.
Mavi Vatan - 29.01.2021
Son dakika haberleri: CHP'den istifa eden Çelebi: "CHP yönetimindeki keyfiyet kan kusup kızılcık şerbeti içmemize neden oldu"
CHP yöneticilerinin, yanlışları düzeltmektense kendisinde "bozguncu bir ruh" görmeyi tercih ettiğini, susturmak, bastırmak, yok saymak istediğini öne süren Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben yaşadım ve gördüm ki; bu CHP, o CHP değil. CHP, CHP'den sürgün edilmiş. Nereden nereye geldik. Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetlerinden doğmuş özgüveni yüksek CHP'den, AKP'nin ve saray rejiminin miadı dolmuşken, kendi değerleri ve mücadelesiyle 1. parti olmaya çabalamayan, başka partileri parlatan ve siyasi sebil gibi besleyen, iktidar çöplüğünde yeni dostlar ararken partinin başarılı evlatlarını dışlayan CHP'ye geldik. Emperyalizme diz çöktürmüş CHP'den, S-400, Mavi Vatan, Kıbrıs, Libya, Azerbaycan, Suriye gibi milli konularda kekeleyen yöneticilere, 'Hangi istiklal vardır ki yabancıların planlarıyla yabancıların nasihatlarıyla yükselebilsin.
Mavi Vatan - 27.01.2021
Son dakika: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu Açıklaması
Birilerinin Türkiye'ye birtakım şartlar dayatması yani AB ile ilgili diyoruz ki tamam buyurun müzakerelere başlayalım, 'Ama terörle mücadele etme' diyor. Diyoruz ki siz en ufak bir şiddet olayına bile tahammül göstermiyorsunuz ama bize dönüp diyorsunuz ki terörle mücadele etme. Şimdi biz AB ile her türlü müzakereye açığız ABD ile her türlü müzakereye açığız. Ama birileri bize şunu söylemesin 'Suriye'deki toprak bütünlüğünüzle ilgili kaygılarınızdan vazgeçin', 'Libya, Mavi Vatan Doğu Akdeniz buralardaki haklarınızdan vazgeçin', 'Kafkaslardan çıkın.
Mavi Vatan - 25.01.2021
Milli fırkateyn Türk savunma sanayisinde kilometre taşı olacak
Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığının (SSB) öncülüğünde yürütülen "İ Sınıfı Fırkateyn Projesi" kapsamında İstanbul gemisinin denize indirilmesinden gurur duyduklarını ifade eden Güleryüz, "Savunma Sanayii Başkanlığımız ve şirketimiz arasında, MİLGEM Projesi'nin 5'inci gemisi olan TCG İstanbul'un tedarikine ilişkin, 2019 yılının Eylül ayında imzalanan sözleşmeden bugüne, entegratör kimliğimizle, beraberce yol aldığımız 220 firmayla birlikte canla başla bugünü görebilmek için çalışıyoruz. TCG İstanbul, Mavi Vatan savunması için bir araya gelmiş ASELSAN ve HAVELSAN'dan KOBİ'lerimize, irili ufaklı tüm yerli firmalarımızın başarısıdır.
Mavi Vatan - 24.01.2021
Milli Savunma Bakanı Akar, Deniz Kuvvetlerinin yeni uçağında inceleme yaptı
Deniz Kuvvetleri Komutanlığının gözü, kulağı olarak mavi vatanda görev yapacak, özellikle denizaltı savunma harbinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin etkinliğini daha da artıracak P-72 deniz karakol uçağı ilk görev uçuşunu gerçekleştirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mavi Vatan Haberleri | Mavi Vatan Haber - Haberler - Mavi Vatan haberleri, son dakika mavi vatan haber ve gelişmeleri burada. Son dakika... Bakan Akar, TCG Oruçreis'te görevli kadın personelin Kadınlar Günü'nü kutladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 06:39:51. #1.16#
title