LÜTFÜ TÜRKKAN HABERLERİ

Lütfü Türkkan haber, Lütfü Türkkan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lütfü Türkkan

Lütfü Türkkan

Doğum Yeri İstanbul /
Doğum Tarihi 5.2.1959 - ...

Lütfü Türkkan Kimdir ?

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959'da İstanbul'da doğdu. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise'dir. Sanayici; İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu (Önlisans), Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü (Önlisans) ve Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümünü bitirdi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Lütfü Türkkan - 27.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, "Türkiye Cumhuriyeti kur, enflasyon ve faiz sarmalının içine giriyor ve bütçe bunların hiçbirine çözüm getirecek durumda değil." dedi.
Lütfü Türkkan - 27.10.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, "çöp" ifadesinin hakaret olmadığını, işe yaramayan, kullanımı gereksiz bulunan anlamına geldiğini savunarak, "Bunu hakaret kelimesi olarak almak, yalnızca polemik yaratmaktır.
Lütfü Türkkan - 22.10.2020
İYİ Parti'li Türkkan'dan 'Ümit Özdağ' açıklaması
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkındaki 'FETÖ'cü' suçlamasına ilişkin, İddia ediyorum bu bir operasyon. Bu operasyondan 6 ay evvelinden haberimiz de var dedi.
Lütfü Türkkan - 22.10.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, "Ekmeği, askıya çıkarttılar.
Lütfü Türkkan - 21.10.2020
TBMM Genel Kurulu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, basın mensuplarının, Dünya Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, "Gazetecilerin üzerlerinde iktidar baskısı hissetmeden, özgür ve bağımsız olarak haber yapabildiği bir Türkiye bizim olmazsa olmaz şartlarımızdan.
Lütfü Türkkan - 21.10.2020
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Dünya Gazeteciler Günü' kutlandı
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan ile HDP Grup Başkanvekili Meral Daniş Beştaş da, Dünya Gazeteciler Günü'nü kutladı.
Lütfü Türkkan - 20.10.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Ersin Tatar'ın KKTC Cumhurbaşkanı seçilmesinin, Kıbrıs Türk toplumuna hayırlı olmasını temenni ederek, "Tatar, iki devletli çözüme katkı sağlayacaktır.
Lütfü Türkkan - 8.10.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan gündemi değerlendirdi Açıklaması
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, KKTC'de Maraş'ın bir kısmının halkın kullanıma açılmasını, Türkiye'nin ve Türklerin Doğu Akdeniz'deki hakimiyetini kırmak isteyenlere karşı atılan önemli bir çelme olarak gördüklerini ve bunu desteklediklerini söyledi.
Lütfü Türkkan - 7.10.2020
Gıda, tarım ve orman alanında düzenlemelere ilişkin teklif, Genel Kurulda
İYİ Parti Grubu adına söz alan Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, kanun teklifinin 4 milyondan fazla insanı etkileyeceğini ancak ilgili tarafların bu düzenlemeye ilişkin görüşlerinin alınmadığını söyledi.
Lütfü Türkkan - 7.10.2020
Türk askerinin Irak ve Suriye'deki görev süresi uzatıldı (2)
"İktidarın yanlış açık kapı politikası DEAŞ tarafından suistimal edildi" Görüşmeler sırasında şahsı adına söz alan İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, karşı karşıya olduğu dış politika ve güvenlik krizleriyle bir kuşatmanın, ateşten bir çemberin içine alınmak istendiğini söyledi.
Lütfü Türkkan - 7.10.2020
TBMM Genel Kurulu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Diyarbakır'da, 6-7 Ekim olaylarında kurban eti dağıtırken öldürülen 16 yaşındaki Yasin Börü'ye rahmet diledi.
Lütfü Türkkan - 6.10.2020
TBMM Genel Kurulu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, yeni yasama yılının hayırlı olmasını diledi ve vatandaşın gerçek gündemini Meclise yansıtmak için çalışacaklarını söyledi.
Lütfü Türkkan - 3.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
GENEL MERKEZDE YAŞANANLARI ANLATTI Serhat Yıldırım, parti içinde yapılan usulsüzlükleri anlatmak için parti binasına gittiklerini, kendilerini İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın gayet güzel karşılayarak oluşturdukları komisyonu içeri aldığını anlatan Yıldırım, şöyle konuştu: "Çok usulsüzlükler oldu Türkiye genelinde.
Lütfü Türkkan - 1.10.2020
İYİ Parti TBMM Grup Başkanlığına İsmail Tatlıoğlu seçildi
Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti'nin Grup Başkanvekililiği görevine devam edecek.
Lütfü Türkkan - 30.9.2020
İYİ Parti önünde GİK gerginliği
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın da arbede sırasında gruptan birkaç kişiyi zarar görmemeleri için kollarına girerek, parti binasından çıkardığı görüldü.
Lütfü Türkkan - 24.9.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan gündemi değerlendirdi Açıklaması
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Türkiye'nin, dış politika ve ekonomide yaşanılan gelişmelerle 2023'e seçimsiz giremeyeceğini savunarak "Türkiye nefes alabilmek ve içinde bulunduğumuz şartlardan kurtulmak için 2021 yılı içerisinde bir erken seçime gidecektir.
Lütfü Türkkan - 10.9.2020
Son dakika haberi! İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Gelen son dakika haberine göre İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, koronavirüs salgınının önlenmesi için aşı bulununcaya kadar kısmi olarak sokağa çıkma yasaklarının uygulanmasını istedi.
Lütfü Türkkan - 10.9.2020
İYİ Partili Türkkan: Kısmi sokağa çıkma yasakları gündeme getirilmeli
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, "Salgının yaygın olduğu Ankara ve İstanbul'da sokağa çıkma yasakları tekrar gündeme getirilmeli" dedi.
Lütfü Türkkan - 18.8.2020
Son dakika! İYİ Partiden Bingöl Havalimanı'nın adının "Şehit Hikmet Tekin Havalimanı" olarak değiştirilmesi...
Son dakika haberine göre İYİ Parti Grup Başkanvekilleri Müsavat Dervişoğlu ve Lütfü Türkkan, Bingöl Havalimanı'nın adının, "Şehit Hikmet Tekin Havalimanı" olarak değiştirilmesi için kanun teklifi verdi.
Lütfü Türkkan - 12.8.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan, okulların açılışının ertelenmesini istedi
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, "Kurulması gereken Eğitim Bilim Kurulunun da görüşü alınarak, okulların açılması ekim başına ertelenmeli. Salgınla ilgili gelişmeler izlenerek, gerekirse yine ertelenmeli. Aksi halde, pandemide canla başla çalışan sağlık ordumuzun tüm emekleri ziyan olur.
Lütfü Türkkan - 5.8.2020
Son dakika politika: Koronavirüsle mücadelede hayatını kaybeden sağlıkçılar için kanun teklifi
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın imzası ile TBMM Başkanlığına sunulan teklif, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nda değişiklik öngörüyor.
Lütfü Türkkan - 29.7.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan gündemi değerlendirdi Açıklaması
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, sosyal medyaya ilişkin kanun ile getirilen müeyyidelerin hiçbirisinin kolay kolay bir platform sağlayıcısının uygulayabileceği şeyler olmadığını savunarak, "Bunu bizim kadar AK Parti de biliyor.
Lütfü Türkkan - 28.7.2020
Sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
"Vatandaşlarımızın ifade ve haber özgürlüklerine sınır çiziliyor" İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, iktidarın yapılan çirkin paylaşımları fırsata çevirmeye çalıştığını savunarak, "İnterneti, kurmak istedikleri totaliter bir rejimin parçası yapmak, hem ülkemize hem de geleceğimize ihanettir.
Lütfü Türkkan - 28.7.2020
TBMM Genel Kurulu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Mersin'deki kazada şehit olan askerlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi.
Lütfü Türkkan - 23.7.2020
İstihdama ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, AK Parti'li Özkan'ın hamaset yapma girişiminde bulunduğunu savundu.
Lütfü Türkkan - 23.7.2020
TBMM Genel Kurulu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Cumhuriyet tarihinin en büyük diplomasi başarılarından birisi olan Hatay'ın anavatana katılmasının 81'inci yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, merhum Tayfur Sökmen ve emeği geçen tüm devlet adamlarını saygı, minnet ve rahmetle andı.
Lütfü Türkkan - 23.7.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya kanun teklifine ilişkin "Sosyal ağ sağlayıcıları ya iktidarın zorlamalarına boyun eğmek zorunda kalacak ya da Türkiye'yi terk edecek.
Lütfü Türkkan - 23.7.2020
İstihdama ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
Teklifin birinci bölümü üzerinde söz alaran İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, pandemi sürecinin hem ülkeyi hastalık olarak vurduğunu hem de TBMM'yi çıkardığı kanunlarla akamete uğrattığını söyledi.
Lütfü Türkkan - 22.7.2020
TBMM Genel Kurulu
Ermenistan'ın 1992'den bu yana Dağlık Karabağ'ı işgal altında bulundurduğunu ve Hocalı Katliamı'nı hatırlatan Akçay, şöyle devam etti: "Ekonomik ve siyasi çöküntü yaşayan Ermenistan yönetimi, akıl hocaları ABD ve Fransa'nın emperyal planları doğrultusunda Azerbaycan'a olan saldırılarını sürdürmektedir. Ermenistan bu şirret tavrından acilen vazgeçmeli, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi ve AGİT kararlarına uymalı ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmelidir. Batılı ülkeler, uluslararası mecralarda her fırsatta Türkiye ve Azerbaycan'ın aleyhine kara propaganda yapan Ermeni localarının etkisinden kurtulmalıdır. Saldırıda Türkiye'ye doğalgaz sağlayan TANAP Boru Hattı'nın ve Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı'nın geçtiği bir bölgenin seçilmesi tesadüf değildir." "Sorumlulara verilecek cezalarla tren kazalarının önüne geçilebilecek" İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, 22 Temmuz 2004'te Sakarya'nın Pamukova ilçesinde meydana gelen tren kazasının yıl dönümüne işaret ederek, "Adalet önünde sorumlulara verilecek cezalarla bundan sonraki tren kazalarının önüne bir nebze de olsa geçilebileceğini hatırlatmak istiyorum.
Lütfü Türkkan - 17.7.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, "İktidarın hamlelerine bakınca baştan aşağıya seçim yatırımı kokuyor.
Lütfü Türkkan - 16.7.2020
AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den ortak bildiri
Ermenistan silahlı kuvvetlerinin, Azerbaycan'ın Tovuz bölgesine yönelik gerçekleştirdiği saldırıya ilişkin, TBMM'de grupları bulunan AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti Grup Başkanvekillerinin ortak imzasıyla bir bildiri yayımlandı. Bildiride, "Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak Ermenistan silahlı kuvvetlerinin 12 Temmuz'dan başlayarak Azerbaycan'ın Tovuz bölgesine gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Ermenistan hatalı bir yoldadır. Azerbaycan toprağı Yukarı Karabağ ve çevresindeki bölgeleri yıllardan beri işgal altında tutan Ermenistan'ın bilinen saldırgan tutumuna yeni bir örnek teşkil eden bu saldırılar, Güney Kafkasya'da kalıcı barış ve istikrarın önündeki en büyük engeldir. Ermenistan'ın, hak ve hukuku hiçe sayan bu davranışı karşısında uluslararası toplumu gereken tepkiyi göstermeye davet ediyoruz. Yukarı Karabağ ihtilafının, Azerbaycan'ın uluslararası tanınmış sınırları ve toprak bütünlüğü çerçevesinde barışçı yollarla çözülmesine olan desteğimizi tekrarlıyoruz" denildi.  'TÜRKİYE, AZERBAYCAN'IN YANINDA YER ALMAYA DEVAM EDECEKTİR' Ermenistan'ın BM Güvenlik Konseyi ve AGİT kararlarına uyması ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmesi gerektiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "İki devlet, tek millet anlayışıyla her daim huzur ve istikrarın savunucusu olan Türkiye, bundan sonra da tüm imkanlarıyla, toprak bütünlüğünü yeniden tesis etme çabalarında Azerbaycan'ın yanında yer almaya devam edecektir. Bu vesile ile Azerbaycanlı şehitlerimiz için dost ve kardeş Azerbaycan halkına ve Hükümetine taziyelerimizi iletiyor, yaralıların bir an önce iyileşmesini diliyoruz."  Öte yandan yayımlanan bildiride, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın imzası yer aldı.
Lütfü Türkkan - 16.7.2020
TBMM Genel Kurulu'nda, şehit 9 polis için başsağlığı mesajı
TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç Başkanlığı'nda toplandı. Gündem dışı konuşmaların ardından söz alan grup başkanvekilleri ve milletvekilleri, Van'da düşen keşif uçağı ile Siirt'te teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 9 polis için üzüntülerini dile getirdi. İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, "Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz" dedi.
Lütfü Türkkan - 16.7.2020
TBMM Genel Kurulu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Van'da 7 emniyet personelinin, Bitlis'te 2 kahraman askerin şehit olduğunu anımsatarak, şehitlere Allah'tan rahmet, millete başsağlığı diledi.
Lütfü Türkkan - 16.7.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, gündemi değerlendirdi Açıklaması
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, "iklim değişikliği acil eylem planı"nın, vakit geçirilmeden hazırlanarak, uygulamaya konulması gerektiğini söyledi.
Lütfü Türkkan - 16.7.2020
İYİ Parti'li Türkkan: Kızımın sosyal medyada paylaşmak gibi bir hatası var
İYİ Parti'li Türkkan: Kızımın sosyal medyada paylaşmak gibi bir hatası var İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, kızı Dilara Türkkan'ın sirenli bir araçla emniyet şeridinden hızla gittiği görüntülerle ilgili, "O araba benim özel arabam, ben de hafta sonu taliline gidiyorum, kızım da...
Lütfü Türkkan - 15.7.2020
İYİ Parti Grup Başkanvekili Türkkan gündemi değerlendirdi Açıklaması
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, TBMM'de düzenlenen 15 Temmuz törenlerine ilişkin, "Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in bir korumasında Kovid-19 tespit edilmesi nedeniyle bu toplantıya icabet edemedi.
Lütfü Türkkan - 14.7.2020
TBMM Genel Kurulu
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, yarının 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün yıl dönümü olduğunu hatırlatarak, hain darbe teşebbüsünü yapanların 11 yıl boyunca mevcut iktidarla iş birliği yaptığını iddia etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lütfü Türkkan Haberleri | Lütfü Türkkan Kimdir - Haberler - Lütfü Türkkan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Lütfü Türkkan kimdir, hayatı ve biyografisi. 2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 20:30:17. #1.14#
title