Kumburgaz Haberleri

Kumburgaz haber, Kumburgaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kumburgaz - 17.09.2021
Meslek liseleri, 8 ayda ekonomiye 300 milyon lira katkıda bulundu
Okullar bazında yapılan üretim sıralamasında ise 9 milyon 488 bin lira ile İstanbul Büyükçekmece Kumburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci oldu.
Kumburgaz - 03.07.2021
Son dakika! Büyükçekmece Kumburgaz'da 5 katlı binanın çatısında yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.
Gelen son dakika haberine göre Büyükçekmece Kumburgaz'da 5 katlı binanın çatısında yangın çıktı.
Kumburgaz - 11.06.2021
Büyükçekmece'de riskli 2 bina, kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldı
"Tehlikeli olan 27 bin konut yenilendi" 2004'ten sonra ısrarla kentsel dönüşümü devam ettirdiklerini anlatan Başkan Akgün, "Türkiye 1999 depreminden sonra özellikle de 2004'ten sonra ısrarla kentsel dönüşümü devam ettiren planlarımızı ona göre revize eden vatandaşımızla, müteahhit ve belediye üçgeni ile bu işi çözen örnek belediyeyiz. Örnek alınması da gerekir ama benim derdim belediye sınırları içerisinde hiçbir vatandaşımın biraz sonra ya da yarın ya da 10 gün sonra olacak olan depremde ölmesini istemiyorum. Bu binaların insanı öldüreceğini biliyorum. Deprem olgusu var ve binaların insanları öldüreceğini biliyorsak o zaman yıkıp sağlam bina yapacağız. Biz Büyükçekmece'de eskimiş depremde yıkılma ihtimali olup insanları öldürecek binalarımızı yıkıp yenisini yapmaya devam ediyoruz. Tehlikeli olan 27 bin konut yenilendi. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde Kumburgaz bölgesindeki sahilde yer alan tehlikeli binalar hariç şehir merkezinde yüzde 95 bitirmiş olacağız.
Kumburgaz - 20.05.2021
Son dakika haberleri... Meslek liselerinden ekonomiye 4 ayda 135 milyon lira katkı
İstanbul Büyükçekmece Kumburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci Okullar bazında yapılan üretim sıralamasına da değinen Özer, "4 milyon 619 bin liralık üretimle İstanbul Büyükçekmece Kumburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci olurken, Şanlıurfa Karaköprü GAP Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4 milyon 424 bin liralık üretimle ikinci ve Gaziantep Şahinbey Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 4 milyon 15 bin liralık üretimle ikinci oldu.
title