) KKTC'de Konutlar İnşaa Eden İşadamı Bulut Türkiye'nin Kuzey Kıbrıs'a Duyduğu Güven Bizim İçin En...

) KKTC'de Konutlar İnşaa Eden İşadamı Bulut Türkiye'nin Kuzey Kıbrıs'a Duyduğu Güven Bizim İçin En...

KKTC'de yaptığı yatırımla, adından sıkça söz edilen Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, Başkent Lefkoşa'da bir basın toplantısı düzenledi.

) KKTC'de Konutlar İnşaa Eden İşadamı Bulut Türkiye'nin Kuzey Kıbrıs'a Duyduğu Güven Bizim İçin En...

Kktc'de yaptığı yatırımla, adından sıkça söz edilen Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, Başkent Lefkoşa'da bir basın toplantısı düzenledi. Basının büyük ilgi gösterdiği toplantıya, Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut'un yanı sıra Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Çitim, Yatırım Danışmanı Fırat Ortaç ve Basın Danışmanı Ayşe Dilek Orhan da katıldı. Basın toplantısını daha önce yapmayı planladıklarını, sonra Temel Bulut, Bulut İnşaat hakkında merak edilenleri, yanlış ve eksik bilinenleri tüm samimiyetiyle açıklamak ve soruları cevaplamak üzere basın ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Temel Bulut, uzun yıllardır, Türkiye'de pek çok işte beraber yürüdüğü ve KKTC'de de yapacağı yatırımlarda ortak olarak birlikte yürüyecekleri Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erman Çitim'i ve Yatırım Danışmanı Fırat Ortaç'ı basına tanıttıktan sonra başladığı konuşmasında çarpıcı açıklamalar yaptı.

TÜRKİYE'DE BİNLERCE İNSANI EV SAHİBİ YAPTIM

Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, 1987 yılından itibaren geliştirdikleri projelerle, inşaat sektöründe adım adım büyüdüklerini, binlerce insanı ev sahibi yaptıklarını belirterek, 2006 yılından itibaren müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda, farklı niteliklerde Evviva konseptli yaşam projelerini hayata geçirdiklerini söyledi. 2009 yılında, Türkiye'de artan nüfusun, büyüyen şehirlerin, toplu konutu en önemli ihtiyaçlardan biri haline getirmesi üzerine, toplu konut alanında hizmet veren bir firma olarak kurumsallaştıklarını ifade eden Bulut, uzun zamandır, Kuzey Kıbrıs'ta yatırım yapmayı düşündüklerini belirtti.

KUZEY KIBRIS, BULUT İNŞAAT İÇİN DOĞRU YERDİ, DOĞRU ZAMAN İSE ŞİMDİ'YDİ

Doğru yerde, doğru zamanda, doğru işler yapmanın insanlara hep kazandırdığını belirten Bulut, son üç yılda, yaptığı 10.000'i aşan konut ile Türkiye'de, toplu konutta hacim olarak en fazla işi yapan Bulut İnşaat için Kuzey Kıbrıs'ın, yatırım iklimi olarak doğru yer olduğunu, kendileri için doğru zamanın 'şimdi' olduğunu belirterek, Doğru işler yapacağımızdan da kimsenin kuşku duymamasını dilerim dedi.

TÜRKİYE'NİN; KUZEY KIBRIS'A DUYDUĞU GÜVEN BİZİM İÇİN EN BÜYÜK TEMİNATTIR

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayip Erdoğan'ın, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin geleceğine duyduğu güven ve bu güven ile burada yapılacak olan yatırımları gönülden teşvik etmesinin, kendileri için en büyük teminat olduğunu belirten Temel Bulut, bu teşvikin, güven ve yüreklendirme anlamında olduğunun altını çizerek, Kuzey Kıbrıs'a gelirken, tek kuruş teşvik, tek kuruş kredi almadıklarını, kullandıkları paranın Türkiye'de vergilendirilmiş kendi öz sermayeleri olduğunu vurguladı. Bizim için Özyalçın İnşaat KKTC Yatırım Kapısı'nın anahtarıdır

Temel Bulut, Oğuz Özyalçın'ın, sağlık sorunları nedeniyle Lavınıum'u devretme arzusunda olmasının kendileri için KKTC'ye yapacakları yatırımın anahtarı olduğunu ifade etti. Bulut, Özyalçın İnşaat ile yapılan işbirliğinin, hem Özyalçın Ailesi'ne zamanında yetişen bir çözüm olduğunu, hem de yatırımın yarım kalma riskini tamamen ortadan kaldırdığını söylerken, Ben, her adımında birbirimize duyduğumuz güvenle ilerlediğim sevgili kardeşim Oğuz Özyalçın'a, değerli büyüğüm Mehmet Ali Özyalçın'a içten teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

'KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ HÜKÜMETİ'NE YATIRIMCIYA VERDİĞİ DESTEK İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM

Yola çıktıklarında, yasal mevzuat gereği çözümü gereken konuların olduğunu belirten Temel Bulut, Benim, projeleri devralabilmem için öncelikle, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmam gerekiyordu. Evet, Bakanlar Kurulu tarafından çok kısa bir sürede vatandaş yapılmam için karar alındı ama bu bana tanınan bir ayrıcalık değildi, bu ülkeye yatırım yapacak olan bir yatırımcının yolunun açılmasıydı. Bugün, aynı koşullarda, bir başka yatırımcı gelse, ona da aynı kolaylıkların sağlanması normaldir. Ben artık, bu Ülke'nin bir vatandaşıyım ve bundan onur duyuyorum. Başta, Başbakan Sayın İrsen Küçük olmak üzere tüm Bakanlarımıza yürekten teşekkür ediyorum dedi.

PROJEYİ EVİVA LAVINIUM OLARAK YENİDEN YAPILANDIRDIK

Devraldıkları projede, inşaatı tamamlanmış, anahtar teslimi aşamasına gelmiş 280 ev olduğunu ve projeyi Evviva Lavınıum olarak yeniden yapılandırdıklarını belirten Temel Bulut, 3+1 140 metrekare daireleriyle ferah ve konforlu ev sevenlerin tercihi olacak özellikteki projede, toplam 111 adet bina olacak. Her biri 4 kattan oluşan binalarda 8 daire yer alıyor. Ortak yaşam alanlarının geniş olduğu projede, ilkokul için ayrılan özel bölge 4 adet yüzme havuzu, mağazalar, dükkanlar bulunuyor. 31 Aralık 2013'te tamamlanacak olan projemizin, toplam yatırım bedelini, yaklaşık 30 Milyon Sterlin olarak ön görüyoruz dedi.

BASİRETLİ BİR YATIRIMCI PARA KAYBETMEK İÇİN HİÇ BİR İŞE GİRMEZ

Temel Bulut, inşaatı tamamlanmış evleri 35.000 Sterlin peşin ödeme ile satışa çıkardıklarını ve evlerin tamamına yakınının satıldığını söyledi. Bu evlerin maliyetinin 39.000 Sterlin olduğu ve kendisinin zararına satış yaptığının konuşulduğunu ifade eden Bulut, basiretli bir tüccarın, bir yatırımcının bir işe asla para kaybetmek için girmeyeceğini, reklam harcamalarının da maliyet kalemi olarak eklediğinde dahi bu satışlardan para kazandığını belirtti ve bunun olabildiğini gören diğer müteahhitler için bu ortamın bir motivasyon kaynağı olacağını düşündüğünü söyledi.

HAKSIZ REKABET YAPMIYORUM, HERKESİN KAZANACAĞI BİR ORTAM SUNUYORUM

Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Temel Bulut, 35.000 Sterlin'e ev satarak, haksız rekabet yapmadığını belirtirken, Orta gelirlinin de ev sahibi olmasına olanak sağlıyorum. 2012'de keskin, yıkıcı bir ekonomik krizin yaşanacağı beklentilerinin yüksek olduğu bir dönemde, herkesin kazanacağı bir ortam sunuyorum. Bu noktada, aynı insana en fazla iki ev satmamızın, yatırım amaçlı olarak, bizden 10, 20 adet ev talep edenlere ev satmamamızın, gerçekten o eve ihtiyacı olan insanları gözetmemizin ve mümkün olan her konuda buranın imkanlarını kullanacak olmamızın önemli örnekler olduğunu düşünüyorum dedi.

BUNDAN SONRASINDA BURADAKİ MÜTEAHHİT ARKADAŞLARLA BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ

Herkesin kazanacağı bir ortam sunduğunu ifade ederken, bir hayali konuşmadığını vurgulayan Temel Bulut,Sizlerin de tanıklık ettiği gibi, Genel Müdürlük Binamızın ve Eviva Lavınıum II. Etabı'nın inşaatı için bir ihale süreci başlattık. Teklifler gelmeye başladı. Bundan sonrası için 2 otel, 2 konut projesi olmak üzere, 4 projemiz daha olacak. Bu işlerde de, buradaki müteahhit arkadaşlarla birlikte çalışacağız. Sektörden ekmeğini çıkaran 70'e yakın KOBİ'den pek çoğu, bizim tedarikçimiz olacak. Sonuç olarak, Ada'da bulabildiğimiz imkanları sonuna kadar kullanacağızö dedi.

BİZ PARAMIZI FAİZLE ÇOĞALTMIYORUZ Kİ NİYE İNSANLARDAN FAİZ ALALIM

İnşaatı devam eden ve Aralık 2013'te teslim edilecek olan evleri 15.000 Sterlin'i peşin, 166 Sterlin en düşük ödeme fiyatıyla, 10 yıl vadeli ve' 'Sıfır' faizli olarak satışa sunduklarını belirten Temel Bulut, ikinci kampanyalarını ise 20.000 Sterlin'i peşin, 166 Sterlin ödeme fiyatıyla, 10 yıl vadeli ve 'Sıfır' faizli olarak 25 Ocak'ta başlatacaklarını bildirdi. Sıfır faiz konusunu özellikle açıklamak istediğini ifade eden Bulut, kazançlarını, faiz geliri ile çoğaltmadıklarını, faize koydukları tek bir kuruşun dahi olmadığını belirtti. Bulut, 'Hal böyle iken, en uygun koşullarla ev alsınlar diye düşündüğümüz insanlardan niye faiz alalımdedi.

SATTIĞIMIZ EVLERİN %80'DEN FAZLASI KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ VATANDAŞLARI TARAFINDAN ALINDI

Buraya geldiğinden itibaren kendisini en çok şaşırtan şeyin, Kıbrıs Türkü'nün tamamının zengin olduğu şeklinde yaygın bir kanının bulunması olduğunu söyleyen Temel Bulut, buraya, sadece, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları'na ev satmak için geldiği yönünde bir intibaa oluşmasının, bu kanıdan kaynaklandığını düşündüğünü belirtti. Bugüne kadar satılan evlerin %80'den fazlasının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşları tarafından alındığını vurgulayan Bulut, Sonuç itibariyle, biriktirdiği para ile uygun koşullarda ev almak isteyen o kadar çok Kıbrıs Türkü var ki; bunu, ancak, bizimle bir günü satış ofisimizde yaşarsanız anlayabilirsiniz dedi. ÜÇ ÇOCUĞA İNDİRİM TÜRKİYE'DE YAPTIĞIM BİR KAMPANYADIR. BURADA BÖYLE BİR KAMPANYAMIZ YOKTUR

Üç çocuklu olana indirim konusuna da değinen Temel Bulut, Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan'ın, genç nüfusun, ülkenin geleceğinde önemine dikkat çekmek için üç çocuk söylemini gündeme taşıdığı dönem, 3 çocuğu olana %33 indirim kampanyasını başlattık. Bu Türkiye'de yaptığımız bir kampanyadır. Burada böyle bir kampanyamız yoktur ama kampanyalar benim ticari hayatımda önemli bir enstürümandır. Bu nedenle, anneler günü, babalar günü, sevgililer günü ve yılbaşı gibi özel günlerde kampanya sürprizlerim mutlaka olacaktır dedi ve ilk kampanyanın 14 Şubat Sevgililer Günü ile ilgili olacağını ekledi.

BULUT İNŞAAT, ARKASINDA YA DA ÖNÜNDE HİÇ BİR KİŞİ, KURUM, KURULUŞ VE İDEOLOJİ OLMAKSIZIN TEK BAŞINA KUZEY KIBRIS'A GELMİŞTİR

Satışlara başlamalarıyla birlikte çok ağır ithamlarla karşı karşıya kaldıklarını belirten Bulut, 'Bunların en ağırı, bu fiyatlara ev satabilmek için insanın ya dolandırıcı olması ya da ideolojik bazı güçler tarafından finanse esilmesi şeklindeki ithamlardı. Allah'a binlerce şükürler olsun ki hepsini alın terimle kazandığım güçlü bir mali yapım, sektörümde itibarım var. Bunlar kolay kazanılmıyor. 51 yaşındayım ve ömrüm, kıymadan harcadığım emeğimi mesleğime adamakla geçti. Bulut İnşaat, arkasında ya da önünde hiç bir kişi, kurum, kuruluş ve ideoloji olmaksızın tek başına, tamamen kendi öz sermayesi ile Kuzey Kıbrıs'a gelmiştir. Yanımızda ise Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'nin güveni, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti'nin yolumuzu açan destekleri ve bize güvenen müşterilerimiz var dedi.

'MİSYONUMUZ İHTİYACI OLAN HERKESİ EV SAHİBİ YAPMAK

Bulut İnşaat'in misyonunun sorgulandığını söyleyen Temel Bulut, bir misyonları olduğunu belirtirken, 'Dünyada mekan, ahrette iman diye bir söz vardır. Bu dünyada yaşayan herkesin en doğal hakkı bir ev sahibi olmaktır. Bizim de kendi adımıza, Kuzey Kıbrıs'ta bulunmamız için belirlediğimiz misyon ihtiyacı olan herkesin ev sahibi olmasını sağlamaktır dedi. BİZDE YATIRIM DURMAZ

Herkesin fani olduğu ve günü gelince herkesin gideceği gerçeğinin farkında olmakla birlikte bulunduğu yerde kalıcı olmayı sevdiğini ifade eden Temel Bulut, hep kalıcı olmak için çalıştığını vurguladı. Ülkesinden sonra güvenerek, yatırım yaptığı tek ülkenin, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olduğunu sözlerine ekleyen Temel Bulut, buranın artık kendisinin de vatanı olduğunu, bu nedenle, buradaki yatırımlarına da hız kesmeden devam edeceklerini vurguladı.

YAPACAĞIMIZ OTELLER KUZEY KIBRIS'TA TURİZMİN ÇEŞİTLENDİRİLMESİNDE BİR KATKI OLACAKTIR

Türkiye'de yaptığı bir röportajda, Kuzey Kıbrıs'ta, orta vade yatırım planları arasında muhafazakar bir otel yapmanın da olduğundan bahsettiğini söyleyen Temel Bulut, 'Türkiye'de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde, hayatını, inançları doğrultusunda yaşamak isteyen önemli bir kitle var. Bu insanlar da tatil yapmak istiyor ama tatillerini, kendi özellerinde yaşamayı tercih ediyorlar. Kıbrıs, bir doğa harikası ve turizm ve eğitim Kuzey Kıbrıs Ekonomisi'nin lokomotif sektörleri. Bu nokta da, bu kesimi Ada'mıza getirecek otel projesi, KKTC'de turizmin çeşitlendirilmesinde bir katkı olacaktır. Otel projelerimizde hedef, Haziran 2012'de temellerin atılması, 2014'te açılışlarımızın yapılmasıdır. Otellerimizin toplamda 300 Milyon Dolara mal olacağını ön görüyoruz. Otellerin her biri toplamda 1500- 2000 yatak kapasiteli olacak ve biri 96 dönüm, diğeri 130 dönüm üzerine kurulacaktır dedi.

BULUT İNŞAAT VAR OLDUKÇA, KUZEY KIBRIS'TA DA VAR OLACAKTIR

Türkiye'de 2.5 Milyar Dolar tutarında iş hacimleri olduğunu vurgulayan ve Bulut İnşaat geldi, gidecek mi acaba diye merak eden bir kesimin olduğunu, basın mensupları ve kamuoyu ile tüm açıklığıyla mevcut durumlarını ve projelerini paylaştığını ifade eden Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut, Bulut İnşaat var oldukça, Kuzey Kıbrıs'ta da var olacaktır. Ben Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin geleceğine güveniyorum ve laf olsun diye değil, sahiden Kıbrıs'ı seviyorum dedi ve katılımları için tüm basın mensuplarına teşekkür etti.