KIRSAL KALKINMAYI DESTEKLEME HABERLERİ

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Haberleri

Kırsal Kalkınmayı Destekleme haber, Kırsal Kalkınmayı Destekleme son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 24.11.2020
Türkiye'nin kivileri Yalova'da depolanıyor
"Kivi için Yalova'mız önde gelen bir il" Parıldar, kivinin hasat sonrası saklanmasının önemine değinerek, şöyle devam etti: "Bu anlamda bizim soğuk hava depo kapasitemiz, kivimiz için çok ciddi destek sağladı. Bakanlığımızın kırsal kalkınmayı destekleme programından yüzde 50 hibe vermesi çok önemliydi.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 28.10.2020
Devlet desteğiyle kurulan tesisten Avrupa'ya zeytinyağı ihracatı
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) desteğiyle İzmir'in Karaburun ilçesinde kurulan zeytinyağı fabrikasında üretilen ürünler, Avrupa ülkelerinde sofraları süslüyor.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 19.10.2020
Kırsal kalkınmaya büyük destek
IPARD programını uygulayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) 16 farklı alt sektörde 42 ilde yapılacak yatırımlara hibe desteği sağlayarak yatırımcıların hayallerini gerçekleştirmeye devam ettiğini vurgulayan Bakan Pakdemirli, şöyle devam etti: "AB standartlarında üretim ve işleme tesislerinin kurulmasına ve modernizasyonuna yüzde 40 ila yüzde 50 arasında hibe desteği sağlıyoruz.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 18.10.2020
Bakan Pakdemirli: 1049 projeye 243 milyon lira hibe sağlanacak
Bakan Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, IPARD programını uygulayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) 16 farklı alt sektörde 42 ilde yapılacak yatırımlara hibe desteği sağlayarak, yatırımcıların hayallerini gerçekleştirmeye devam ettiğini belirtti.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 13.10.2020
Dalından satılan kivinin üreticileri hasada hazırlanıyor
"Yaklaşık 500 dekarlık yeni bir kivi bahçesi projemiz var" İlin kivi üretiminde aldığı mesafede, Tarım ve Orman Bakanlığının kırsal kalkınmayı destekleme projelerinin önemli ölçüde etkisinin olduğunu anlatan Parıldar, şunları kaydetti: "Yıllık 65 bin ton kapasiteli soğuk hava depolarımız var.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 7.10.2020
TİKA'dan Gürcistan'da organik meyve suyu üretim tesisi
TİKA tarafından Gürcistan'da yürütülen "Acara Bölgesi Kırsal Kalkınmayı Destekleme Programı" kapsamında dağlık Acara bölgesinde meyve suyu üretim tesisi kuruldu.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 1.10.2020
Malatya'dan 11 ülkeye balık ihracatı
"2020 yılında 3 bin ton kapasiteli 8 firma daha müracaat ederek balık üretimine başladı ve üretimimiz 5 bin 550 tona yükseldi. Biz Karakaya Baraj Gölü'nde alabalığın yanında somon üretimine de başladık. 1000 ton civarında somon üretimimiz var, bunun tamamı kilogramı 4-5 dolardan ihraç ediliyor." Tatlı su balık üretimi noktasında kentteki baraj ve göletlerin bakir durumda olduğunu, bu nedenle kentte balık üretimi yapan firma sayısının her geçen yıl arttığını anlatan Macit, şunları kaydetti: "Karakaya Baraj Gölü sahamız boş, yatırımcılar gelip yatırım yapabilir. Yatırım yapmak isteyen üreticiler Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun yüzde 50 desteğinden de faydalanarak, buraya tesis kurabilir.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 27.9.2020
Diyarbakır'da TKDK'dan süt toplama projesine 1,5 milyonluk hibe
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Diyarbakır İl Koordinatörlüğüne 3 milyonluk modern süt toplama projesi ile başvuru yapan Diyarbakır Damızlık Manda Yetiştiriciler Birliği Başkanı, Süt Üreticiler Birliği Başkanı ve yatırımcı Hüseyin Yılmaz'ın, manda sütünü toplayıp işleyip...
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 27.8.2020
AK Parti'li Bülent Turan: "Ülkemizi daha büyük hedeflerle buluşturmak boynumuzun borcudur"
Turan, yılın 12 ayında pazara ve tüketicilere ürün sunabilmek için bu depoların büyük bir işlev gördüğüne değinerek, şu bilgileri verdi: "Bölgemizdeki özellikle şeftali, nektarin, Bayramiç beyazı başta olmak üzere elma, ayva, armut, cennet hurması, erik gibi yaş meyve ürünlerinin depolanması, paketlenmesi, ihracata hazırlanması ve alım satım işlemleri buralarda yapılıyor. 1915 Çanakkale Köprümüzün ve Gıda OSB'nin tamamlanmasıyla soğuk hava depoları çok daha önemli hale gelecek, üreticimizin ve çiftçimizin eli rahatlayacak, ürünlerin başka şehirlere satışı kolaylaşacak. Soğuk hava deposu açığımızı kapatabilmek için girişimcilerimize, üreticilerimize önemli sorumluluk düşüyor. Bu alanda gerekli şartları sağlayanlara devletimiz destek olmaya devam edecektir. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun IPARD 1 ve IPARD 2 kapsamında soğuk hava deposu firmalarına yaptığı hibe desteği yaklaşık 9 milyon lira.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 27.8.2020
İhsangazi'de pelet yakıtı üretim tesisi kuruluyor
Tesisle ilgili projenin Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna sunulduğunu ve kabul edildiğini anlatan Sağlık, "1200 metrekare kapalı alan toplamda 3 bin metrekare olan tesiste günlük kırk ton üretimin yapılacak.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 30.7.2020
Son dakika haberi... TKDK alacaklarının tahsiline ilişkin düzenleme
Gelen son dakika haberine göre Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) süresi içinde ödenmeyen alacaklarının korunmasında, takip ve tahsilinde belirlenen yetkilerin kullanılmasına ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 21.7.2020
IPARD-II Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında 71 projeye 71 milyon lira hibe sağlanacak
Bu çerçevede, kırsalı kalkındırmak, kente göçü önlemek, kadın ve genç girişimcileri desteklemek ve istihdama katkı sağlamak amacıyla IPARD-II kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aracılığıyla çeşitli sektördeki yatırımlara yüzde 40 ila yüzde 70 arasında hibe desteği verdiklerini dile getiren Pakdemirli, şöyle konuştu: "Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuzun uyguladığı IPARD II Programı çerçevesinde 25 Kasım 2019 tarihinde yayımlanan 8.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 21.7.2020
Kırsal kalkınma için 71 projeye 71 milyon lira hibe
Bu çerçevede, kırsalı kalkındırmak, kente göçü önlemek, kadın ve genç girişimcileri desteklemek ve istihdama katkı sağlamak amacıyla IPARD-II kapsamında Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu aracılığıyla çeşitli sektördeki yatırımlara yüzde 40 ila yüzde 70 arasında hibe desteği verdiklerini anımsatan Pakdemirli, şunları kaydetti: "Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumumuzun uyguladığı IPARD-II Programı çerçevesinde 25 Kasım 2019 tarihinde yayımlanan 8.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 6.7.2020
Devlet desteğiyle modern hayvan çiftliğinin sahibi oldu
Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde yaşayan Kadir Karakaya, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) desteğiyle 1 milyon 700 bin lira yatırımla modern besi çiftliğinin sahibi oldu.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 3.7.2020
Devlet desteğiyle iş kuran kadın, ev hanımlarıyla pişirdiği su böreğini Türkiye'ye tattırıyor
Erzurum'da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun (TKDK) desteğiyle hayalindeki işi kuran 2 çocuk annesi girişimci Esra Yıldırım, istihdam sağladığı ev hanımlarıyla Erzurum usulü pişirdikleri su böreğini Türkiye'ye pazarlıyor.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 1.7.2020
Dekan yardımcısı rol model olmak için lavanta üretimine başladı
Aydoğdu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun önemli destekleri olduğunun ve insanların bundan yararlanabileceğinin altını çizerek, "Lavanta çok verimli bir bitkidir.
Kırsal Kalkınmayı Destekleme - 30.6.2020
Son dakika haber... Genç girişimciden 28 ülkeye tıbbi aromatik ürün ihracatı
Son dakika haberleri... Uşak'ta ürettiği aromatik bitki yağlarını 28 ülkeye ihraç eden 26 yaşındaki Berkay Tuncay, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan (TKDK) aldığı destekle çalışmalarına başladığı fabrika ile dış pazarda daha fazla satışı hedefliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kırsal Kalkınmayı Destekleme Haberleri | Kırsal Kalkınmayı Destekleme Haber - Haberler - Kırsal Kalkınmayı Destekleme haberleri, son dakika kırsal kalkınmayı destekleme haber ve gelişmeleri burada. AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Landrut, fabrika ve tarımsal üretim tesislerini gezdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 00:34:11. #1.15#
title