Haberler

Counter-Strike 2 resmen duyuruldu! İşte tüm detayları

Güncelleme:

Geçtiğimiz aylardan bu yana sızıntısı yapılan popüler FPS nişancı oyunu Counter-Strike 2'nin resmi duyurusu nihayet yapıldı. CS:GO'nun resmi Twitter hesabından saat 19.35'te yapılan paylaşımda "Bugün Counter-Strike 2'yi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. " sözlerine yer verildi.

CS:GO'nun Steam'deki güncelleme dosyaları içerisinde "csgo2" adlı dosyanın bulunmasının ardından Counter-strike 2'nin Mart ayında piyasaya sürüleceğine dair iddialar ortaya atıldı. Bu iddiaları sonlandıracak açıklamayı ise CS:GO, Twitter hesabından yaptı.

COUNTER STRIKE 2 RESMEN DUYURULDU

CS:GO'nun resmi Twitter hesabından 22 Mart Çarşamba günü yapılan paylaşımda "Bugün Counter-strike 2'yi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Counter-strike 2, CS deneyiminin her sistemine, her içeriğine ve her parçasına yönelik bir revizyondur. İlk olarak, sis bombalarından bahsedelim:" sözlerine yer verdi.

Counter-Strike 2 resmen duyuruldu! İşte çıkış tarihi

COUNTER STRIKE 2 ÖZET DUYURU

  • Test aşaması
  • Sis bombalarında iyileştirmeler
  • Tick Rate ne olursa olsun aynı hızda tepki
  • Değişen ve güncellenen haritalar
  • Source 2 araçları
  • CSGO envanteriniz CS2'ye aktarılacak
  • Yüksek çözünürlüklü grafikler
  • Ortam efektleri
  • Arayüzde geliştirmeler
  • Doğru sesler

Sis bombaları artık çevresiyle etkileşime geçen; ışığa, silah atışlarına ve patlamalara tepki gösteren dinamik hacimsel nesnelere dönüştürülürken Counter-strike 2'nin oynanış videosunda çok bir değişiklik fark edilmedi.

Counter-Strike 2 resmen duyuruldu! İşte çıkış tarihi

"Her Counter-Strike karşılaşmasının en önemli kısmı? Ateş ve hareket. Counter-strike 2'de tıklama oranlarının ötesine geçiyoruz:"

Counter-Strike'daki haritaların oyunun özü olduğunu söyleyen CSGO, Counter-strike 2'deki haritaların her yönden geliştirilmekte olduğunu da açıkladı.

Twitter'dan oyun hakkında bilgi vermeye devam eden CSGO, Counter-strike 2'de silahlarınızdan susturucuyu çıkarmak için bir tuş ataması yapıldığını bildirdi.

Discord sunucumuza katılmak için buraya tıklayınız

COUNTER STRIKE 2 SINIRLI TESTE NASIL KATILINIR?

Ayrıca Counter-strike 2'nin sınırlı testinin bugün başladığını da bildirdiler ve Counter-strike 2'ye giden yol bazı CS:GO oyuncularının katılabileceği Counter-Strike 2 sınırlı testiyle başlıyor. Bu test süresince, Counter-Strike 2 herkese sunulmadan önce oyunun bazı özelliklerindeki hata ve sorunlar tespit edilip düzeltilecek.

Oyuncular, Counter-Strike 2 Sınırlı Testi için, Valve resmi sunucularındaki son oynama süresi, güven faktörü ve Steam hesabı konumu dahil (ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) Counter-Strike 2 geliştirme ekibi tarafından önemli görülen bir dizi faktöre göre seçilir.

OYNANIŞ

Sis artık oyun içindeki diğer olaylarla etkileşime geçebiliyor ve bu da yeni fırsatlara zemin hazırlıyor. Mermiler ve patlayıcı el bombalarıyla sisi kısa süreliğine yararak bir görüş alanı oluşturabilir ya da sisin kapladığı alanı farklı bir yöne doğru ittirebilirsiniz.

SİS BOMBALARI

Sis artık açık kapı aralıklarından ve kırık pencerelerden sızacak, merdivenlerde yukarı aşağı hareket edecek, ayrıca uzun koridorlarda genişleyecek ve diğer sislerle birleşecek.

Counter-Strike 2 resmen duyuruldu! İşte çıkış tarihi

Counter-Strike 2'de sis parçacıkları birleşik aydınlatma sistemiyle birlikte çalışarak daha gerçekçi ışık ve renklerin gösterilmesine olanak sağlıyor.

TICK RATE

Counter-Strike sunucularındaki Tick Rate'ler hakkında da şu sözlere yer verildi:

"Tick rate artık hareket etmek, ateş etmek veya bomba atmak için önemli değildir.

Alt frekans güncellemeleri (sub-tick) Counter-Strike 2'deki en önemli değişikliktir. Önceden, sunucu dünyayı yalnızca ayrık zaman aralıklarında (tick'ler) değerlendiriyordu. Counter-Strike 2'nin güncellenen alt frekans mimarisi sayesinde sunucular artık bir hareketin başladığı, ateş edildiği veya el bombasının atıldığı ânı tam olarak bilmektedir.

Sonuç olarak tick rate ne olursa olsun, hareketleriniz ve atışlarınız aynı hızda tepki verecek ve el bombalarınız her zaman aynı şekilde yere düşecektir."

HARİTALAR

Yeniden tasarlanan haritalar, Source 2 araçlarından ve görüntü işleme özelliklerinden tam anlamıyla faydalanacak şekilde sıfırdan oluşturuldu.

Counter-Strike 2 resmen duyuruldu! İşte çıkış tarihi

Counter-Strike 2 resmen duyuruldu! İşte çıkış tarihi

Bu haritalar daha gerçekçi materyal, ışıklandırma ve yansıma üreten fizik tabanlı görüntü işleme sistemi de dâhil olmak üzere yeni Source 2 ışıklandırmasını kullanır.

Counter-Strike 2 resmen duyuruldu! İşte çıkış tarihi

CSGO ENVANTERİNİZ CS2'YE AKTARILACAK

Tüm CS:GO envanteriniz, Counter-Strike 2'de de sizinle olacak. Önceden toplamış olduğunuz öğeleri tutmanın yanı sıra bu öğeler Source 2'nin ışıklandırma ve materyal geliştirmeleriyle çok daha güzel görünecek.

Eski modelleri ve kaplamaları desteklemeye ek olarak tüm stok silahlar yüksek çözünürlüklü modellerle güncellendi, ayrıca bazı silah kaplamaları da bu yeni modellerden olumlu yönde etkilendi.

SES İYİLEŞTİRMESİ

Counter-Strike 2 sesleri fiziksel çevreyi daha iyi yansıtmaları, daha belirgin olmaları ve oyun durumunu daha iyi yansıtmaları amacıyla yeniden düzenlendi.

Counter-Strike 2 resmen duyuruldu! İşte çıkış tarihi

Yakupcan Aydemir
Haberler.com - Gamegar

Counter-Strike 2 Twitter Go Gamegar Güncel Haberler

Tüm bunlar tesadüf mü? Aliyev ile yakınlaşan 3 liderden biri öldü, biri ölümle pençeleşiyor, diğeri de tehdit ediliyor

Tüm bunlar tesadüf mü? Aliyev ile yakınlaşan 3 liderden biri öldü, biri ölümle pençeleşiyor, diğeri de tehdit ediliyor

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

Helikopterin enkazını bulan Akıncı, İran'da paniğe neden oldu: Füzelerimizin yeri ifşa oldu

İbrahim Reisi öldü, peki bundan sonra ne olacak? İran'da seçim için takvim belirlendi

İbrahim Reisi öldü, peki bundan sonra ne olacak? İran'da seçim için takvim belirlendi

Bakmadan Geçme

Hükümet Kadın 2 nerede çekildi? Hükümet Kadın ne zaman çekildi? Hükümet Kadın 2 konusu nedir? Hükümet Kadın oyuncuları kimler? #128250 BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 20-21 Mayıs 2024 Bursa su kesintisi listesi! Selahaddin Eyyubi canlı izle! TRT 1 Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi 25. bölüm canlı yayın izleme linki Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 20 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 20 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Deja Vu nedir? Psikolojik açıdan Deja Vu'nun nedenleri ve oluşumu 20 Mayıs 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 20-21 Mayıs 2024 İzmir su kesintisi listesi! 20 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 20-21 Mayıs 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 20-21 Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 20-21 Mayıs 2024 Ankara su kesintisi listesi! Gelinim Mutfakta sultan sarması nasıl yapılır? Sultan Sarması tarifi, nasıl yapılır? 21 Mayıs Salı 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Mayıs burç yorumları nedir? Emekli Temmuz maaş zam oranı yüzde kaç olacak? Emekli maaşına zam yapılacak mı?
Haydar Dümen'in eşi tefeci kurbanı! 30 milyonluk taşınmazını elinden aldılar, yetmedi buluşmaya çağırıp gasp ettiler

Haydar Dümen'in eşi tefeci kurbanı! 30 milyonluk taşınmazını elinden aldılar, yetmedi buluşmaya çağırıp gasp ettiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title