Haberler

Konya'da rekor katılımlı "Şivlilik Çocuk Bayramı" şöleni! Çocuklar eğlenceye doydu

Güncelleme:

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen 'Şivlilik Çocuk Bayramı', 507 bin kişiye ev sahipliği yaptı. 5 gün boyunca devam eden etkinlikler kapsamında çocuklar için birçok aktivite düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ve Selçuklu Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Selçuklu Kongre Merkezi'nde 5 gün boyunca düzenledikleri "Şivlilik Çocuk Bayramı" ile çocukların yüzünü güldürdü. Çocukları eğlendirmek için her şeyin düşünüldüğü "Şivlilik Çocuk Bayramı"nda onlarca müzikal, etkinlik, ailelere yönelik söyleşiler oldukça yoğun ilgi gördü. Şivliliğin tüm Türkiye'ye tanıtılmasına katkı sağlayan organizasyonu 507 bin 801 kişi ziyaret etti.

ÇOCUKLAR 5 GÜN BOYUNCA EĞLENCEYE DOYDU

Selçuklu Kongre Merkezi balo salonunda 11.00-20.00 saatleri arasında belirli periyotlarla etkileşimli dijital oyunlar, VR etkinlikler, simülatörler, fotoğraf çekme alanları, akrobatik sahne gösterileri, geleneksel oyunlar ve yarışmalar gerçekleştirildi.

Konya'da Rekor Katılımlı 'Şivlilik Çocuk Bayramı' Düzenlendi

SİNEMADAN KONSERE HER ŞEY VAR

Zemin kat fuaye alanında Şivlilik Çocuk Bayramı'nın her günü 11.00-20.00 saatleri arasında kamu kurum ve kuruluşları ile STK'ların, Konya Büyükşehir Belediyesi Genç Komek, Bilim Merkezi ve Bilgehane Atölyeleri ile Selçuklu Belediyesi Gençlik Meclisi ve Selçuklu Belediyesi SETAP Atölyelerinin çocuklara yönelik faaliyetlerin gerçekleştiği stantlar yer aldı. Yine zemin kat fuaye alanında etkinlik süresi boyunca 11.00-20.00 saatleri arasında her saat başı kum sanatı gösterisi, sokak müzisyenlerinin etkinlikleri icra edildi. Ayrıca, sinema salonunda çocuk filmi gösterimleri yapıldı ve yüz boyama alanı, 8d sinema alanı, balon dağıtım istasyonu ve özçekim köşeleri oluşturuldu. Zemin kat içerisinde ise etkinlik süresince tüm misafirlere hediye olarak şivlilik çantası verdi.

FİLİSTİN UNUTULMADI

-1. kat fuaye alanında Selçuklu Belediyesi Sanat ve Tasarım Atölyesi, Gelişim ve Teknoloji Akademisi, Sille Tabiat Okulu ve SOBE stantları yer aldı.3-6 yaş grubu çocuklar için interaktif oyun alanı, Sahne Senin Alanında akrobatik sahne gösterileri ile geleneksel oyunlar ve yarışmalar, yüz boyama alanı, balon dağıtım istasyonu, Başkanlara Mektup Yaz (PTT) Köşesi, Filistin Kudüs Köşesi, VR oyun alanları ve selfie köşeleri oluşturuldu. -1. Kat Oda Tiyatrosu'nda ise Hacivat ve Karagöz Gölge Oyunu ile Pişekar ve Kavuklu Orta Oyunu gösterimleri düzenlendi.

Selçuklu Sanat Eğitim Teknoloji Atölye Programları (SETAP) çerçevesinde faaliyet gösteren uygulamalı atölye alanlarında ise her gün 30 dakikalık periyotlar halinde resim, kağıt katlama, takı tasarımı, maske boyama, moda tasarımı, oyuncak, çini ve seramik, robot yarışı, siber güvenlik, ahşap atölye etkinlikleri gerçekleştirildi.

Konya'da Rekor Katılımlı 'Şivlilik Çocuk Bayramı' Düzenlendi

Etkinlikler "Şehitlerimize Rahmet ve Dua" ve "Eşref Ziya Terzi Konseri" ile sona erdi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda şehitlerimiz için dua edildi. Programda Eşref Ziya Terzi de milli ve manevi duygulara hitap eden en güzel parçalarını salonu dolduranlar için seslendirdi.

Konserin ardından tüm şehitlerimize rahmet dileyen Terzi, organizasyon dolayısıyla Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı'ya teşekkür etti.

BAŞKAN PEKYATIRMACI: VATANIMIZI BÖLEMEYECEKLER

Sözlerine vatan savunmasında canlarını feda eden kahraman Mehmetçikleri anarak başlayan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, "Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Rabbim onlara sabır versin. Hayırlı, sağlıklı uzun ömürler versin. Gazilerimiz var. Onlara da sıhhat, afiyet diliyorum. Vatanımızı bölemeyecekler, milletimizin birlik ve beraberliğini kimse bozamayacak. Millet olarak da devlet olarak da her zaman var olmaya devam edeceğiz.

Türkiye'nin içerden de dışarıdan da çok düşmanı olabilir. Ama bu millet o kadar güçlü ki bu zamana kadar hiç kimse, hiçbir güç, hiçbir devlet, bu milleti de bu devleti de yıkamadı. Bundan sonra da yıkamayacak. Hiç kimsenin buna gücü yetmeyecek. Ben tekrar şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Tekrar yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum." dedi.

Konya'da Rekor Katılımlı 'Şivlilik Çocuk Bayramı' Düzenlendi

"ŞİVLİLİK GELENEĞİNİ BAYRAMA DÖNÜŞTÜRDÜK"

"Şivlilik Çocuk Bayramı"nı başarı ile gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Pekyatırmacı, "5 gündür Selçuklu Kongre Merkezi'nde çok büyük bir organizasyona ev sahipliği yaptık.Türkiye'mizin en büyük, en kapsamlı Şivlilik Çocuk Bayramını burada bütün Konyalı hemşehrilerimizle gençlerimizle, çocuklarımızla birlikte yaşadık. 507.801 ziyaretçimiz bu 5 gün içerisinde burada Şivlilik Bayramında bizlerle birlikte oldu. Konya'mızda 3 ayların gelişini biz önce fener alayıyla ve devamında da şivlilik programıyla çocuklarımızın coşkusuyla kutluyoruz.

Bu bizim asırlık geleneğimiz ama son 3 yıldır bu geleneğimizi artık bir bayrama dönüştürdük. Tekrar teşekkür ediyorum. Burada olduğumuz için bizler de birlikte olduğumuz için Rabbim birliğimizi daim etsin diye dua ediyorum. Gençlerimize çocuklarınıza inşallah milli manevi değerlerimizi en iyi şekilde aktarmaya biz de devam edeceğiz. 3 aylarımız mübarek olsun. Recep ayımız mübarek olsun. Rahmet, bereket ve mağfiret ayları hepimiz için hayırlar getirsin diye dua ediyorum. Bütün Konya'lı hemşehrilerimize,çocuklarımıza gençlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Konya'da Rekor Katılımlı 'Şivlilik Çocuk Bayramı' Düzenlendi

"5 GÜNLÜK BÜYÜK ORGANİZASYON KUSURSUZ BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ"

Bugün bu bayramınızın son günü, son akşamı ve son finalini de size beraber yapmış olduk. Tabii böyle bir büyük organizasyonu gerçekleştirmek kolay değil. Burada çok büyük bir emek var çok, çok büyük bir gayret var. O yüzden ben burada bütün bir misafirlerimizin huzurunda bütün ekip arkadaşlarımı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 5 günlük bu büyük organizasyonu kusursuz bir şekilde gerçekleştirdiler. Kültür Müdürümüz, Halkla İlişkiler Müdürümüz, Basın Müdürümüz, Gençlik Meclisimiz, Kent Konseyimiz burada atölyelerde görev alan Sanat Akademimiz, Gelişim Teknoloji Akademimiz, Sanat Tasarım Atölyemiz bütün arkadaşlarıma, bütün paydaşlarımıza ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay ve ekibine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar var olsunlar.

İnşallah bundan sonraki süreçlerde biz 3 ayların başlangıcında şivliliği Konyamızda bir bayram alarak kutlamaya devam edeceğiz. Çocuk Bayramı olarak bu güzel günleri yaşatmaya ve gelecek nesillerimize aktarmaya devam edeceğiz diyorum. Tekrar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hayırlı akşamlar diliyorum. Yine Eşref Ziya Terzi beye de bize böyle güzel bir final yaşattığı için teşekkür ediyorum. Sesinize, sözünüze, yüreğinize sağlık" diye konuştu.

Konya'da Rekor Katılımlı 'Şivlilik Çocuk Bayramı' Düzenlendi

Konya'da Rekor Katılımlı 'Şivlilik Çocuk Bayramı' Düzenlendi

Haberler.com / Barış Polat - Eğitim

Konya Büyükşehir Belediyesi Şivlilik Selçuklu Çocuk Konya Eğitim Yaşam Kültür Sanat Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

MHP'li Büyükataman: Normalleşme tiyatrosunun MHP'ye ve devlete operasyon olduğu açığa çıktı

MHP'li Büyükataman: Normalleşme tiyatrosunun MHP'ye ve devlete operasyon olduğu açığa çıktı

Bakmadan Geçme

Kilis Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kilis Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kırıkkale Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırıkkale Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kırklareli Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırklareli Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kırşehir Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kırşehir Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Kars Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kars Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Karaman Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Karaman Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Karabük Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Karabük Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Isparta Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Isparta Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Iğdır Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Iğdır Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Hakkâri Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Hakkâri Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Hatay Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Hatay Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! İtalya-Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İtalya-Arnavutluk maçı ne oldu? İtalya-Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) İtalya-Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! İtalya-Arnavutluk CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! İspanya - Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İspanya - Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti?
Arda Güler yolu gösterdi! Bir Türk daha Real Madrid'e gidiyor

Arda Güler yolu gösterdi! Bir Türk daha Real Madrid'e gidiyor

title