DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ HABERLERİ

Doğu Karadeniz Bölgesi Haberleri

Doğu Karadeniz Bölgesi haber, Doğu Karadeniz Bölgesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Doğu Karadeniz Bölgesi - 8.10.2020
Son dakika haberi! Doğu Karadeniz'de yol sorunlarının büyük bölümü komşulardan kaynaklanıyor
Son dakika haberler... Doğu Karadeniz Bölgesi'nde özellikle köy içi yollarda yaşanan ulaşım sorunlarının büyük bölümü komşulardan kaynaklanıyor.
Doğu Karadeniz Bölgesi - 5.10.2020
Doğu Karadeniz'de tüketici fiyatları yüzde 0,93 arttı
Doğu Karadeniz bölgesi, 2020 yılı Eylül ayında aylık yüzde 0,93 artış ile İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflaması (İBBS) 2.
Doğu Karadeniz Bölgesi - 27.9.2020
Türkiye'nin karınca çeşitliği araştırılıyor
Kıran, tespit edilen karınca cinsinin İspanya, Alpler ve Türkmenistan'da kayıtlarının bulunduğunu belirterek, şunları kaydetti: "2018 yılında dünya için yeni olan ve bu cinsi Doğu Karadeniz Bölgesi'nde tespit ettik.
Doğu Karadeniz Bölgesi - 19.9.2020
Son dakika haberleri | DHA YURT BÜLTENİ - 4
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde Trabzon, Rize ve Artvin'de, şiddetli sağanak ile gök gürültülü sağanak görüleceği uyarısında bulunarak sel, heyelan ve su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istenmişti.
Doğu Karadeniz Bölgesi - 17.9.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, AA Editör Masasına konuk oldu: (2)
Tabii üç alanda çalışıyoruz. Bu 25 bin metrekarelik ilk alanımız, şehir merkezindeki alan. Şehir merkezini yeniliyoruz. Yeni projemiz inşallah bu 25 bin metrekarelik şehrin merkezindeki alan. Burada belediye binamızın olduğu, konutlarımızın olduğu, ticari ünitelerin arkada yoğun bir şekilde faaliyet gösterebileceği, yine arkada kamu alanlarımızın emniyetimizin, kaymakamlığımızın, öğretmenevimizin, bunların tamamını yeniliyoruz. Hepsini buradan çıkarıyoruz ve daha sağlam, daha güvenli alanlara inşasını gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 25 bin metrekarede regülasyon alanlarıyla, gezinti alanlarıyla örnek bir proje olacak. Bu bizim iklim değişikliği ile ilgili aslında attığımız çok önemli bir adımdır. Yani Karadeniz Bölgesi'nde bilhassa Doğu Karadeniz Bölgesi'nde iklim değişikliğinin etkilerini aza indirmek adına bu bölgede yaptığımız çalışmalardır.
Doğu Karadeniz Bölgesi - 16.9.2020
Doğu Karadeniz'den 8 ayda 22,8 milyon dolarlık kimyevi madde ihraç edildi
Doğu Karadeniz Bölgesi'nden 2020 yılının ocak-ağustos döneminde 22 milyon 828 bin 960 dolarlık kimyevi madde ve mamulleri ihracatı gerçekleştirildi.
Doğu Karadeniz Bölgesi - 15.9.2020
Tüketim harcamalarında en yüksek pay İstanbul'un
İstanbul'u, yüzde 15,1 ile Ege Bölgesi, yüzde 11,4 ile Akdeniz Bölgesi takip etti. Toplam hane halkı tüketim harcamalarında en düşük payı yüzde 1,8 ile Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi aldı. Bu bölgeyi, yüzde 2,6 ile Ortadoğu Anadolu Bölgesi, yüzde 2,9 ile Doğu Karadeniz Bölgesi izledi.
Doğu Karadeniz Bölgesi - 12.9.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Yeni Dereli Projesi"ni tanıttı Açıklaması
Doğu Karadeniz Bölgesi'nin iklim değişikliğinin etkilerinden en fazla etkilenen bölge olduğuna işaret eden Kurum, "Bu çerçevede hem Trabzon'da hem Rize'de hem de Artvin'de, Giresun'da şiddetli yağışlar sebebiyle tüm ilçelerimiz, şehirlerimiz bu afetlerden etkileniyor.
Doğu Karadeniz Bölgesi - 11.9.2020
Doğu Karadeniz'den 8 ayda 73 milyon dolarlık su ürünleri ihraç edildi
Doğu Karadeniz Bölgesi'nden 2020 yılının ocak-ağustos döneminde 73 milyon 7 bin 203 dolarlık su ürünleri ihracatı gerçekleştirildi.
Doğu Karadeniz Bölgesi - 10.9.2020
Dünyaca ünlü Uzungöl son 20 yılın en sakin turizm sezonunu yaşıyor
Türkiye'nin ve Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Trabzon'un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü Uzungöl, yaşanan Korona virüs salgını nedeniyle son 20 yılın en sakin turizm sezonunu yaşıyor.
Doğu Karadeniz Bölgesi - 4.9.2020
Doğu Karadeniz'den ihracat pandemiye rağmen artış gösteriyor
Doğu Karadeniz Bölgesi'nden 2020 yılının 8 aylık döneminde 833 milyon 375 bin 757 dolar tutarında ihracat gerçekleştiği, gerçekleşen ihracatın bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4 oranında artış gösterdiği bildirildi.
Doğu Karadeniz Bölgesi - 23.8.2020
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, Giresun'daki afet bölgesinde Açıklaması
Devletin bütün kurumlarının ve iki bakanının burada olduğunu, gerekirse diğer bakanların da gelmek için hazırlık yaptığını belirten Pakdemirli, şöyle konuştu: "Birçok afetin içerisinde hep beraberdik, bir aradaydık. Ben de ilk defa böyle bir taşkın, böyle bir doğal afet görüyorum. Gerçekten şehrin tamamen silüeti değişmiş durumda. Şehrin seviyesi değişmiş durumda. 2 metre, 3 metre belki şu an toprağa basıyoruz. Dükkanların gerçekten bazılarının neredeyse tavanına kadar kumla dolmuş durumda. Öncelikle can kayıpları son derece önemli. Üzülerek söylüyorum ki her defasında meteoroloji olarak ciddi uyarılar yapmamıza rağmen, bu uyarıların da muhtarlıklar, belediyeler, kaymakamlıklar, valilikler tarafından da defalarca tekrarlanıyor olmasına rağmen vatandaşlarımız 'nasıl olsa bana olmaz, nasıl olsa benimle alakası olmaz' diye bir düşünce içerisine giriyorlar. Maalesef bu da zaman zaman can kayıplarına yol açabiliyor." Zarar gören tüm yerlerle alakalı hem temizlik hem tespit çalışmaları yapıldığını aktaran Pakdemirli, "Bunların bir daha olmaması için tüm gerekli tedbirleri alacağız. Ayrıca Doğu Karadeniz Bölgesi'de bir mastar plan çerçevesinde de yatırımlarımız sürüyor.
Doğu Karadeniz Bölgesi - 13.8.2020
Rize sahiline 5 yıldızlı tesis
300 yatak kapasitesine sahip otelin turizm açısından bölgede önemli bir eksikliği kapatmasının beklendiği belirtilen açıklamada, tesisin yaklaşık 100 kişiye istihdam sağlayacağı kaydedildi. Açıklamaya göre, 160 milyon lira yatırım ile kurulan otelin özellikle Doğu Karadeniz Bölgesi'nde turizm sektöründe stratejik bir öneme sahip olması öngörülüyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Doğu Karadeniz Bölgesi Haberleri | Doğu Karadeniz Bölgesi Haber - Haberler - Doğu Karadeniz Bölgesi haberleri, son dakika doğu karadeniz bölgesi haber ve gelişmeleri burada. Ardeşen eski Belediye Başkanı Hakan Gültekin DOKAP Başkanlığı'na atandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:46:10. #1.14#
title