Brasilia Haberleri

Brasilia haber, Brasilia son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Brasilia - 21.04.2021
DiCaprio ve Fonda dahil 35 sanatçıdan Biden'a "Brezilya ile iklim anlaşması imzalamayın" çağrısı
ABD'nin Brasilia Büyükelçisi Todd Chapman aynı gün Brezilya ile ikili ilişkilerde çevrenin en acil konu olduğunu ve düzenlenecek iklim zirvesinde ele alınacağını duyurmuştu.
Brasilia - 25.03.2021
Son dakika haber! Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'nun Kovid-19'la mücadele yöntemleri tartışılıyor
Brasilia merkezli danışmanlık şirketinde görevli siyaset bilimci Luciano Dias, Bolsonaro yönetiminin Ocak 2019'da göreve başlamasından bu yana en zayıf durumda olduğunu söyledi.
Brasilia - 10.03.2021
Brezilya'da sağlık sisteminin çökmekte olduğu uyarısı
Açıklamada, Porto Alegre ve Campo Grande şehirlerinin yoğun bakım kapasitesinin halihazırda aşıldığı kaydedilirken, içlerinde Brasilia, Rio de Janeiro ve Sao Paulo'nun da bulunduğu 15 eyalet başkentinde ise yoğun bakım ünitelerinin doluluk oranının yüzde 90'ı geçtiği aktardı.
Brasilia - 09.03.2021
Son dakika haberleri: Eski Brezilya Devlet Başkanı Lula da Silva hakkında yolsuzluk davalarında verilen hükümler iptal edildi
Yargıç Fachin'in, bu kararı, Lula'nın avukatlarının geçen yıl yaptığı başvuru üzerine aldığı ve soruşturmanın, ülkenin başkenti Brasilia'nın bulunduğu Federal Bölge'de yeniden yapılacağı belirtildi.
Brasilia - 02.03.2021
Son dakika haberi! Filipinler Devlet Başkanı Duterte, çalışanına şiddet uygulayan büyükelçinin görevine son verdi
Duterte, yaptığı açıklamada, Filipinler'in Brasilia Büyükelçisi Marichu Mauro'nun görevinden ihraç emrini imzaladığını bildirdi.
Brasilia - 17.01.2021
UNDP'de görevli Şebnem Şahin : İklim değişikliği geleceğin değil bugünün sorunu
'GLOBAL SU TALEBİ 6 KATINA ÇIKTI' Dünyada su talebinin de arttığını belirten Şahin, "Dünya Su Forumu'nun verilerine göre, insanlar yılda 4,600 km3 su kullanıyor. Bu suyun yüzde 70'i tarıma, yüzde 20'si sanayiye ve yüzde 10'u da evlere gidiyor. Global su talebi son yüzyılda 6 katına çıktı ve her yıl yüzde 1 büyümeye devam ediyor" dedi.   '37 ÜLKE SU KITLIĞI İLE KARŞI KARŞIYA' Şahin aynı zamanda şunları söyledi : "Dünya Kaynakları Enstitüsü'nün raporuna göre dünyada 37 ülke son derece tehlikeli düzeyde bir su kıtlığı ile karşı karşıya ve bu ülkeler her yıl su kaynaklarının yüzde 80'inden fazlasını kullanıyor. Bu da tarıma, evlere ve sanayiye ayrılan yüzde seksenden fazla suyun her yıl çekildiğini soyluyor ve is faaliyetlerinin, çiftliklerin ve toplumların bundan zarar görebileceğine işaret ediyor" 'SU KALİTESİ KÖTÜLEŞİYOR' Şahin, su kalitesinin gittikçe kötüleştiğini belirterek gelecek yirmi yıl boyunca temiz su kaynaklarının bilinçsiz gübre ve kimyasalların kullanımından ötürü daha da kötüleşmesinin beklendiğini belirtti. Şahin, "Ormanların yok olması, toprak kaymaları, seller ve bilinçsiz tarım teknikleri, toprak kalitesinin bozulması ve erozyon doğal afetlerin etkisini daha da arttıracak. İklim değişikliğinin neden olduğu su krizlerini Güney Afrika ve Brasilia'da gözlemledik.
Brasilia - 26.10.2020
Son dakika... Filipinler, konutundaki hizmetçiye şiddet uyguladığı iddia edilen büyükelçisini geri çağırdı
Dışişleri Bakanı Teodoro Locsin, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Filipinler'in Brasilia Büyükelçisi Marichu Mauro'nun "konutudaki hizmet personeline yönelik kötü muameleyi açıklamak üzere derhal geri çağrıldığını" bildirdi.
Brasilia - 26.10.2020
Filipinler'in Brasilia Büyükelçisi, hizmetçiye kötü muamelesi nedeniyle ülkesine çağrıldı
Filipinler'in Brasilia Büyükelçisi Marichu Mauro, Filipinli hizmetçiye kötü muamele ettiği görüntülerin ortaya çıkmasının ardından ülkesine çağrıldı.
Brasilia - 30.06.2020
Brezilya'da Amazonas Eyaleti Valisi Wilson Lima'ya "yolsuzluk" soruşturması
Amazonas Eyaletinden yapılan açıklamada, Vali Lima'nın iş nedeniyle başkent Brasilia'da bulunduğu ve açıklama yapmak için daha fazla bilgi edineceği belirtildi.
Brasilia - 29.06.2020
Latin Amerika'nın doğaya karşı mücadelesi ve Kovid-19
Kovid-19 salgınını önemsiz görmemekle birlikte, sıkıntının başlangıcı ve yayılımı sırasında gerekli ve yeterli önlemleri zamanında almayan ya da alamayan devlet adamları da bugün yaşanan kritik tablonun sorumluluğunu paylaşıyor. Bu isimler arasında en dikkati çeken kişi olan Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro'nun tutumuyla ilgili olarak 23 Haziran 2020 tarihinde ilgi çekici bir gelişme yaşandı. Pandemi sürecinin başından bu yana toplum içinde yer aldığı faaliyetlerde bile maske, eldiven, sosyal mesafe gibi kurallara uymayan başkan hakkında alınan bir karar ülke gündemine oturdu. Federal Mahkeme Hakimi Renato Borelli tarafından alınan karar uyarınca Bolsonaro başkent Brasilia'da uygulanan mecburi maske uygulamasına uymadığı taktirde bundan böyle günlük 2000 Real cezaya çarptırılacak.
Brasilia - 24.06.2020
Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'nun maske kullanması için mahkeme kararı çıkarıldı
Brezilya basınında çıkan habere göre, başkent Brasilia'da 9.
Brasilia - 19.06.2020
Brezilya'nın Çin'den sipariş ettiği solunum cihazlarının teslim edilmemesi gerilime neden oldu
Öte yandan Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun oğlu Eduardo Bolsonaro iki ülke arasında yaşanan gerilim sürecinde Çin'i Kovid-19'un yayılmasından sorumlu diktatörlük olmakla itham ederken, Çin'in Brasilia Büyükelçisi Yang Wanming, oğul Bolsanoro'ya hakaretlerini geri çekmesi ve Çin halkından özür dilemesi çağrısında bulundu.
Brasilia - 15.06.2020
Brezilya'da Bolsonaro destekçisi grubun liderlerinden Sara Winter gözaltına alındı
Brezilya Yüksek Mahkeme (STF) Yargıcı Alexandre de Moraes'in kararıyla, antidemokratik eylemler soruşturması kapsamında Bolsonaro destekçisi sağcı "300 do Brasil" grubunun liderlerinden Sara Winter olarak tanınan Giromini ile bu grupla ilişkili 5 kişi başkent Brasilia'da gözaltına alındı.
Brasilia - 28.05.2020
Parasızlıktan Brezilya'da mahsur kalan 200'den fazla Kolombiyalı havalimanında kamp kurdu
Kolombiya'nın Brasilia Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada ise salgın başladığında 346 Kolombiyalının 3 ticari uçakla ülkeye götürüldüğü ancak her yolcunun gidiş masrafını kendisinin karşıladığı belirtildi.
Brasilia - 11.05.2020
Brezilya Devlet Başkanı'nın, Kovid-19 salgınında gölde jet ski kullanması tepki çekti
Bolsonaro'nun başkent Brasilia'da yer alan Paranoa Gölü'nde jet ski kullanırken çekilen görüntülerinin sosyal medyada yayılması üzerine, binlerce kişi Bolsonaro'ya tepki gösterdi.
Brasilia - 06.05.2020
Brezilya'da Bolsonaro'nun Rio de Janeiro federal emniyet teşkilatına müdahale ettiği iddiası
Diğer yandan, Bolsonaro, başkent Brasilia'da yaptığı açıklamada, Rio de Janeiro federal emniyet teşkilatı müdürünün görevden ayrıldığını doğruladı ancak sonra müdürün terfi ettiğini belirtti.
Brasilia - 27.04.2020
Brezilya'da Kovid-19 gölgesinde siyasal kriz
Bolsonaro'nun salgını hafife alma çabası toplumda bir yandan tepkilere yol açarken diğer yandan da Bolsonaro taraftarlarından yoğun destek gördü. Böylelikle Brezilya, geçtiğimiz haftalarda sosyal mesafeyi koruma ve maske takma gibi tedbirlerin uygulanmadığı hükümet yanlısı ve karşıtı protesto gösterilerine sahne oldu. Bolsonaro da zaman zaman bu gösterilere bizzat katıldı. Son olarak 19 Nisan günü, sürpriz yaparak başkent Brasilia'da hükümeti protesto eden ve orduya ait binaların önünde toplanarak askeri göreve çağıran göstericilerin yanına gitti ve onlara aslında sizinleyim mesajı veren kısa bir konuşma yaptı.
Brasilia - 21.04.2020
Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, Kovid-19 izolasyon önlemlerinin sonlanmasını istiyor
Kovid-19 salgınına karşı tutumu nedeniyle eleştirilen Bolsonaro, başkent Brasilia'daki devlet başkanlığı konutu önünde basın açıklaması yaptı.
Brasilia - 20.04.2020
Bolsonaro'dan Kovid-19 kısıtlamalarının kalkmasını isteyen Brezilyalı göstericilere destek
BBC'nin haberine göre, Bolsonaro başkent Brasilia'da ordu karargahı önünde toplanan yüzlerce göstericiye seslendi.
Brasilia - 16.04.2020
Brezilya'da 99 yaşındaki gazi bu kez de Kovid-19'u yendi
Asker kepi ile pantolonu giyen ve asker selamı veren Piveta, hastane çalışanlarının alkışları ve bir askerin borazanla çaldığı askeri marş eşliğinde ülkenin başkenti Brasilia'daki Silahlı Kuvvetleri Hastanesinden taburcu edildi.
Brasilia - 10.04.2020
Korona virüsü umursamayan Bolsonaro, yuhalandı
Korona virüsünün "küçük bir grip" olduğunu ifade eden ve Brezilyalıların işlerine dönmesi konusunda ısrarcı olan Devlet Başkanı Jair Bolsonaro korona virüsü tehlikesine aldırış etmemeye devam ediyor. Bolsonaro bu kez başkent Brasilia'da bir pastaneye ziyaret gerçekleştirdi.
Brasilia - 10.04.2020
Kovid-19 salgınına rağmen pastaneye giden Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'ya protesto
Brezilya basınında çıkan habere göre, Devlet Başkanı Bolsonaro, ülkenin başkenti Brasilia'da bir pastaneyi ziyaret edip çalışanlarla sohbet edip yan yana fotoğraf çektirdi.
Brasilia - 03.04.2020
Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro, Kovid-19 salgınını küçümsemeye devam ediyor Açıklaması
Bolsonaro, geçen hafta sonu başkent Brasilia'da bir alışveriş merkezini ziyaret ederek kendisine ilgi gösteren insanlarla fotoğraf çektirmişti.
Brasilia - 03.04.2020
Brezilya Devlet Başkanı'ndan Kovid-19 nedeniyle getirilen plaj yasağına "diktatörce" yorumu
Bolsonaro, geçen hafta sonu başkent Brasilia'da bir alışveriş merkezini ziyaret ederek kendisine ilgi gösteren insanlarla fotoğraf çektirmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Brasilia Haberleri | Brasilia Haber - Haberler - Brasilia haberleri, son dakika brasilia haber ve gelişmeleri burada. - Brezilya'da Bolsonaro destekçileri sokağa indi- Askeri müdahale için Bolsonaro'ya tam yetki verilmesi talep edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 09:41:59. #1.15#

title