Bmmyk Haberleri

Bmmyk haber, Bmmyk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bmmyk - 16.07.2021
Uyum Mahalle Buluşmaları Muhtarlar Çalıştay ve İstişare Toplantılarının Beşincisi İstanbul Esenyurt- Beylikdüzü'nde Gerçekleştirildi
Genel Müdürlüğümüz Uyum ve İletişim Başkanlığımız ile BMMYK iş birliğinde düzenlenen Uyum Mahalle Buluşmaları Muhtarlar Çalıştay ve İstişare Toplantıları'nın beşincisi İstanbul Esenyurt- Beylikdüzü mahalle muhtarlarının katılımı ile 12-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında yüz yüze gerçekleştirildi.
Bmmyk - 04.07.2021
Yemenli hükümet yetkilisi, BM'yi Husi milislere maddi yardım yapmakla suçladı
Yemen ordusuna ait "26sepnews.net" sitesinin haberine göre, Cevf kentinde hükümete bağlı Yardım Komitesi Başkanı el-Haşidi, düzenlediği basın toplantısında, Yemen'deki BM İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA) ile BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'ni (BMMYK) Husi milislere nakdi yardım yapmakla itham etti.
Bmmyk - 28.06.2021
İtalya'da toplanan bakanlar, Suriyelilerin güvenli dönüşü sağlanana dek ev sahibi ülkelere destek mesajı verdi
Geri dönüşlere de değinilen toplantının sonuç bildirisinde "Suriyeliler gönüllü ve BMMYK standartlarına uygun olarak güvenli ve onurlu şekilde evlerine dönene kadar ev sahibi ülkelere desteğin sürdürülmesinin öneminin altını çizdik.
Bmmyk - 21.06.2021
Mersin'de yabancılara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi
Silifke İlçesinde, İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği işbirliğiyle, ilçede yaşayan yabancılara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Bmmyk - 20.06.2021
Bangladeş'teki Arakanlı Müslümanlar, örgün eğitim yetersizliğinden şikayetçi
Arakanlı Müslüman (Rohingya) insan hakları örgütleri ve uzmanları, Bangladeş hükümetini mültecilere Myanmar'a geri dönüşleri ve entegrasyonları için gerekli olan örgün eğitimi sağlamaya çağırdı.
Bmmyk - 20.06.2021
Ürdün'deki BM Sözcüsü: "Mülteciler vatanlarında barış ve huzur içinde yaşamayı ümit ediyor"
Ürdün'de ikamet eden Suriye, Filistin ve Iraklı milyonlarca mülteci, iç savaş, çatışmalar, işsizlik, yoksulluk gibi nedenlerle yıllar önce çıkmak zorunda kaldıkları ülkelerine dönmenin hayalini kuruyor.
Bmmyk - 20.06.2021
Lübnan'da BM Mülteciler Yüksek Komiserliği önünü mesken tutan sığınmacılar seslerinin duyulmasını istiyor
Yıllardır yüz binlerce Filistinli ve Suriyeli mülteciye ev sahipliği yapan Lübnan'da ekonomik krizin de etkisiyle üçüncü bir ülkeye iltica talebinde bulunmak isteyen ya da yaşadıkları maddi zorluklar nedeniyle yardıma muhtaç durumda olan çok sayıda sığınmacı Dünya Mülteciler Günü'nde...
Bmmyk - 20.06.2021
Yeryüzü Doktorları Derneğinden Dünya Mülteciler Günü açıklaması Açıklaması
Yeryüzü Doktorları Derneği, dünyada evlerini terk etmek zorunda kalan insan sayısının son 10 yılda iki kat artarak, 82.4 milyona ulaştığını bildirdi.
Bmmyk - 18.06.2021
Dünya genelinde 2020'de 82 milyondan fazla kişi yerinden edildi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) "Küresel Trendler 2020 Raporu" bugün yayınlandı.
Bmmyk - 14.06.2021
Tunus açıklarında 114 düzensiz göçmen yakalandı
Tunus, ülkenin güney sahilleri açıklarında düzenlenen 2 operasyonda, Avrupa'ya gitmeye çalışan 114 düzensiz göçmenin yakalandığını bildirdi.
Bmmyk - 12.06.2021
İl Göç Uzman Yardımcılarına Oryantasyon Eğitimi Gerçekleştirildi
Genel Müdürlüğümüz, Birleşmiş Milletler Göç Kuruluşu (IOM) ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde yürütülen Geri Gönderme Merkezlerinin Kapasitelerinin Desteklenmesi ve İdari Gözetime Alternatif Tedbirlerin Geliştirilmesi Projesi kapsamında, Geri...
Bmmyk - 09.06.2021
BM, Myanmar'da çatışmalar nedeniyle yaklaşık 100 bin kişinin evini terk ettiğini açıkladı
KUALA Birleşmiş Milletler (BM), askeri darbenin yaşandığı Myanmar'da ordu ile isyancı silahlı gruplar arasında çıkan silahlı çatışmalar sonucu yaklaşık 100 bin kişinin yerinden edildiğini açıkladı.
Bmmyk - 04.06.2021
Son dakika haberi! BM, Danimarka'nın sığınma talep edenleri sınır dışı etme kararına şiddetle karşı çıktığını duyurdu
Son dakika haberine göre Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Danimarka'nın sığınma talep edenlerin sınır dışı edilmesine imkan veren yeni yasasının Mültecilerin Statüsüne İlişkin 1951 Sözleşmesi'nin "lafsına ve ruhuna" aykırı olduğunu ve karara şiddetle karşı çıktığını duyurdu.
Bmmyk - 03.06.2021
Danimarka'da sığınmacıların yurt dışındaki kamplarda kabul edilmesine onay
Danimarka Parlamentosu, sığınmacıların yurt dışında inşa edilen kamplarda kabul edilmesini içeren yasayı onayladı.
Bmmyk - 03.06.2021
Tunus açıklarında 157 düzensiz göçmen kurtarıldı
Tunus, ülke açıklarında tekneleri alabora olan 157 düzensiz göçmenin kurtarıldığını duyurdu.
Bmmyk - 01.06.2021
BM yetkilileri Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların kaldığı adayı ziyaret ederek koşulları değerlendirdi
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) iki üst düzey yetkili dün Bangladeş'te Arakanlı mültecilerin kaldığı Bhasan Char Adası'nda incelemelerde bulundu.
Bmmyk - 30.05.2021
Akdeniz'de Tunus açıklarında 117 düzensiz göçmen kurtarıldı
Tunus, Akdeniz kıyısındaki Safakes açıklarında plastik botla Avrupa'ya gitmeye çalışan 117 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı.
Bmmyk - 29.05.2021
Tunus açıklarında 262 düzensiz göçmen yakalandı
Tunus, ülkenin güney sahilleri açıklarında düzenlenen 2 operasyonda, Avrupa'ya gitmeye çalışan 262 düzensiz göçmenin yakalandığını açıkladı.
Bmmyk - 28.05.2021
Araştırmaya göre Alman, Yunan ve Türk kamuoyu göç konusunda AB-Türkiye iş birliğini destekliyor
İki ülkenin seçmenleri, AB'nin Türkiye'deki mültecilere yönelik finansal desteğinin devam etmesi gerektiğini ancak yardımların Türk hükümetine doğrudan bir bütçe sağlanarak değil, şu an olduğu gibi Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) gibi kuruluşlar üzerinden yapılması gerektiğini düşünüyor.
Bmmyk - 28.05.2021
Son dakika haberleri! Suriye'de rejim Esed'in sözde devlet başkanlığı seçimini kazandığını duyurdu
2011 öncesi nüfusu 22-23 milyon civarındaki Suriye'de, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) verilerine göre 6,6 milyon Suriyeli ülkesini terk etmek zorunda kaldı.
Bmmyk - 26.05.2021
Esed rejimi, halkın çoğunluğunun dahil edilmediği sözde devlet başkanlığı seçimine gitti
Nitekim 2011 öncesi nüfusu 22-23 milyon civarındaki ülkede, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK) verilerine göre 6,6 milyon Suriyeli ülkesini terk etmek zorunda kaldı.
Bmmyk - 25.05.2021
Akdeniz'de Tunus açıklarında 100 düzensiz göçmen kurtarıldı
Tunus, Akdeniz kıyısındaki Zarzis kenti açıklarında plastik botla Avrupa'ya gitmeye çalışan 100 düzensiz göçmenin kurtarıldığını açıkladı.
Bmmyk - 18.05.2021
Akdeniz'de en az 50 düzensiz göçmen kayboldu
Akdeniz'de Tunus'un doğu kıyıları açıklarında düzensiz göçmenleri taşıyan teknenin alabora olması sonucu en az 50 düzensiz göçmenin kaybolduğu bildirildi.
Bmmyk - 17.05.2021
Libya açıklarında yakalanan 650 göçmen ülkeye zorla geri gönderildi
Libya açıklarında yakalanan 650'den fazla düzensiz göçmenin başkent Trablus'a geri gönderildiği bildirildi.
Bmmyk - 03.05.2021
Kenyalılardan ülkedeki Dadaab ve Kakuma kamplarının kapatılması kararına destek
Kenya hükümeti ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK), 29 Nisan'da yapılan ortak açıklamada, çoğunluğunu Somalililerin oluşturduğu mültecilerin, ülkelerine döneceği, bir kısmının ise yasal izinleri alarak, oturma ve çalışma izniyle kalmaya devam edebileceği kaydedilmişti.
Bmmyk - 29.04.2021
Kenya, Dadaab ve Kakuma mülteci kamplarını Haziran 2022'de kapatacak
Kenya hükümeti ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliğinden (BMMYK) yapılan ortak açıklamada, Kenya Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta ve BM Mülteciler Yüksek Komiseri Filippo Grandi'nin Nairobi'de bir araya gelerek kampların kapatılmasına ilişkin planı masaya yatırdığı ifade edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bmmyk Haberleri | Bmmyk Haber - Haberler - Bmmyk haberleri, son dakika bmmyk haber ve gelişmeleri burada. Uyum Mahalle Buluşmaları Muhtarlar Çalıştay ve İstişare Toplantılarının Beşincisi İstanbul Esenyurt- Beylikdüzü'nde Gerçekleştirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.07.2021 10:29:42. #1.13#

title