Ankara Devlet Tiyatrosu Haberleri

Ankara Devlet Tiyatrosu haber, Ankara Devlet Tiyatrosu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ankara Devlet Tiyatrosu - 16.04.2021
Ankara Devlet Tiyatrosunun "Bizim Yunus" oyunu canlı yayında prömiyer yapacak
Ankara Devlet Tiyatrosunun "Bizim Yunus" adlı oyununun prömiyeri, Kovid-19 tedbirleri nedeniyle canlı yayında gerçekleştirilecek.
Ankara Devlet Tiyatrosu - 02.03.2021
Ankara'da mesai saatleri yeniden belirlendi
Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu Bölge Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü, Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü, Meteoroloji 9'uncu Bölge Müdürlüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı 9'uncu Bölge Müdürlüğü ve Orman Bölge Müdürlüğü'nün mesai saati 09.
Ankara Devlet Tiyatrosu - 11.02.2021
"30 yıllık Nuri Kantar: Tekin Akmansoy"
Halkevindeki tiyatro kurslarına 17 yaşındayken başlayan sanatçı, iNecip Fazıl Kısakürek'in kaleme aldığı "Para" isimli oyunla profesyonel olarak ilk kez sahneye çıkmasına ilişkin bir röportajında şunları söylemişti: "Necip Fazıl, 'Para' isimli piyesinde, Feridun Çölgeçen'le bir ortaklık yapıyor ve Yardım Sevenler Derneği adına paralı oynuyorlardı. Ben de Halkevindeyim. 'Sen oyna.' diye beni çağırdılar ve ilk defa para alarak orada oynadım. O dönemde gezginci tiyatrolar gelirdi Denizli'ye. Babam bizi hep götürürdü. Onları dışarıda görürdüm papyonlarıyla, hayranlıkla bakardım. Eski tiyatrocuların sanat terbiyesi bir başkaydı." Uzun yıllar çeşitli tiyatrolarda görev alan usta oyuncu, Ankara Atatürk Lisesi'nden 1942'de mezun oldu. 1947'de Ankara Devlet Konservatuvarı'nı bitiren Akmansoy, aynı yıl Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı olarak göreve başladı.
Ankara Devlet Tiyatrosu - 11.02.2021
"Muhsin Bey'in Şakir'i: Erdoğan Sıcak"
Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı ve yönetmeni Saim Alpago'nun İstanbul'da kurduğu topluluğa katılmak üzere başvuran Sıcak, sınavdan aldığı başarılı sonuçla 1962-1963 tiyatro sezonunda profesyonel olarak tiyatroya başladı.
Ankara Devlet Tiyatrosu - 08.02.2021
TBMM Başkanı Şentop, Antep'e "Gazi" unvanı verilişinin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen programda konuştu Açıklaması
100 yıl önce gerçekleştirilen oturumu canlandırıldı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan programda, Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçıları sahneye gelerek, Kurtuluş Savaşı yıllarını ve 100 yıl önce gerçekleştirilen oturumu canlandırdı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ankara Devlet Tiyatrosu Haberleri | Ankara Devlet Tiyatrosu Haber - Haberler - Ankara Devlet Tiyatrosu haberleri, son dakika ankara devlet tiyatrosu haber ve gelişmeleri burada. Ankara Devlet Tiyatrosunun Bizim Yunus oyunu canlı yayında prömiyer yapacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 00:37:55. #1.15#

title