Anbar Haberleri

Anbar haber, Anbar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Anbar - 03.03.2021
Irak'ta ABD askerlerinin bulunduğu askeri üsse roketli saldırıda 1 kişi öldü
Irak'ın Anbar vilayetinde ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon güçlerinin bulunduğu Ayn'ül Esad Askeri Üssü'ne yönelik gerçekleştirilen roketli saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti.
Anbar - 03.03.2021
Koalisyon güçleri, Ayn'ül Esad Askeri Üssü'ne yapılan saldırıyı doğruladı
Terör örgütü DEAŞ karşıtı koalisyon güçleri, Irak'ın Anbar vilayetinde ABD askerlerinin bulunduğu Ayn'ül Esad Askeri Üssü'ne yapılan roketli saldırıyı doğruladı.
Anbar - 19.01.2021
Kayseri'den kısa kısa
Gesi-İldem, Argıncık, Anbar, Erkilet Bülbül Pınarı ve gayrimüslim mezarlıklarında cenaze anında verilecek bir mezarın 200 lira olduğu, cenaze olmadan tahsis edilecek ya da topraktan mezar yerinin ise 5 bin ila 8 bin 500 lira arasında olduğu, Şehir Mezarlığı'nda eski mezarlık ve Taşlıburun mevkisinde farklı adalarda mezar yerlerinin de 11 bin 500 ile 40 bin lira arasında değiştiği bildirildi.
Anbar - 02.01.2021
Irak'ta 43 bin 500 aile hala iç göçmen durumunda
Kampların Musul, Anbar ve Erbil'de bulunduğu aktarılan açıklamada, bölgelerindeki alt yapı tahribatı ve evlerinin kullanılmaz durumda olduğundan ailelerin evlerine geri dönemedikleri kaydedildi.
Anbar - 30.12.2020
KİT'lerde çalışan sözleşmeli personelin ücretleri belirlendi
Bu gruba dahil pozisyonlar ise şöyle: "AIM memuru, amir yardımcısı, anbar memuru, apron memuru, ARFF memuru, asistan AIM memuru, asistan havacılık bilgi yönetimi uzmanı, başdağıtıcı, başhemşire, başrepartitör, başteknisyen, bilgisayar işletmeni, büro personeli, cer muayene memuru, çocuk gelişimcisi, çocuk eğitimcisi, dağıtıcı (PTT), daktilograf, dava takip memuru, dekoratör, eğitim uzmanı, endeks ve faturalama memuru, enformasyon memuru, gişe memuru, grafiker, haberleşme memuru, hareket memuru, havacılık bilgi yönetimi uzmanı, hemşire, hostes, itfaiyeci, kondoktör, konsrüktör, koruma ve güvenlik görevlisi, köprü operatörü, kütüphaneci, laborant, makinist, memur, merkezi satınalma uzman yardımcısı, muhasebeci yardımcısı, mutemet, öğretmen, pazarlama ve dağıtım memuru, pazarlamacı, pedagog, programcı yardımcısı, psikolog, puantör, raportör, repartitör, ressam, revizör, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, santral memuru, satınalma memuru, satış memuru, sayman, sekreter, stajyer AIM memuru, stajyer hava trafik kontrolörü, stajyer havacılık bilgi yönetimi uzmanı, sürveyan, şef yardımcısı, teknik ressam, teknisyen, temsilci, topograf, tren teşkil memuru, uzman yardımcısı, vagon teknisyeni, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, veteriner sağlık teknisyeni, veznedar.
Anbar - 02.12.2020
Son dakika haberi! İnsan Hakları İzleme Örgütü, Irak hükümetinin göçmen kamplarını kapatma kararını eleştirdi
Haziran 2014'te terör örgütü DEAŞ'ın ülkenin, Ninova, Selahaddin, Anbar illerini tamamıyla ele geçirmesi üzerine, Babil, Kerkük, Diyale ve Bağdat çevresindeki bazı bölgelerden 5 milyondan fazla Iraklı evlerini terk etmek zorunda kalmıştı.
Anbar - 15.10.2020
Irak'taki çadır kamplar 21 Ekim'den itibaren kademeli olarak kapatılacak
Planlama Bakanı Halit Bettal el-Necim ise yaptığı açıklamada, göçmenlerin neden evlerine geri dönmeyi istemediklerini araştırdıklarını ve evlerine geri dönmelerini sağlamak için elverişli bir ortam oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti. El-Necim, Anbar ilindeki göçmenlerin tamamının evlerine geri döndüklerini ancak Sincar göçmenlerinin hala evlerine dönmediklerini kaydetti.
Anbar - 14.10.2020
Atama kararları Resmi Gazete'de
Tarım ve Orman Bakanlığında açık bulunan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcılığına 2. Bölge Müdürü Mustafa Bulut, Mardin İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne Menduh Dinler getirildi, Tarım İşletmeleri Genel Müdür Yardımcılığına Ertuğrul Anbar atandı.
Anbar - 02.10.2020
Irak'ta DEAŞ operasyonuda 3 terörist öldürüldü
Irak'ın Salahaddin, Anbar ve Musul vilayetlerinin kırsal bölgelerinde terör örgütü DEAŞ mensuplarına yönelik başlatılan operasyonda 3 terörist öldürüldü.
Anbar - 10.09.2020
Ankara'da 3 aracın karıştığı kazada 5 kişi yaralandı
Kazada, sürücüler Okka ve Ulutaş ile araçlardaki Eren Okka, Anbar İsmail ve Emrah Çelik Koparan yaralandı.
Anbar - 12.07.2020
Melikgazi Belediyesi 96 adet daireyi satışa sundu
Melikgazi Belediyesi Küçükali ve Anbar mahallelerinde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan 96 kentsel dönüşüm dairesinin satışı için ihale yapacak.
Anbar - 07.07.2020
Kayseri'den kısa kısa
Gelecek nesillere sağlıklı ve daha temiz bir Kocasinan bırakmak için çalıştıklarını anlatan Başkan Çolakbayrakdar, şunları kaydetti: "Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerimiz vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve daha hijyenik ortamlarda yaşamını sürdürmesi için çevre temizliğinin yanı sıra kanalları rutin olarak temizliyor. Zaman içerisinde yağmur suyu ızgaralarından giren, evlerden atılan ve taşkınların getirdiği katı atıklar kanallar içerisinde tortulaşarak kanalın kapasitesinin düşmesine neden oluyor. Bu kapsamda ekiplerimiz ve modern araçlarımızla yürütülen çalışmalar sayesinde vatandaşlara daha hijyenik bir ortam sağlanıyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerimiz ise ilçe genelinde tüm kanalları periyodik şekilde ilaçlayarak, dezenfekte çalışması yapıyor. Ekiplerimizin çalışmaları bölgede kronomid denilen canlıların üremesini engelleyip, çevreye rahatsızlık vermesinin de önüne geçiyor." Melikgazi Belediyesi 96 kentsel dönüşüm dairesi satacak Melikgazi Belediyesi, Küçükali ve Anbar mahallelerinde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan 96 daireyi satışa çıkardı.
Anbar - 24.06.2020
Irak'ta 1 günde en yüksek vaka sayısı kayda geçti
Son haftalarda yeni tip korona virüs (Covid-19) vaka sayısının ciddi oranda artışa geçtiği Irak'ta salgın etkisini sürdürüyor. Irak Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, son 24 saatte başkent Bağdat başta olmak üzere Necef, Süleymaniye, Erbil, Kerbela, Kerkük, Diyale, Vasıt, Basra, Misan, Babil, Divaniye, Zikar, Anbar, Selahattin ve Müsenna illerinde toplam 2 bin 200 vaka tespit edildiğini duyurdu.
Anbar - 18.06.2020
Melikgazi Belediyesinin kentsel dönüşüm daireleri yoğun ilgi gördü
Melikgazi Belediyesince Küçükali ve Anbar mahallelerindeki 81 kentsel dönüşüm dairesi ihaleyle satıldı.
title