Uçan Süpürge Haberleri

Uçan Süpürge haber, Uçan Süpürge son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uçan Süpürge - Dün
"Sosyal Girişimcilik Günü" dördüncü kez düzenlendi
Ardından Ashoka Fellow'u ve Mekanda Adalet Derneği koordinatörü Yaşar Adanalı "Galata'dan Dünyaya: Postane İstanbul" oturumunda salgın sürecinde sıkça sorgulanan mekan algısını ele aldı. Teyit'in kurucusu Ashoka Fellow'u Mehmet Atakan Foça'nın moderatörlüğünü üstlendiği "Şimdi ve Burada: Dünya Nasıl Değişir?" oturumunun onur konuğu New York Times Yazarı ve Solution Journalism Network'ün Kurucusu David Bornstein olurken, "Kuşaklararası Kadın Örgütlenme Deneyimi" oturumunda Ashoka Fellow'u ve Uçan Süpürge Vakfı Kurucusu Halime Güner'e oyuncu Damla Sönmez ve Uçan Süpürge Vakfı Proje Koordinatörü Ceren Kurt eşlik etti.
Uçan Süpürge - 11.03.2021
UNDP Sosyal İnovasyon Destek Programı'nın ödül töreni gerçekleştirildi
Söz konusu laboratuvarın, İstasyonTEDÜ ve Uçan Süpürge'nin uygulama ortaklığı, İmece, Impact Hub Istanbul ve Originn'in ekosistem ortaklığında düzenlediği program çevrim içi ortamda gerçekleştirildi.
Uçan Süpürge - 05.03.2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için 5 günde 18 etkinlik düzenleyecek
"Voleybol Dostluk Maçı" yapılacak ???????Uçan Süpürge Vakfınca 10 Mart Çarşamba günü saat 11.
Uçan Süpürge - 10.02.2021
Uçan Süpürge Vakfınca "Ev İçi Emeği Kim Tasarlıyor Hackathonu" düzenlenecek
Uçan Süpürge Vakfı, 8-14 Şubat tarihlerinde "Ev İçi Emeği Kim Tasarlıyor Hackathonu" düzenleyecek.
Uçan Süpürge - 20.11.2020
"İnsanlık suçu olarak işlenen şiddet her gün can almaya devam ediyor"
İstanbul Rumeli Üniversitesi'nde gerçekleşen sempozyumda konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Özyaral, tüm dünyada ve ülkemizde bir insanlık suçu olarak işlenen şiddetin her gün can almaya devam ettiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti: "İstanbul Rumeli Üniversitesi Kadın Hakları Eylem Planı Komisyonu tarafından yapılan bu sempozyum kurum olarak bu konudaki duyarlılığımızı göstermektedir. Bu önemli sempozyuma ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Ülkemizde bu hassas konuda yapılan çalışmalara bir damla da olsa katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize" "CİNSİYETE DAYALI ŞİDDET, ÖZGÜRLÜĞÜ ZEDELEYEN BİR AYRIM BİÇİMİDİR" İstanbul Rumeli Üniversitesi "Kadın Hakları Eylem Planı Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Nedime Köşgeroğlu ise konuşmasında öncelikle zorbalığın ve şiddettin tanımını yaparak sözlerini şöyle sürdürdü: "Geçtiğimiz yirmi yılda şiddet sorunu, kadınların kasten yaralanmasının önemli bir nedeni olarak tüm dünyada açık bir insan hakları ihlali ve bir kamu sağlığı sorunu olarak ele alınmaktadır. Türk Dil Kurumu'nda zorba-zorbalık ifadelerinin anlamlarına bakıldığında; 'gücüne güvenerek hükmü altında bulunanlara söz hakkı ve davranış özgürlüğü tanımayan kimse, müstebit, mütegallibe, despot, diktatör' anlamında kullanılmaktadır. Şiddet ise "Güçlünün güçsüz bulduğu çocuk, yaşlı, kadın, hayvana karşı fiziksek, psikolojik, sosyal ve ekonomik güç uygulaması ve insan haklarını ihlal etmesi hatta yaşam hakkını elinden almasıdır olarak tanımlanmaktadır. Cinsiyete dayalı şiddet, kadının, kadın erkek eşitliğine dayanan haklarını ve özgürlüğünü zedeleyen bir ayrım biçimidir. Üye devletlere, aile içi şiddete ve her türlü cinsel istismara, tacize, tecavüze karşı tüm kadınları koruyacak, onların onuruna saygı gösterecek yasaları çıkma şeklinde devam eden kararın yasal anlamda geçekleşmesi 1998 yılına denk gelmektedir. 4320 sayılı yasa 14.01.1998 yılında kabul edilmiş olup 17.01.1998 yılında yürürlüğe girmiştir. 2006 yılında ise genişletilmiş olarak 6283 yasa kabul edilmiştir. Yasa, şiddete uğrayan ve şiddete uğrama tehlikesi bulunana herhangi bir ayrım yapılmaksızın tüm kadınların, çocukların ve aile bireylerinin korunmasına yönelik tedbirler içermektedir. Ancak yasanın yaşama geçmesi için bu tür çalıştay ve sempozyumların sürekliliğinin gerekli olduğuna inanıyorum." Üç oturum şeklinde gerçekleşen sempozyumun ilk oturumunda 'Dijital Ortamda Şiddet ve Zorbalık' hakkında konuşmalar gerçekleştirildi. İlk oturumun başkanı Uçan Süpürge Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Halime Güner, konuşmacılar ise 22-24.
Uçan Süpürge - 21.08.2020
Son dakika... Uçan Süpürge Vakfından stajyer avukatlara "Kader Değil Karar" online eğitimi
Son dakika haberi... Uçan Süpürge Vakfınca, stajyer avukatlar için çocuk yaşta, erken ve zorla evliliklerin masaya yatırılacağı "Kader Değil Karar" online eğitimi düzenlenecek.
Uçan Süpürge - 10.07.2020
Ankara Kent Konseyinden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yavuz'a ziyaret
Gençlik Parkı, Millet Bahçesi ve 19 Mayıs Stadyumu'nun da bu alanı içine alan bir etkinlikler kampüsü haline dönüştürülmesini arzu ettiklerini dile getiren üyeler, kentte kültürel ve sanatsal faaliyetleri artıracak şu önerilerde bulundular: Sanat galerileri ve sanatçılar ile iletişimin artırılması, Sağlık çalışanlarının emeklerinden dolayı bir anıt inşa edilmesi, Yenileme çalışmaları tamamlandığında Resim Heykel Müzesi'nde sanat tarihi sohbetleri yapılması, Film in Turkey sayfasına Ankara için uygun görseller ve içerik üretilmesi, 2 Eylül tarihinin Türk Halk Oyunları Günü olarak kutlanması, Uçan Süpürge Film Festivali'nin 25.
Uçan Süpürge - 09.05.2020
Kadınlar değil festival evde kaldı
Korona günlerine denk gelen 23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, "evde kalmanın" her halini dünyadan 76 filmle internet üzerinden evlere taşıyor.
Uçan Süpürge - 06.05.2020
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali yarın "online" olarak başlayacak
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nin 23'üncüsü yarın online olarak başlayacak.
Uçan Süpürge - 16.04.2020
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali "online" düzenlenecek
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nin 23'üncüsü, izleyicilerle 7-14 Mayıs'ta online ortamda buluşacak.
Uçan Süpürge - 10.04.2020
Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali online yapılacak
Uçan Süpürge Vakfı, 23. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali'nin koronavirüs nedeniyle online yapılacağını duyurdu.
Uçan Süpürge - 24.05.2019
"Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali" ödülleri sahiplerini buldu
22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivalinde bu yıl Onur Ödülü'ne sinema ve tiyatro sanatçıları Ayla Algan ve Sumru Yavrucuk layık görüldü.
Uçan Süpürge - 03.05.2019
22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali Tanıtım Toplantısı
Başkent'te 23-30 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek 22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivalinin tanıtım toplantısı yapıldı.
Uçan Süpürge - 15.03.2019
22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali
Uçan Süpürge Vakfınca bu yıl 22'ncisi düzenlenecek Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 23-30 Mayıs tarihlerinde sinemaseverlerle buluşacak.
Uçan Süpürge - 06.03.2019
22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali
Uçan Süpürge Vakfınca, bu yıl 22'incisi düzenlenecek Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali, 23-30 Mayıs'ta yapılacak.
Uçan Süpürge - 24.11.2018
Kadınlar Şiddete Karşı 'Yapabilirsin' Dedi
"FİLM, KADINLARDAN ESİRGENEN HER ŞEYİ YAPABİLECEĞİNİN BELGESİ" Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu kurucularından Dr. Gülsüm Kav ise şunları söyledi: "Bu belgesel bütün kadınların neler yapabileceğini gösteriyor. Filmde başarıları izlediğimizde olağanüstü mutluluğu yaşarken bir yandan da kendime, 'Normal olan bir şeyin bize bu kadar mutluluk vermesi bile, bizden ne kadar çok şeyin esirgendiğini gösteriyor' dedim. Ama kadınlar kararlı bir şekilde cesaretle ve birbirlerinden kuvvet alarak adım attıklarında başarabiliyorlar. Dolayısıyla filmimiz 'kadın yapamaz' denilen, kadınlardan esirgenen her şeyi yapabileceğinin çok iyi bir belgesi. Bütün kadınlara moral veren çok iyi bir çalışma oldu. Tuluhan Tekelioğlu'nun eline sağlık." Uluslararası Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali'nde ödül kazanan 'Yapabilirsin' belgeseli, 'kadın varsa imkansız yoktur' diyerek iyimserliğin cesaretle buluştuğunda kadınların neler başarabileceğine vurgu yapıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Uçan Süpürge Haberleri | Uçan Süpürge Haber - Haberler - Uçan Süpürge haberleri, son dakika uçan süpürge haber ve gelişmeleri burada. Sosyal Girişimcilik Günü dördüncü kez düzenlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 23:27:37. #1.15#

title