Saruhan Oluç Haberleri

Saruhan Oluç haber, Saruhan Oluç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saruhan Oluç - 21.10.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, 2021 bütçesinin, eğitim, sağlık, sosyal güvenliği, esnafı, küçük üreticiyi, çiftçiyi, işçiyi, emekçiyi, emekliyi göz ardı ettiğini öne sürdü.
Saruhan Oluç - 15.10.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç ise Türkiye'de bir kardeş kavgası olmasın, böyle bir ortam yaratılmasın diye, en fazla mücadele eden ve uğraşan partilerin başında HDP'nin geldiğini savundu.
Saruhan Oluç - 15.10.2020
TBMM Genel Kurulu
"HDP'nin 8. kuruluş yıl dönümü" HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, 15 Ekim'in partisinin 8.
Saruhan Oluç - 14.10.2020
TBMM Genel Kurulu
"Işıklar yanıyor" ifadesinin, geçmişte askeri darbelerin sinyallerinden birisi olarak değerlendirilen bir cümle olduğuna işaret eden Bülbül, şöyle konuştu: "AYM'yi arkasına alıp da bu mesajı verdiği bir ortamda bunun bireysel bir mesele olarak düşünülmesi söz konusu olamaz. AYM'nin bugüne kadar aldığı birçok kararı son derece tartışmalı olduğu gibi bundan sonra vereceği kararları da hayli hayli tartışmalı hale getirecek bir gelişme olmuştur. Türkiye'de eğer bu manada merak sahibi olanlar varsa, kimin kudreti yeter, kimin yetmez bilemeyiz ama varsa bu noktada niyeti olan, Halep oradaysa arşın burada. Bu noktada buna müsaade etmeyeceğimizin ve Türkiye'de asla ve asla bu şekilde bir şeyin olmayacağının altını çizmek istiyorum." HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç ise İtalyan bir oyun yazarının İstanbul'da Kürtçe oynanacak "Yüzsüz" adlı oyununun yasakladığını belirterek, bunun ayrımcı bir anlayış olduğunu savundu.
Saruhan Oluç - 14.10.2020
Kamu mali yönetimi ve kontrolüne ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
"Hesap verilebilirlik, mali saydamlık ortadan kalkmıştır" HDP İstanbul Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç, kanun teklifiyle, bütçelemede fonksiyonel sınıflandırmanın ortadan kaldırıldığını savunarak, "Fonksiyonel sınıflandırma bilindiği gibi, kamu faaliyetlerinin türünü göstermekte, faaliyetler ve faaliyetlere yönelik harcamaların zaman serileri boyunca izlenmesi ve uluslararası karşılaştırma imkanı elde edilmesini sağlamaktadır.
Saruhan Oluç - 7.10.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, "TÜİK'in hormonlu verileri gerçekleri yansıtmıyor.
Saruhan Oluç - 6.10.2020
Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldı (1)
Gerek Kuzey Afrika, gerekse Güney Afrika'yla beraber kıtanın 2 uç noktasında yer alan ülkelerle geliştirdiğimiz olumlu ilişkilerin kıta geneline yayılmasını sağlamamızın milli çıkarlarımıza da katkısı büyüktür. Ülkemizin sınırı aşan göçler ve terörle mücadele konularında sahip olduğu tecrübelere ilave olarak, Kovid-19 salgınında görüldüğü gibi sağlık hizmetleri alanında da var olan büyük potansiyelimizi Afrika'da bulunan ülkelerle paylaşmak insani sorumluluklarımızdan olduğu gibi ülkemizin potansiyelini de artıracaktır." HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, "6-8 Ekim provokasyonlarının" gerçek nedenini araştırmak, yapanları, neden yaptıklarını ortaya çıkarmak yerine "sorumlu HDP" sloganıyla ucuz siyasetin seçildiğini öne sürdü.
Saruhan Oluç - 28.9.2020
Son dakika haberi... HDP'den Kobani eylemlerine ilişkin soruşturmaya tepki
Son dakika haberi... HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, 2014'teki Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin soruşturması kapsamında 6 eski HDP'li vekil ile Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen'in gözaltına alınmasının, "hukuki değil, siyasi bir operasyon olduğunu" savundu.
Saruhan Oluç - 27.8.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, "Yargı, Musa O.'yu kaçma ihtimali olmadığı için saldı.
Saruhan Oluç - 24.8.2020
Son dakika haberleri! HDP, Karadeniz'deki sel felaketlerine ilişkin Meclis Araştırması açılmasını istedi
HDP Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç'un imzasıyla Meclis Başkanlığına sunulan araştırma önergesinin gerekçesinde, Karadeniz'de her yıl yaşanan sağanak yağışlar sonucunda meydana gelen sel ve heyelan nedeniyle onlarca vatandaşın yaşamını yitirdiği belirtildi.
Saruhan Oluç - 13.8.2020
RTÜK'ten hakaret ve asılsız iddialara ceza
Üst Kurul, "Radyo Harman"daki programa katılan HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç'un, Türkiye'nin Suriye politikasına yönelik iddiaları nedeniyle yayıncı kuruluş hakkında program durdurma ve idari para cezası kararları alındı.
Saruhan Oluç - 13.8.2020
Pandemi fırsatçısı konuk, KRT'ye ceza getirdi
RTÜK, yayın konuğu HDP grup başkanvekili Saruhan Oluç'un "İdlib'de bütün dünya ülkeleri tarafından aslında terör örgütü olarak nitelendirilmiş olan yapıları Türkiye himayesine aldı.
Saruhan Oluç - 28.7.2020
Sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, iktidar ittifakının "toplumsal muhalefetin sesinin kesilmesine" karar verdiğini belirterek, "Saray kendini korumak için bu teklifi getiriyor.
Saruhan Oluç - 28.7.2020
TBMM Genel Kurulu
Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesiyle ilk cuma namazının kılındığını anımsatan Bülbül, şunları söyledi: "Ayasofya'nın ibadete açılması bazı odakları rahatsız etmiştir. Yunanistan tarafından yapılan açıklamalar kabul edilebilir değildir. Yunanistan'daki gösterilerde şanlı bayrağımızın yakılması tam bir alçaklıktır. Tarihten ders almayan Yunanistan, boyundan büyük işlere kalkışmaktadır. Bazı çevrelerin Ayasofya üzerinden kin kusmaları planlı bir projenin parçasıdır. İçeride Yunan borusunu öttürmeye çalışanlar da mevcuttur. Ayasofya'nın ibadete açılmasından sonra ortaya çıkan tartışmalar bizim tökezlememizi bekleyenlerin ekmeğine yağ sürmektedir. Ayasofya'daki konuşmaları başka emeller doğrultusunda kullanmak devletimize ve milletimize zarar verecektir. Ayasofya ibadete açılmıştır, siyasete değil. Atatürk'ü bu tartışmaların merkezine oturtmak doğru değildir. Fatih Sultan Mehmet bizim için ne kadar aziz ise Gazi Mustafa Atatürk de o kadar azizdir. Ayasofya tartışmaları etrafında fitne çıkaran ve insanlarımızı fitneye teşvik edenleri kınıyorum." HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Şırnak gibi illerde koranavirüsün yaygınlaştığına dikkati çekerek, vatandaşları uyardı.
Saruhan Oluç - 23.7.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Diyanet İşleri Başkanlığının HDP, DBP ve TİP milletvekillerine Ayasofya Camii'nin ibadete açılacağı yarınki Cuma namazına ilişkin davetiyeyi göndermediğini belirterek, "Diyanet İşleri Başkanlığı, açık bir siyasi ayrımcılık yapmıştır.
Saruhan Oluç - 22.7.2020
İstihdama ilişkin kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, "Kandil ve Pensilvanya kriterleri mi getirelim?" demenin çok hoş bir tanımlama olmadığını ifade ederek, "Bu, iktidarın sansür yasasıdır.
Saruhan Oluç - 22.7.2020
TBMM Genel Kurulu
"Onlardan haraç isteme hakkına sahip değildir" HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, DİSK'in ve Türkiye İşçi Partisi'nin kurucusu ve yönetim kurulu üyesi olan Kemal Türkler'in 40 yıl önce "katledildiğini" belirterek, Türkler'i saygıyla andıklarını ifade etti.
Saruhan Oluç - 22.7.2020
TBMM Genel Kurulunda AK Parti ile HDP milletvekilleri arasında tartışma
Sataşmadan söz alan HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç'un konuşması sırasında AK Parti ve HDP milletvekilleri arasındaki atışmasının sürmesi üzerine TBMM Başkanvekili Akar, birleşime ikinci kez ara verdi.
Saruhan Oluç - 21.7.2020
TBMM Genel Kurulu'nda tartışma
Başkanvekili Akar, Zengin'den sonra sözü HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç'a verdi.
Saruhan Oluç - 20.7.2020
HDP'li Oluç: "Disiplin Kurulu Tuma Çelik'i kesin çıkarma cezası ile cezalandırmaya karar verdi"
ANKARA (İHA) – HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, "Bugün itibariyle Disiplin Kurulu kararı ortaya çıktı.
Saruhan Oluç - 20.7.2020
'Cinsel saldırı' fezlekesi düzenlenen HDP'li Çelik, partiden ihraç edildi
HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan fezleke düzenlenen Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in partiden ihraç edildiğini açıkladı.
Saruhan Oluç - 20.7.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, "Merkez Disiplin Kurulu, milletvekili Tuma Çelik'i, kesin çıkarma cezasıyla cezalandırmaya karar verdi.
Saruhan Oluç - 16.7.2020
TBMM Genel Kurulu
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç'un Şırnak'ta bir çocuğa yönelik cinsel istismar iddiasına ilişkin, "Kürt çocuklara yönelik cinsel istismar ve saldırıların bu şekilde devam etmesinin halkta büyük bir infial ve tepki yarattığını iktidara...
Saruhan Oluç - 14.7.2020
TBMM Genel Kurulu
İstanbul'daki deprem riski için araştırma komisyonu önerisi HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Türk edebiyatının önemli isimleri arasında yer alan yazar Adalet Ağaoğlu'nun vefatı nedeniyle kültür sanat camiasına başsağlığı diledi.
Saruhan Oluç - 13.7.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, "Sosyal medyada hak ihlallerinin duyurulmasından, muhalefetin sesini yükseltmesinden ve tek tek yurttaşların yaşadıkları hak ihlallerini ifade etmelerinden rahatsızlar.
Saruhan Oluç - 11.7.2020
TBMM Genel Kurulu
Miladiç'in, "Türklerden intikam almanın vakti geldi." sözünü hatırlatan Akçay, şöyle konuştu: "Batı'nın Türk milletine olan asırlık kinini ortaya koymuştur. Osmanlı Devleti'nin nizam-ı alem ülküsüyle adaletle yönettiği topraklar, Batı'nın ırkçı, Darwinist, sömürgeci, materyalist zihniyetiyle kana bulanmıştır. Acısı halen yüreklerimizi yakan bu utanç vesikası insanlığın vicdanına yapılan bir saldırıdır. Dünya kamuoyunun önünde gerçekleşen katliam 20. yüzyılın en büyük insanlık suçlarından biridir. Bu vesileyle Srebrenitsa'da katledilen binlerce Bosnalıyı ve Aliya İzzetbegoviç'i bir kez daha rahmetle anıyor, insanlığın bir kez daha böyle acılar yaşamamasını temenni ediyorum." "Soykırımın sorumlularını bir kez daha lanetliyoruz" HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, 11-18 Temmuz 1995'te Sırp askerleri ve bağlı paramiliter grupların, Birleşmiş Milletlerin güvenli bölge ilan ettiği Srebrenitsa kasabasında, dünyanın gözleri önünde 8 binden fazla Boşnak Müslümanı katlettiğini dile getirdi.
Saruhan Oluç - 9.7.2020
TBMM Genel Kurulu'nda 'baro' maratonu (2)
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç da Sakarya'da meydana gelen patlamalar nedeniyle üzüntülerini dile getirdi.
Saruhan Oluç - 9.7.2020
TBMM Genel Kurulu
"Kovid-19'a karşı Meclis'te de kullanılan ilaç araştırılsın" HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Sakarya'da yaşanan son patlamada vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi.
Saruhan Oluç - 7.7.2020
TBMM Genel Kurulu
"Silinen, insanlığın hafızasıdır" HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Başbağlar katliamına işaret ederek kalıcı toplumsal bir barışın inşası için katliamın aydınlatılmasının önemli olduğunu ifade etti.
Saruhan Oluç - 6.7.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, "Barolar, herhangi bir meslek örgütü değil. Barolar, yargının bir ayağını oluşturuyorlar.
Saruhan Oluç - 5.7.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, düzenlemede eşitlik ve temsilde adaletin bulunmadığını öne sürerek, "Eşitlik ve temsilde adalet' diyorsunuz ama böyle değil, büyük bir eşitsizlik yaratıyorsunuz.
Saruhan Oluç - 2.7.2020
HDP'li Katırcıoğlu Meclis Başkanı adayı oldu
HDP Grup başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç ile TBMM İdare Amiri ve HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, Katırcıoğlu'nun TBMM Başkanlığı adaylığına ilişkin başvuru dilekçesini Meclis Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu'na sundu.
Saruhan Oluç - 1.7.2020
Hukuk davalarına ilişkin yargı paketi TBMM Genel Kurulunda
Aranın ardından yerinden söz alan HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, AK Parti'li Özkan'ın konuşmasında kendilerine hakaret ettiğini savundu.
Saruhan Oluç - 1.7.2020
TBMM'de tansiyon yükseldi
TBMM Genel Kurulu'nda Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşülüyor. Görüşmeler esnasında AK Parti ile HDP arasında 'terör örgütleri' üzerinden tartışma çıktı. HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, AK Parti'nin terör örgütleri ile ilişkisi olduğunun iddia etti.
Saruhan Oluç - 1.7.2020
Tüm partilerden Esra Albayrak'a destek
MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül ise "Milliyetçi Hareket Partisi Grubu olarak Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak ve eşi Esra Albayrak aleyhine sosyal medya üzerinden yapılan alçak ve ahlaksız saldırıyı nefretle kınadığımızı ifade etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.  HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç da, Esra Albayrak'a yönelik saldırıyı, 'amasız', 'fakatsız' lanetlediklerini belirtti.
Saruhan Oluç - 1.7.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç ise Oral'a, "Herkes kendi cümlesini kendi bildiği gibi kursun, biz kendi cümlelerimizi bildiğimiz gibi kurarız.
Saruhan Oluç - 1.7.2020
TBMM Genel Kurulu
"Dış ticaret açıkları da her geçen gün artıyor" HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Demokratik Toplum Kongresi soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve sonrasında da örgüt üyesi olmak iddiasıyla tutuklanan 23 Kürt siyasetçi olduğunu dile getirerek, bunlardan biri olan 72 yaşındaki Makbule Özbek'in yaşı açısından cezaevi koşullarını kaldıramayacak durumda olduğunu, hukuksuzca tutuklanan herkesin serbest bırakılması gerektiğini söyledi.
Saruhan Oluç - 29.6.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç, gündemi değerlendirdi
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, "Grubumuzda üç milletvekilinde koronavirüs tespit edildi.
Saruhan Oluç - 27.6.2020
HDP: 3 vekilimizin enfekte olduğu anlaşıldı
HDP TBMM Grup Başkanvekilleri Meral Danış Beştaş ve Saruhan Oluç imzasıyla yapılan yazılı açıklamada; TBMM'de HDP grup salonunun da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğu bilgisinin daha önce paylaşıldığı hatırlatılarak, şöyle denildi: "Daha önce de açıkladığımız gibi grup salonumuzun bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğu hafta başında tespit edilmişti.
Saruhan Oluç - 27.6.2020
HDP'li 3 milletvekilinin koronavirüs testi pozitif çıktı
HDP Grup Başkanvekilleri Hakkı Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş imzasıyla yapılan ortak yazılı açıklamada, grup salonlarının da bulunduğu katta bir temizlik personelinin enfekte olduğunun hafta başında tespit edildiği hatırlatıldı.
Saruhan Oluç - 26.6.2020
TBMM'de, HDP'li vekilde koronavirüs tespit edildi
HDP Grup Başkanvekilleri Hakkı Saruhan Oluç ve Meral Daniş Beştaş'ın imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, partide bir milletvekilinde koronavirüs tespit edildiği ve tedavi altında olduğu belirtildi.
Saruhan Oluç - 26.6.2020
HDP'li bir milletvekilinin koronavirüs testi pozitif çıktı
HDP Grup Başkanvekilleri Hakkı Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş imzasıyla yapılan ortak yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerinin bir süredir Meclis'te de artarak görüldüğü vurgulandı.
Saruhan Oluç - 25.6.2020
AYM'den, vekillikleri düşürülen HDP'li 2 isim için ret kararı
AYM Genel Kurulu toplantısında, CHP'nin yeni infaz yasasının 14 maddesinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemini gündemine aldı. Başvuru ile ilgili ilk incelemesini tamamlayan AYM, iptal başvurusunu esastan görüşmeye karar verdi. Mahkeme, daha önce yine CHP tarafından yeni infaz yasasının şekil yönünden iptali ve yürürlüğünün durdurulmasını istemiyle yapılan başvuru ile ilgili ilk incelemesini tamamlamış ve iptal isteminin esastan görüşülmesine hükmetmişti.AYM'nin gündeminde ayrıca, milletvekillikleri düşürülen HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları ile ilgili itiraz da vardı. HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç'un, Güven ve Farisoğulları'nın vekilliklerinin düşürülmesine yönelik kararın iptali için yaptığı başvuruyu görüşen Anayasa Mahkemesi, oybirliğiyle ret kararı verdi.
Saruhan Oluç - 25.6.2020
HDP'li Oluç'tan "çoklu baro sistemi" eleştirisi Açıklaması
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, çoklu baro sistemini eleştirerek "Bu sistemle aslında barolar zayıflatılmak ve siyasi iktidara itaatkar yapılar haline getirilmek isteniyor.
Saruhan Oluç - 24.6.2020
TBMM Genel Kurulu
Yaptıkları çalışmalarda önce kadınlar için, onların hakkını, hukukunu, hayatını kolaylaştırmak için gayret sarf ettiklerini belirten Zengin, şöyle konuştu: "Sosyal güvenlikten sağlık hizmetine, aile politikalarımıza kadar her konuda önce kadın vardır. Bu, şu anlama gelmiyor; Türkiye'de cinayetlerle ilgili problem var mıdır? Vardır. Bununla alakalı da sonuna kadar uğraşıyoruz. Bütün milletvekili arkadaşlarım bu duruşmaları takip ediyor. Ben dahil takip ediyoruz. Bunu yapan insanların hak ettiği cezayı alması için uğraşıyoruz. Siz kadınları bizden daha mı çok tutuyorsunuz? Buna inanmıyorum. Bu Meclis'te bütün siyasi partilerin ortaklaşacağı yegane konu kadın meselesidir. HDP, kadınları bizden daha fazla savunacak en son partidir." HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Zengin'e, "AK Parti, bunun birinci dereceden müsebbibidir ya da HDP birinci dereceden müsebbibidir diye bir tartışma anlamsız olur çünkü toplumsal bir sorunla karşı karşıyayız.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Saruhan Oluç Haberleri | Saruhan Oluç Kimdir - Haberler - Saruhan Oluç haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Saruhan Oluç kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP Grup Başkanvekili Oluç gündemi değerlendirdi Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 13:07:57. #1.14#
title