Obezite Haberleri

Obezite haber, Obezite son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Obezite - Bugün
Aşırı Terleme Birçok Hastalık Habercisi Olabilir !
"Terleme normal bir fizyolojik durumdur. Vücut ısısının artması veya egzersiz sonucu ter bezlerine gönderilen uyarı sayesinde terlenir ve ısı dengesi korunur. Oysaki hastalık olarak isimlendirilen hiperhidrozis; vücut ısısı artmadan, sempatik sisteme gönderilen aşırı uyarı sonrası kişinin fizyolojik ihtiyaçları dışında aşırı terlemesidir. Aşırı terleme vücuttaki enfeksiyon hastalıkları, kanser, diyabet, hipertiroidi, kalp hastalıkları, menopoz, obezite gibi bazı durumların varlığında ya da bazı ilaçların kullanımı sonucunda ikincil olarak görülebilir.
Obezite - Dün
Pandemi ile obezite arttı
Obez çocukların üçte biri, obez ergenlerin de üçte ikisi erişkin dönemde de obez olarak kalıyor. Çocukluk dönemindeki obezitenin artışını durdurmak için çocukluktan itibaren önlem almak gerekiyor" dedi.
Obezite - 04.05.2021
Sigarayı bırakmak, obeziteyle mücadele ve düzenli egzersiz astımın kontrolünü kolaylaştırıyor
Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, sigarayı bırakmanın, obez hastaların kilo vermesinin ve düzenli egzersiz yapmanın astımın kontrolünü kolaylaştırdığını bildirdi.
Obezite - 04.05.2021
8 soruda mide botoksu
Mide botoksu nedir? Mideye botoks uygulaması, yeni bir kilo verdirme yöntemidir. Bu işlem bir obezite ameliyatı değildir.
Obezite - 03.05.2021
Hareketsizlik kas ağrılarına sebeb oluyor!
Özellikle tam kapanma döneminde olduğumuz şu günlerde sağlıklı ve zinde olmak için hareketli olmayı ihmal etmemeliyiz.Her zamankinden daha fazla evde kalınan ve sabit oturulan bu dönemde hareketsiz kalındığı zaman kaslar hızla zayıflayabilir, esnekliği azalabilir ve vücut direnci düşebilir.Hareketsizlik ayrıca obeziteye, iskelet sistemi bozukluğuna, omurga ve kas ağrılarına da neden olabilir.
Obezite - 03.05.2021
Sezaryen doğum çocukta astım görülme riskini artırıyor
Akelma, artışa sebep olan bir diğer önemli faktörün sık antibiyotik kullanımı olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Antibiyotikler ihtiyaç halinde kullanılır ancak bunların doğru ve akılcı kullanımı önemlidir ve mutlaka doktor kontrolünde verilen antibiyotikler kullanılmalıdır. Aksi takdirde vücuttaki faydalı bakterileri öldürüyor ve astım gibi hastalıkları artırıyor. Yine tabii bir diğer sebep beslenme tipi. Örneğin paketli, uzun süre raf ömrü olan gıdalar, işlenmiş gıdalar yerine mevsiminde, taze, sağlıklı bir diyet şeklinin tercih edilmesi gerekiyor." "Aynı evde kalan kişilerin içtiği sigara çocuğu etkiler" Obezitenin astım sıklığını artırdığını, bunun yanında astımı kontrol altına almayı da zorlaştırdığını belirten Akelma, düzenli, sağlıklı diyet ve egzersiz tavsiyesinde bulundu.
Obezite - 29.04.2021
Sağlığımız için kanıta dayalı 10 öneri
Meyve suları, kola, soğuk çaylar ve aromalı maden suları gibi şekerli içeceklerin vücudumuza girebilecek en zararlı gıdalardan biri olduğunu söyleyen Doç. Dr. Muhammed Keskin, vücudumuzun katı yiyeceklerden gelen kalorileri kullanmak için bazı mekanizmalara sahip olsa da, şekerli içeceklerin kalorisini kullanmak ve vücutta bu kalorilere rol vermekteki başarısının yetersiz olduğunu, bu nedenle de bir bardak kola içtiğimizde aldığımız enerjinin aynı kalorideki yemekten aldığımız enerjiye göre vücuda vereceği yük ve maliyetin daha fazla olduğunu belirtiyor. Şekerli içeceklerin, obezite, tip 2 diyabet, kalp hastalığı ve diğer birçok sağlık problemiyle güçlü bir şekilde ilişkili olduğunun altını da önemle çiziyor.
Obezite - 29.04.2021
Erkek kısırlığına modern çözümler
Obezite hastalığınız varsa profesyonel yardım alarak kilo verin.
Obezite - 28.04.2021
Halk Sağlığı Genel Müdürü Kara, Meclis'te obezitenin Kovid-19'daki etkisini anlattı Açıklaması
Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürü Fatih Kara, "Obezite arttıkça hastaneye, yoğun bakıma yatışlar ve beraberinde entübasyonlar artıyor.
Obezite - 27.04.2021
Büyükşehir'den ''Sağlıklı Beslenme Danışma Hattı''
KİŞİLERİN DURUMLARINA GÖRE BESLENME ÖNERİLERİ Ramazan ayında bulunulması nedeniyle özellikle sahur ve iftar vakitlerinde beslenme ile ilgili soruların geldiği hatta hizmet veren diyetisyenler, vatandaşların durumlarına göre çözüm üretmeye çalışıyorlar. Kronik hastalıklarda beslenme ( obezite, kalp- damar hastalıkları, diyabet, sindirim sistemi hastalıkları vs.
Obezite - 27.04.2021
Düzenli uyku için 5 muhteşem besin !
7 saatten az uyuma! Geceleri 7 saatten az uyuyan bireylerde kilo artışı daha fazla görülmüştür. Bunun üzerine yapılan çalışmalarda ise, gece vardiyalı çalışan bireyler bütün gece uyanık oldukları için gün içinde daha çok yağlı ve karbonhidrat içeriği yüksek besinleri tercih etmektedirler. Uzun süre uyanık kalan bireyler daha çok enerjiye ihtiyaç duydukları için diğer bireylere göre fazla kalori aldıkları saptanmış ve bu fazla kalorinin ise gece öğünlerinde olduğu gözlemlenmiştir. Kanıtlanmış bilgiler doğrultusunda ise yağ miktarı ve uyku arasında tam anlamıyla ters bir ilişki olduğu savunulmaktadır. ABD'de yapılan sağlıklı yaşam temelli bir çalışmada bireylerin uyku kalitesi ve obezite arasında anlamlı bir değişiklik meydana gelmiştir.
Obezite - 26.04.2021
"Obezitede cerrahi kadar takip ve devamlılık çok önemli"
ürkiye'de obezitenin hızla arttığını söyleyen Op. Dr. Babek Tabandeh, "Genel anlamda obezite, vücutta gereğinden fazla veya normal sınırların üzerinde yağ dokusunun bulunmasıdır.
Obezite - 21.04.2021
Her 4 kadından birinde "idrar kaçırma" rahatsızlığı görülüyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Bayındır İçerenköy Hastanesi Üroloji Bölümü'nden Uzman Dr. Ofluoğlu, her 4 kadından birinin idrar kaçırma sorunuyla karşı karşıya geldiğini belirterek, "Kadınlarda doğum süreci pelvik taban kaslarında güçsüzlüğe yol açıyor. Bu nedenle çok doğum yapma en önemli risk faktörlerinden biri. Erkeklerde ise prostat hastalığında, radikal prostat cerrahisinden sonra, radyasyon tedavisinden ve nörolojik hastalıklardan kaynaklanan sfinkter bozukluğu nedeniyle idrar kaçırma problemi ortaya çıkabiliyor. Ayrıca, hem kadınlarda hem de erkeklerde sigara kullanımı, obezite, sağlıksız beslenme ve doğuştan pelvik taban kaslarının zayıflığı gibi risk faktörleri de bulunuyor.
Obezite - 20.04.2021
Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde beslenme, diyet ve obezite polikliniği hizmetleri devam ediyor
Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nde hastalara beslenme ve diyet konutlarında danışmanlık hizmeti sunulan beslenme, diyet ve obezite polikliniğinde hasta hizmetlerinin titizlikle sürdürüldüğü bildirildi.
Obezite - 18.04.2021
Son dakika haberleri | Salgın sürecinde harcadıkları enerji azalan çocuklarda duygusal aşırı yeme eğilimi obeziteye yol açabiliyor
Son dakika haberleri: Eskişehir Şehir Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Melek Yücel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde çocukların duygusal aşırı yeme eğilimi göstermeye yatkınlığıyla obezite bakımından risk oluşturduğunu söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Obezite Haberleri | Obezite Haber - Haberler - Obezite haberleri, son dakika obezite haber ve gelişmeleri burada. Tam kapanmada kalp ve damar sağlığı için egzersiz uyarısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 7.5.2021 18:31:48. #1.16#

title