NAİL OLPAK HABERLERİ

Nail Olpak haber, Nail Olpak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nail Olpak

Nail Olpak

Doğum Yeri Burdur / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1961 - ...

Nail Olpak Kimdir ?

Nail Olpak, 1961 yılında Burdur‘da İbecik köyünde doğmuştur. Babası Halil Olpak’dır. İlkokul’u Muğla-Dalaman’da okudu. Ortaokul’u yatılı olarak Aydın-Nazilli’de bitirdikten sonra, Ardından Aydın Lisesi’nde yatılı okudu 1977 yılında mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra yüksek lisansını enerji alanında yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Nail Olpak - 27.04.2021
"Türkiye-Fransa Ekonomik İş Birliklerinin Geleceği ve Fırsatlar" webinarı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Üçüncü ülkelerde iş birliği çokça konuştuğumuz alanlardan birisi. Fransa, bize bu konuda hem iş dünyasıyla hem de bakanlıklar çerçevesinde ilk taleple gelen ülke oldu.
Nail Olpak - 27.04.2021
Paris Büyükelçisi Onaner "Türkiye-Fransa Ekonomik İş Birliklerinin Geleceği ve Fırsatlar" panelinde konuştu Açıklaması
24 TV Ekonomi Müdürü Sadi Özdemir'in moderatörlüğünde çevrim içi olarak gerçekleştirilen etkinliğe, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Ali Onaner, DEİK Başkanı Nail Olpak, Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Bulut, DEİK Türkiye-Fransa İş Konseyi Başkanı Çağatay Özdoğru, panelistler ve çok sayıda davetli katıldı.
Nail Olpak - 24.04.2021
DEİK Başkanı Olpak, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki gösterdi Açıklaması
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesini kınadı.
Nail Olpak - 13.04.2021
Libya Başbakanı Dibeybe, Türk iş insanlarıyla İstanbul'da yuvarlak masa toplantısında buluştu
Toplantıda, Dibeybe'nin yanı sıra, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Türkiye'nin Trablus Büyükelçisi Kenan Yılmaz, DEİK Başkanı Nail Olpak, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren ve DEİK/Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil de hazır bulundu.
Nail Olpak - 13.04.2021
Türkiye-Libya Hibrit Yuvarlak Masa Toplantısı
DEİK'ten vizelerin kaldırılması ve Libya'nın büyükelçi ataması talebi Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak da stratejik iş birliğinin enerji, sağlık, finans, yerel yönetimler, eğitim ve kültür başta olmak üzere diğer alanlarda da ileri seviyelere ulaşması için özel sektör olarak tüm desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
Nail Olpak - 26.03.2021
Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Toplantısı yapıldı
Toplantıya, Türkiye'nin Aşkabat Büyükelçisi Togan Oral, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, DEİK Türkiye-Türkmenistan İş Konseyi Başkanı Halil Avcı, Türkmen-Türk Bankası Genel Müdürü Kazım Gündoğar ile iş adamları katıldı.
Nail Olpak - 16.03.2021
Türk ve Bahreynli iş insanları sağlık ve gıdada iş birliği için buluştu
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, şu anda çok sayıda Türk şirketinin Bahreyn'de yatırım yaptığını belirterek, "Bunun gelecekte daha da artmasını umuyoruz.
Nail Olpak - 13.03.2021
DEİK, Türkiye ve Bahreyn'in iş ve yatırım fırsatlarını masaya yatırıyor
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye'nin Manama Ticaret Müşavirliği ve Bahreyn Ulusal Sağlık Düzenleme Otoritesi destekleriyle düzenlenecek toplantının açılış konuşmalarını DEİK Başkanı Nail Olpak, BBMA Başkanı Ahmed bin Hindi ve DEİK Türkiye Bahreyn İş Konseyi Başkanı Bilgün Gürkan'ın gerçekleştirmesi bekleniyor.
Nail Olpak - 03.03.2021
DEİK ve İTÜ üniversite-sanayi iş birliği için protokol imzaladı
İTÜ açıklamasına göre, DEİK Başkanı Nail Olpak ve İTÜ Rektörü Prof.
Nail Olpak - 02.03.2021
Son dakika haberi: "Türkiye-Birleşik Krallık Tarım ve Hayvancılık, Yatırım ve İş Birliği Fırsatları" webinarı
"STA ışığında yeni adımlar atılması konusunda iş dünyasına büyük sorumluluklar düşüyor" DEİK Başkanı Nail Olpak ise Türkiye ve Birleşik Krallık'ın iş insanlarını bir araya getirmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, bugün iki ülke arasındaki tarım ve hayvancılık sektörlerine odaklanılacağını kaydetti.
Nail Olpak - 01.03.2021
DEİK Başkanı Olpak: "2020 büyümesi gelecek için pozitif sinyal verdi"
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türkiye'nin pandemi sürecinde büyüyen nadir ülkelerden biri olduğunu belirterek, "2020 yılı büyüme verileri pandemiye rağmen büyüdüğümüzü ortaya koydu.
Nail Olpak - 25.02.2021
DEİK, Türkiye- Gagavuz Yeri Yatırım Fırsatları toplantısı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Başkanı Nail Olpak, "İş dünyası açısından dijital teknolojiler ve yapay zeka hızlı bir şekilde iş yapma modelimizin merkezinde yer aldı.
Nail Olpak - 24.02.2021
Son dakika haberleri: "EU Talks" etkinliğinde "Avrupa Yeşil Mutabakatı: Fırsatlar & Riskler" masaya yatırıldı
"AYM yalnızca üye ülkeleri değil, Türkiye gibi AB ile yoğun ticari ilişkileri olan ülkeleri de önemli oranda etkileyecek" Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak da Türkiye'nin AB tarafından 2019 yılının Aralık ayında açıklanan AYM'nin yalnızca üye ülkeleri değil, Türkiye gibi AB ile yoğun ekonomik ve ticari ilişkileri olan ülkeleri de önemli oranda etkileyeceğini bildirdi.
Nail Olpak - 18.02.2021
Son dakika haberleri... Azerbaycan Başbakanı Ali Esedov, "Türkiye-Azerbaycan İş Forumu'nda konuştu Açıklaması
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulunca (DEİK) organize edilen "Türkiye-Azerbaycan İş Forumu"na Esedov'un yanı sıra Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Azerbaycan Ekonomi Bakanı Mikayıl Cabbarov, DEİK Başkanı Nail Olpak ile çok sayıda davetli ve iş insanı katıldı.
Nail Olpak - 16.02.2021
DEİK etkinliğinde Türkiye-Güney Afrika iş birliği fırsatları masaya yatırıldı
"Afrika Birliği ile online 'Türkiye-Afrika Yatırım ve Ticaret Platformu' kurulması için görüşüyoruz" Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak ise yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) hayata yeni kavramların girdiğini ve dijital teknolojiler ve yapay zekanın insan hayatında düşünülenden daha fazla ve daha hızlı şekilde yer aldığını dile getirdi.
Nail Olpak - 03.02.2021
EGD'nin "Ticari Diplomasi Yolculuğu" toplantısının ilk konuğu DEİK Başkanı Olpak oldu Açıklaması
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Avrupa Birliği'nin (AB) Yeşil Mutabakatı'nın çevreci boyutunun herkesi ilgilendirdiğini belirterek, "İki gün sonra AB der ki, 'Yeşil Mutabakata uymayan ürün ve hizmetler kapıdan giremez.' Bu farkındalığı oluşturmak durumundayız." dedi.
Nail Olpak - 27.01.2021
Türkiye ile Letonya ikili ticaret hacmini yükseltmeyi hedefliyor
Etkinliğe, DEİK Başkanı Nail Olpak, Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, DEİK Türkiye-Letonya İş Konseyi Başkanı Mustafa Necati Işık, Kayseri Sanayi Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitçi, Türkiye'nin Riga Büyükelçisi Gülsun Erkul ve Letonya'nın Ankara Büyükelçisi Peteris Vaivars ile iş dünyasından çok sayıda temsilci katıldı.
Nail Olpak - 27.01.2021
"Baltık Ülkeleri İş Fırsatları Letonya-Kayseri İş Dünyası ile Buluşma" etkinliği
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Letonya ile Türkiye arasında 300 milyon dolara yakın ticaret hacmi bulunduğunu belirterek, daha önce belirlenen yıllık 1 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine ulaşmak için daha çok çalışmaları gerektiğini söyledi.
Nail Olpak - 19.01.2021
DEİK Başkanı Olpak: "Türkiye'nin salgın sürecinde verdiği desteğin çok iyi bir dönüşü olacak" (2)
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Türkiye'nin salgın sürecinde geldiği yer, muhataplarına verdiği hizmet ve 100'den fazla ülkeye sağlık alanında verdiği desteğin bize çok iyi bir dönüşü olacağını düşünüyorum.
Nail Olpak - 19.01.2021
DEİK Başkanı Olpak: "En önemli önerilerimizden birisi hızlı, adil ve kazanımları koruyan hukuk devleti" (1)
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, kısa vadede yapılması gerekenlere ilişkin, ""Hızlı, adil ve kazanımları koruyan hukuk devleti ile öngörülebilir bir ekonomik ekosistem bizim açımızdan kısa vadedeki en önemli önerilerimiz." dedi.
Nail Olpak - 18.01.2021
DEİK'in "Yeniden Asya" toplantısı çevrim içi gerçekleştirildi
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Çin, dış ticaret açığımızın yaklaşık yüzde 40'ını oluşturuyor.
Nail Olpak - 18.01.2021
Son dakika haberi... İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
Son dakika haber... 14.00-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Manisa, Aydın, Mardin, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Muş İl Kongrelerine Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katılacak.
Nail Olpak - 17.01.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 18 Ocak 2021
(Manisa/10.30/15.00) 3- Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, DEİK Başkanı Nail Olpak'ın moderatörlüğünde düzenlenecek "Yeniden Asya" webinarına katılacak.
Nail Olpak - 06.01.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı, DEİK "Türkiye-AB İlişkilerinde 2021 Beklentileri" web konferansında konuştu Açıklaması
Konferansa, Türkiye'nin AB Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, AB Türkiye Delegasyonu'nun Eski Başkanı ve Ekonomiden Sorumlu AB Komiseri Paolo Gentiloni'nin Özel Danışmanı Büyükelçi Stefano Manservisi, Global İlişkiler Forumu (GİF) Başkanı Selim Yenel, DEİK Başkanı Nail Olpak ve DEİK Türkiye-Avrupa İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Zeynep Bodur Okyay da katıldı.
Nail Olpak - 06.01.2021
Türkiye'nin AB Daimi Temsilcisi Bozay, DEİK "Türkiye-AB İlişkilerinde 2021 Beklentileri" web konferansında konuştu Açıklaması
Çevrim içi konferansa, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Faruk Kaymakcı, AB Türkiye Delegasyonu'nun eski Başkanı ve Ekonomiden Sorumlu AB Komiseri Paolo Gentiloni'nin Özel Danışmanı Büyükelçi Stefano Manservisi, Global İlişkiler Forumu (GİF) Başkanı Selim Yenel, DEİK Başkanı Nail Olpak ve DEİK Türkiye-Avrupa İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Zeynep Bodur Okyay katıldı.
Nail Olpak - 06.01.2021
DEİK "Türkiye-AB İlişkilerinde 2021 Beklentileri" webinarı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Türkiye ile Birleşik Krallık arasında imzalanan son anlaşma Gümrük Birliğimizin yeni nesil Serbest Ticaret Analaşmaları'nın (STA) çok gerisinde kaldığını hepimizin önüne bir defa daha serdi.
Nail Olpak - 06.01.2021
DEİK'ten "Afrika'nın sanayileşme vizyonuna yatırımlarımızla ortak olalım" çağrısı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türk iş dünyası olarak Afrika kıtasındaki ticarette şeffaflık ve eşitliğin artmasına da katkıda bulunacak Afrika Kıtasal Serbest Ticaret Bölgesi Anlaşması'nı (AfCFTA) memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "Yeter ki bu yeni...
Nail Olpak - 29.12.2020
DEİK Başkanı Olpak : Birleşik Krallık'la yapılan anlaşmayı, iş dünyası olarak memnuniyetle karşılıyoruz"
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Türkiye ile Birleşik Krallık arasında imzalanan Serbest Ticaret Anlaşması hakkında "Birleşik Krallık'ın AB'den anlaşmalı ayrılmasının ardından bu anlaşma, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi için de bir zemin oluşturur diye bekliyoruz.
Nail Olpak - 25.12.2020
İstanbul Kalkınma Ajansı 2021'de 458 milyon lira destek sağlayacak
İSTKA olarak 2008'den bugüne kadarki en büyük destek programını ilan ettiklerini vurgulayan Yerlikaya, sözlerini şöyle sürdürdü: "2021 yılı çağrıları kapsamında 4 Mali Destek Programı, 1 Fizibilite Desteği ve 1 Bölgesel Girişim Fonu çağrısı olmak üzere toplam 6 program ilan ediyoruz. Başvuruların, sadece online ortamda kabul edileceği projelerin desteğe uygunluğu bağımsız uzmanlar tarafından kararlaştırılacak. Bu kapsamda İstanbul'da kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların yenilikçi ve nitelikli projeleri desteklemek için toplam 200 milyon lira kaynak ayrıldı. Söz konusu finansman desteği; İstanbul'da ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmaya yönelik proje üretecek; kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteler, STK'lar ve yerel yönetimlerin kullanımına sunulmaktadır." Tanıtım programına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar, İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan'ın da aralarında bulunduğu önemli isimler katıldı.
Nail Olpak - 20.12.2020
DEİK Başkanı Nail Olpak, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.
Nail Olpak - 18.12.2020
Türkiye-Irak ilişkilerinde "ekonomik fırsatlara" kapı aralandı
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) açıklamasına göre, Irak Başbakanı Mustafa El-Kazımi'nin Türkiye'ye resmi ziyareti kapsamında düzenlenen "Irak Cumhuriyeti Başbakanı Mustafa El-Kazımi'nin Türk İş İnsanları ve Yatırımcıları ile Toplantısı", Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, DEİK Başkanı Nail Olpak, DEİK/Türkiye-Irak İş Konseyi Başkanı Emin Taha, DEİK üyesi firmalar ve iki ülke iş dünyası temsilcilerinin katılımlarıyla hibrit olarak gerçekleştirildi.
Nail Olpak - 10.12.2020
Son dakika haberi: Türkiye-İtalya JETCO İmza Töreni ve Sanal İş ve Yatırım Forumu
Edinilen son dakika gelişmesine göre Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Biz bu konunun (Gümrük Birliği'nin güncellenmesi) acil bir şekilde sonuçlanmasını arzu ettiğimiz bu süreçte bugün toplanan Avrupa Birliği'nin (AB) gündeminde Türkiye'ye yönelik olası yaptırımların konuşulmasından endişe duyuyoruz.
Nail Olpak - 10.12.2020
4. İstanbul Ekonomi Zirvesi
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Bu dönemin kazananları; ülke, firma ya da sektör bazında bir ayrım yapmadan, tedarik zincirini kopartmadan ayakta kalanlar ve muhataplarına güven duygusunu çok daha iyi verebilenler olacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nail Olpak Haberleri | Nail Olpak Kimdir - Haberler - Nail Olpak haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Nail Olpak kimdir, hayatı ve biyografisi. Türkiye-Fransa Ekonomik İş Birliklerinin Geleceği ve Fırsatlar webinarı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 17:36:58. #1.16#

title