Haberler

Nail Olpak kimdir? Nail Olpak kaç yaşında, nereli? Nail Olpak biyografisi!

Güncelleme:

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Başkanı olan Nail Olpak kimdir ve Nail Olpak kaç yaşında, nereli olduğu merak ediliyor. Nail Olpak biyografisi ve Nail Olpak kimdir soruları gündeme geliyor. Nail Olpak kaç yaşında, nereli ve Nail Olpak biyografisi araştırılıyor. Peki, Nail Olpak kimdir? Nail Olpak kaç yaşında, nereli? Nail Olpak biyografisi!

Nail Olpak kimdir ve Nail Olpak kaç yaşında, nereli gündeme geliyor. Nail Olpak biyografisi sıklıkla araştırılıyor. DEİK başkanlığı görevinde bulunan Nail Olpak kimdir? Nail Olpak kaç yaşında, nereli olduğu merak ediliyor. Nail Olpak kimdir? Nail Olpak kaç yaşında, nereli? Nail Olpak biyografisi! Detaylar haberimizdedir…

NAİL OLPAK KİMDİR?

Nail Olpak, 1961 yılında Burdur'da İbecik köyünde doğmuştur.

Babası Halil Olpak'dır.

İlkokul'u Muğla-Dalaman'da okudu. Ortaokul'u yatılı olarak Aydın-Nazilli'de bitirdikten sonra, Ardından Aydın Lisesi'nde yatılı okudu

1977 yılında mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Bölümü'nden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra yüksek lisansını enerji alanında yaptı.

İş hayatına 1983 yılında Umar A.Ş.'de mühendis olarak atıldı. Ardından Beko Dikiş Makinaları üretiminde Fabrika Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

1989 yılında Cankurtaran Holding şirketlerinden Esem Elektrik Sayaçları A.Ş.'de Proje Müdürü olarak işe başladı. Aynı grupta 17 yıl görev yaptı.

Bu dönemde dünyanın sayılı firmalarından Siemens, Molveno, Ave, Adidas, Arena, Fila, Tefal, Rowenta, vb kuruluşlar ile ortaklık, lisanslı üretimler, yurtiçi ve dışında ticari faaliyetler yaparak çok iyi bir kariyer edindi.

2005 yılında kendi arzusu ile Cankurtaran Holding Başkan Yardımcısı görevinden ayrıldı ve İki arkadaşıyla birlikte NORA Elektrik Malzemeleri şirketini kurdu. Halen NORA Elektrik Malzemeleri A.Ş.'nin ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi olan Nail Olpak, Mimarlar Mühendisler Grubu, Huzur Hastanesi Vakfı ve Kandilli Kulübü Yönetim Kurulu üyeliğiyi derecede İngilizce, orta derecede Arapça ve İtalyanca bilmektedir.

Nisan 2012 tarihinde yapılan MÜSİAD'ın 21. Genel Kurulu'nun ardından yeni Genel Başkanı olarak Nail Olpak seçildi.

Evli ve 2 oğlu vardır.

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Nail Olpak Gündem Güncel Haberler

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Özel masasındaki son seçim anketlerinin sonuçlarını paylaştı

Özel masasındaki son seçim anketlerinin sonuçlarını paylaştı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Batman Havalimanı'nda polis memuru yanlışlıkla komiser yardımcısını vurdu

Batman Havalimanı'nda polis memuru yanlışlıkla komiser yardımcısını vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title