Mostar Haberleri

Mostar haber, Mostar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mostar - 22.12.2020
Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Valilik makamında, AA Adana Bölge Müdürü Mehmet Kemal Firik'ten fotoğraflar hakkında bilgi alan Yılmaz, yaşam kategorisinde İsa Terli'nin "Büyük Çamlıca Camisi ile hilal" ve Mehmet Kumcağız'ın "Sınıfın yeni öğrencisi Fındık", spor kategorisinde Mustafa Öztürk'ün "Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları" ve Erçin Ertürk'ün "Antrenmanlarını evinin bahçesindeki portatif havuzda yapıyor", haber kategorisinde ise Onur Çoban'ın "Ermenistan'ın Gence Saldırısı" ve Mehmet Emin Mengüarslan'ın "Mucize'nin adı Ayla" başlıklı fotoğraflarını oyladı.
Mostar - 22.12.2020
TBMM Başkanı Şentop, "Osmanlı Rumelisi'nden Günümüze Gönül Mirası" konulu panelde konuştu: (2)
Şentop, Berlin Duvarı'nın yıkılmasının kendilerine de gönül coğrafyasındaki kardeşleriyle buluşma fırsat sunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Avrupa'dan Asya'ya, Balkanlar'dan Kafkaslar'a kadar geniş bir coğrafyada yaşayan insanlar, birlikte gelecek planları yapmaya başladılar. Bugün misafir olarak bulunduğumuz bu topraklarda yaşayan insanların akrabalarının çoğu Türkiye'dedir. Sadece Türk kökenli soydaşları kastetmiyorum, akraba topluluklar, hatta komşu dediğimiz farklı inançlardan insanların da yaşadığı, anavatan olarak gördüğü yer Türkiye'dir. Biz buraya nasıl bakıyorsak, onlar da Türkiye'ye aynı şekilde bakıyor. Türkiye, gönül coğrafyamızdaki bütün kardeşlerimiz gibi Kuzey Makedonya'daki kardeşlerimizin de vatanıdır. Anadolu'daki milyonlarca Türk gibi, devletimizi tecdit edip milletimizin tarih sahnesine önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kökleri de bu topraklardadır." Şentop, Türk şiirinin en önemli isimlerinden Yahya Kemal'in de Üsküp'ün bir armağanı olduğunun altını çizerek, şu ifadeleri kullandı: "İstanbul ve Edirne'den sonra Osmanlı'nın izlerinin bütün sadeliği ve zarafetiyle Rumeli'de olduğu görülür. Şu an bulunduğumuz Üsküp'te gezerken şadırvan sohbeti yapabilir, bedestenlerde alışveriş yapabilir, Vardar Nehri kıyısında oturup Taşköprü'den gelip geçenleri seyredebilir, hemen yanındaki Davut Paşa Hamamı'nı görebilirsiniz. Sokaklarda ana dilimizle sohbet edebilir, konuştuğunuz insanlarda kendimizden derin ve birçok iz bulabilirsiniz. Bütün bunları Ohrid'de, Manastır'da, Kalkandelen'de, Saraybosna'da, Mostar'da, İşkodra'da, Berat'ta, Prizren'de, Yanya'da, İskeçe'de, Gümülcine'de, Selanik'te görebilirsiniz.
Mostar - 21.12.2020
Türkiye, Bosna Hersek'in Mostar şehrindeki seçimin huzur içinde geçmesinden memnun
Dışişleri Bakanlığı, Bosna Hersek'in Mostar şehrinde 12 yıldır yapılamayan yerel seçimin dün barış ve huzur ortamında yapılmasından memnuniyet duyulduğunu bildirdi.
Mostar - 20.12.2020
Fotoğraf sanatçısı Seyit Konyalı, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Spor kategorisinde Mustafa Öztürk'ün "Geleneksel Mostar köprüsü atlayışları" isimli çalışmasına oy veren Konyalı, yaşam kategorisinde ise Mustafa Çiftçi'ye ait "kısıtlamalar sonrası ilk Cuma" başlıklı karesini beğendi.
Mostar - 20.12.2020
Bosna Hersek'in Mostar şehrinde halk yerel seçim için sandık başında
Bosna Hersek'in güneyindeki Mostar şehrinde yapılan yerel seçimde oy kullanma işlemi başladı.
Mostar - 19.12.2020
Bosna Hersek'in Mostar şehrinde 12 yıl sonra yerel seçim yapılacak
Bosna Hersek'in Mostar şehrinde şehrin statüsü ile ilgili siyasi anlaşmazlıklar nedeniyle 12 yıldır yapılamayan yerel seçim 20 Aralık Pazar günü yapılacak.
Mostar - 18.12.2020
Tunceli'deki tarihi Tağar Köprüsü ve çevresi her mevsim ayrı güzel
Yaklaşık 4 metre genişliğinde ve 45 metre uzunluğa sahip olan köprü, mimari özelliğiyle de Bosna Hersek'in güneyindeki Mostar kentinde bulunan tarihi Mostar Köprüsü'ne benzetiliyor.
Mostar - 18.12.2020
Edirne'de kurum müdürleri AA'nın "Yılın fotoğrafları oylaması"na katıldı
Tülek, haber kategorisinde Özkan Bilgin'in "Van'da çığ felaketi", spor kategorisinde Mustafa Öztürk'ün "Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları" ve yaşam kategorisinde Sercan Küçükşahin'in "Hürmetçi Sazlığı'nda gün batarken" adlı fotoğraflara oy verdi.
Mostar - 17.12.2020
Samsun Emniyet Müdürü Ömer Urhal AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
"Yaşam" kategorisinde Mehmet Kumcağız'ın "Sınıfın Yeni Öğrencisi "Fındık", Şebnem Coşkun'un "Şahika Ercümen Yavru Carettalarla" ve İsa Terli'nin "Büyük Çamlıca Camisi ile Hilal" fotoğraflarına oy veren Urhal, "spor" kategorisinde ise Okan Coşkun'un "Futbol Özlemi" ve Mustafa Öztürk'ün "Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları" karelerine oy verdi.
Mostar - 16.12.2020
Boşnak lider İzetbegovic, Rusya'yı Bosna Hersek'in içişlerine karışmakla suçladı
Pazar günü Mostar'da yapılacak yerel seçim öncesinde şehri ziyaret eden Boşnak lider İzetbegovic, tartışmalara neden olan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Bosna Hersek temaslarını değerlendirdi.
Mostar - 16.12.2020
Tekirdağ'da kurum müdürleri AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
İl Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan da "yaşam" kategorisinde İsa Terli'nin "6 güzel adam", "spor" kategorisinde Mustafa Öztürk'ün "Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları" fotoğrafını beğenirken, "haber" kategorisinde Arif Hüdaverdi Yaman'ın "İşitme engelli hastayla iletişim" fotoğrafına oy verdi.
Mostar - 16.12.2020
Bilecik'te kütüphaneciler AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Yaşam kategorisinde Mehmet Kumcağız'ın "Sınıfın yeni öğrencisi Fındık" ve Muhammed Said'in "Ateşkesin gölgesinde "uçurtma" etkinliği", spor kategorisinde Mustafa Öztürk'ün "Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları", haber kategorisinde ise Arif Hüdaverdi Yaman'ın "İşitme engelli hastayla iletişim" fotoğraflarını oyladılar.
Mostar - 13.12.2020
Tekirdağ'da köfte ustaları, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Köfteci Murat Akyüz, "haber" kategorisinde Gökhan Balcı'nın "Yunanistan'dan sığınmacılara gazlı müdahale", "yaşam" kategorisinde Muhammed Said'in "Muhammed bebeğin mutluluğu", "spor" kategorisinde Mustafa Öztürk'ün "Geleneksel Mostar Köprüsü atlayışları" başlıklı fotoğrafını seçti.
Mostar - 13.12.2020
Edirne'de kurum müdürleri AA'nın "Yılın fotoğrafları oylaması"na katıldı
Fotoğrafları inceleyen Güneren, yaşam kategorisinde Özkan Bilgin'in "Sofradaki sürpriz", haber kategorisinde Gökhan Balcı'nın "Edirne'deki sığınmacı hareketi", spor kategorisinde Mustafa Öztürk'ün "Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları" adlı fotoğrafına oy kullandı.
Mostar - 12.12.2020
Konya'da avukatlar AA'nın "Yılın fotoğrafları oylaması"na katıldı
Avukat Cihat Tanrıkulu, haber kategorisinde, Abdullah Coşkun'un "Koronavirüsle zorlu mücadele", yaşam kategorisinde Juancho Torres'in "Kolombiya'da okullarda ev yapımı maskeler" fotoğraflarını oyladı. Tanrıkulu, spor kategorisindeyse Mustafa Öztürk'ün "Geleneksel Mostar Köprüsü atlayışları" fotoğrafı için oy kullandı.
Mostar - 12.12.2020
Tekirdağ'da taksiciler AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Taksi şoförü Bülent Kaçar da "yaşam" kategorisinde Mustafa Çiftçi'nin "Kısıtlamalar Sonrası İlk Cuma" fotoğrafına oy verirken, "spor" kategorisinde Mustafa Öztürk'ün çektiği "Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları", "haber" kategorisinde ise Arif Hüdaverdi Yaman'ın "İşitme engelli hastayla iletişim" isimli karesini oyladı.
Mostar - 11.12.2020
"Kovid-19 ile mücadelenin gizli kahramanları", AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Hasta bakıcılar, "yaşam" kategorisinde Muhammed Said'in çektiği "Muhammed bebeğin mutluluğu", "spor" kategorisinde Mustafa Öztürk'ün çektiği "Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları", "haber" kategorisinde ise Arif Hüdaverdi Yaman'ın "İşitme engelli hastayla iletişim" isimli fotoğrafı oyladı.
Mostar - 10.12.2020
Hürmetçi Sazlığı'nın "manda çobanı" AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Yaşam kategorisinde kendisinin de içinde yer aldığı "Hürmetçi Sazlığı'nda Gün Batarken" isimli fotoğrafa oy veren Baykara, haber kategorisinde Mustafa Çavuş'un "Tır Dorsesinde Umuda Yolculuk", spor kategorisinde Mustafa Öztürk'ün "Geleneksel Mostar Köprüsü atlayışları" fotoğraflarını oyladı.
Mostar - 05.12.2020
Tekirdağ'da kurum müdürleri AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
"Haber" kategorisinde Mehmet Emin Mengüarslan'ın "Mucize'nin Adı Ayda" fotoğrafını beğenen Üzgün, "spor" kategorisinde de Mustafa Öztürk'ün çektiği "Geleneksel Mostar Köprüsü Atlayışları" karesini seçti.
Mostar - 04.12.2020
Milli bisikletçi Eyüp Karagöbek, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Fotoğrafları özenle inceleyen Karagöbek, haber kategorisinde oy tercihini, Abdullah Coşkun'un Kovid-19 ile zorlu mücadele sırasında çektiği "gözlükleri buğulanan sağlık çalışanı"ndan yana kullandı. Karagöbek, yaşam kategorisinde Behçet Alkan'ın "Koronavirüs döneminde açık hava sineması", spor kategorisinde ise Mustafa Öztürk'ün, "Geleneksel Mostar Köprüsü atlayışları" fotoğraflarına oy verdi.
Mostar - 04.12.2020
Tekirdağlı balıkçılar AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı
Balıkçı Hasan Erol, haber kategorisinde Özkan Bilgin'in "Van'da çığ felaketi", yaşam kategorisinde Guillaume Payen'in "Bebeklere siperlik" ve spor kategorisinde Mustafa Öztürk'ün "Geleneksel Mostar Köprüsü atlayışları" fotoğraflarına oy kullandı.
Mostar - 20.11.2020
Türkiye'nin hayırsever sefiresi: Dışişleri Üstün Hizmet Ödüllü "Türkiye Anne" (1)
Türkiye'nin eski Darüsselam Büyükelçisi olan eşi Ali Davutoğlu'nun diplomatik kariyeri boyunca Türkiye'nin yurt dışındaki temsiline "hayırsever" imzasını atan Yeşim Meço Davutoğlu, bulundukları son ülke Tanzanya'da, halkın kendisine verdiği "Mama Turkey" yani "Türkiye Anne" adıyla, eşi emekli olduktan sonra da iz bırakmaya devam ediyor. Evlendikten sonra diplomatik yaşamın temposuna yardım faaliyetleriyle katılan Sefire Davutoğlu, eşinin görev aldığı ülkelerde dış temsilcilik personeli gibi çalışmasıyla tanınıyor. Sefire Davutoğlu, savaş yorgunu Bosna Hersek'te eşinin başkonsolos olduğu dönemde, Mostar'da Boşnak ve Hırvat kadınları el sanatları kursunda buluşturdu, siyasetin bir araya getirmek için çabaladığı iki küs halkın barış adımlarına katkı sağladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mostar Haberleri | Mostar Haber - Haberler - Mostar haberleri, son dakika mostar haber ve gelişmeleri burada. Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, AA'nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 12:25:18. #1.16#

title