Milli Haberleri

Milli haber, Milli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Milli 9.7.2020
Milli halterci Mete Binay'ın doping testi pozitif çıktı
2012 Londra Olimpiyatları'nda 6. olan milli halterci Mete Binay'ın doping testi pozitif çıktı.
Milli 9.7.2020
TBMM Genel Kurulu'nda 'baro' maratonu
'LOCADAN İZLEME İMKANI SAĞLADIK' Feyzioğlu, Adalet Komisyonu'nda yapılan görüşmeler sırasında, baro başkanlarından üç kişinin konuşmasının uygun görüldüğünü anımsatarak, "İstanbul, Ankara, İzmir Baro Başkanları'nın komisyona katılıp hem geneli hem de maddeler üzerinde konuşma yapmaları gerekiyordu. Çoklu baroya hepimiz karşıyız. Çoklu baro doğrudan İstanbul, Ankara, İzmir'i ilgilendiriyor. Üç baromuzun başkanı gelip neden olmaması gerektiğini anlatmalıydı. Öte yandan temsilde adalete ilişkin Anadolu'daki barolarımızın çok ciddi kaygıları var. Barolarımızın temsilde farklı düşünceleri var. Bazı baro başkanlarımızla AK Parti Grup Başkanvekilleri, CHP ve İYİ Parti ile görüştük. İstanbul, Ankara, İzmir baro başkanları gelmediler. Bu sabah da Mustafa Şentop başkanımızla konuşarak, baro başkanlarımıza içeriye gelip, locadan izleme imkanı sağladık. 'Sayı sınırı olmaksızın gelsinler' dendi" ifadelerini kullandı.  'YÖNTEM FARKLILIĞINI TARTIŞMANIN ANLAMI YOK' Görüşülen kanun teklifine ilişkin bazı baro başkanlarının tepkilerinde haklı olduğunu belirten Feyzioğlu, şunları kaydetti: "Biz de haklıyız. Yöntem farklılığını tartışmanın anlamı yok. Bizim yöntemimiz her zaman için Meclisimizle, milli iradenin tecelli ettiği yerle yakın noktada olmaktır.
Milli 9.7.2020
Azerbaycan'dan Sakarya'daki patlamada şehit olan askerler için taziye mesajı
Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Sakarya'da meydana gelen patlamada şehit olan askerler için Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'a taziye mesajı gönderdi.
Milli 9.7.2020
15 Temmuz şehitleri Mersin'de çeşitli etkinlikle anılacak
Mersin'de 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nün 4. yılı etkinlikleri kapsamında, 5'i internet üzerinden olmak üzere 7 branşta müsabakalar düzenlenecek.
Milli 9.7.2020
Van Gölü'nde batan teknedeki cesetlerin çıkarılması çalışmalarına ara verildi
Jandarma İç Güvenlik Timleri, JAK, Sahil Güvenlik, Emniyet Müdürlüğü, AFAD, UMKE, sağlık ekipleri ve Deniz Kuvvetlerinden bir ekip ile Milli Savunma Bakanlığınca İstanbul'dan gönderilen 6 kişilik SAK timi, 106,5 metre derinlikte tespit edilen teknenin bulunduğu Çarpanak Adası açıklarında çalışma yaptı.
Milli 9.7.2020
Bangladeş, bazı Arakanlı Müslümanların kamplara dönmesi çağrılarını reddetti
Arakan'daki sınır karakollarına 25 Ağustos 2017'de düzenlenen eş zamanlı saldırıları gerekçe gösteren Myanmar ordusu ve Budist milliyetçiler, kitlesel şiddet eylemleri başlatmıştı.
Milli 9.7.2020
TBB Başkanı Feyzioğlu Meclis'te Açıklaması
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, barolara yönelik kanun teklifi üzerinde görüşmeyi reddetmenin sürecin dışında kalmak olduğunu ifade ederek, "Bizim yöntemimiz her zaman için Meclisimizle, milli iradenin tecelli ettiği yerle yakın noktada olmadadır.
Milli 9.7.2020
CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
TBMM gündemindeki düzenleme ile getirilmek istenen çoklu baro sisteminin kutuplaşmaya neden olacağını savunan Özkoç, şöyle konuştu: "Bu ülkede gerçekleri söylediği için milletvekilleri, doğruları söyledikleri için akademisyenler içeride. Allah'tan hiç mi korkunuz yok? Sadece içinizde biriktirdiğiniz öfkeyi ve kini, iktidarı bırakmak istemeyişinizin bir bedeli olarak Türkiye'yi bu kadar zarara uğratmak, barolarla ilgili kararları almak, güvenlik soruşturmasını çıkartmak, sosyal medyaya kelepçe geçirmek, ekranları karartmak, insanları zindana atmak, tutuklamak... Bu öfke, kin bitmeyecek mi?" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP'yi ismini anmak istemedikleri ve mücadele ettikleri örgütlerle yan yana getirmeye çalıştığını ifade eden Özkoç, bu sözlerin, CHP'den çok MHP tabanını üzdüğünü söyledi. Özkoç, MHP'nin bugün birlikte olduğu iktidarın, "milliyetçiliği ayaklar altına alan kişiler" olduğunu iddia ederek, CHP ile ilgili kaygı yaşamalarına gerek olmadığını dile getirdi.
Milli 9.7.2020
Spor AŞ'den 15 Temmuz anısına tenis turnuvası
Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ. tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında tenis turnuvası düzenlendi.
Milli 9.7.2020
Kanatlı Barajı, ekonomiye yılda 79,1 milyon liralık katkı sağlayacak
Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Kaya Yıldız, Elazığ'da inşası devam eden Kanatlı Barajı'nın ekonomiye yıllık 79 milyon 112 bin 443 lira katkı sağlanmasının hedeflendiğini bildirdi. Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada, Elazığ'da tarımsal ekonomiye önemli katkı sunacak Kanatlı Barajı'nda çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtti. Tarım ve Orman Bakanlığı DSİ Genel Müdürlüğünün Elazığ'da yaptığı yatırımlarla, mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşlara içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ettiğini aktaran Yıldız, son dönemde su yapılarının artmasının bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynadığını vurguladı. Yıldız, şunları kaydetti: "Barajın temelden yüksekliği 79 metre olup 4,89 milyon metreküp gövde dolgu ve 43,90 milyon metreküp su biriktirme hacmine sahiptir. Barajda depolanacak su ile Kovancılar ilçesi Demirci Ovası ile Karakoçan ilçesi Kuşcu Ovalarında bulunan 19 köyün (Durmuşlar, Karasungur, Aşağı Mirahmet, Mirahmet, Demirci, Bayramyazı, Kuşçu, Başyurt, Deveci, Köryusuf, Aşağı Ovacık, Mahmutlu, Yüzev, Cumhuriyet, Kümbet, Akbulak, Maksutali, İsabey ve Akyokuş) toplam 70 bin 920 dekar tarım arazisi sulanacaktır. Bununla birlikte projenin tamamlanmasıyla 2020 birim fiyatları ile milli ekonomiye yıllık 79 milyon 112 bin 443 lira gelir artışı sağlanması hedeflenmektedir.
Milli 9.7.2020
Hrant Dink cinayetine ilişkin 76 sanıklı dava
Haklarında gıyabi tutuklama kararı bulunan sanıklar Adem Yavuz Arslan, Halil İbrahim Koca ve Fetullah Gülen'in yakalama emirlerinin infazlarının beklenilmesine karar veren heyet, celse arası dinlenilmesine karar verilen dönemin MİT İstanbul Bölge Başkanının, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın izin vermesi halinde önümüzdeki celseye tanık olarak çağrılmasını kararlaştırdı.
Milli 9.7.2020
Paralimpik branşlarda milli takım kampları başladı
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında normalleşme süreciyle paralimpik branşlardaki milli takım kamplarına başladıklarını belirtti.
Milli 9.7.2020
Son dakika haber: Voleybolda Altyapı Kadın Milli Takımlar Menajerliği'ne Ecem Türker getirildi
Son dakika haberleri... Türkiye Voleybol Federasyonu, Altyapı Kadın Milli Takımlar Menajerliği'ne Ecem Türker'i getirdi.
Milli 9.7.2020
15 TEMMUZ DERNEĞİ BAŞKANI ŞEBİK: 25 ŞUBAT'TA BİTEN PROTOKOLÜ ŞİMDİ SERVİS EDİYORSUNUZ
Tarık Şebik, "15 Temmuz Derneği hain darbe girişiminden sonra kuruluyor. Niye kuruluyor? Şehit ve gazi aileleriyle kardeşlik hukuku geliştirmek, ünsiyet geliştirmek için. İkinci amacı da; hain darbe girişimini milli hafızada canlı tutmak, gelecek nesillere aktarmak.
Milli 9.7.2020
TİKA'dan Afganistan'daki Atatürk Milli Çocuk Hastanesine tıbbi yardım
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Kabil Ofisi tarafından Kabil'in en büyük iki çocuk hastanesinden biri olan Atatürk Milli Çocuk Hastanesine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında tıbbi teçhizat ve sarf malzemeleri temin edildi.
Milli 9.7.2020
Van Gölü'nde batan teknedeki cesetlerin çıkarılmasına yönelik çalışma devam ediyor
Jandarma İç Güvenlik Timleri, JAK, Sahil Güvenlik, Emniyet Müdürlüğü, AFAD, UMKE, sağlık ekipleri ve Deniz Kuvvetlerinden bir ekip ile Milli Savunma Bakanlığınca İstanbul'dan gönderilen 6 kişilik SAK timi, 106,5 metre metre derinlikte tespit edilen teknenin bulunduğu Çarpanak Adası açıklarında çalışma yürütüyor.
Milli 9.7.2020
AX Armani Exchange Milan, Shavon Shields'ı renklerine bağladı
THY Avrupa Ligi'nde mücadele eden İtalya'nın AX Armani Exchange Milan Basketbol Takımı, ABD asıllı Danimarkalı milli oyuncu Shavon Shields'ı transfer etti.
Milli 9.7.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Zonguldak açıklarında sondaj faaliyetlerine başlayan geminin çalışmalarının, 6 ay kadar sürmesinin öngörüldüğünü kaydeden Çolakoğlu, "Artan enerji talebini yerli ve milli kaynaklarla karşılama azim ve kararlılığı, Uzun Mehmet'in kömürü bulduğu gün gibi tüm sevdamızla devam etmektedir.
Milli 9.7.2020
Mersin'de 15 Temmuz şehitleri sportif etkinliklerle anılacak
Mersin'de, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 5'i internet üzerinden 7 branşta müsabaka düzenlenecek.
Milli 9.7.2020
Curlingde final müsabakaları 15 Temmuz'da başlayacak
Erzurum'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek 2019-2020 Sezonu Curling Ligleri Final Müsabakaları, 15 Temmuz'da başlayacak.
Milli 9.7.2020
Son Dakika: Tescillenen yerli ve milli ekmeklik buğday tohumu "Kirve"nin tanıtımı yapıldı
Gelen son dakika haberine göre Karadeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsünce 13 yıllık araştırma sonucu geliştirilip tescil edilen yerli ve milli ekmeklik buğday tohumu "Kirve"nin tanıtımı Samsun'da gerçekleştirildi.
Şu an buradasınız: Milli Haberleri | Milli Haber - Haberler - Milli haberleri, son dakika milli haber ve gelişmeleri burada. Milli halterci Mete Binay'ın doping testi pozitif çıktı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.7.2020 19:10:33. #1.15#
title