Milli Haberleri

Milli haber, Milli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Milli - 24.10.2020
23 Ekim 2020 Haberleri
23 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Milli - 23.10.2020
Ziya Gökalp, Zeytinburnu'nda düzenlenen panelle anıldı
Gökalp'in "Türkleşmek İslamlaşmak Muasırlaşmak" kitabından bölümler aktaran Bulut, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her şeyden önce Ziya Gökalp kültür ile medeniyeti birbirleriyle organik ilişki içerisinde olan bir ikili gibi görüyor, tanımlamalarında bu var. Türk medeniyet tarihinde de diğer metinlerinde de bu var. Kültür yereldir, uygarlık evrenseldir. Kültür yerelden başlar millidir, gelişir, niceliksel bir büyüklüğe gelir.
Milli - 23.10.2020
Judo: Budapeşte Grand Slam
Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamada, başkent Budapeşte'de gerçekleştirilen organizasyonda erkekler 60 kiloda milli judocu Mihraç Akkuş ilk turda Sloven rakibi David Starkel'i ipponla yenerek bir üst tura çıkarken, bu turda Rus Yago Abuladze'ye yenildi.
Milli - 23.10.2020
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Erzurum'da sanayiciler ile buluştu Açıklaması
Varank, OSB'lerdeki sanayi parsellerinin daha verimli kullanılması için emsal hesabında, sanayi tesisleşmesine uygun bir düzenleme yaptıklarını anlatarak şunları söyledi: "Zemin altı ilk bodrum katlar daha önceki düzenlemede yüzde 30 katsayısının içindeyken, yeni yapılan düzenlemeyle bu katsayıdan çıkarıldı. Ayrıca sanayi tesisleşmesine uygun tesisat, yangın holü, zorunlu otoparklar, galeri ve mescit gibi mahalleri emsal dışı olarak tanımladık. Bu düzenleme sayesinde sanayicilerimiz, parsellerini ihtiyaçları doğrultusunda daha esnek planlayabilecek. Yatırım teşviklerimizde de tarihi bir adım atarak ilçe bazlı teşvik sistemini hayata geçiriyoruz. Tabii bu işin mutfağında veri bazlı analizler var. Tüm il ve ilçelerimizin sosyo-ekonomik gelişmişlik endekslerini güncelledik. İller için 52 göstergeyi, ilçeler içinse 32 göstergeyi dikkate alarak bir sıralama yaptık. Yeni sistemle illerin az gelişmiş ilçelerinde yapılacak yatırımlar, bir alt bölge desteklerinden faydalanacak. Böylece görece dezavantajlı ilçelere daha fazla yatırım gitmesi teşvik edilecek, istihdam artacak ve ekonomik hayat canlanacak." "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sanayileşme İcra Komitesini kurduk" Bakan Varank, çalışmalarının süreceğini vurgulayarak şöyle konuştu: "Yine sanayimiz için çok kritik bir adımı hayata geçirerek, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Sanayileşme İcra Komitesini (SAİK) kurduk. Bu Komitede sanayimize seviye atlatacak ve ülkemizi geleceğe hazırlayacak kararlar ilgili bakanlıklarla birlikte alınacak. Tabii yeri gelmişken burada bir yanlış anlamayı da düzeltmek istiyorum. SAİK kararnamesinde yer alan bir maddeden hareketle, devletin istediği şirkete el koyabileceği gibi absürt yorumlar yapan bazı köşe yazarları çıktı. Böyle bir şey olabilir mi, böyle bir şey elbette olamaz. Sanırım bu durum, hem kararnameyi dikkatli okumamak hem de son küresel eğilimleri iyi takip etmemekten kaynaklanıyor. Orada yazılan, ülke açısından stratejik öneme sahip şirketlerin ortaklık yapısında yabancılarla ilgili bir değişiklik olacaksa, devletin ihtiyaç duyması halinde buna dönük politikalar geliştirebilmesi için bir yetki tanımı. Bu batı ülkelerinde, Amerika'da, Almanya'da bu dönemde sıkça gündeme gelen uygulamaları olan bir husus. Dolayısıyla 'el koyma falan' garip, kötü niyetli yorumlar ve ekonominin işleyişine aykırı yorumlar. Bu haberler, hangi mantıkla yazılıyor, anlamak gerçekten mümkün değil." Gelecek yıl Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının çok daha güçlü olacağını ifade eden Varank, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kalkınma planları ile uyumlu olacak şekilde bütçemiz geçen seneye göre yüzde 50 arttı. Organize Sanayi Bölgeleri ve Küçük Sanayi Siteleri için kullanacağımız bütçede, 5 katlık bir artış olacak. Ayrıca yenilik ve inovasyon öncülüğündeki projeleri daha yoğun biçimde destekleyeceğiz. Bu sabah tam da bu konuda çok kritik bir veri açıklandı. 2019 yılında Ar-Ge harcamalarının milli gelirdeki payı yüzde 1,06'ya yükseldi.
Milli - 23.10.2020
NATO: Türkiye ve Yunanistan gelecek hafta yapılacak tatbikatları iptal etti
Stoltenberg, NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nın bitiminde basın toplantı düzenledi. Doğu Akdeniz'deki durumla ilgili bir soruyu yanıtlayan Stoltenberg, "Türkiye ve Yunanistan, her iki ülkenin de milli bayramlarının kutlanacağı gelecek hafta yapılması planlanan tatbikatları iptal etme kararı aldı.
Milli - 23.10.2020
İstihdam teşvikine ilişkin kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, istihdam teşvikine ilişkin kanun teklifinde yer alan düzenlemeyle kara paranın aklanacağı iddialarının doğru olmadığını vurgulayarak "Düzenlemeyle yurt dışında bulunan para, döviz ve altınların Türkiye'ye getirilerek milli ekonomiye...
Milli - 23.10.2020
Kazakistan ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi 2 milyar 56 milyon dolara ulaştı
Ulusal Ekonomi Bakanlığı Milli İstatistik Komitesi verilerine göre, 2020 ocak-ağustos döneminde Kazakistan ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,3 artarak 2 milyar 56 milyon dolara ulaştı.
Milli - 23.10.2020
Çubuk'ta Cumhuriyet Bayramı Kutlama Komitesi toplandı
Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş ise "Biz de Cumhuriyet Bayramımızı birlik içinde coşku ile kutlamak, değerlerimize sahip çıkmak, geleceğimizi inşa edecek olan gençlerimizde milli bilinç oluşturmak adına ilçemizi şanlı bayraklarımızla donatacağız.
Milli - 23.10.2020
Kayseri saldırısının failinin, MİT operasyonuyla Irak'ın kuzeyinde yakalanması
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz, 2016'da çarşı iznine çıkan askerlere düzenlenen ve Mehmetçiklerden 15'inin şehit olduğu, 54'ünün de yaralandığı terör saldırısının faillerinden PKK'lı Ferhat Tekiner'in, Milli İstihbarat Teşkilatının...
Milli - 23.10.2020
Son Dakika | DHA YURT BÜLTENİ - 20
Son dakika haberi... BAKAN VARANK: TÜRKİYE UZAY ALANINDA VİTES YÜKSELTMİŞ DURUMDABakan Varank: Ar-Ge harcamalarının milli gelire oranı yükseldi (2)Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Erzurum'da deniz seviyesinden 3170 metre yükseklikteki Konaklı Karakaya Tepeleri'nde 2012 yılında başlanan,...
Milli - 23.10.2020
Son dakika haberleri: Ticaret ve sanayi odalarından Suudi Arabistan'ın Türk mallarına uyguladığı ambargoya tepki
Açıklamada şunlar kaydedildi: "Yapılan uygulamaların milli ekonomilerini korumaya yönelik olduğunu düşünmüyoruz.
Milli - 23.10.2020
Ziraat Türkiye Kupası'nda 3. tur eşleşmeleri belli oldu
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nun ev sahipliği yaptığı kura çekimini, TFF Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hamit Altıntop ile kupanın son şampiyonu Trabzonspor'un eski futbolcularından Hamdi Aslan gerçekleştirdi.
Milli - 23.10.2020
Türkiye'nin ilk uçan arabası "Cezeri"nin uçuş denemesine Şırnak da talip oldu
Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan ile Cizre Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Sevinç, Baykar tarafından milli ve özgün olarak geliştirilen Türkiye'nin ilk uçan arabası "Cezeri"nin uçuş denemesinin Şırnak'ta yapılması talebinde bulundu.
Milli - 23.10.2020
Bakan Dönmez: "Türkiye'deki konutların ihtiyacını neredeyse 25 yıl kadar karşılayacak bir gaz miktarından rahatlıkla bahsedebiliriz"
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 3. Türkiye 2023 Zirvesi'ne katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Dönmez, Karadeniz'de yapılan gaz keşfi ve 2023'te yapılan ilk gaz akışıyla ilgili olarak, "2016-2017 yıllarında milli enerji maden politikamızı çalışırken en önemli konulardan biri enerjide dışa bağımlılık konusuydu.
Milli - 23.10.2020
Üç üniversitede "Kültür Politikaları ve Yönetimi" yüksek lisans programları açıldı
Yükseköğretim Kurulundan (YÖK) edinilen bilgiye göre, kültür politikası ve kültür yönetimi disiplini, Avrupa Kültür Eğitim Kurumları Ağı'nda (ENCATC) yer alan dünyanın önde gelen üniversitelerinde akademik alan olarak kabul ediliyor. Türkiye'de de 11. Kalkınma Planı ve 3. Milli Kültür Şurası kararlarında yer aldığı üzere, şehirlerin kültür yönetiminin planlanacak olması, kültür endüstrilerinin gelişmesi ve rekabet gücünün arttırılmasına yönelik teşvikler, bu alandaki insan kaynağı ihtiyacını ortaya çıkarıyor.
Milli - 23.10.2020
Kayseri'deki terör saldırısı davasının firari sanık sayısı, PKK'lı Tekiner'in yakalanmasıyla bire düştü
Kayseri'de 2016'da çarşı iznine çıkan askerlere düzenlenen ve Mehmetçiklerden 15'inin şehit olduğu, 54'ünün de yaralandığı terör saldırısının faillerinden PKK'lı Ferhat Tekiner'in Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) operasyonuyla Irak'ın kuzeyinde yakalanarak Türkiye'ye getirilmesiyle bu...
Milli - 23.10.2020
Kahramanmaraş'ta PTT'nin 180. yıl dönümü kutlandı
Konvoyun ardından, PTT Dulkadiroğlu Şubesinde gişede yanan 180'inci numarada işlem gören 78 yaşındaki Reşat İşbilmez'e, PTT Başmüdürü Harun Oğuzhanoğlu tarafından milli mücadele yıllarından bugüne pul ve zarfların bulunduğu hatıra pul seti hediye edildi.
Milli - 23.10.2020
PTT'nin 180. kuruluş yıl dönümü Tokat'ta kutlandı
Demir de Balcı'ya, Milli Mücadele'nin 100.
Milli - 23.10.2020
Ampute Futbol Milli Takımı Antalya'da kampa girecek
Ampute Futbol Milli Takımı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 2021 yılına ertelenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası hazırlıkları kapsamında 1-11 Kasım tarihlerinde Antalya'da kampa girecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Milli Haberleri | Milli Haber - Haberler - Milli haberleri, son dakika milli haber ve gelişmeleri burada. 23 Ekim 2020 Haberleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 04:23:17. #1.14#
title