Mescidi Aksa Haberleri

Mescidi Aksa haber, Mescidi Aksa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mescidi Aksa - 19.07.2021
Sivas'ta Mescid-i Aksa'ya yapılan baskına tepki
Şimşek, İsrail'in saldırılarının kronikleştiğini belirterek, "Müslümanların her bayramı öncesi Mescid-i Aksa hedefe konularak, bir meydan okuma yapılmakta ve Mescid-i Aksa bir Yahudi mabedine çevrilmek istenmektedir. Mescid-i Aksa'ya düzenlenen toplu baskınlar, orada ibadet eden Müslümanlara yapılan saldırılar, ilahi hatıranın vücut bulduğu yapıya verilen zararlar, Müslümanların buraya girişlerine konulan engeller, Mescidi Aksa'nın altının oyulmasıyla oluşturulan tüneller, buradaki ibadetgahlara uygulanan kapatmalar, Yahudilerin burada gerçekleştirdiği ayinler ve pervasızlıklar, her türlü sosyal ve kamusal baskılamalar, İsrail'in Mescid-i Aksa üzerindeki düşlerinin yapı taşları olarak karşımıza çıkmaktadır.
Mescidi Aksa - 15.06.2021
Mescidi Aksa Cami Temeli Atıldı
Kaymakamımız Nazlı DemirHayırsever Mustafa Çeçen tarafından ilçemiz Ali Erdemoğlu Mahallesi hastane yolunda yapılacak olan Mescidi Aksa Camii'nin temel atma törenine katıldı.
Mescidi Aksa - 12.06.2021
ABD'de 500'den fazla gazeteciden Filistin haberlerinde gerçeğin yansıtılması için ortak mektup
Mektupta, "Gazeteciler olarak haberimizin bu gerçeği yansıtıp yansıtmadığını incelememiz gerekiyor." denilerek, en son Doğu Kudüs Şeyh Cerrah Mahallesi'ndeki Filistinlilerin zorla evlerinden çıkarılması, İsrail güçlerinin ramazanda Mescidi Aksa baskını ve İsrail'in Gazze'ye yönelik hava saldırısı olaylarında kullanılan haber dili buna örnek gösterildi.
Mescidi Aksa - 01.06.2021
ABD'li Senatör, İsrail'in ABD'den 1 milyar dolar askeri yardım talep edeceğini açıkladı
7 Mayıs'ta, İsrail'in Mescidi Aksa saldırılarından sonra Hamas'ın İsrail'e fırlattığı 3 bin 400 roketten sadece 1600'ü, İsrail Demir Kubbe sistemleri ile havada imha edilebilmişti.
Mescidi Aksa - 26.05.2021
ABD'nin New Jersey eyaletindeki İslami merkezler İsrail'in Filistinlilere yönelik adaletsizliklerini kınadı
Açıklamada, İsrail'in Mescidi Aksa'ya yönelik sınırlamaları, tahrikleri ve yerleşke içinde ibadet edenlere yönelik saldırılarının kabul edilemez olduğu vurgulanarak "Mescidi Aksa, bütün Müslümanlar için en kutsal mekanlardan biridir ve böyle kalacak şekilde korunmalı ve buna saygı duyulmalıdır.
Mescidi Aksa - 18.05.2021
Son dakika haber... Fransa Başbakanı Castex: "Gazze'deki sivil nüfusun akıbeti konusunda endişeliyiz"
Jean Castex, Fransa'nın özellikle Doğu Kudüs'teki tahliyelerle kendi gösteren sömürgeleştirme politikalarının devamı konusunda İsrail'i uyardığını, ayrıca Mescidi Aksa ve çevresinde tarihi statükonun korunması çağrısında bulunduğunu dile getirdi.
Mescidi Aksa - 18.05.2021
Kılıçdaroğlu: İsrail'in yaptığı bir katliamdır
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarına ilişkin, "İsteriz ki dünyada savaşlar olmasın, kadınlar, çocuklar ölmesin. Mescidi Aksa'da Filistinlilere yapılan saldırı asla kabul edilemez.
Mescidi Aksa - 17.05.2021
Yeşilyurt Belediye meclisi İsrail'in saldırılarını kınadı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünün kararı doğrultusunda Mayıs Ayının ilk haftasında yapılması gereken Yeşilyurt Belediye Meclisi Mayıs Ayı Olağan Toplantısını bugün yaptıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, "Korona virüs salgının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının yayılım hızının kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir.Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel müdürlüğünün 27/04/2021 tarih ve 868613 sayılı genelgesine istinaden mayıs ayının ilk haftası yapılması gereken meclis toplantımızı bu gün gerçekleştiriyoruz. Öncelikle idrak ettiğimiz On bir ayın sultanı Ramazan ayının manevi iklimini Yeşilyurt'ta birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içerisinde yaşadık. Mübarek Ramazan Bayramına bizleri ulaştıran Yüce Allah'a öncelikle hamdü senalar olsun. Dargınlıkların, kırgınlıkların unutulduğu ve ferdi sevinçlerin müşterek mutluluklara dönüştüğü bu müstesna bayram günleri, daha çok kucaklaşmak ve kaynaşmak için önemli birer fırsattır. Salgınla mücadele kapsamında bu yıl bayramda sevdiklerimizi ziyaret edip, kucaklaşamadık. Acı, hüzün ve gözyaşının kuşattığı dünyamızda, Filistin'de devam eden saldırılar, yaşanan can kayıpları ve çirkin hadiselerden dolayı Ramazan Bayramını içimiz buruk ve hüzünlü bir şekilde geçirdik. Terör Devleti İsrail'in Müslümanların ilk kıblesi Mescidi Aksa'da ki kutsal mekânlarımız ve orada büyük bir direniş gösteren Filistinli kardeşlerimize yönelik gerçekleştirdiği gaddar ve çirkin saldırıları da şiddetle kınıyorum.
Mescidi Aksa - 17.05.2021
WASHINGTON - ABD'li akademisyen Müslüman ülkelere Filistin'e askeri destek verilmesi çağrısında bulundu (1)
California Üniversitesi Etnik Çalışmalar Bölümü Öğretim Üyesi, sosyolog Hatem Bazian, İsrail'in Filistinlilere karşı her türlü silahı sınır tanımaksızın kullandığına işaret ederek Müslüman ülkelerin kınamalarının artık işe yaramadığını ve Filistin'e askeri destek vermeleri gerektiğini söyledi. İsrail'in, bir haftadan fazla süredir gerek Kudüs'te Filistin halkına gösterdiği şiddet, gerek Gazze'de aralarında çok sayıda çocuğun da bulunduğu; 197 kişinin hayatına mal olan saldırıları, dünyanın tepkisini çekmeye devam ediyor. California Üniversitesi Öğretim Üyesi Bazian, AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, son yaşanan olaylarda Yahudi yerleşimcilerin Kudüs üzerindeki emellerine işaret etti. Bazian, Şeyh Cerrah ve Bustan'daki tahliye ve yasa dışı yerleşimcilerin Filistinlilerin evlerini ele geçirmeleri konusunda, "Yerleşimciler, Mescidi Aksa ve Aksa kompleksinin tamamına doğrudan erişimi olan mahalleleri ele geçirmek üzere stratejik bir yolla hareket ediyor.
Mescidi Aksa - 17.05.2021
Hukukçular Derneği Karabük Temsilcisi Sarı'dan İsrail'in saldırılarına kınama
Hukukçular Derneği Karabük Temsilcisi Mehmet Sarı, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara ve Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mescidi Aksa Haberleri | Mescidi Aksa Haber - Haberler - Mescidi Aksa haberleri, son dakika mescidi aksa haber ve gelişmeleri burada. Sivas'ta Mescid-i Aksa'ya yapılan baskına tepki.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 07:35:53. #1.16#

title