MEHMET UÇUM HABERLERİ

Mehmet Uçum haber, Mehmet Uçum son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Uçum

Mehmet Uçum

Doğum Yeri Kars /
Doğum Tarihi 19.5.1965

Mehmet Uçum Kimdir ?

19 Mayıs 1965 Kars doğumludur. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Yirmi yedi yıldır İstanbul’da serbest avukat olarak çalışmaktadır. Ağırlıklı çalışma alanı iş hukuku ve sosyal güvenlik hukuku olmuştur. Basın Hukuku, Ceza Hukuku, Tazminat Hukuku, İdare Hukuku, Fikri Haklar ve Politik Anayasa Hukuku alanında çalışmalar yürütmüştür.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mehmet Uçum - 28.07.2021
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Uçum'dan proje fonu aldıkları belirtilen bazı STK'lara ilişkin açıklama Açıklaması
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, "Kamuoyunun haklı sorularını gölgelemek ve asıl gerçekleri saptırmak maksadıyla bazı çevrelerin benim ismimi ısrarla kullanarak dış destekli medya faaliyetlerine meşruiyet kazandırma çabaları beyhudedir.
Mehmet Uçum - 27.05.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından "27 Mayıs 1960 Darbesi Uluslararası Konferansı"
"Darbeci geleneğin başlangıcı" Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkan Vekili Mehmet Uçum, 1960 darbesinin cumhuriyet tarihi açısından darbeci geleneğin başlangıcı olduğunu, etkilerinin sonraki dönemlerde de kendini gösterdiğini anlattı.
Mehmet Uçum - 04.05.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Ne diyor Sayın Bahçeli, efendim diyor bu tek kişilik hükümet yönetimini, o kavram Mehmet Uçum'a aittir, Cumhurbaşkanının Danışmanı, 'tek kişilik hükümet yönetimini tahkim etmemiz lazım' diyor.
Mehmet Uçum - 13.03.2021
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan, CHP'ye kanun teklifi tepkisi Açıklaması
İstisnai memur kadrosundakilerin sabah akşam siyasetçilere laf yetiştirdiğini, bu kadroda bulunanların Devlet Memurları Kanunu'na uyması gerektiğini ifade eden Bekaroğlu, "Burada, Cumhurbaşkanlığında çalışan daire başkanları, Fahrettin Altun'lar, Mehmet Uçum'lar, bakan yardımcıları, bütün bunlar, istisnai memurlara siyaset yasaktır diyoruz.
Mehmet Uçum - 16.02.2021
Bakan Soylu, Pençe Kartal-2 Harekatı ile ilgili TBMM Genel Kurulunu bilgilendirdi: (1)
DHKP-C'li ve MLKP'li militanlar için Bakanlığımıza gelenlere söylüyorum; İnsan Hakları Derneği. Adalet Ağaoğlu, kurucusu olduğu dernekten ayrılırken 'Bu derneği PKK'lılar ele geçirdi.' dedi. Şimdi dikkat edin, bir PKK'nın yayınladığı bildiri, HDP MKYK'nin yayınladığı bildiri ve İHD'nin yayınladığı bildiri birbiriyle örtüşük bildiridir. Üçünün de amacı şudur; 'Devlet de PKK da sorumludur.' Biz terazinin aynı kefesiyiz öyle mi? Neyle? Terör örgütü ile beraber aynı kefesiyiz. Evlatlarımızı aldığınız, katlettiğiniz yetmedi, bir de bizi dünyaya, ülkemizdeki insanlara karşı, hele de aileleri istismar ederek, ailelere karşı sorumlu yapıyorsunuz. Tam 5 kere Bakan Yardımcım, sadece bir yılda görüştü. Tarihi, saati hepsi bizde var. Biz devletiz. Neyin, ne zaman görüşüldüğünü hepimiz biliyoruz. Aileleri Irak, Erbil'e götürdüler, elleri boş döndü. Neden? Çünkü terör örgütünün ilk katliamı mı? Hayır." Bakan Soylu, terör örgütü PKK'nın sivil katliamlarına ilişkin ilk kez bir rakam paylaşacağını belirterek, şöyle devam etti: "1984'ten bugüne kadar terör örgütü 6 bin 21 sivil katliam gerçekleştirdi. O İnsan Hakları Derneği denilen canı çıkasıca dernek bir tanesi için bir laf söyledi mi? Onun peşine takılıyorsunuz. Orada, Diyarbakır Anneleri'nden, 7 tane bu ailelerden olanlar vardı. Şevket amca oradaydı, hepsi oradalardı. Bir tanesinin yanına gidip, sizin dertlerinizle dertlendiniz dendi mi? Devlet burada üstüne düşen her şeyi yerine getirmiştir. Bu konuda da her türlü muhataplığı da insani olarak ortaya koyabilecek hiçbir kapıyı kapatmamıştır. Naci Bostancı Başkanım şahit. Size gelmediler mi? Mehmet Uçum'a gelmediler mi? 'Bu ailelerle görüşün.
Mehmet Uçum - 19.02.2020
Çankaya Köşkü'nde "İş Kodu Çalışma Grubu" toplantısı
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, "İş Kodu Kanunu" oluşturulması için bir politika belge taslağı üzerinde çalıştıklarını belirterek, "Bizim çalışma hayatında tek, ortak, standart dediğimiz bir hukuk sistematiğimiz yok.
Mehmet Uçum - 13.02.2020
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu medya hukukunu yeniden ele alacak
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, "Basın İş Kanunu önemli ölçüde eskidi.
Mehmet Uçum - 13.02.2020
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Uçum'dan "Kadir Şeker" açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, darp edilen Ayşe D.'yi kurtarmak isterken Özgür Duran'ın ölümüne sebep olan Kadir Şeker ile ilgili, "Görünür gerçekliğine baktığımızda şüphelinin duyarlılığı, vicdanlı davranışı hepimizi çok etkiledi.
Mehmet Uçum - 08.02.2020
Diyarbakır'da, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" değerlendirme çalıştayı
Sivil Dayanışma Plaformunca yürütülen "Yeni Dünya Düzeninde Türkiye için Riskler ve Fırsatlar" projesi kapsamında bir otelde gerçekleştirilen çalıştaya, Cumhurbaşkanı başdanışmanları Mehmet Uçum ve Ahmet Selim Köroğlu, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Üyesi Ayşenur Bahçekapılı, Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Ogan, Medipol Üniversitersi Öğretim Üyesi Prof.
Mehmet Uçum - 11.12.2019
"İş sağlığı ve güvenliği teşkilatlanması" çalıştayda ele alındı
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, iş kazalarının olmadığı ve meslek hastalıklarının gerçekleşmediği bir çalışma hayatının tüm paydaşların ortak amacı olması gerektiğini söyledi.
Mehmet Uçum - 10.12.2019
"Suça Sürüklenen Çocuk" konulu çalıştay
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, "Çocuklarımızı hem suça itilmekten hem suç mağduru yapılmaktan kurtarmak için canımızı dişimize takarak çalışmamız, çabalamamız ve bu çabalarımızı daimi kılmamız gerekir." dedi.
Mehmet Uçum - 20.11.2019
Uçum, İş Kolları ve Yetki Süreci Çalıştayı'na başkanlık etti
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, "Türkiye'nin ihtiyaçları çerçevesinde politika geliştirme süreçlerine katkıda bulunmak isteyen her çevreden temsilciler her zaman bu ortamlara gelebilir görüşlerini aktarabilir ortak bir politika geliştirme konusunda...
Mehmet Uçum - 13.11.2019
"İstihdamın Korunması, Geliştirilmesi ve Gelir Güvencesi Bağlamında Yeni Çalışma İlişkileri"...
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, "Yeni kuşaklar, çalışma ve iş yapma bakış açılarında bizden ve bizden sonraki kuşaklardan son derece farklılar.
Mehmet Uçum - 05.11.2019
Uçum: "İnfaz rejimini tatminkar hale getirmek asli hedef"
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, "İnfaz rejimini mahkumlar açısından daha adil ve mağdurlar açısından daha tatminkar hale getirmek asli hedeftir.
Mehmet Uçum - 23.10.2019
"Ceza ve Ceza Yargılaması Hukuku" Çalıştayı
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, "Ceza ve ceza yargılaması daha doğrusu ceza hukuku, temel ilkeleri açısından baktığımızda öncelikle bireysel ve kolektif hak ve özgürlükleri koruma amaçlı bir işlevselliğe sahip olmalıdır.
Mehmet Uçum - 15.07.2019
"Türkiye'nin Demokrasi Mücadelesi Tarihinde 15 Temmuz'un Yeri" Paneli
FETÖ ile mücadelenin bitmediğine, halen devam ettiğine dikkati çeken Köroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Asla gevşemek, mücadeleyi bırakmak bugünün konusu değil. Daha çok hassas olacağız çünkü elene elene, kripto yapı kaldı. Devletin farklı kurumlarında halen faaliyette olanlar vardır mutlaka. Bunlar da temizlenene kadar, kriptolar da temizlenene kadar bu mücadele devam edecek. İhraç ettiklerimizle ilgili OHAL Komisyonu kurduk. Bu yapılan 131 bin ihraç ve kapatmadan dolayı, bu komisyona yaklaşık 126 bin müracaat oldu. Bunun 77 bin 900'ünün dosyaları incelendi. 77 bin 900 dosyadan yaklaşık 6 bin müracaat geçerli görüldü ve görevine iade edilmesiyle ilgili kurumuna gönderildi. Bu da yaklaşık yapılan bütün işlemlerin yüzde 7,5-8'i gibi bir rakam yapıyor. Yani devletimizin meşru organı, bu konuyla ilgili bir haksızlık, hukuksuzluk yapılmışsa bunu da en ince ayrıntısına kadar değerlendiriyor. Haklarının iade edilmesiyle ilgili de bir kuyumcu titizliğiyle çalışıyor." Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum da 15 Temmuz gecesi sokağa 4 milyona yakın insanın çıktığını söyledi.
Mehmet Uçum - 25.06.2019
Bakan Gül: Şimdi adaleti geliştirme zamanı
Adalet Bakanı Gül, AK Parti Genel Merkezi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleşen Merkez Yürütme Kurulu toplantısında yargı reformu hakkında sunum yaptı. Bakan Gül'e, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Mehmet Uçum, Yavuz Atar ve bakanlık bürokratları eşlik etti.
Mehmet Uçum - 25.06.2019
"Yakın zamanda birinci yargı paketi gündeme gelecektir"
Bakan Gül, AK Parti Genel Merkezi'nde, Merkez Yürütme Kurulu toplantısı öncesinde yeni yargı reformu çalışmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunum yaptı. Toplantıya, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof.
Mehmet Uçum - 25.06.2019
Adalet Bakanı Gül, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bilgi verdi
Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu Başkanvekili Mehmet Uçum, Meclis Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, AK Parti grup başkanvekilleri ve bakanlık yetkilileri de toplantıda hazır bulundu.
Mehmet Uçum - 13.02.2019
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel Açıklaması
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum'un İş Bankasına yönelik açıklamalarına işaret eden Özel, "Bir zorluk var, işler iyi gitmiyor, CHP ile kavga etmek lazım.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mehmet Uçum Haberleri | Mehmet Uçum Kimdir - Haberler - Mehmet Uçum haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Uçum kimdir, hayatı ve biyografisi. Darbelerle Mücadele Yöntemleri Sempozyumu başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 23:55:42. #1.16#

title