MEHMET GÖRMEZ HABERLERİ

Mehmet Görmez haber, Mehmet Görmez son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Görmez

Mehmet Görmez

Doğum Yeri Gaziantep / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1959 - ...

Mehmet Görmez Kimdir ?

1959 yılında Gaziantep'te doğdu. İlk öğrenimini Nizip'te, orta öğrenimini Gaziantep İmam-Hatip Lisesinde tamamladı. 1983'te Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yüksek öğrenime başladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mehmet Görmez - 1.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh Sabri'yi kabul etti
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basına kapalı gerçekleştirilen kabulde, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de hazır bulundu.
Mehmet Görmez - 24.11.2020
Ayasofya dergisinden "Şükür" özel sayısı
Usta isimlerin yazıları yer alıyor Dergide Mehmet Görmez'in "İslam Medeniyetinde Mabet Hukuku ve Ayasofya" başlıklı bir makalesi, Mustafa Kara'nın "Cami, Ezan ve İbadet Psikolojisi" ve D.
Mehmet Görmez - 26.9.2020
Gaziantep Hacı Ahmet Ziylan Eğitim Merkezi Müdürlüğü açıldı
Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de açılışa katılamayan Ahmet Ziylan'ın binayı baştan sona yaptırdığını anlatarak, "Kendisine teşekkürlerimi ve selamlarımı iletmek istiyorum.
Mehmet Görmez - 11.9.2020
"17. İmam Hatipliler Kurultayı" yarın yapılacak
Kurultayda, eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de açılış konferansını verecek, birinci oturum Prof.
Mehmet Görmez - 8.9.2020
Müslüman alimler, "İsrail'le normalleşmenin haram olduğu" yönünde fetva yayınladı
Metne imza atan alimler arasında Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Ahmed er-Raysuni, Genel Sekreteri Ali el-Karadaği, Başkan Yardımcısı İsam el-Beşir, Mütevelli Heyeti Üyeleri Ali es-Salabi ile İkrime Sabri, Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Singapur İslam Alimleri Konseyi Başkanı İzal bin Mustafa Kamar, Mısırlı İslam alimi Zalul en-Neccar, Yemenli alim Abdullah ez-Zindani ve Suriye İslam Konseyi Başkanı Usame Abdulkerim er-Rifai de bulunuyor.
Mehmet Görmez - 15.7.2020
Kayseri'de "15 Temmuz Gecesinin Manevi Dinamikleri Konferansı" online düzenlendi
Eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez ise 15 Temmuz gecesi yaşananların manevi dinamikler bakımından çok farklı olduğunu ve o gece yaşananların bir benzerinin bulunmadığını ifade etti.
Mehmet Görmez - 22.5.2020
Ahmet Taş: "Camilerde merkezi sistem inadına son verilsin"
Ahmet Taş, merkezi ezan sistemi uygulamasına 28 Şubat Postmodern Darbe Döneminde başlandığını hatırlatarak şunları söyledi: "TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu Üyesi, Kayseri Eski Milletvekili Yaşar Karayel, bir konferansında, 28 Şubat'ta Diyanet'in tüm faaliyetlerini kontrol etmek için DİAM diye bir kuruluş oluşturulduğunu, üyelerinin psikolojik harp dairesi başkanlığı elemanı iki general ve bir albay olduğunu, bunların 10 bin, 7 bin ve 5 bin dolar maaş aldıklarını, bu paraların camilerde toplanan yardım paralarından ödendiğini, DİAM'ın 2007 yılına kadar görevde kaldığını, merkezi ezan ve merkezi vaaz uygulamalarının da bu kuruluşun emirleri doğrultusunda başlatıldığını söylemişti. Prof. Dr. Mehmet Görmez ise, Diyanet İşleri Başkanı iken, televizyon kameraları ve yazılı basının önünde merkezi ezan ve merkezi vaaz uygulamalarını kaldırdıklarını ilan etmişti.
Mehmet Görmez - 21.5.2020
Avustralya'da ramazan coşkusu imamların gayretiyle evlere taşındı
Ramazan sohbetlerine 80 hoca katıldı AA muhabirine konuşan Güngör, "Ramazan coşkusunu evlerinize getiriyoruz" adlı programlarına eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'le birlikte İslami ilimler konusunda tanınmış 80 hocanın konuk olduğunu söyledi.
Mehmet Görmez - 10.5.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Kudüs'ü ziyaret eden ilk Diyanet İşleri Başkanı olan Prof. Dr. Mehmet Görmez, Mescid-i Aksa'da on binlerce Müslüman'a cuma hutbesi verdi.
Mehmet Görmez - 22.4.2020
Mehmet Görmez Anadolu İmam Hatip Lisesinden GAÜN Hastanesine siperlik bağışı
Gaziantep Prof. Dr. Mehmet Görmez Anadolu İmam Hatip Lisesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede fedakarca çalışan sağlık personeline destek olmak üzere Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Hastanesine 500 siperlikli maske bağışında bulundu.
Mehmet Görmez - 21.4.2020
Kılıçdaroğlu'ndan, Görmez'e başsağlığı telefonu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs nedeniyle annesini kaybeden eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i telefonla arayarak, başsağlığında bulundu.
Mehmet Görmez - 21.4.2020
Kılıçdaroğlu'ndan eski Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e taziye telefonu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, annesi vefat eden eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'i arayarak taziyelerini iletti.
Mehmet Görmez - 21.4.2020
20 Nisan 2020 Haberleri
20 Nisan 2020 Manşet Haberleri.
Mehmet Görmez - 20.4.2020
Eski Diyanet İşleri Başkanı Görmez'in acı günü
Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gören annesi Sıdıka Görmez hayatını kaybetti.
Mehmet Görmez - 25.2.2020
Bakan Ziya Selçuk, Diyarbakır'da "İmam Hatip Okulları Vizyon Seminerleri" toplantısına katıldı
Toplantıda, eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Gençlik Bağlamında Din Eğitimi Veren Kurumlarımız ve Eğitimcilerimizin Evrensel Sorumlulukları", Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, "Bugünden Geleceğe Din Öğretimi Vizyonumuz" ve Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu da "Temel Eğitim ve Geleceğin Eğitimi" konulu sunum yaptı.
Mehmet Görmez - 21.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------- Şüphelilerin adliyeye sevk edilmesinden görüntü Ele geçirilen ecstasy uyuşturucu haplardan görüntü Genel ve detay görüntüler Haber - Kamera: Barış GEZİCİ / AKHİSAR (Manisa), ============================= Mehmet Görmez: Kanaat önderi, sulh uğruna canını verdi   BİTLİS'in Güroymak ilçesinde, silahlı saldırıda öldürülen kanaat önderi ve Nakşibendi Şeyhi Abdulkerim Çevik'in taziyesine Türkiye'nin değişik illerinden binlerce kişi geliyor.
Mehmet Görmez - 21.1.2020
Diyanet İşleri eski Başkanı Görmez: ?Kanaat önderi sulh uğruna canını verdi"
BİTLİS'in Güroymak ilçesinde, silahlı saldırıyla öldürülen kanaat önderi Abdulkerim Çevik'in taziyesine Türkiye'nin değişik illerinden onbinlerce kişi geliyor. Taziye'nin ikinci gününde gelen Diyanet İşleri eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Çevik'in sulh uğruna canını verdiğini söyledi.
Mehmet Görmez - 8.1.2020
Yamaç paraşütüyle Pamukkale heyecanı, kameraya yansıdı
Denizli'den kısa süre sonra vatani görevini yapmaya gidecek olan Mehmet Görmez de Pamukkale semalarında bu heyecanı yaşayanlardan.
Mehmet Görmez - 1.11.2019
Uluslararası Sahih-i Buhari Sempozyumu başladı
Eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez de "Buhari'nin Sahih'inde Konu ve Rivayet Bütünlüğü" başlıklı bir konuşma yaptı.
Mehmet Görmez - 19.10.2019
Nuri Pakdil'in cenazesi toprağa verildi
Eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, defin işleminin ardından Pakdil'in kabri başında dua etti.
Mehmet Görmez - 19.10.2019
Nuri Pakdil, son yolculuğuna uğurlandı
'KUDÜS' ŞİİRİNİ OKUYAN LİSE ÖĞRENCİSİ AĞLATTI Törende Nuri Pakdil'in yakınları taziyeleri kabul etti. Cami avlusunda yoğun kalabalık nedeniyle izdiham yaşandı. İkindi namazı ardından kılınan cenaze namazını Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Görmez kıldırdı.
Mehmet Görmez - 19.10.2019
Nuri Pakdil, son yolculuğuna uğurlandı
'KUDÜS' ŞİİRİNİ OKUYAN LİSE ÖĞRENCİSİ AĞLATTI Törende Nuri Pakdil'in yakınları taziyeleri kabul etti. Cami avlusunda yoğun kalabalık nedeniyle izdiham yaşandı. İkindi namazı ardından kılınan cenaze namazını Diyanet İşleri eski Başkanı Mehmet Görmez kıldırdı.
Mehmet Görmez - 19.10.2019
Nuri Pakdil son yolculuğuna uğurlanıyor
Pakdil ailesine taziyelerin iletilmesinin ardından eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından cenaze namazı kıldırıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mehmet Görmez Haberleri | Mehmet Görmez Kimdir - Haberler - Mehmet Görmez haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Görmez kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh Sabri'yi kabul etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 06:26:13. #1.15#
title