Marine Le Pen Haberleri

Marine Le Pen haber, Marine Le Pen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Marine Le Pen - Bugün
Fransa'da ana akım medya kamu diplomasisinin aracı mı?
Fransız kamuoyu neden Türkiye aleyhine yönlendiriliyor? Fransız ana akım medyasının yukarıda önemlilerini zikrettiğimiz konulardaki yaklaşımının ortak noktası, Türkiye'nin bu iktidarla hayata geçen, ulusal çıkarlarımız açısından hayati önem arz eden pozisyonlarının karşısında yer alması. Ana akım medyanın sıradan halk kitlelerine hitap ettiği göz önüne alındığında, burada hedefin Fransa'da Türkiye karşıtlığı ve Türk husumetinin belleklere kazınması olduğu akla geliyor. Bu kuşkusuz, SSCB'nin yıkılmasından sonra Batı'nın ortak düşmanının artık İslam olduğuna ilişkin, 11 Eylül (2001) sonrası dönemde Fransa'ya da yansıyan siyasi konumlanışla bağlantılı bir gelişme. Gerçi bunu Macron'un, yıldızı giderek yükselerek 2022 seçimlerinde favori aday konumuna yükselen Ulusal Birlik Partisi (RN) lideri Marine Le Pen'i dizginleme refleksine bağlayanlar da var.
Marine Le Pen - Bugün
Son dakika haber | Paris savcılığı, Macron'u uyaran askerlerin e-bildirisi hakkında takipsizlik kararı verdi
Aşırı sağcı Marine Le Pen, endişelerini paylaştığını ifade ederek e-bildiriye imza atan askerleri saflarına davet ederken, muhalefetteki sol partiler, kınadıkları e-bildiriye hükümetin uzun süre sessiz kalmasına tepki göstermişti.
Marine Le Pen - 04.05.2021
Fransa'da aşırı sağcı Le Pen, yargılandığı davadan beraat etti
Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin (RN) lideri Marine Le Pen, terör örgütü DEAŞ'a ait infaz görüntülerini Twitter hesabından paylaştığı gerekçesiyle yargılandığı davadan beraat etti.
Marine Le Pen - 29.04.2021
Fransa Genel Kurmay Başkanlığı e-bildiriye imza atan askerlere yaptırım uygulayacak
Aşırı sağcı Marine Le Pen, endişelerini paylaştığını ifade ederek, e-bildiriye imza atan askerleri saflarına davet ederken muhalefetteki sol partiler, kınadıkları e-bildiriye hükümetin uzun süre sessiz kalmasına tepki göstermişti.
Marine Le Pen - 28.04.2021
Fransa'da "iç savaş" uyarısı yapılan e-bildiriyi yayımlayan emekli generallere yaptırım uygulanabilir
Fransa ordusunu siyasallaştırmak isteyenlerin demokratik niyet taşımadığını söyleyen Darmanin, aşırı sağcı Ulusal Birlik (RN) partisinin lideri Marine Le Pen'in bildiriye desteğine de tepki gösterdi.
Marine Le Pen - 26.04.2021
Son dakika haberleri! Fransa Savunma Bakanı, askerlerin Macron'u uyardığı e-bildiriyi "sorumsuzluk" olarak niteledi
"Le Pen'in önerdiği ordunun siyasallaşması, Fransa'yı zayıflatır" Ordunun siyaset karşısındaki eylemlerine, tarafsızlık ve sadakat olan değişmez ilkelerinin rehberlik ettiğini kaydeden Parly, aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin (RN) lideri Marine Le Pen'in e-bildiriye imza atan askerleri saflarına davet etmesine de tepki gösterdi.
Marine Le Pen - 24.04.2021
Fransız muhalif lider Melenchon, Macron'un askerlerin e-bildirisine sessiz kalmasına tepki gösterdi
Jean Luc Melenchon, "Ordunun lideri olan Cumhurbaşkanı'nın, Valeurs Actuelles'teki yazı ve Marine Le Pen'in buna cevabı karşısında sessiz kalması kabul edilemez.
Marine Le Pen - 23.04.2021
Aşırı sağcı Le Pen, Macron'u e-bildiriyle uyaran askerleri safına davet etti
Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin (RN) lideri Marine Le Pen, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u iç savaş tehlikesine karşı e-bildiriyle uyaran askerleri saflarına davet etti.
Marine Le Pen - 10.04.2021
Fransa'da aşırı sağcı Marine Le Pen, 2022'deki cumhurbaşkanlığı seçimine adaylığını açıkladı
Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin (RN) lideri Marine Le Pen, 2022'de düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olduğunu duyurdu.
Marine Le Pen - 01.04.2021
ANALİZ – Türkiye'ye yönelik 'iç müdahale' suçlamasıyla Macron Fransız kamuoyunu aldatıyor
Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimi Peki, Fransa cumhurbaşkanlığı seçimlerinde neler olabilir? 2017 seçimlerinde Fransa'da 47 milyondan fazla kayıtlı seçmen vardı. Bu seçimde 36 milyondan fazla Fransız sandık başına gitti. İlk turda Emmanuel Macron 8 milyondan fazla oy alırken, ikinci gelen Marine Le Pen de 7 milyondan fazla seçmen tarafından desteklendi.
Marine Le Pen - 24.03.2021
Eski Fransız bakan Bertrand, 2022'deki cumhurbaşkanlığı seçimine adaylığını açıkladı
Bertrand, Le Point dergisine verdiği demeçte, gelecek yıl yapılacak seçimde yarışacağını ve görevinin aşırı sağcı Marine Le Pen'i yenmek ve Fransızları birleştirmek olduğunu belirtti.
Marine Le Pen - 13.02.2021
Fransa İçişleri Bakanı Darmanin, aşırı sağcı Le Pen'i "yeteri kadar İslam karşıtı olmamak"la suçladı
Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi lideri Marine Le Pen'i "yeteri kadar İslam karşıtı olmamak"la suçladı.
Marine Le Pen - 11.02.2021
Fransa'da aşırı sağcı Le Pen, terör propagandasından mahkemeye çıktı
Fransa'da terör örgütü DEAŞ'a ait infaz görüntülerini Twitter hesabından paylaşması nedeniyle terör propagandasından hakkında soruşturma açılan aşırı sağcı muhalefet lideri Marine Le Pen hakim karşısına çıktı.
Marine Le Pen - 08.02.2021
Son dakika haberi! Macron'un başını ağrıtan sorunlar
Le Pen ve Macron kafa kafaya L'Opinion gazetesi bir süre önce Harris Interactive'in yaptığı 2022'ye yönelik bir anketi yayımlamıştı. [1] Buna göre, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda Birlik Partisi (RN) lideri Marine Le Pen yüzde 26-27 oranla ilk sırayı alıyor, Macron yüzde 23-24 ile ikinci sırada kalıyor.
Marine Le Pen - 10.12.2020
Fransa'da aşırı sağcı Le Pen, PSG ve Başakşehirli futbolcularının ırkçılığı protesto etmesinden endişe duyuyor
Fransa'da aşırı sağcı Birlik Partisi (RN) lideri Marine Le Pen, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Paris Saint-Germain (PSG)-Medipol Başakşehir karşılaşması öncesinde her iki takımın futbolcuları ve hakemlerin orta sahada diz çökerek ırkçılığı protesto etmesinden endişe duyduğunu bildirdi.
Marine Le Pen - 08.12.2020
İslamofobi üzerinden otoriter bir Avrupa inşa ediliyor
Aşırı sağ Avrupa siyasetinin merkezine yerleşti Peki İslam ve Müslümanlar etrafında kopartılan bütün bu gürültünün ve patırtının arkasında aslında ne oluyor, aslında ne gizlenmek isteniyor? Bu sorunun cevabı için Avrupa'nın nereden nereye geldiğine bakmamız gerek. Avrupa sadece 30 yılda aşırı sağcı fikirlerin normalleştiği ve siyasetin merkezine yerleştiği bir Avrupa haline dönüştü. Bu süre içerisinde çok kültürlülüğün iflas ettiği ilan edildi ve geçmişte izole edilmiş olan aşırı sağcı partiler birçok Avrupa ülkesinde hükümet ortağı oldular ya da İkinci Dünya Savaşı'ndan beri ilk defa ulusal parlamentolara girdiler. Geert Wilders, Heinz-Christian Strache, Marine Le Pen, Alexander Gauland gibi liderlerin söylemleri ulusal siyasetlere yön vermeye başladı.
Marine Le Pen - 04.11.2020
Son dakika haber: Financial Times, Macron'u eleştiren yazıyı yayından kaldırdı
Fransız Müslümanların, terörizme karşı Macron'un en büyük müttefikleri olması gerektiği kaydedilen yazıda, şu ifadelere yer verilmişti: "Buna rağmen (Macron) onları kucaklamak yerine, aşırı sağa ve seçim hırslarına hizmet eden bir stratejiyi seçti. Zayıf bir cumhuriyetin, içindeki bir düşman tarafından istila edilmesi eşiğinde olduğunu öngören bir görüş bu. 2022 cumhurbaşkanlığı seçimleri geldiğinde, Sayın Macron muhtemelen Müslümanlara cumhuriyeti aşırı sağcı Marine Le Pen'in partisinden kurtarmak için kendisine oy vermeleri gerektiğini söyleyecek.
Marine Le Pen - 02.11.2020
Fransa'da Ülkü Ocakları kapatılıyor
Le Pen'den Milli Görüş çıkışı Ulusal Birlik Parti Lideri Marine Le Pen ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Darmanin, Ülkü Ocakları'nın kapatılacağını duyurarak sadece reklam yapıyor.
Marine Le Pen - 22.10.2020
Fransız milletvekili Autain, ülkesinde artan İslam karşıtlığını eleştirdi Açıklaması
Clementine Autain, aşırı sağcı lider Marine Le Pen'e her platformda sessizce kırmızı halılar serildiğine, cumhuriyetçi gibi muamele gördüğüne de dikkati çekti.
Marine Le Pen - 09.10.2020
Mali'de serbest bırakılan Fransız vatandaşı ülkesine döndü
Macron, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Fransa halkının Petronin'i yeniden gördüğü için mutlu olduğunu belirterek, "Evine hoş geldin." cümlesini paylaştı. Diğer yandan, aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi'nin lideri Marine Le Pen, Petronin'in salıverilme koşullarının açıklanması talebinde bulundu.
Marine Le Pen - 01.10.2020
Macron'un Türkiye karşıtı politikası nereye varacak?
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un iktidarda üç senesini doldurmasına rağmen iç siyasette hala sağlam bir siyaset zemini bulamamış olması, dış politikada oldukça atak ve hızlı adımlar atmasına neden oluyor. Fakat içeride devam eden ekonomik krizin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kriziyle birleşmesi sonucu işsizliğin ve bütçe açığının giderek artması ve "Sarı Yelekliler" hareketinin protestoları Macron'u daha da zor bir duruma sokmuş görünüyor. Bir yandan ekonomide ve iç politikada uğraştığı sorunları örtme çabası, diğer yandan 2022'de yapılacak seçimler için en önemli rakiplerinden biri olan Ulusal Cephe'nin lideri Marine Le Pen'in oy oranının anketlerde yüksek çıkması, Macron'un tutarsız girişimlerinin temel sebepleri arasında yer alıyor.
Marine Le Pen - 17.09.2020
GÖRÜŞ- Macron boyunu aşan sularda
Evet bu manzaranın mimarı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron. Kamuoyu yoklamaları bugün bir seçim olması durumunda ilk turda Macron'un yüzde 26-28, en güçlü rakibi Ulusal Cephe lideri Marine Le Pen'in ise yüzde 27-28 bandında oy alacağına işaret ediyor.
Marine Le Pen - 14.09.2020
ANALİZ – Macron'un "Akdeniz'de Fransız Hikâyesi" yazma hevesi boşa çıkacak
Türkiye'nin AB'ye adaylığının resmen ilan edildiği 1999 yılından bu yana Fransız siyasetçi ve devlet adamları, Türkiye'nin üyelik perspektifiyle ilgili net ifadeler kullanmaktan kaçındılar. 2007-2012 döneminde cumhurbaşkanlığı yapan Nicholas Sarkozy döneminde, üyelik perspektifiyle ilgili olarak Fransa'dan destek gelmedi. İşte bu dönemden itibaren Türkiye ve Türkiye-AB ilişkileriyle ilgili tartışmalar gerek Fransız iç politikasında siyaseten oldukça kullanışlı popülist birer malzeme, gerekse de sol ya da aşırı milliyetçi kanattaki partiler tarafından seçim kampanyalarının önemli bir parçası haline getirildi. Son yıllarda Türkiye'nin AB üyelik perspektifinin göreceli olarak zayıflamasının da bir sonucu olarak Fransız siyasetinde Türkiye üzerine popülist söylemler eskisi kadar yaygın ve etkili olmamakla birlikte 2017 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde özellikle aşırı milliyetçi cephenin adayı Marine Le Pen tarafından kısıtlı da olsa kullanılmaya devam etmiştir.
Marine Le Pen - 14.09.2020
Aşırı sağcı Le Pen, Türkiye konusunda rakibi Macron'a destek verdi
Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin lideri Marine Le Pen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a yönelik sözlerine ilişkin, "Bu tehditlere karşı, Macron ile milyonlarca anlaşamadığımız konu olmasına rağmen kararlılıkla, Fransa'nın Cumhurbaşkanı...
Marine Le Pen - 10.09.2020
Macron Fransası ve Doğu Akdeniz siyaseti
Uluslararası ilişkilerde hakkaniyet, dostluk, adalet ve hukuk gibi kavramlarının değerini yitirdiği günümüzde mevcut bilgilerle veya birtakım paradigmalar ile olayları kavramak zorlaştı. Dünya barışı kavramının bu kargaşa içerisinde unutulduğunu ve yerini ne olursa olsun kazanma hırsının aldığını müşahede ediyoruz. Bunun en bariz örneğini de Macron Fransasının tutumunda görüyoruz. Bölgede gittikçe güçlenen Türkiye'yi kendine rakip gördüğü ve Akdeniz'deki Fransız menfaatlerinin hayata geçirilmesinde en büyük engelin Türkiye olduğu gerçekleri artık gizlenmiyor ve bu husus "şahin" diplomatlarca da dillendiriliyor. Ancak söz konusu diplomatların Fransa'ya mı yoksa Macron liderliğinde teşekkül etmiş bir zümrenin ihtiraslarına mı hizmet ettiği tartışmalı. Zira eski Dışişleri Bakanı ve Başbakan Laurent Fabius, eski Başbakan Alan Juppé, Demokrat Hareket'in lideri François Bayrou gibi ciddi siyasetçilerin Türk-Fransız gerginliğine yol açan açıklamalardan ve tutumlardan rahatsız oldukları ortada. Hatta aşırı sağcı lider Marine Le Pen bile Macron'un politikalarına karşı nispeten temkinli bir tutum takınıyor.
Marine Le Pen - 17.08.2020
Son Dakika | Fransa'nın Doğu Akdeniz politikasını anlamak
Fransa'nın Doğu Akdeniz politikasını anlamak için ise öncelikle bu ülkenin AB içindeki konumuna ve Cumhurbaşkanı Macron'un politik ajandasına göz atmak faydalı olacaktır. Zira Paris'in Doğu Akdeniz'e yönelik müdahaleci ve agresif politikası Fransa'nın AB içindeki siyasi liderlik iddiası ve Macron'un siyaset tarzıyla yakından ilgili. 2017 yılında Cumhurbaşkanı seçilen Macron'un ABD ve Avrupa'daki aşırı sağ dalganın güçlendiği ve bu atmosferde Fransa'nın Avrupa'daki yönüne dair endişelerin yoğunlaştığı bir dönemde bu göreve geldiğini hatırlayalım. Aşırı sağcı Marine Le Pen'in Fransa'da cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasının AB için doğuracağı sonuçlardan endişe eden uluslararası ve ulusal çevreler büyük bir seferberlikle inşa edilen yeni politik figür olan Macron'a seçimi kazandırmışlardı.
Marine Le Pen - 23.06.2020
Macron 28 Haziran'dan sonra 2022'ye odaklanıyor
İlk turda belediye seçimlerinde başarılı olan iki siyasi parti vardı. Bunlardan biri oylarını katlayan Yeşiller (EELV), diğeri ise Marine Le Pen'in yeni ismiyle ulusalcı çizgiye çektiği partisi Ulusal Birlik (RN) idi.
Marine Le Pen - 22.05.2020
Fransa'da ertelenen yerel seçimlerin ikinci turu 28 Haziran'da yapılacak
Merkez sağ Cumhuriyetçiler Partisi (LR), merkez sol Sosyalist Partisi (PS) ve Marine Le Pen'in liderlik yaptığı aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi (FN) de 2014'teki yerel seçimlerde aldığı sonuçları korudu.
Marine Le Pen - 06.05.2020
Fransa'nın pandemiyle mücadelesi üçüncü dünyaya özgü
Muhalefetten sert eleştiriler Ulusal Birlik Partisinin (RN) Lideri Marine Le Pen, geleneksel 1 Mayıs konuşmasında, Macron'a pandemiyle mücadelede yaptığı "çok ciddi hatalar" nedeniyle yüklendi.
Marine Le Pen - 18.03.2020
Macron'a virüslü seçim darbesi
Sosyalist Parti Birinci Sekreteri Olivier Faure, "İkinci tur olmayacaksa neden ilk tur seçim yapıldı" sorusunu yönelterek iktidarın yanlış karar almış olduğunun altını çizdi. Seçimlerin yıldızı Yeşil Parti'nin (EELV) Başkanı Yannick Jadot da Cumhurbaşkanı Macron'a "halkın sağlığını ön planda tutan kararların şeffaflık içinde alınması" çağrısında bulundu. Ana muhalefetteki Cumhuriyetçiler'in (LR) Senato Grubu Sözcüsü Bruno Retailleau, "sağlığın ön planda olduğu bir dönemden geçiyoruz, ikinci tur ertelenmeli" derken, aşırı sağcı Ulusal Cephe'nin yerine kurulan Ulusal Birlik Partisinin (RN) Lideri Marine Le Pen, ikinci turun muhtemelen yapılamayacağını ama ilk turdaki kazanımların korunması gerektiğini vurgulayarak, gerekli gördüğü ertelemenin doğuracağı hukuki soruna da dikkat çekti.
Marine Le Pen - 16.03.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek...
Aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin (RN) lideri Marine Le Pen, son günlerde virüse yakalanan kişilerle temas kurduğu için tedbir amacıyla kendi karantinaya aldığını açıklarken, Peugeot, Citroen, DS Automobiles, Opel ve Vauxhall markalarını bünyesinde barındıran PSA Grubu, Fransa'daki tüm fabrikalarını 2 ay boyunca kapatacağını belirtti.
Marine Le Pen - 16.03.2020
Fransa'da yerel seçimlerin ilk turunun kaybedeni Macron'un partisi
Anketlerde, merkez sağ Cumhuriyetçiler Partisi (LR), merkez sol Sosyalist Partisi (PS) ve Marine Le Pen'in liderlik yaptığı aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisinin (FN) 2014'teki yerel seçimlerde aldığı sonuçları korudukları ifade edildi.
Marine Le Pen - 12.02.2020
Fransa'da aşırı sağcı Le Pen, Fransızlardan borç istedi
Fransa'da aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi (RN) lideri Marine Le Pen, ülkede yapılacak seçim kampanyalarının finansmanı için Fransızlardan yüzde 5 faizle borç istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Marine Le Pen Haberleri | Marine Le Pen Kimdir - Haberler - Marine Le Pen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Marine Le Pen kimdir, hayatı ve biyografisi. Fransa'da ana akım medya kamu diplomasisinin aracı mı?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 23:21:53. #1.15#

title